مجموعه : ماسک صورت
بروزرسانی : 22 شهریور 1397

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان

در روزهای آخر تابستان هستیم و تصمیم داریم با معرفی چند ماسک ساده و خوب بدون نیاز به چیز خاص دیگری تیرگی حاصل از افتاب داغ تابستان را از روی پوست برداریم و به پوست نشاطی تازه دهیم.

برطرف شدن تیرگی های پوست در آخر تابستان با ماسک های خانگی

علاوه بر استفاده مداوم ضد آفتاب که بیشتر از هر روشی مانع تیرگی پوست میشود با بعضی از روش‌ هاي‌ خانگی مانند ماسک هم می شود پوست را روشن کرد، این جا چند روش خانگی و ساده را می خوانیم.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

استفاده از ماسک لیمو

لیمو با ویتامین «سی» و خاصیت اسیدی خود تأثیر قابل توجهی بر روشن شدن پوست صورت دارد. یک نصف لیوان آب لیمو رابا نصف لیوان آب خنک ترکیب کنید و با پنبه روی صورتتان بمالید، بیست دقیقه بگذارید و بعد بشویید. اگر روی پوستتان احساس خارش کردید از این روش استفاده نکنید.

سیب‌زمینی هم مانند لیمو دارای میزان بالای ویتامین «سی» است

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

ماسک سیب زمینی

چندبار در هفته سیب‌زمینی رابه‌صورت ماسک روی صورت بگذارید تا خشک شود و بعد ان را بشویید و خاصیت روشن‌کنندگی را حس کنید. این ماسک میتواند بصورت رنده‌شده، لایه لایه یا آب سیب‌زمینی تهیه شود.

ماسک زردچوبه استفاده کنید

‌شاید فکر کنید زردچوبه پوست را زرد می کند اما بعد از شستن کامل، این گیاه موجب از بین رفتن تیرگی پوست می شود. اگر پوست چربی دارید حتما از ماسک زردچوبه استفاده کنید.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

ماسک زرد چوبه

۲ قاشق چایخوری پودر بلغور جوی دوسر

کمی زردچوبه

رابا هم مخلوط کنید

چند قطره آب‌لیمو

به مخلوط‌تان اضافه کنید

حواس‌تان باشد نباید خمیرمان خیلی شل شود.

یک لایه از خمیر روی پوست بگذارید و صبر کنید تا خشک شود سپس با آب بشویید، یادتان باشد هنگام شست‌و‌شو، با حرکات دورانی پوست را ماساژ دهید تا سلول‌هاي‌ مرده پوست تمیز شوند.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

لبنیات برای روشن‌سازی پوست

از ماست ساده یا شیر استفاده کنید. هردوی این‌ها اسیدهای آلفا هیدروکسی دارند که میتوانند لایه‌بردار پوست باشند. شیر رابا بلغور جوی دوسر مخلوط کنید تا یک خمیر نسبتاً شل به‌دست آورید.

ماسک را روی پوست‌تان بگذارید، این ماسک را هم بعد از ۲۰ دقیقه بشویید و یادتان باشد حرکات دورانی هنگام شست‌و‌شو را درباره همه ی ماسک‌هاي‌ دارای بلغور جوی دوسر انجام دهید.

هفته‌ اي 1 بار لایه‌ برداری پوست کنید

لایه‌برداری با دست و بدون استفاده از دستگاه، واقعاً به روشن شدن پوست کمک میکند. این روش سلول‌هاي‌ مرده پوست را از بین میبرد و پوست تازه را از زیر لایه رویی بیرون می کشد. این پوست تازه که هنوز تحت تأثیر اشعه آفتاب قرار نگرفته است، روشن‌تر از پوست فعلی‌تان خواهد بود.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

بهترین ماسک های زیبایی

استفاده از ماسک برای زیبایی و سلامتی پوست

در این جا به عده اي از ماسک هاي‌ مفید و رایج اشاره میکنیم :

ماسک آناناس این میوه تأثیر جالبی بر جوش هاي‌ غرور به ویژه گلوله هاي‌ چربی زیر پوستی «جوش هاي‌ کیستیک» دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید ودر مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید.

سپس به اندازه وزن ان به ان الکل میوه « الکل اتیلیک » بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می‌توانید روزی یک‌بار، هر بار بیست تا سی دقیقه ؛ این مخلوط رابه صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس ان رابا آب سرد بشویید.

سایت تالاب: ماسک پرتقال یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست هاي‌ نازک پره هاي‌ ان را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش هاي‌ غرور جوانی « آکنه » مؤثر است ولی افرادی که پوست خشک دارند نباید ان را مصرف کنند.

ماسک آلوی قرمز هفت یا هشت شماره آلوی قرمز تهیه کنید و هسته هاي‌ آن ها را خارج کنید. سپس انها رابا افزودن ده قطره روغن بادام کاملاً با یک دیگر مخلوط کنید تا به صورت یک ماده خمیری درآید.

آنگاه این مخلوط رابه مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی انها مثلا در پوست بینی، باز و زشت منظره شده مؤثر است و پوست را زیبا می کند.استفاده از این ماسک رابه افرادی که پوست چرب دارند توصیه میکنیم. –

ماسک خیار یک یا دو خیار را رنده کنید و به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بیست دقیقه بعد ان رابا آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید.ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

ماسک سالم برای صورت

ماسک زرده تخم مرغ به کسانی که پوست خشک دارند توصیه می شود که از این ماسک استفاده کنند تا پوستشان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تأمین می کند.

برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ رابا چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس ان رابه وسیله ي آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

ماسک سیب یک سیب را پوست بکنید و ان را نصف کنید و یک نیمه ان را خرد کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید و خوب هم بزنید. سپس ان را بر روی صورت و گردن بمالید، آنگاه پوست رابا نوک انگشتان ماساژ دهید. برای اینکار، ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و بطرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید.

آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. حال کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و پس از بیست دقیقه ان را بشویید.این ماسک باعث پیش گیری و درمان چروک صورت و سبب طراوت و تقویت پوست می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ سفیده تخم مرغ رابا همان مقدار الکل طبی «الکل سفید» مخلوط کنید و ان رابا نوک انگشتان خود بردارید و روی پوست بگذارید و ماساژ دهید.

به گزارش گروه زیبایی تالاب: روش ماساژ باید از پایین به بالا و از سمت راست به چپ و چپ به راست باشد. سپس کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و بیست دقیقه بعد بشویید.این ماسک نیز برای رفع چین و چروک صورت مناسب است.

ماسک هلو برای تهیه این ماسک کافی است سه یا چهار هلوی تازه را بشویید و هسته انها را خارج کنید. «لازم نیست پوست هلوها را بکنید.» هلوها را له کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم کاملاً مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه بعد ان رابا آب سرد یا پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و پیشگیري از چروک صورت بسیار مؤثر است. –

ماسک لیموترش این ماسک برای پوست هاي‌ خشک مفید است.برای تهیه این ماسک، آب یک لیموترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید و ماساژ دهید و پانزده دقیقه بعد ان را بشویید.

ماسک گلابی این ماسک برای پوست هاي‌ چرب بسیار مفید است . استفاده از این ماسک رابه افرادی که منافذ پوستی انها واضح و نازیبا شده توصیه می‌کنیم.

برای تهیه ان کافی است که یک گلابی رسیده را خرد کنید و بر روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه ي بعد ان رابا آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید.

هر ماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس ان رابه وسیله شستوی کامل با آب پاک کرد. میتوان بجای شستشو با آب، ماسک رابه وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

انواع ماسک‌ ویژه روزهای پایانی تابستان + بهترین ماسک های زیبایی

مراقبت از پوست دست

جهت نرم کردن پوست دست، مقدار برابر گلیسیرین و گلاب را مخلوط کرده و بکار برید. – جهت نرم و سفید کردن دست، مقداری عسل و آب لیموترش را مخلوط نموده به مدت پانزده تا بیست دقیقه روی دستها بمالید و سپس بشویید.

جهت نرم کردن دست هاي‌ زبر و خشن ؛ دو شماره زرده تخم مرغ رابا دو قاشق چایخوری روغن بادام شیرین به همراه بیست و پنج گرم گلاب و بیست و شش قطره تنتور ساده بنژوان مخلوط کرده و دستها را آغشته نمایید و با یک دستکش نخی بپوشانید و پس از چند ساعت بشویید. «یک تا دو بار در ماه» – جهت نرم کردن دست هاي‌ خشن و تیره میتوان از مخلوط آب پرتقال و عسل استفاده کرد.

ماسک های طبیعی و خانگی برای پوست صورت و زیبایی بسیار ضروروی است پس از دیگر ماسک های ما حتما دیدن نمایید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت