آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

روش هایی ساده و کاربردی برای صاف کردن مو

مجموعه : سلامت مو
روش هایی ساده و کاربردی برای صاف کردن مو

آموزش صاف کردن مو :

روش های طبیعی برای صاف کردن مو

روش هایي کـه ما بـه شـما در اینبخش آموزش خواهیم داد آسیبی بـه موها وارد نخواهد کرد و باعث صاف شدن مو و تقویت مو خواهد شد ! بـه جای استفاده از اتو مو با حرارت شدید برای صاف کردن مو بـه ان استراحتی بدهید و عده اي از جای گزین هاي‌ طبیعی را برای صاف کردن ان بدون تضعیف مو انتخاب کنید.راههای زیادی برای نرم کردن مو، ابریشمی و سالم بدون قرار دادن ان در دماهای بالا وجوددارد.

 

مجله تالاب : از اواخر قرن 19 ،اتو مو جای خودرا در زندگی تعداد زیادی از زنان باز کرد با این حال، اکنون میدانیم استفاده مداوم اتو میتواند باعث آسیب زدن مو شود. تعداد زیادی از متخصصین توضیح داده اند حرارت مداوم باعث آسیب برگشت ناپذیر میشود.

 

بـه علاوه، باعث می‌شود مو هاي شـما خشک، کدر و ضعیف بـه نظر برسند. بنابر این اگر بـه دنبال راهای طبیعی تر برای صاف کردن مو هستید، در این جا راههایی برای صاف کردن موها بدون اتو وجوددارد.

 

همراه ما باشید در مجله تالاب دربخش زیبایی و مو

 6 آموزش مفید جهت صاف کردن مو

روش هایی ساده و کاربردی برای صاف کردن مو

1. صاف کردن مو با جو و آلوئه ورا :

اول از همه ی، جو دو سر برای تغذیه ؛ تقویت و مرطوب کردن مو عالی اسـت. پروتئین ها، موادمعدنی، عناصر و ویتامین هاي‌ زیادی دارند و دقیقا همان چیزی هستند کـه موها نیاز دارند.

 

آلوئه ورا بیش از 75 ماده مغذی دارد کـه رشد مو را تحریک می‌کند و نیز ان را یک نرم کننده عالی می سازد. هم چنین ترکیبی از بلغور جو دو سر و آلوئه ورا بـه صاف کردن مو بدون اتو مو کمک می‌کند. در این جا نحوه استفاده از ان را شرح می‌دهیم:

 

مواد لازم :

1 شماره آلوئه ورا
2 قاشق سوپ خوری جو « 30 گرم »

 

آماده سازی و کاربرد

اول، خمیر آلوئه ورا را بردارید و دو قاشق سوپ خوری جو اضافه کنید تا خمیر درست شود.سپس ان را در بین مو هاي خود بمالید و پوست سر رابا ان ماساژ دهید.
20 دقیقه بماند. سپس مو هاي خودرا با آب سرد بشویید.

 


حتما بخوانید:  صاف کردن موهای فر با راه و روش های ساده


 

2. چگونگی صاف کردن مو با یاسمن و روغن زیتون:

روغن زیتون یک ماده عالی برای مو اسـت. بعد از همه ی این ها ؛ این روش درمانی موها را براق و مرطوب میکند. آلوئه ورا هم چنین بـه پیشگیری از ریزش مو و تضعیف ان کمک می‌کند.

 

در عین حال روغن یاسمن یک ماده عالی بـه دلیل خاصیت صافی ان اسـت. ترکیب این دو جز باعث می‌شود موی سالم تر و صاف تر داشته باشید

 

مواد لازم

2 قاشق نرم کننده طبیعی « 30 میلی لیتر »
2 قاشق روغن زیتون « 30 میلی لیتر »
5 یا 6 قطره روغن یاسمن

 

آماده سازی و کاربرد

نرم کننده ؛ روغن زیتون و روغن یاسمن رابا هم مخلوط کنید.ان را بعد از شستن مو با شامپو و قبل از زدن نرم کننده بـه مو بزنید.20 دقیقه بماند و سپس با مقدار زیادی آب بشویید.

روش هایی ساده و کاربردی برای صاف کردن مو

3. روش صاف کردن مو با سرکه سیب و آب:

علاوه بر زهر زدایی بدن و کمک بـه فرآیند گوارش، میتوانید از سرکه سیب برای صاف کردن مو هاي خود بدون اتو مو استفاده کنید. این جز طبیعی پ هاش موها را متعادل و با شوره سر مبارزه می‌کند ؛ و باعث میشود مو سالم، قوی و لطیف شود.

 

مواد لازم

2 قاشق سوپ خوری سرکه سیب « 30 میلی لیتر »
یک فنجان آب « 250 میلی لیتر »

 

آماده سازی و کاربرد

اول، سرکه سیب را در فنجان آب رقیق کنید.سپس ان را بعد از شستن موهایتان با شامپو روی پوست سر بمالید.پس از ان اجازه دهید خشک شود.

 

4. راهکار صاف کردن مو با آرد برنج و تخم مرغ:

بـه خاطر خواص بسیار زیاد ان؛ تخم مرغ همیشه در ماسک هاي‌ مو وجوددارد ؛ زیرا ان ها مو را سالم، قوی و لطیف می سازند. این جز کـه با آرد برنج ترکیب می‌شود ؛ برای صاف کردن مو بسیار موثر اسـت زیرا چربی هاي‌ اضافه را حذف و وزوز مو را کاهش و از شکننده شدن مو پیشگیري میکنند.

 

مواد لازم

1 شماره سفیده تخم مرغ
3 قاشق آرد « 45 گرم »

 

آماده سازی و کاربرد

 اول آرد برنج را بـه سفیده تخم مرغ اضافه و مخلوط کنید.سپس مخلوط را بـه مو هاي خود بزنید.پس از ان موها را شانه کرده و بگذارید یک ساعت بماند.پس از این زمان، موهایتان را شامپو بزنید و با آب سرد خوب آبکشی کنید.

روش هایی ساده و کاربردی برای صاف کردن مو

5 .عسل و شیر برای صاف کردن مو:

1 فنجان شیر
1 قاشق عسل

این دو رابا هم ترکیب و یک ساعت روی مو بگذارید سپس با آب بشویید.

 

6. نحوه صاف کردن مو با شیر و تخم مرغ :

2 فنجان شیر
1شماره تخم مرغ

این دو مواد رابا هم ترکیب و 30 دقیقه با کلاه بپوشانید سپس بشویید و شانه بکشید.

 

نکات دیگر برای صاف کردن مو بطور طبیعی :

برای شستن موی خود از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ باعث وزوزی شدن و شکنندگی مو میشود .علاوه بر این ؛ از شامپو و نرم کننده بدون نمک برای پیش گیری از خشک شدن مو استفاده کنید.

 

موهایتان را بالا نگه دارید. بعد از شستن مو ان را درهم بیندازید و با یک شانه ان را قسمت کنید. سپس مو هاي خودرا مثل یک عمامه بـه دور سرتان حلقه کنید.

 

از سنجاق مو و یا یک کلاه برای نگه داشتن ان در جای خود استفاده کنید و زمانی کـه خشک شد ان ها را بردارید. موها تون خیلی صاف میشوند !

 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید ؛ لطفا از مطالب جذاب و مرتبط با سلامتی مو در پایین دیدن فرمایید.

منبع: نمناک

برچسب‌ها:

مهمترین علت نازک شدن تارهای مو « برای داشتن موهای سالم و زیبا داشتن تغذیه مناسب با انواع پروتئین ها و ویتامین ها اهمیت ویژه ای دارد»   دکتر محمد گلشنی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

آشنایی با شهر عجیب مردگان روسیه (عکس 16+)
آشنایی با شهر عجیب مردگان روسیه (عکس 16+)
مشاهده بیشتر