مجموعه : آرایش لب
بروزرسانی : 18 دی 1402

درمان مفید خانگی خشکی لب

درمان مفید خانگی خشکی لب

راهکارهای مفید برای درمان خانگی خشکی لب

افرادی با شروع فصل سرما لب هایشان با کمبود ویتامینی در بدن شروع به خشک شدن و ترک خوردن می‌کند امروز باراهکارهای خوب برای درمان خانگی خشکی لببرای دشما فراهم نموده ایم در ادامه جزئیات اکثر راهکارهای برای درمان خانگی خشکی لب را در سایت تالاب خواهید خواند با ما همراه باشید.

خشکی لب در بعضی از افراد شایع می باشد کسانی که لب هاي خشکی دارند باید موارد زیر را با توجه در منزل انجام دهند تا از خشکی لبهایشان برطرف شود شما با مواد طبیعی کاری نماید.

که خشکی لب ها برطرف شود نه با بهرهگیری از مواد شیمیایی مثل رژ لب هاي خیلی از ما با این مشکل رو به رو هستیم که گاهی لب هایمان خشک شده و ترک میخورد.

درمان مفید خانگی خشکی لب

بعضی از دلایل اصلی خشک شدن لب کمبود ویتامین، آلرژی، کم آبی، سیگار کشیدن، تشعشعات خورشید و هوای خشک و سرد میباشند.

محصولات مختلفی برای درمان خشکی لب وجود دارند اما روشهای طبیعی نیز وجود دارد که هزینه کمتری دارند و حتی ممکن هست نتیجه بهتری داشته باشند.

شما به راحتی میتوانید با مواد طبیعی که در منزل دارید کاری کنید که خشکی و ترک خوردگی لبتان برطرف شود.

۱ » شکر

شکر میتواند سلول هاي مرده پوست راکه باعث خشکی و از فرم افتادگی لب شده اند از بین ببرد و لب را صاف و یکدست کند. شما می‌توانید با بهرهگیری از شکر و عسل یک لایه بردار مغذی برای لبتان تهیه کنید.

برای اینکار ۲ قاشق چایخوری شکر را با یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید. این محلول را روی لبتان بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با بهرهگیری از انگشت، ترکیبی که روی لب مالیدید را به آرامی مالش دهید

تا سلول هاي مرده آن را از بین ببرند. سپس لبتان را با آب ولرم بشویید.

۲ » عسل

عسل یکی از برترین مرطوب کننده هاست که خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد. عسل یک ماده طبیعی مناسب برای لب هاییست که ترک خورده و پوست پوست شده میباشند.

فقط کافیست مقداری عسل طبیعی را روزی چند بار روی لب بمالید.

همینطور میتوانید ترکیبی از عسل و گلیسیرین تهیه کرده و شب ها پیش از خواب روی لبتان بزنید تا صبح روز بعد لبتان نرم تر شده باشد.

درمان مفید خانگی خشکی لب

۳ » گلبرگ گل رز

گلبرگ گل رز نیز یکی از گیاهان خوب برای درمان خشکی لب هست. این گیاه نه تنها باعث میشود لبتان مرطوب بماند بلکه به زیباترشدن رنگ آن نیز کمک می‌کند. برای این که بیشترین بهره را از این گل ببرید بهتر هست مقداری از این گلبرگ را شسته و در مقداری شیر بریزید تا خیس بخورد.
بگذارید چند ساعت بماند. سپس این گلبرگ ها را له کنید تا حالتی خمیری به خود بگیرند. ترکیب به دست آمده را سه بار در روز روی لبتان بزنید.

۴ » روغن نارگیل

روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی هست که میتواند برای لب هاي خشک شده در اثر هوای خشک و سرد مناسب باشد.
فقط کافیست مقداری روغن نارگیل را چند بار در روز روی لبتان بزنید تا چرب بماند. می‌توانید از روغن زیتون نیز بهرهگیری کنید.

۵ » روغن کرچک

روغن کرچک یکی دیگر از مواد طبیعی مناسب برای لب هاي خشک و ترک خورده هست.

این روغن را هرروز چند بار روی لبتان بمالید. اگر میخواهید میتوانید در کنار این ماده از مواد دیگر نیز کمک بگیرید و کاری کنید لبانتان نرم تر و یکدست تر شوند. برای اینکار یک قاشق چایخوری روغن کرچک، یک قاشق چایخوری گلیسیرین و چند قطره آب لیموی طبیعی و تازه را با هم ترکیب کنید.

محلول بدست آمده را شبها پیش از خواب روی لبها بزنید و صبح روز بعد آن را با پنبه خیس پاک کنید.

به گزارش تالاب :این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این موارد را باید بارها انجام دهید تا برترین نتیجه را بگیرید و با یک یا دوبار انجام دادن ،آنطور که می‌خواهید نتیجه نخواهید گرفت.

بهتر هست یکی از این روشها را گزینه کرده و به مدت یک هفته آن را امتحان کنید و نتیجه آن را مشاهده نمایید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت