آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

درمان ریزش مو به صورت طبیعی

مجموعه : سلامت مو
درمان ریزش مو به صورت طبیعی

ریزش مو چگونه به روش طبیعی خوب میشود ؟ 

 

ریزش مو میتواند تاثیرات بسیاری زیادی بر روی زیبایی صورت بگذارد و برترین روش برای پیشگیری از ریزش مو روشهای طبیعی است که در ادامه می‌توانید با علایم و درمان ریزش مو به صورت طبیعی تالاب را دنبال نمایید. 

 

درمان ریزش مو با استفاده از طب سنتی امروزه مورد دقت تعداد زیادی از افراد قرار گرفته است. برای درمان ریزش مو می ‌بایست مواد خوراکی مفید و مناسب مصرف نمود تا به مو‌ها و ریشه‌هاي آن مواد مغذی کافی برسد. طبق معمولً کسانی که دچار بیماری می شوند، بعلت اختلال در تغذیه، دچار ریزش مو «Hair loss» می شوند.

درمان ریزش مو به صورت طبیعی

علایم و درمان ریزش مو به صورت طبیعی

دلایل ریزش مو چیست؟
 یکی از دلایل ریزش مو، مشکلات گوارشی و یبوست است که درمان آن مصرف خاکشیر، روغن زیتون و پرهیز از مصرف چای و سرخ کردنی‌هاست.

 

 کم خونی میتواند یکی از دلایل ریزش مو باشد.

 مصرف داروهای اعصاب و هورمونی نیز ریزش مو را افزایش میدهند. اگر علت ریزش مو ریشه روانی و عصبی دارد مصرف گل‌گاوزبان، جوشانده به لیمو و شربت بادام توصیه می شود.

 

عامل ارثی نیز باعث ریزش مو میشود.

علت دیگر ریزش مو استفاده از مواد شیمیایی مثل شامپو و صابون است که بجای آن گل سرشور و صابون زیتون توصیه میشود.

 

علت ششم ریزش مو می تواند خوردن غذا هاي مانده و فاسد باشد.

درمان ریزش مو به صورت طبیعی

موثرترین روشهای درمانی ریزش مو به وسیله طب سنتی

در طب مدرن تعداد داروهای موضعی که می توانند به رشد مو کمک کند یا جلوی ریزش آنرا بگیرند، بسیار کم است. اما در طب سنتی درمان‌هاي نسبتا مناسبی هم برای پیشگیری از ریزش مو و هم افزایش روال رویش مو وجوددارد.

 

البته این درمان‌ها دوران‌بر هستند و این اتفاق فقط در طب سنتی ایرانی نمی‌افتد ودر تمام ‌مکاتب علمی ‌پوست، ریزش مو با دشواری درمان می شود و باید این چالش را درنظرگرفت.

در طب سنتی درمان‌ ریزش مو به 2 گروه تقسیم می شود؛ درمان‌هاي موضعی و درمان‌هاي خوراکی. آنچه امروزه بیشتر بکار می رود، درمان‌هاي موضعی است. از نظر طب سنتی، روال ساخت مو به مسایل درونی بستگی دارد و لازم است فرد، مزاج معتدل و سالمی‌ داشته باشد تا رویش مویش سالم و درست انجام شود.

 

 

در کسانی که به دلایل مختلف دچار اختلال مزاج هستند، ریزش مو دیده میشود. برای این گروه درمان‌هاي موضعی کافی نیست و لازم است با درمان‌هاي خوراکی، ابتدا مزاج اصلاح شود.

 

مصرف جوانه گندم، سبوس برنج و نخودفرنگی نیز در تقویت مو موثر است و همینطور گفته میشود که یکی از علل ریزش مو علاوه بر کمبود ویتامینB، کمبود گوگرد در بدن است. این ماده معدنی در پیاز نرگس، پیاز عنصل و همینطور در انواع سبزی‌ها مثل تره، سیر و موسیر به وفور یافت میشود.

به گزارش تالاب برای پیشگیری از ریزش مو اصطلاحا از مواد قابض استفاده میشود و حنا، مورد و سدر در اصطلاح عام ریشه را سفت می کنند. مضمون جالب این که هر 3 گیاه آثار ضدقارچ، ضدباکتری و ضدالتهابی هم دارند.

 

 

افرادی که دچار ریزش مو میشوند، طبق معمول پوست ملتهبی دارند و بثورات پوستی و چربی در سطح پوست سر آنها مشهود است. این 3 گیاه چربی و التهاب را کاهش میدهند و از ریزش مو پیش گیری می کنند.

 

 درمان ریزش مو به صورت طبیعی

درمان ریزش مو به صورت طبیعی

 

حنا، مورد و سدر ریشه را سفت می کنند و برای افرادی که دچار ریزش مو میشوند مفید هستند

 

 بعضی گیاهان به افزایش خون‌رسانی موضعی کمک می کنند که مشهور‌ترین آنها گیاه رزماری است و فرآورده‌هاي آن به‌سهولت در معرض می باشد. تمام گیاهانی که جریان خون موضعی را تقویت میکنند، نه‌تنها در پیشگیری از ریزش مو، بلکه در رشد مجدد آن نیز موثرند. رزماری آثار ضدالتهابی هم دارد و می تواند بیماری‌هاي التهابی پوست سر را التیام دهد.

 

به گزارش تالاب بعضی از ترکیب‌هاي بابونه و آویشن نیز خواص نظیر رزماری دارند و از فرآورده‌هاي آنها برای التیام اگزما و درماتیت استفاده می شود. آویشن نیز در عین حال که جریان خون موضعی را تقویت میکند، آثار ضدباکتری و ضدقارچ دارد و می تواند هم در پیشگیری از ریزش مو و هم تقویت رویش آن موثر باشد.

 

از جمله داروها و تونیک‌ها یا تقویت‌کننده‌هاي گیاهی دیگر می توان به گیاه نخل مرداب اشاره کرد. این گیاه درگذشته به شکل خوراکی برای درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات استفاده میشد اما هم‌اکنون مصرف موضعی آن به علت تاثیری که بر هورمون‌هاي جنسی مردانه دارد و می تواند الگوی ریزش موی مردانه را کاهش دهد، برای درمان ریزش مو بکار می رود.

 

 سبزی‌هایي مثل تره، سیر و موسیر برای تقویت مو مفید است. برای درمان ریزش موی سر باید کاری کرد تا جریان خون در زیر پوست سر تحریک شود. همینطور می توان علاوه بر استفاده از انواع پیاز خوراکی و سبزی‌ها، موها رابا ماست شست‌وشو داد چون آب ماست از ریزش مو پیش گیری میکند.

 

 مصرف جوانه گندم، سبوس برنج و نخودفرنگی نیز در تقویت مو موثر است و همینطور گفته میشود که یکی از علل ریزش مو علاوه بر کمبود ویتامینB، کمبود گوگرد در بدن است. این ماده معدنی در پیاز نرگس، پیاز عنصل و همینطور در انواع سبزی‌ها مثل تره، سیر و موسیر به وفور یافت میشود.

 

به گزارش تالاب برای به جریان‌انداختن خون در سر میتوان موها را ماساژ داد. به شرطی که صابون و شامپو قلیایی نباشد. مقدار کمی سیر را نیز می توان رنده کرد و بعد به آن مقداری عسل اضافه و مخلوط کرد و بر سر مالید.

 

مضمون:
دقت داشته باشید که قرار دادن سیر و پیاز رنده یا ورقه شده روی پوست اگرچه خون‌رسانی را تقویت می کند و خواص ضدالتهابی دارد، اما در بعضی افراد باعث بروز تاول‌هاي شدید پوستی و حساسیت‌هاي شدید می شود و استفاده از آنها برای این افراد، مناسب نیست.

 

برچسب‌ها:

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

ازدواج شرم آور با حیوانات توسط همجنسگراها (عکس)
ازدواج شرم آور با حیوانات توسط همجنسگراها (عکس)
مشاهده بیشتر