راز درمان ریزش مو به روش خانگی (+عکس)

مجموعه : سلامت مو
راز درمان ریزش مو به روش خانگی (+عکس)

کشف راز درمان ریزش مو به روش خانگی

یکی از رایج ترین مشکلات بیشتر افراد ریش مو بدون دلیل میباشد . درمان ریزش مو به صورت ارثی قابل درمان است یا روش هایی که در این مطلب برای شما نمایش می دهیم با مادر سایت تالاب باشید بابهترینها یکی از مشکلات نگران کننده که هم برای زنان و هم مردان ممکن است پیش آید ، ریزش مو است. نگران نباشید .

 

اگر از ریزش مو رنج میبرید با ما در ایران ناز همراه باشید تا راههای درمان خانگی ریزش مو را بیاموزید .ریزش مو علتهای مختلفی دارد. به جاي استفاده از داروهاي شيميايي براي توقف ريزش مو هاي تان مي توانيد با ويتامين هاي موجود در منايع طبيعي ريزش مو هاي تان را متوقف کنيد.

 

توقف ريزش مو با ويتامين

هم مردان و هم زنان نيازمند مقادير زيادي از ويتامين ها و مواد مغذي  براي جلوگيري از ريزش مو هستند که اين مواد در بسياري از مواد غذايي و مکمل هاي غذايي يافت مي شود.بر همين اساس آشنايي با انواع مختلف ويتامين ها و مواد معدني و منابع غذايي آن ضروري  است.

 

توقف ريزش مو با ويتامين A

راز درمان ریزش مو به روش خانگی (+عکس)

راز درمان ریزش مو به روش خانگی

 

بدن براي توليد چربي پوست سر (Sebum) به ويتامين A نياز دارد. بدون چربي پوست سر، موهاي ما خشک و شکننده مي شود و شوره و پوسته هاي ضخيم در سر نمايان خواهد شد که درمان هر دو مي تواند آزار دهنده باشد.شما مي توانيد مقادير زيادي ويتامين A را که به عنوان يک آنتي اکسيدان نيز شناخته مي شود از مواد غذايي مانند انبه، پرتقال، هويج، سيب زميني شيرين، کدو و جگر دريافت کنيد.

 
توقف ريزش مو با ويتامين B

ويتامين B براي توليد هموگلوبين سالم که اکسيژن را از طريق گلبول هاي قرمز خون به پوست سر مي رساند، ضروري است. براي دريافت ويتامين B مي توانيد مصرف مواد غذايي مانند ماهي و غذاهاي دريايي، گوشت ماکيان، گوشت قرمز، لوبيا، موز، جو دوسر، تخم مرغ، سيب زميني و شير کم چرب يا بدون چربي را در برنامه غذايي خود جاي دهيد.با ويتامين هاي موجود در منايع طبيعي ريزش مو هاي تان را متوقف کنيد‎.

 

توقف ريزش مو با اسيد فوليک

اين ويتامين در درمان و پيشگيري از ريزش مو نقش قابل توجهي دارد. مصرف مکمل ها و مواد غذايي حاوي اسيد فوليک ، به کاهش احتمال ريزش مو و پيشگيري از نازک شدن موها در آينده کمک مي کند و از طرفي براي افرادي که به صورت ژنتيکي در معرض طاسي قرار دارند، بسيار مفيد است. اسيد فوليک در مواد غذايي مانند نخود، نخود فرنگي،  مارچوبه آب پز و عدس پخته شده وجود دارد.

 

توقف ريزش مو با ويتامين D

ريزش مو و نرمي استخوان دو مسئله مرتبط با کمبود ويتامين D است. ويتامين D در سلامت فوليکول هاي مو نقش دارد.

 

توقف ريزش مو با ويتامين E

براي خون رساني مطلوب به پوست سر نيازمند ويتامين E هستيم. همچنين، اين ويتامين به افزايش جذب اکسيژن کمک مي کند که موضوع مهمي محسوب مي شود.ويتامين E در روغن هاي گياهي، روغن آفتابگردان، روغن سويا، روغن ذرت، آجيل، برگ سبز شلغم و ديگر سبزيجات برگ‌دار يافت مي شود. بهتر است ويتامين E را به صورت خوراکي مصرف کنيد تا اين که در قالب محلولي موضعي به کار گرفته شود زيرا بهتر جذب مي شود.

 

جدیدترین مطالب سایت