خرید و فروش در اینترنت

10 مدل ریش متوسط برای مردان در سال 2023

10 مدل ریش متوسط برای مردان در سال 2023

ریش نماد واقعی جذابیت یک مرد هستند و نحوه انتخاب ان ها بـه خوبی در مورد شخصیت و حرفه اي بودن شـما صحبت میکند. مدل هاي‌ ریش متوسط امروزه در میان مردان شیک پوش در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده در این جا 10 مدل ریش متوسط برای مردان درسال 2023 قرار داده ایم.

 

ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از جدید ترین مدل هاي‌ ریش را درسال جدید منتشر کرده ایم.

 

10 مدل شیک ریش متوسط 

رتبه بندی مدل هاي‌ ریش متوسط در فهرست 10 فهرست برتر بتصمیمی اسـت کـه بسته بـه تحقیقات دقیق برای شخصیت ها، ترجیحات شخصی، محیط شغلی، آرایش شخصی و روند مد متفاوت اسـت.

 

10. کلش

کلش 10 مدل ریش متوسط برای مردان

استبل یک سبک ریش متوسط اسـت کـه در دهه 1930 ظاهر شد. این برای مرد تنبل معمولی کـه مرتباً اصلاح نمیکرد معروف بود. با این حال، همه ی چیز در دهه 1980 تغییر کرد و مردم از حس مد ته ریش قدردانی کردند، و این تا بـه امروز باقیمانده اسـت. در قرن بیست و یکم، رایجترین بسته اولیه برای مبتدیانی اسـت کـه ممکن اسـت بخواهند رشد کنند و بـه ریش خود متعهد شوند.

 

چگونه کلش متوسط را پرورش دهیم؟

دیگر نپرسید زیرا اینجاست کـه چه باید کرد. بگذارید ریش شـما برای چند روز رشد کند. از انچه دارید، ته ریش خودرا شکل دهید. یقه و کانتور خودرا کوتاه کنید یا سطح کلش خودرا محو کنید تا با خواسته هاي‌ شـما مطابقت داشته باشد.شـما بروید! این یکی از بهترین مدل هاي‌ ریش اسـت و نیاز بـه نگه‌داری کمی دارد.

 

اشتباه نکنید؛ هنوز نیاز بـه نگه‌داری دارد. کوتاه کردن و مرطوب کردن مو می‌تواند در حال حاضر شـما را از استرس نجات دهد، البته با کمک یک نرم کننده مو. هر چند وقت یک بار، اسکراب برای از بین بردن پوست مرده و التیام جذب مرطوب کننده مفید اسـت.

 

آیا باید نگران تعمیر و نگهداری متخصص باشم؟

خوب، فراموش نکنید کـه ته ریش هنوز هم ریش اسـت و خارش هم وجوددارد. بنابر این درصورت بروز خارش، شست و شوی منظم و نادر پوست شـما را شاداب می‌کند.

 

همچنین بـه یاد داشته باشید کـه با روغن ریش مرطوب کنید و ته ریش را پایین بیاورید یا بـه آرامی مسواک بزنید. در بهترین مدل ریش خود بـه اعتماد بـه نفس، استایل و اعتبار دست پیدا کنید. و وقتی رشد کرد، قیچی را وارد عمل کنید.

 


مطالب مشابه : کم پشتی ریش و سبیل در آقایان


 

9. اسکراف

اسکراف

فقط تا چه حد میخواهید نظم رابا هرج و مرج خود متعادل کنید؟ قیافه ها را بکشید بدون این کـه شبیه یک ادم ظاهر شوید. ان رابا استایل ریش حماسی و روسری متعادل کنید. این همان چیزی اسـت کـه شـما بـه ان نیاز دارید، نه خیلی کامل و نه خیلی گم شده، بلکه نوع درستی از عقل سلیم اسـت.

 

شاید نمی‌دانستید؛ scruff با مردان خوش تیپ همراه اسـت. بنابر این، وقتی در مورد مردان خوش تیپ با ریش میشنوید، فکر کردن بـه کت و شلوار خوب اسـت. برخی ممکن اسـت بگویند این یک نسخه خواهر و برادر بزرگ تر از خانواده کلش اسـت. انها راست میگویند، وحشی اما تصفیه شده.

 

مدل ریش متوسط برای شکل ها و چهره هاي‌ مختلف همه ی کاره اسـت. این یک سبک طراحی ریش دیوانه‌وار برای صورت‌هاي‌ گرد یا مردانی اسـت کـه سرشانه‌اي تراشیده شده اسـت کـه میخواهند حس دیوانگی را تحت بازرسی داشته باشند. ظاهری بالغ ارائه می‌کند کـه باعث احترام می‌شود.

 

چگونه می توان اسکراف متوسط را پرورش داد؟

این ترفند اسـت. اجازه دهید کلش شـما بـه مدت 3 تا 4 هفته یا حتی بیشتر بسته بـه ژن و امکانات شـما رشد کند. سپس دستگاه ریش مناسب مورد اعتماد خودرا انتخاب کنید و دست بـه کار شوید. گردن و کانتور خودرا کوتاه کنید یا اجازه دهید سطح موها طبیعی بماند.

 

روسری یک پله بالاتر از تعهد ریش اسـت. بـه خاطر داشته باشید کـه با استفاده از روغن ریش یا نرم کننده مو مرطوب کنید تا نرمی خودرا حفظ کنید و هر چند وقت یک بار مسواک بزنید تا از کلافگی جلوگیری شود.

 

تعمیر و نگهداری تخصصی؟

آره. اسکراف متوسط بی شک اغلب در طول رشد خود خارش دارد و ناراحت کننده اسـت. بنابر این، مطمئن شوید کـه از روغن ریش برای مرطوب کردن فولیکول‌هاي‌ مو در حین رشد استفاده می کنید. همچنین، با کوتاه کردن ان هنگام رشد، جنبه تصفیه شده ان را حفظ کنید.

 

8. ریش تجاری یا شرکتی

ریش تجاری یا شرکتی

بـه نظر می‌رسد کـه این بهترین مدل ریش برای یک ظاهر تجاری اسـت. بین کلیپ نیم سایز و سایز یک تعدیل میشود. یکنواختی سطح ریش تا نیم و یک اینچ کوتاه اسـت. آیا عاشق بـه نظر میرسید؟ شاید آدم ریش کاری بکند. همچنین احساس جدیت میدهد و همه ی چیز را تحت نظارت دارد. با این سبک، هیچ چیز در هنگام اصلاح بـه شانس واگذار نمیشود. خطوط بـه خوبی تراشیده شده اند و هیچ مسیر پروازی ندارند.

 

ریش کوتاه تمام صورت برای هر چهره اي عالی اسـت. این می‌تواند یک مدل ریش برای مردان چاق یا یک سر تراشیده با مدل هاي‌ ریش باشد. این یک نگاه رسمی اسـت و دیدن مردی با ریش اما بدون مو طبیعی اسـت. این یکی از مدل‌هاي‌ ریش اسـت کـه ظاهر رسمی را بـه ارمغان می‌آورد و جایی برای سلیقه‌هاي‌ معمولی مد ندارد. این عمدتاً توسط طبقه کارگر پذیرفته شده اسـت کـه محل کار انها روی مو هاي صورت فشرده اسـت.

 

در اینجا نحوه رشد ریش تجاری متوسط آورده شده است

ریش خودرا بـه مدت 1 تا 2 ماه مرتب کنید و بـه طول 1 اینچ بگذارید. پس از رشد بالفعل ان بـه استانداردهای تجاری ریش، ان را بـه طول دلخواه با یک دستگاه اصلاح ریش کوتاه کنید. پس از ان؛ تمام مو هاي وحشی و سرگردان را جدا کنید. فراموش نکنید کـه یقه و خط گونه را کوتاه کنید تا اصلاحی تمیز داشته باشید. 

 

تعمیر و نگهداری تخصصی؟

اسکراب گاه بـه گاه برای از بین بردن پوست مرده برای داشتن ریش، پوست و ظاهری تمیز بسیار مهم اسـت. بنابر این مرتب اصلاح کنید و برای مرطوب کردن ریش از روغن ریش استفاده کنید. همچنین میتوانید برای حفظ ظاهر شرکتی، روزانه مسواک بزنید تا یکنواخت ودر جهت ثابتی باشد. در نگه داری خود، بـه یاد داشته باشید کـه وقتی بـه سطح مورد نظر رشد کرد، ان رابا قیچی کوتاه کنید.

 

7. ریش بزی یا دایره ای

ریش بزی یا دایره ای

بز یک اصلاح استاندارد ریش اسـت. این بـه این دلیل اسـت کـه رایج و مرسوم اسـت زیرا در چند سال گذشته بـه طور گسترده اي مورد استقبال قرار گرفته اسـت. نه سبیل اسـت و نه ریش بـه تنهایی بلکه ترکیبی از هردو اسـت. پوست سر دقیق ریش نرد، چارچوبی برای دهان ایجاد می‌کند. این یک بسته اولیه برای کسانی اسـت کـه می خواهند ریش کامل بگذارند.

 

مدل موی صورت بزی دیوانه بـه بهترین شکل برای صورت هاي‌ باریک و زاویه دار و بهترین مدل ریش برای سرهای طاس بیضی مناسب اسـت. بله، مانند دواین جانسون، این همان چیزی اسـت کـه من بـه ان اشاره می‌کنم. بـه چهره‌هاي‌ فرندور پسرها و مردان استایل می‌افزاید. ظاهری پیرتر می‌دهد، احترام میگذارد و شکاف هاي‌ شخصیتی را پر می‌کند.

 

در اینجا نحوه رشد یک بز متوسط آورده شده است

مو هاي سبیل، صورت و چانه خودرا تا حدی کـه دوست دارید اما ترجیحاً متوسط یا نسبتاً بلند کنید تا در حین مراقبت راحت تر شوید. مرتباً با نرم کننده مو برس بزنید و مرطوب کنید. سبیل ها را نیز کوتاه کنید تا روی لب هاي‌ بالایی شـما قرار نگیرند و بـه سمت چانه پیش بروید. برای داشتن فرم مناسب بـه خط فک خود مراجعه کنید. پس از ان؛ بز خودرا بـه طول دلخواه شکل داده و کوتاه کنید و لبه هاي‌ ان را تمیز کنید.

 

تعمیر و نگهداری تخصصی؟

هک دیگه؟ هرچه بز کوتاهتر باشد، نگه داری بیشتری مورد نیاز اسـت. همچنین اجازه ندهید کـه خیلی طولانی شود. برای ظاهری سکسی، مدیوم بهترین کار را دارد. شستن و استفاده از روغن ریش، با امکان استفاده از رنگ نیز بسیار مهم اسـت. پس از رشد، با قیچی اصلاح کنید، و شـما آماده هستید.

 

6. ریش کامل Au Naturel

ریش کامل Au Naturel

ریش کامل یک سبک کلاسیک ریش خاورمیانه اي اسـت کـه تمام مو هاي صورت را رشد می‌دهد. گونه ها، فک، لب و چانه را می پوشاند و اکثر مردان برای داشتن ان دست بـه هر کاری میزنند. همه ی مردان بـه دلیل تفاوت در عوامل ژنتیکی، سیاست هاي‌ کاری، وعده هاي‌ غذایی، روال خواب و تغذیه، مراقبت و سلامت مو نمی‌توانند ریش کامل داشته باشند.

 

رشد ریش کامل نیاز بـه تعهد کامل دارد و میتوان ان را در هر زمان بـه ریش چوب بری یا ریش دم اردک تغییر داد، این نیز یک مزیت عالی برای داشتن ریش کامل اسـت. آیا میدانستید کـه این یکی از بهترین مدل هاي‌ ریش برای صورت گرد اسـت؟ ریش کامل و طبیعی فقط می‌تواند شکوه کامل خودرا برای کسانی کـه بـه اندازه کافی صبور هستند و منتظر بمانند، بیافزاید.

 

علاوه بر صورت گرد، این مدل ریش برای مردان با ریش اما بدون مو و مردان چاق نیز مناسب اسـت. این یکی از مدل هاي‌ ریش پرپشتی اسـت کـه برخی از مردان بـه ان منیت و مد می‌پردازند. 

 

بنابراین چگونه می توان یک ریش کامل Au Naturel رشد داد؟

در عرض یک یا دو ماه، اجازه دهید مو هاي صورتتان رشد کند ودر جایی کـه لکه‌ها و ناهمواری‌ها وجوددارد، کاملاً پر شوند. مرتباً با دستگاه تهویه مطبوع مسواک بزنید و نرم کنید. با ریش کامل، قیچی شـما فقط برای کوتاه کردن بلند میشوند.

 

می‌توانید نواحی اطراف سیب آدم را بـه سمت پایین کوتاه کنید. بـه یاد داشته باشید کـه خوب غذا بخورید، بـه اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید تا مو هاي صورتتان برای رشد لازم باشد.  پس از رسیدن بـه طول رشد مورد نظر، روکش ها را بادقت کوتاه کنید تا یک لایه موی صاف بـه دست آورید. درصورت تمایل، با فرم دهی مناسب، ریش چوب بری یا دم اردک را اصلاح کنید.

 

در اینجا نکات تخصصی تعمیر و نگهداری وجود دارد

برای گذاشتن ریش کامل بـه صبر نیاز دارید، پس در برابر تمام وسوسه کوتاه کردن مو هاي خود مقاومت کنید. مو هاي صورت خودرا مرتب بشویید و مرطوب کنید. فراموش نکنید کـه ریش را مرتباً شانه کنید تا صاف شود و شبیه یک قیچی بـه نظر نرسد.

 

این باید مته اصلی در طول فرآیند رشد و پس از پیرایش باشد. تا زمانی کـه مدل ریش حفظ شود، اصلاح ادامه مییابد. ریش کامل اساس گزینه هاي‌ متعددی اسـت، مانند ریش چوب بری و دم اردک.  اکنون ممکن اسـت بین گزینه ها متفاوت باشید یا حتی بـه رنگ آمیزی و چاشنی ان ادامه دهید! 

 

5. ریش وایکینگ

ریش وایکینگ

پرپشت، بزرگ و بلند توصیف اصلی ریش وایکینگ اسـت. ریش وایکینگ یک سبک ریش حماسی و دیوانه برای مردان اسـت. این از جنگجویان تاریخی نوردیک الهام گرفته شده اسـت و اغلب قبل از رفتن بـه نبرد بافته می‌شود. این بـه عنوان نمادی از مردانگی تند و تیز عمل کرد و برای مخالفان وحشتناک اسـت.

 

ریش وایکینگ با تمام شکل ها و صورت ها: گرد، مستطیل، مربع و بیضی شکل می‌گیرد. این یک قدم جلوتر اسـت برای نشان دادن شجاعت و بی رحمی برای مردان و ترساندن مخالفان.

 

چگونه یک ریش وایکینگ متوسط ایجاد کنیم؟

بگذارید ریش حداقل تا چهار اینچ بلند شود. اگر طول ریش انتهایی شـما نمی‌تواند بـه ان برسد، با خرید و استفاده از محصولات زیبایی برای حفظ سلامت و رشد ان؛ رشد خودرا افزایش دهید. تغذیه خوب بسیار مهم اسـت: بر اساس امگا 6 و 3 برای بهترین نتایج.

 

غذا هاي غنی از امگا 6 و 3 ماهی و گوشت روغنی هستند. مو هاي خودرا با استفاده از شامپوها و نرم کننده هاي‌ مخصوص موهایتان تمیز کنید. بـه طور منظم اصلاح را ادامه دهید تا رشد را تشویق کنید قبل از این کـه انتهای ان تقسیم شود. 

 

روی گونه ها را بـه شدت کوتاه کنید و روی چانه را کمی کوتاه کنید. ریش چانه باید بـه طور طبیعی بلندتر از چانه باشد، سپس زیر چانه را بـه سمت عقب اما بـه آرامی بـه سمت خط گردن کوتاه کنید. محصول نهایی باید یک ریش پرپشت و وحشی با اندازه متوسط باشد!

 

تعمیر و نگهداری تخصصی

مرتباً با شامپوی ریش و نرم کننده مخصوصی کـه انتخاب شده اسـت بشویید تا ریش تمیز و سالم بماند. با روغن ریش مرطوب کنید و ریش وایکینگ را برس بزنید تا حالت دهید. گزینه هاي‌ اضافی مانند مردن ریش بـه اختیار شـما وایکینگ اسـت!

 


مطالب مشابه: تصاویری از مسابقه عجیب ‌ترین ریش و سبیل


 

4. ریش استاچ

ریش استاچ

Beardstache ترکیبی از کلش و ریش کامل اسـت. سبیل را طولانی تر و ضخیم‌تر یا متراکم تر از ناحیه اطراف نگه می دارد. کت ریشی یک مدل موی غالب صورت آسیایی اسـت اما بـه آسیا محدود نمیشود. 

 

چه کسی مناسب است؟

ریش بـه طور کلی بـه مو هاي ضخیم صورت نیاز دارد و روی همه ی صورت ها مانند مثلثی، گرد، مربعی و بیضی کار می‌کند. بهترین تناسب ان برای افرادی اسـت کـه کشش پوست وسیع تری بین لب بالایی و بینی دارند.

 

چگونه ریش را رشد دهیم؟

اجازه دهید مو هاي صورت شـما تا حد ته ریش رشد کنند. خاطرجمعی حاصل کنید کـه با شامپوی ریش بشویید ودر حین مسواک زدن ان را مرطوب کنید تا در حین رشد ریش سالم بماند. با رشد بیشتر سبیل، مو هاي اطراف چانه و گونه ها را در سطح کلش کوتاه کنید و نگه دارید. خاطرجمعی حاصل کنید کـه سطح کناری ته ریش فقط پایین تر از سبیل باشد.

 

تعمیر و نگهداری تخصصی

خاطرجمعی حاصل کنید کـه تفاوت بین سبیل و مو هاي اطراف صورت فقط یک سطح عالی بـه نظر میرسد. هر گونه اشتباه در کلش ممکن اسـت نیاز بـه شروعی تازه برای کل فرآیند داشته باشد. بنابر این مراقب باشید کـه از محافظ برای گیره هاي‌ خود استفاده کنید. بـه طور مرتب از موم روی ته ریش خود استفاده کنید تا ان را مناسب و بدون گره نگه دارید.

 

3. ریش کم رنگ

ریش کم رنگ

ریش محو شده نسخه اي از ریش کامل اسـت. این یک راه میانی همه ی کاره تر در محیط کار اسـت. تنها کاری کـه میکند این اسـت کـه بـه استایل ریش متوسط استایل اضافه میکند. این بـه عنوان بهترین سبک ریش برای نوجوانان محبوبیت پیدا کرده اسـت زیرا سبک ریش در یک اسـت.

 

مناسب پسران و مردانی با صورت هاي‌ مثلثی، صورت هاي‌ گرد و صورت هاي‌ مربعی و بیضی شکل اسـت. همچنین دارای سرهای وزوز و تراشیده شده با مدل ریش برای مردان اسـت. ریش پژمرده رایجترین و پرطرفدارترین مدل مو در میان پسران و مردان اسـت کـه با مد مطابقت دارد!

 

چگونه ریش کم رنگ داشته باشیم؟

بگذارید موهایتان بـه ریش کامل یا طبیعی برسد. برای پر شدن تکه هاي‌ رشد ناهموار، لازم نیست تا تمام طول رشد کند. مو هاي صورت خودرا از اطراف ساقه‌هاي‌ پهلو و لبه‌هاي‌ گونه‌ها در حالی کـه بـه تدریج بالا می روید، باریک کنید. یقه خودرا کوتاه کنید و هر ولگردی را پاک کنید.

 

تعمیر و نگهداری تخصصی

ریش هاي‌ کم رنگ شده رابا شامپو بشویید و با نرم کننده مو مرطوب کنید. برای نرم شدن فولیکول هاي‌ مو و جلوگیری از خارش از روغن استفاده کنید. مو هاي تمیز صورت، موهایی هستند کـه بـه خوبی نگه داری میشوند. پیرایش مداوم و منظم، کلید آراستگی مردان خوش تیپ با ریش اسـت.

 

2. ون دایک ریش

ون دایک ریش

ریش ون دایک ترکیبی از سبیل و بزی اسـت و بـه افتخار نقاش دوره رنسانس آنتونی ون دایک نامگذاری شده اسـت. هیچ مویی روی گونه ها و ساقه ها باقی نمیگذارد. این رابرت داونی جونیور، «مرد آهنی»؛ علاوه بر پادشاهان انگلستان و امپراتوران روم، عموماً پیشرو ان بوده اسـت.

 

ریش ون دایک مجلل اسـت و مناسب چهره هاي‌ مثلثی، مستطیلی و مربعی شکل اسـت. با یک لمس معمولی، ظاهری کلاسیک و منحصر بـه فرد میدهد. با سر تراشیده با ریش یا سر وزوز با ریش همگام می‌شود.

 

چگونه ریش ون دایک بسازیم؟

اجازه دهید مو هاي شـما تا ته ریش رشد کند. سبیل و ریش خودرا بـه سمت پایین شانه کنید. انتهای سبیل خودرا زیر استخوان فک کوتاه کنید و با ریش در امتداد گردن خود وصل کنید. مو هاي صورت را روی گونه و گردن خود پاک یا کوتاه کنید. طرح کلی سبیل و ریش را حفظ کنید. طرح سبیل را کوتاه کنید، یک شکاف در ریش خود بگذارید، و دو نیم دایره در اطراف تکه روح خود کوتاه کنید. بـه سلطنتی خوش آمدید!

 

تعمیر و نگهداری تخصصی

سبک ریش ون دایک تماماً در مورد خطوط و زوایای تمیز اسـت. پس از شکل دادن بـه ان؛ اگر نسخه پرپشت‌تری دارید، ان را برس بزنید تا هر گونه درهم‌تنیدگی از بین برود. موم ریش بزنید تا موها پرپشت و پرپشت شوند. با شامپو بشویید و اسکراب کنید و با نرم کننده ریش مرطوب کنید. علاوه بر این، برای نرم کردن فولیکول مو و جلوگیری از خارش، روغن را بمالید. درصورت رشد، بز رابا قیچی و سبیل رابا تیغ تیز یا گیره کوتاه کنید.

 

1. ریش بالبو

ریش بالبو 10 مدل ریش متوسط برای مردان

ریش بالبو یک ریش بدون لبه اسـت اما سبیل شناور بـه خوبی کوتاه شده اسـت. در اوایل دهه 1900 در ایتالیا بسیار محبوب بود. متفاوت از ون دایک، این سبک ریش شکل لنگر T را تشکیل میدهد و فاقد بزی اسـت. ریش بالبو برای هر چهره اي مناسب اسـت. مثلثی، مستطیلی، مربعی، گرد، الماسی و بیضی شکل. برای افرادی کـه چانه‌هاي‌ ضعیف‌تری دارند بهتر اسـت ان‌ها را پنهان کرده و پر بودن را بـه تصویر بکشند.

 

در اینجا نحوه رشد ریش بالبو آورده شده است

اجازه دهید مو هاي صورت شـما بـه مدت شش هفته یا بیشتر رشد کنند تا مو هاي کافی رشد کنند. سپس سبیل و ریش خودرا بـه سمت پایین شانه کنید. علاوه بر این، انتهای سبیل خودرا در زیر استخوان فک کوتاه کنید و با ریش در امتداد گردن خود وصل کنید. همچنین بـه یاد داشته باشید کـه گونه، موها و خط گردن خودرا صاف یا کوتاه کنید و زیر و کناره‌هاي‌ فک رابا ریش صاف نگه دارید.

 

خاطرجمعی حاصل کنید کـه شکل تشکیل شده یک T معکوس اسـت کـه بـه یک لنگر بسته می‌شود. طرح کلی سبیل و ریش را حفظ کنید. بـه غیر از ان؛ طرح کلی سبیل را کوتاه کنید، و یک شکاف در ریش خود باقی بگذارید. با کوتاه کردن دو نیم دایره در اطراف وصله روح خود پایان دهید.

 

نکات تعمیر و نگهداری تخصصی؟

مرتب با شامپو بشویید، با نرم کننده مو مرطوب کنید و روغن ریش بزنید. پس از ان؛ برای تمیزی مسواک بزنید و خطوط و زاویه رابا پیرایش منظم با قیچی و گیر حفظ کنید.

 


مطالب مشابه : بهترین مدل موی مردانه + مدل ریش و ته ریش


 

در پایان

سالها بعد، فرهنگ ریش اگر توسط همه ی پسران و مردان جذب نشود، باقی خواهد ماند. تمام چیزی کـه تغییر خواهد کرد فقط مد و روند اسـت زیرا قبل از ذائقه مردان در دسترس تجدید نظر قرار می‌گیرند. همانگونه کـه گفته شد، عوامل ذائقه در شخصیت مرد ثابت خواهند ماند. ترجیحات شخصی، الزامات شغلی، نظافت شخصی، و روند مد.

 

صرف نظر از همه ی این‌ها، ریش هاي‌ سبک متوسط مدت زیادی اسـت کـه با ما زندگی می‌کنند و با معرفی برخی از سبک ها مانند مدل هاي‌ ریش ثور، مدل هاي‌ ریش در یک و مدل هاي‌ ریش زنجبیلی، چه کسی می‌داند فردا چه خواهد شد. یا باید بگوییم کـه ریش و صنعت مد مردانه مدرن کپی کاملی از روندهای باستانی اسـت کـه تغییراتی پویا را بـه انچه امروز تبدیل شده اسـت، دیده اسـت؟