طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

مجموعه : ماسک صورت
طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

معرفی ماسک های خانگی برای انواع پوست به همراه طرز تهیه شان

دراین قسمت از سایت تالاب میخواهیم بـه معرفی و چگونگی ساخت و تهیه ي بهترین ماسک ها برای انواع پوست «چرب و خشک و مختلط» بپردازیم همراه سایت تالاب باشید . پوست قسمتی حساس ازبدن اسـت کـه دارای چند لایه می‌باشد بیرونی ترین این لایه محل تجمع باکتریها و همچنین مکانی اسـت کـه میتوانید بـه ماسک هاي‌ طبیعی از خشکی، جوش ها و تیرگی هاي‌ آن پیش گیری و آنها را درمان کنید.

 

انواع ماسک های خانگی برای صورت

اگر قصد دارید، استفاده از ماسک صورت را در روتین روزانه خود قرار دهید، دو راه پیش روی شـما اسـت. راه اول خرید ماسک صورت اسـت. در فروشگاه‌هاي‌ لوازم آرایشی و بهداشتی انواع ماسک‌هاي‌ نقابی و تیوپی مناسب پوست‌هاي‌ متنوع موجود اسـت. شـما میتوانید باتوجه‌بـه نیاز خود ماسک‌هاي‌ مرطوب‌کننده، ضد حساسیت، روشن‌کننده، ضدچروک یا خنک‌کننده را خریداری کنید.

 

اما اگر بـه دنبال ماسک طبیعی صورت هستید، ماسک‌هاي‌ خانگی در عین سادگی ودر معرض بودن تأثیر بسیار زیادی هم دارند. شـما میتوانید بـه‌اسانی با انواع مواد غذایی و میوه‌هاي‌ موجود در خانه بهترین ماسک صورت را تهیه کنید. بـه همین منظور دراین پست چندین نوع ماسک صورت خانگی با کمترین مواد اولیه آموزش داده‌ایم.

 

نکات مهم در تهیه ماسک های صورت

برای تهیه ماسک طبیعی حتما بـه تاریخ انقضا و سالم بودن مواد غذایی توجه کنید. متأسفانه برخی افراد بـه این نکته توجه نمی کنند و برای تهیه ماسک از موادی کـه قابل خوردن نیست، استفاده میکنند. هدف شـما از تهیه ماسک شفافیت، زیبایی و رفع مشکلات پوستی اسـت. پس برای رسیدن بـه این نتیجه باید از بهترین محصولات استفاده کنید.

 

قبل از قراردادن ماسک روی کل صورت حتما تست پچ انجام دهید. برای انجام این تست باید مقدار کمی از ماسک را روی ناحیه کوچکی ازبدن مثلا بازو، آزمایش کنید. ممکن اسـت، بـه هر یک از مواد طبیعی موجود در ماسک حساسیت داشته باشید و استفاده ازآن باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

 

سعی کنید، ماسک را در همان روزی کـه درست کرده اید، مصرف کنید. مواد مغذی موجود در ماسک در معرض هوا و باکتری‌ها خیلی سریع از بین می روند. ماسک صورت رابا مواد تازه درست کنید و ظرف یک ساعت آنرا مصرف کنید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

آموزش ماسک صورت بسیار آسان‌تر از چیزی اسـت کـه تصور می کنید. با تعداد زیادی از مواد غذایی داخل یخچال و میوه‌ها می‎توانید بهترین ماسک‌هاي‌ صورت را درست کنید. تنها لازم اسـت، نوع پوست خودرا بشناسید و باتوجه‌بـه مشکلات پوستی خود ماسک را تهیه کنید.

 

معرفی ماسک صورت برای پوست خشک

افرادی کـه دارای پوست خشک هستند، گاهی با استفاده از مرطوب‌کننده‌هاي‌ مختلف هم بـه نتیجه‌اي نمیرسند. این افراد باید از ماسک آبرسان صورت استفاده کنند. یکی از انواع ماسک آبرسان ترکیب ژل آلوئه‌ورا و خیار اسـت. برای تهیه این ماسک ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا را بـه همراه نصف خیار مخلوط کنید. خمیر بـه‌دست‌آمده را بـه‌آرامی روی صورت ماساژ دهید. بعد از ۳۰ دقیقه میتوانید صورت خودرا بشویید.

عسل هم یک مرطوب‌کننده عالی اسـت و بدون ایجاد احساس چربی، پوست را آبرسانی می کند. استفاده از ماسک‌هاي‌ عسل برای پوست خشک مفید اسـت. اگر عسل را در قسمت‌هاي‌ آسیب‌دیده صورت مثل جای زخم ماساژ دهید، جای زخم‌ها کم‌رنگ شده و بازسازی بافت‌ها افزایش پیدا می کند.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

ماسک خیار الوئه ورا

 

معرفی ماسک صورت برای پوست چرب

برای رفع چربی پوست بـه‌صورت طبیعی باید از موادی استفاده شود کـه تولید چربی را نظارت میکنند. یکی از بهترین گزینه‌ها آووکادو اسـت. آووکادو بـه طور هوشمندانه چربی پوست را بازرسی میکند. این میوه سرشار از اسید اولئیک اسـت و بـه کاهش التهاب کمک می کند. برای تهیه ماسک خانگی باید نصف آووکادو رابا یک‌چهارم خیار مخلوط کنید. سپس این ترکیب را روی پوست قرار دهید. این ماسک فوق خنک‌کننده بوده و احساس طراوت در پوست ایجاد می کند.

اگر بـه دنبال ماسک صورت آسان‌تری برای پوست چرب هستید، دستورالعمل دیگری هم وجوددارد. موز میتواند بـه جذب چربی پوست کمک کند. با استفاده از یک شماره موز، ۱۰ قطره آبلیمو و یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون می توانید یک ماسک خوب برای پوست چرب درست کنید. موز را دریک کاسه خرد کنید. آبلیمو و روغن زیتون را بـه آن اضافه کنید، تا حالت خمیری شود. ماسک صورت را ۱۵ دقیقه روی پوست قرار داده و سپس با آب گرم بشویید.

اگر چربی پوست شـما بیش از حد زیاد اسـت و با روش‌هاي‌ طبیعی نمیتوان میزان چربی را بازرسی کرد، حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید تا با یک درمان صحیح این مشکل برطرف شود.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

ماسک موز و اووکادو

معرفی ماسک پاکسازی صورت

اگر در معرض محیط آلوده قرار دارید، استفاده از ماسک پاک‌سازی صورت بسیار اهمیت دارد. یکی از ماسک‌هاي‌ تأثیرگذار و تمیزکننده پوست ترکیب بادام و روغن زیتون اسـت. برای تهیه این ماسک باید حدود یک مشت بادام را آسیاب کرده و پس از آسیاب ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون بـه آن اضافه کنید.

اسید چرب موجود در بادام بـه پوست نفوذ کرده و باعث نرمی پوست می شود. ویتامین E موجود در روغن زیتون هم تیرگی، کم‌آبی و خطوط ریز را از بین می برد. این ماسک خانگی را بـه مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار داده و قبل از شستشو کمی ماساژ دهید. با ماساژ دادن آلودگی، آرایش، سلول‌هاي‌ مرده و چربی از بین میرود.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک روشن‌کننده صورت 

اگر احساس میکنید، درخشش چهره شـما از بین رفته اسـت، استفاده از ماسک خانگی و طبیعی می تواند در حل این مشکل مؤثر باشد. ترکیب عسل و زردچوبه یک ترکیب ضدالتهابی بوده و باعث روشن شدن پوست میشود. یک قاشق چای‌خوری زردچوبه رابا یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط را روی پوست صورت قرار داده و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس صورت رابا آب ولرم شسته و از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک صورت برای لک‌های قهوه‌ای پوست 

یکی از مواد بسیار تأثیرگذار در رفع لک‌هاي‌ صورت روغن درخت چای اسـت. برای تهیه ماسک صورت مناسب رفع لک‌ها میتوان از ترکیب روغن درخت چای، کدوحلوایی و عسل استفاده کرد. ابتدا باید کدوحلوایی را در غذاساز بـه‌صورت پوره درآورد. سپس یک قاشق غذاخوری عسل و ۲ قطره روغن درخت چای را بـه آن اضافه کرد.

کدوحلوایی باعث افزایش کلاژن سازی شده و عسل بـه روشن شدن پوست کمک می کند. از این ماسک خانگی میتوانید هفته‌اي یکبار استفاده کرده تا پوستی درخشان و یکدست داشته باشید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک صورت برای جوش صورت 

آکنه یکی از شایع ترین مشکلات پوستی اسـت. با بسته شدن منافذ پوست توسط چربی، سلول‌هاي‌ مرده پوست و باکتری‌ها زیر پوست جمع میشوند و آکنه ایجاد می شود. آکنه می تواند شامل جوش سرسیاه، سرسفید، ندول یا کیست باشد. پروتئین موجود در سفیده تخم‌مرغ باکتری‌هاي‌ موجود روی پوست را تا حدودی از بین برده و از لک‌هاي‌ پوستی پیشگیری می کند.

برای تهیه این ماسک خانگی باید ۲ تا ۳ شماره تخم‌مرغ را برداشته و سفیده را از زرده جدا کرد. سفیده را دریک کاسه بریزید و با استفاده از پنبه روی صورت خود بمالید. ماسک صورت باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست بماند. سپس پوست صورت را بشویید. در آخر از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

بهتر اسـت، برای پیداکردن دلیل اصلی آکنه و درمان آن علاوه بر استفاده از ماسک بـه متخصص پوست مراجعه کنید. بهترین راه برای ازبین‌بردن آکنه، درمان آن اسـت.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک صورت برای جوش بلوغ 

تعداد زیادی از افراد بـه دنبال رفع جوش‌هاي‌ دوران بلوغ هستند. اگر بـه دنبال روش طبیعی برای التیام وضعیت جوش‌ها هستید، میتوانید از ترکیب فوق‌العاده عسل، زردچوبه و نمک دریا استفاده کنید. برای تهیه این ماسک خانگی باید یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق چای‌خوری زردچوبه و نصف قاشق چای‌خوری نمک دریا رابا هم مخلوط کنید. این ماسک خواص درمانی دارد.

 

عسل طبیعی بـه‌ویژه عسل مانوکا باعث جذب باکتری‌ها میشود. زردچوبه علاوه بر درخشانی پوست یک ماده ضدالتهاب و ضد باکتری محسوب میشود. نمک دریا هم بـه تمیز شدن، کاهش التهاب و رفع عفونت کمک می کند. بـه همین دلیل ترکیب این سه ماده تأثیر بسیار خوبی در ازبین‌بردن جوش دارد. برای استفاده از این ماسک صورت از یک براش تمیز استفاده کنید. بعد از ۱۰  تا ۱۵ دقیقه صورت خودرا با آب گرم بشویید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک دور چشم خانگی 

یکی از بهترین مواد برای رفع تیرگی و چین‌وچروک دور چشم استفاده از چای سبز اسـت. چای سبز حاوی پلی فنول اسـت. آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز از پوست در برابر آسیب‌ها و علائم پیری محافظت می کند. برای تهیه ماسک دور چشم دو شماره پنبه را در چای بسیار غلیظ خیس کنید. پنبه‌ها را در یخچال قرار داده و سپس زیر چشم قرار دهید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک برای جوش سرسیاه 

مدتی اسـت کـه ماسک‌هاي‌ حاوی زغال چوب بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند. این نوع ماسک‌ها بهترین و سریع‌ترین راه برای ازبین‌بردن جوش سرسیاه محسوب میشوند. زغال فعال باعث زهر‌زدایی شده و بـه باز شدن منافذ پوست کمک می کند. علاوه بر ازبین‌بردن جوش سرسیاه چربی پوست را هم کاهش می دهد.

برای تهیه ماسک زغالی در خانه باید یک قاشق چای‌خوری ژلاتین بدون طعم و نصف قاشق غذاخوری زغال فعال رابا هم ترکیب کنید. سپس مقداری آب گرم اضافه کرده و خمیر غلیظی درست کنید. چند قطره روغن درخت چای را اضافه کرده و سپس ماسک را روی پوست صورت قرار دهید. پس از ۲۵ دقیقه ماسک بـه طور کامل خشک شده و میتوانید آنرا بردارید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک صورت خانگی لایه بردار

ماسک اسکراب صورت باید حاوی دانه‌هایي برای لایه برداری ازبین‌بردن سلول‌هاي‌ مرده پوست باشد. یکی از لایه‌بردارهای طبیعی شکر اسـت. برای تهیه ماسک لایه بردار میتوان از ترکیب شکر، خیار، شیر و عسل استفاده کرد. نصف یک خیار را بـه همراه یک‌چهارم پیمانه شیر، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید.

این ماسک خنک‌کننده بوده و بـه‌آرامی پوست را لایه‌برداری می کند. پس از یک بار استفاده از این ماسک می توانید بـه‌خوبی متوجه تغییر پوست و نرم شدن آن شوید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک برای صاف شدن پوست صورت 

برای دستیابی بـه پوست صاف حتما نیازی بـه انجام روش‌هاي‌ حرفه‌اي لایه‌برداری پوست یا انواع روش لیفت صورت نیست. با استفاده از ماسک‌هاي‌ خانگی میتوان بـه‌مرور برخی مشکلات پوستی را برطرف کرد. برای تهیه این نوع ماسک خانگی باید ماست، عسل و زردچوبه را ترکیب کرد. یک قاشق غذاخوری ماست ساده، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه رابا هم مخلوط کنید.

ماست سرشار از اسیدلاکتیک اسـت و با حذف سلول‌هاي‌ مرده و ناهموار باعث تشکیل سلول‌هاي‌ پوستی جدید و التیام وضعیت پوست می شود. عسل هم بـه ایجاد پوست نرم کمک میکند.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک لیفت صورت 

درمان منظم میتواند در رفع خطوط ریز و چین‌وچروک مؤثر باشد. استفاده از ماسک سفت کننده پوست یکی از روش‌هاي‌ بسیار خوب برای ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها اسـت. برای تهیه ماسکی کـه بـه درد لیفت صورت بخورد، می توان از ترکیب آووکادو، عسل و پودر کاکائو استفاده کرد. آووکادو و پودر کاکائو باعث تحریک تولید کلاژن در پوست میشوند. عسل برای مرطوب کردن و نرم شدن پوست مناسب اسـت.

۲ شماره آووکادو رابا یک قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو مخلوط کنید. برای اینکار لازم اسـت، ابتدا آووکادو را دریک ظرف له کرده سپس پودر کاکائو و عسل را بـه آن اضافه کنید. ماسک را بـه‌آرامی روی صورت ماساژ دهید. پس از ۲۰ دقیقه صورتتان رابا آب گرم بشویید

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

 

معرفی ماسک صورت برای منافذ باز

.یکی از مشکلات پوستی دیده‌شدن منافذ پوست اسـت. روش‌هاي‌ مختلفی مثل آر اف فرکشنال برای رفع منافذ باز صورت وجوددارد. اما اگر بـه دنبال روش‌هاي‌ طبیعی و بدون عارضه هستید، تهیه ماسک خانگی گزینه خوبی اسـت. ماسک برای رفع منافذ باز از ترکیب سفیده تخم‌مرغ، عسل و آبلیمو بـه دست می آید. برای تهیه ماسک صورت باید یک شماره سفیده تخم‌مرغ، یک قاشق غذاخوری عسل و کمی آبلیمو را ترکیب کنید.

سفیده تخم‌مرغ و آبلیمو خاصیت انقباضی داشته و باعث سفت شدن پوست می شوند. افزودن عسل بـه این ترکیب باعث میشود، میزان رطوبت پوست افزایش پیدا کند.

درصورتی‌کـه منافذ باز صورت با روش‌هاي‌ طبیعی برطرف نشود، لازم اسـت از روش‌هاي‌ حرفه‌اي در کلینیک‌ها استفاده شود. متخصص پوست پس از بررسی منافذ و مشکلات پوستی بهترین روش درمان را بـه شـما پیشنهاد می دهد.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

ماسک های صورت خانگی با مواد اولیه ساده

با ساده ترین مواد اولیه موجود در خانه میتوان ماسک صورت طبیعی درست کرد و نیازی بـه خرید محصولات کمیاب نیست. ماسک‌هایي بر پایه ماست، زردچوبه، عسل، جو دوسر و قهوه برای پوست بسیار مفید بوده و استفاده مداوم ازآن‌ها تأثیر خوبی در کیفیت پوست دارد.

 

معرفی ماسک صورت با ماست 

از ماست در تهیه ماسک‌هاي‌ خانگی بسیار استفاده می شود. ماست باعث پاک سازی پوست شده و منافذ را می‌بندد. در ساده ترین حالت می توانید، ماست را بـه صورت خود بمالید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید. اگر می خواهید از ترکیب مواد دیگر در ماسک استفاده کنید، میتوانید یک قاشق چای‌خوری ماست ساده رابا آب یک‌چهارم یک پرتقال مخلوط کنید. در آخر مقداری از خمیر پرتقال و یک قاشق چای‌خوری آلوئه‌ورا بـه ترکیب اضافه کنید. این ماسک خانگی را می توانید پس از ۵ دقیقه بشویید. این ماسک بـه پاک سازی منافذ پوست کمک می کند. حتما پیش از استفاده از ماسک مطمئن شوید، پوست شـما بـه پرتقال حساسیت نداشته باشد.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک صورت ماست و توت‌فرنگی 

برای تهیه این ماسک خانگی باید چند شماره توت‌فرنگی رابا ۳ قاشق غذاخوری بادام آسیاب شده کاملاً میکس کنید. ۲ قاشق غذاخوری ماست ساده را بـه آن اضافه کرده و ترکیب کنید، تا مخلوط خمیری بـه دست بیاید. این ماسک را روی صورت خود بمالید. درصورتی‌کـه مقداری از ترکیب اضافه ماند، می توانید در یخچال نگهداری کنید.

 

معرفی ماسک زردچوبه برای صورت 

زردچوبه برای پوست مفید بوده و این موضوع از نظر دکتری هم اثبات شده اسـت. استفاده از ماسک زردچوبه بـه مدت ۴ هفته بـه درمان هایپرپیگمانتاسیون و کاهش چین‌وچروک پوست کمک می کند. برای تهیه این ماسک خانگی باید یک قاشق غذاخوری زردچوبه، یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه را بـه همراه آب مخلوط کرده تا خمیر یک دستی درست شود. بـه این ترکیب می توانید یک قاشق غذاخوری عسل یا نصف آووکادو اضافه کنید. حداقل ۳ دقیقه این ماسک را روی صورت قرار داده و دو بار در هفته بـه مدت ۵ هفته اینکار را تکرار کنید.

 

معرفی ماسک عسل برای صورت 

عسل در تهیه ماسک‌هاي‌ زیادی مورداستفاده قرار می گیرد و دستورالعمل‌هاي‌ فراوانی برای تهیه این ماسک خانگی وجوددارد. طرز تهیه یکی از ماسک‌هاي‌ مفید با عسل بـه این صورت اسـت. دو سوم فنجان جو دوسر رابا یک‌دوم فنجان آب داغ مخلوط کنید و ۵ دقیقه صبر کنید. نصف یک سیب بدون هسته رابا ۲ قاشق غذاخوری ماست، ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک سفیده تخم‌مرغ در مخلوط‌کن بریزید. پس از ۴۵ ثانیه بـه‌خوبی ترکیب شده و می توان مخلوط جو دوسر را بـه آن اضافه کرد. ۲۰ ثانیه دیگر ترکیب را مخلوط کرده و سپس روی صورت قرار دهید. پس از ۱۵ دقیقه و تغذیه کامل پوست میتوانید ماسک را بشویید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک خردل برای صورت

دانه‌هاي‌ خردل حاوی گوگرد ضد باکتری هستند. این ماسک صورت برای حساسیت پوست، آکنه و التهاب بسیار مفید اسـت. بـه‌آرامی خردل را روی صورت خود بمالید و صبر کنید، تا خشک شود. بعد از ۱۵ دقیقه با آب گرم بشویید. ابتدا ماسک را دریک ناحیه کوچک امتحان کنید، تا مطمئن شوید، پوستتان تحریک نمی شود.

 

معرفی ماسک صورت موز

موز سرشار از مواد مغذی و مفید برای پوست اسـت. ویتامین A  موجود در موز برای رفع لکه‌هاي‌ تیره و صاف شدن پوست مفید اسـت. ویتامین B باعث کاهش خشکی و ویتامین E در کاهش چین‌وچروک‌ها مؤثر اسـت. پتاسیم موجود در موز هم بـه مرطوب و هیدراته شدن پوست کمک می کند. موز بـه‌تنهایی یک ماسک خانگی و طبیعی محسوب می شود و پوست را نرم می کند.

یک موز رسیده و متوسط را بـه صورت خمیر درآورید. سپس آنرا بـه‌آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت مانده و سپس با آب سرد بشویید. روش دیگر برای تهیه این ماسک طبیعی بـه این صورت اسـت کـه یک‌چهارم فنجان ماست ساده، ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک موز متوسط رابا هم مخلوط کنید. بـه دلیل خاصیت عسل در درمان آکنه این ماسک خانگی را میتوان بهترین ماسک صورت بـه‌حساب آورد.

 

معرفی ماسک شیر خشک

یکی از ماسک‌هاي‌ بسیار مفید ماسک شیر خشک اسـت. برای تهیه آن لازم اسـت، ¼ فنجان شیر خشک رابا آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی بـه دست بیاید. صورت خودرا کاملاً با ماسک پوشانده و اجازه دهید، خشک شود. سپس ماسک رابا آب گرم بشویید. این ماسک بـه چهره شـما طراوت و شادابی میدهد.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک جو دوسر برای صورت 

اگر بـه دنبال ماسک طبیعی هستید کـه پوست شـما را التیام ببخشد، ماسک جو دوسر می تواند گزینه خوبی باشد. برای تهیه آن باید نصف فنجان آب داغ «نه در حد جوش» و نصف فنجان جو دوسر رابا هم ترکیب کنید. بعد از ۲ تا ۳ دقیقه آب و بلغور جاافتاده و میتوانید مواد بعدی را بـه آن اضافه کرد.

 

دراین مرحله ۲ قاشق غذاخوری ماست ساده، ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک سفیده تخم‌مرغ کوچک رابا ترکیب قبلی مخلوط کنید. یک‌لایه نازک از ماسک طبیعی را روی صورت خود قرار دهید و بـه مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس صورت خودرا با آب گرم بشویید.

 

معرفی ماسک صورت با تخم‌مرغ 

ماسک تخم‌مرغ بـه شادابی پوست کمک می کند. اگر پوست خشکی دارید، از زرده تخم‌مرغ برای تهیه ماسک صورت استفاده کنید. برای پوست چرب ماسک صورت با سفیده تخم‌مرغ گزینه بهتری اسـت. میتوانید سفیده تخم‌مرغ رابا کمی لیمو و عسل مخلوط کنید. افراد با پوست معمولی می توانند از کل تخم‌مرغ برای تهیه ماسک استفاده کنند. تخم‌مرغ زده شده را بـه صورت خود بمالید و حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس می توانید ماسک را بشویید.

 

معرفی ماسک صورت با مخمر

این درمان برای افراد جوان با پوست چرب بسیار مناسب اسـت. برای تهیه این ماسک نیاز بـه یک بسته مخمر خشک دارید. محتویات یک بسته «حدود ۷ گرم» رابا ۳ قطره آبلیمو و ۲ قاشق چای‌خوری آب مخلوط کنید، تا بـه شکل خمیر دربیاید. درصورت نیاز میتوانید آب بیشتری اضافه کنید، تا بـه غلظت مناسب برسد. این ماسک طبیعی را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس آنرا بشویید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

معرفی ماسک قهوه برای لک صورت

قهوه برای رفع لکه‌هاي‌ پوستی بسیار مفید اسـت. یکی از ماسک‌هایي کـه میتوان برای ازبین‌بردن لک‌ها استفاده کرد، ترکیب قهوه و عسل اسـت. برای تهیه ماسک خانگی باید نصف قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده رابا یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کنید. برای این‌کـه خمیر خیلی غلیظ نشود، میتوانید مقدار عسل را بیشتر کنید. ماسک را روی صورت قرار داده و پس از ۱۰ دقیقه آنرا بشویید.

 

پاسخ سؤالات درباره ماسک های صورت

تعداد زیادی از افراد هنگام استفاده از ماسک خانگی یا ماسک‌هاي‌ موجود در بازار با سؤالاتی روبه‌رو میشوند. در ادامه سؤالات پرتکرار شـما را پاسخ داده‌ایم.

 

چگونه میتوانیم تأثیر ماسک صورت را بیشتر کنیم؟

حتما قبل از استفاده از ماسک، صورت خودرا با آب و شوینده ملایم بشویید. با پاک شدن آلودگی‌ها و چربی‌ها ماسک بهتر بـه پوست نفوذ میکند. طبق معمولً ماسک‌ها باید ۱۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بمانند. باید اجازه دهید، تا مواد بـه پوست نفوذ کند. سعی کنید، این مدت‌زمان طولانی نشود. زیرا قرارگیری ماسک بـه مدت طولانی روی صورت باعث تحریک پوست می شود.

اگر از ماسک‌هاي‌ موجود در بازار استفاده میکنید، روی جعبه ماسک مدت زمان قرارگیری ماسک روی صورت را مطالعه کنید. بعد از شستن ماسک از مرطوب‌کننده استفاده کنید. درصورت تحریک پوست و واکنش آلرژیک از ماسک استفاده نکنید. استفاده از ماسک یک یا دو بار در هفته کافی اسـت. نیازی نیست کـه هرروز اینکار را انجام دهید.

 

طرز تهیه ماسک خانگی برای انواع پوست صورت به همراه معرفی خواص انها

 

ماسک صورت را باید چه زمانی استفاده کرد ؟

قبل از استفاده از ماسک باید صورت خودرا با آب و مواد شوینده شستشو دهید. دراین صورت چربی‌ها و آرایش بـه طور کامل از صورت پاک می شود و ماسک بهتر بـه پوست نفوذ می کند. بعد از استفاده از ماسک هم صورت باید با آب سرد یا آب ملایم شسته شود. برخی افراد در حمام از ماسک استفاده میکنند. اگر پوست خشکی دارید، بهتر اسـت قبل از حمام صورت خودرا بشویید و از ماسک استفاده کنید. حتما پس از بیرون آمدن از حمام مرطوب‌کننده حاوی نرم‌کننده استفاده کنید.

برای استفاده از ماسک‌هاي‌ پاک‌کننده عمیق برای پوست‌هاي‌ چرب و مختلط بهتر اسـت، قبل از استفاده از ماسک حمام کرد. دوش گرفتن باعث می شود، منافذ پوست در اثر آب گرم و بخار باز شوند. دراین صورت پوست برای یک پاک‌سازی عمیق آماده می شود.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت