مجموعه : سلامت مو
بروزرسانی : 21 تیر 1397

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

فواید روغن های گیاهی برای انواع مو

در این جا به معرفی انواع روغن هاي‌ گیاهی برای مو هاي‌ خشک و معمولی و مو هاي نازک پرداختیم. به گزارش سایت تالاب اگر موهایتان خشک است، روغنهایی که ذیلاً از انها نام برده شده، بیشترین استفاده و بهترین بازدهی را برای چرب‌کردن موها دارد.

انواع روغن های گیاهی برای مو

مو هاي شما شامل کدام دسته است ؟ در این جا برای انواع موها روغن گیاهی بشما معرفی خواهیم نمود و همچنین روش استفاده صحیح روغن گیاهی رابه شما آموزش خواهیم داد.

روش استفاده روغن برای مو

روغن‌هاي‌ مو، راه بسیار خوبی برای تغذیه و مرطوب سازی مو هاي شما هستند. لازم به تذکر نیست که شما به روش کاملی که به موهایتان ویتامین‌هاي‌ درست و املاح معدنی برساند نیاز دارید. آیا پوست سرتان میخارد؟ روغن، بهترین درمان برای ان است.

چربی موجود در تمام این روغنهای طبیعی، بوسیله‌ي پوستتان جذب می شود و فورا خارش و سوزش را تسکین داده و خشکی را از بین می برد. یک یا دو بار در هفته، از نوک انگشتانتان برای ماساژ دادن بعضی از این روغن‌هاي‌ موی طبیعی روی مو هاي خشکتان استفاده کنید.

با یک برس، روغن را از ریشه تا نوک موهایتان پخش کنید تا زمانیکه موهایتان کاملا خیس شوند. سپس معمولاً از شامپو یا نرم کننده استفاده کنید. اگر زمان بیشتری دارید، درمان با روغن داغ را امتحان کنید.

روغن را در مایکروویو گرم کنید و موهایتان رابا ان بپوشانید. روغن نباید زیاد داغ شود. سپس یک حوله‌ي گرم و مرطوب را دور سرتان بپیچید و ۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس موهایتان را بشویید. برای مو هاي بسیار آسیب دیده، مو هاي خیس شده با روغنتان رابا یک کلاه حمام بپوشانید و بگذارید تمام طول شب بماند.

اما یادتان باشد که خوابیدن با مو هاي روغنی میتواند کمی کثیف کاری ایجاد کند. بنابر این برای به حداقل رساندن کثیف کاری، از یک کلاه حمام ضخیم و تنگ استفاده کنید.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

1- روغن زیتون

این مرطوب و چرب‌کننده چندمنظوره که در صدر جدول قرار دارد، به موها استحکام می‌بخشد و آن ها را درخشان میکند و برای مو هاي خشک بسیار مناسب است. روغن زیتون باید مدتی پس از استفاده و قبل از خواب حتماً شسته شود. حتی مقدار کمی از ان روی پوست خشک هم معجزه می کند.

روغن زیتون برای موهای ضخیم

آیا به یک درمان نرم کننده‌ي عمیق نیاز دارید؟ پزشک شامبان میگوید: روغن زیتون حاوی چربی‌هاي‌ اشباع نشده است که برای سال‌هاي‌ طولانی بعنوان یک درمان طبیعی کلی، برای کاهش خشکی به کار میرفته است.

روغن زیتون نه تنها فوق العاده مرطوب کننده است، بلکه حاوی آنتی اکسیدان‌هاي‌ مغذی و اسیدهای چرب امگا۳ می باشد که باعث التیام قابلیت ارتجاعی و بازگرداندن قدرت و درخشش به مو میشوند. کوری می گوید: روغن زیتون بسیار سنگین است و روی مو هاي ضخیم و زبر بهتر عمل میکند.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

2- روغن آووکادو برای موهای زبر

پزشک شامبان میگوید: روغن آووکادو برای مو بسیار مفید است، زیرا سرشار از پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه بوده و سطوح بالایی از ویتامینهای دی، آ و اي دارد. کوری می گوید: پروتئین‌ها به پر شدن تمام شکاف‌هاي‌ کوتیکول مویتان کمک میکنند، بطوریکه هر رشته از مو قوی تر می شود ودر برابر آسیب‌هاي‌ آینده محافظت بهتری خواهد داشت. از آنجاییکه این روغن، غلیظ‌تر است روی موهایی با بافت متوسط تا ضخیم بهتر عمل می کند.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

3- روغن نارگیل برای مو

می توان به روغن نارگیل لقب بهترین چرب‌کننده خوشبو را هم داد که هم به شکل غلیظ و هم رقیق وجوددارد. نارگیل سرشار از مولکول‌هاي‌ چربی سالم است که حتی با لمس کردن، این چربی را حس می کنید. چربی نارگیل بسرعت جذب میشود و بدون ان که حالتی چرب به موها بدهد، آن ها را نرم و تغذیه میکند.
استفاده از ان همراه شامپو عالی است ودر مورد پوست خشک گزینه‌اي مناسب برای نرم‌‌کردن بافت و لطافت‌ بخشیدن به ان بدون بستن منافذ پوستی است.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

4- روغن هویج برای مو

احتمالا نام این روغن را کمتر شنیده‌اید؛ اما محصولات حاوی ان برای نرم‌کردن مو هاي خشک و چرب‌کردن انها معجزه می کند. همچنین این روغن بعلت ترکیبات ویژه، موها را بخوبی تغذیه و انها رابه جای براق‌کردن، درخشنده می کند. ترکیب ان با سایر روغن‌ها هم برای مو هاي خشک خوب است و بعنوان نرم‌کننده و حالت‌دهنده استفاده می شود.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

5- روغن بادام برای مو

یکی از روغن‌هاي‌ رایج و خوب برای چرب‌کردن موها و لطیف کردن پوست‌ خشک، روغن بادام است. پروتئین‌هاي‌ موجود دراین روغن به بازسازی سطح پوست کمک می کند و حالت الاستیکی ان را التیام می‌بخشد. البته بهتر است ان رابا محصولات شوینده مخلوط کنید، اما به تنهایی هم می تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند.

6- روغن بادام برای موهای مواج

مانند اکثر روغن مغزها، روغن بادام نیز مقدار زیادی ویتامین آ، بی و اي دارد. پزشک شامبان می گوید: این روغن چند شاخه شدن انتهای مو را درمان میکند، گردش خون در پوست سر را افزایش می دهد تا مو هاي قوی تری ایجاد شوند و میتواند به مو هاي بی جان، جلوه و درخشش بیشتری بدهد. کوری می گوید: اسیدهای چرب موجود دراین روغن، با انعکاس اشعه‌هاي‌ مضر باعث حفاظت در برابر اشعه‌ي UV می شوند.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

7- روغن آفتابگردان

این روغن روی پوست و موها به یک اندازه تأثیر مثبت دارد و حتی برای موها و پوست‌هاي‌ چرب هم مفید است. استفاده از ان موها را چرب می کند، اما سنگین نمی کند و از آنجا که به شکل طبیعی حاوی مقادیر زیادی ویتامین «اي» است، در ترمیم سلولی نقش دارد. مقدار کمی از ان هم تأثیر چرب‌کنندگی زیادی برای موها دارد.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

8- روغن دانه‌ی انار برای موهای ظریف

کوری میگوید: روغن دانه‌ي انار یکی از روغن‌هاي‌ مورد علاقه‌ي من است زیرا مقدار زیادی اسید پونیسیک دارد که به رشته مو هاي مرده، جان می‌بخشد و انعطاف پذیری‌اش را افزایش می دهد. برای مشتریانی با مو هاي نازک و ظریف، من این روغن رابا روغن زیتون مخلوط میکنم تا کمی رقیق شود.

روش استفاده و فواید روغن های گیاهی برای موها

9- روغن رزماری برای موهای نازک

کوری میگوید: روغن رزماری یک روغن عالی برای مخلوط کردن با روغن‌هاي‌ طبیعی دیگر است، زیرا فولیکول‌هاي‌ مو را تحریک می کند. این روغن، سرشار از آهن، کلسیم، و ویتامین بی است که مانند یک فاکتور ضد پیری عمل میکند و به افزایش رنگ، درخشش و ضخامت مو کمک میکند و جلوی ریزش مو را می گیرد.

10- تمام انواع مو

دو روغن دیگری که کوری توصیه می کند، روغن سبوس برنج و روغن شاهدانه است.کوری میگوید: سبوس برنج حاوی ویتامین اي است و یک پوسته‌ي محکم‌تر دور کوتیکول مو بوجود می‌آورد تا رشته‌هاي‌ مو کمتر دچار شکنندگی شوند. شما به سختی میتوانید متوجه بوی این روغن شوید، و برای هر نوع مویی مناسب است.

اما من روغن شاهدانه را هم دوست دارم، چرا که شامل اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب امگا ۳؛ پروتئین‌ها و موادمعدنی است که موها را در کل تقویت و سالم‌تر میکند.

فواید روغن های گیاهی برای موها

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت