مجموعه : ماسک صورت
بروزرسانی : 23 دی 1402

معرفی ماسک هایی برای صورت برای جلوگیری از آفتاب سوختگی

معرفی ماسک هایی برای صورت برای جلوگیری از آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی و استفاده از ماسک صورت 

اگر زیاد در آفتاب ایستاده اید و حالا کمی آفتاب سوخته شده اید بهترین کار استفاده از ماسک صورت هست در ادامه با معرفی ماسک هایي برای صورت برای جلوگیري از آفتاب سوختگی ما را دنبال نمایید.

به گزارش تالاب برای رفع این مشکل می‌توان از ماسک هاي‌ زیر استفاده کرد خیلی مهم هست

– ضماد برگ هاي‌ تازه و له شده ي گاو زبان را تهیه نموده و روزی دوبار، هر بار به مدت ۳۰ دقیقه بر روی محل سوختگی قرار دهید و پس ازآن محل رابا آب نه زیاد سرد، شست و شو میدهید.

با این عمل ، محل آفتاب زدگی به مرور التیام حاصل می‌ کند.

– گل گندم رابا مقداری شیر خیس نموده و پس از گذشتن ۲۴ ساعت ، آن را صاف کنید؛ این مایع را بر روی محل آفتابزدگی بمالید.

پوست گرمک را جدا نموده و وروقه ورقه نمایید و سپس آن را بر روی چهره بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه صورت رابا آب ولرم بشویید.

مقداری نعناع را ریز خرد نمایید و آن را با پیاز نرگس ریز و له شده، مخلوط نموده ودر روغن بادام بگذارید و بعد آن را در روی حرارت به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده و سپس این مخلوط را صاف کرده و بر روی سوختگی هاي‌ پوست بگذارید تا بهبودی کامل حاصل شود.

– یک مشت پنیرک رابه مدت ۱۰ دیقه دریک لیتر آب جوش دم کنید و سپس از مایع صاف شده آن ، برای درمان آفتاب سوختگی استفاده نمایید.

 استفاده از ضماد میوه انگور فرنگی قرمز، موجب التیام سوختگی ها و بریدگی هاي‌ بدن می‌شود.- انواع سوختگی ها و زخمها رابا برگ تازه و صاف و تمیز کلم می پوشانید .

این کمپرس را هرروز ، دوبار عوض می‌کنید. چنانچه بخواهید برگ کلم را جهت پانسمان بکار ببرید، باید آن رابه مدت یک ساعت در روغن زیتون قرار دهید تا نرم شود و سپس ازآن استفاده نمایید.

ضماد هویج ، جهت مداوای سوختگی بکار می‌رود. برای این منظور مقداری هویج را کوبیده، با کمک یک پارچه مستقیما روی سوختگی قرار دهید. این ضماد باید در طول روز چندین بار عوض شود.

– استفاده از گرد یا پماد نشاسته برای درمان سوختگی بسیار مفید هست. ضماد برگ و پوست باقلا برای درمان سوختگی بسیار مفید است.

سوخته کلم رابا سفیده تخم مرغ مخلوط نموده ودر محل سوختگی بمالید. این پماد باعث درمان سوختگی پوست می‌شود .

پوست کدوحلوایی را سوزانده و با روغن زیتون یا روغن غذایی مخلوط کرده ودر محل سوختگی بمالید. له کرده برگ خرفه یا شیرآبه خرفه را چنانچه بر روی عضو سوخته قرار دهند، باعث درمان سوختگی میشود.

قرار دادن پیاز پخته وگرم ، در محل سوختگی ها اثر شفابخشی خواهد داشت. پوست سوخته مورد نیز، التیام دهنده سوختگی ها و زخمها می باشد.

روغن کنجد ، در التیام سوختگی ها بسیار موثر است. جوشانده تخم کلم به اضافه سفیده تخم مرغ التیام دهنده سوختگی است. ضماد کاهوی پخته، آفتاب سوختگی و پیسی را درمان می‌ کند.

– استفاده از روغن زیتون سوختگی را تسکین میدهد. کمپرس گرم با برگ زنبق، سوختگی پوست را التیام بخشیده و درد و سوزش آن را برطرف می‌سازد.

 ضماد پیاز، سوختگی های پوست را درمان می کند. شستشوی پوست با جوشانده بهدانه، موجب التیام سوختگی میشود.-آب یک شماره خیار درشت رابا یک قاشق گلیسیرین و نصف قاشق گلاب مخلوط کرده و بر روی محل سوختگی قرار دهید.

این مرهم اثر خوبی در بهبودی سوختگی دارد. در درمان سوختگی مخلوط سرکه سیب و روغن زیتون به مقدار مساوی و چرب نمودن پوست با آن، بسیار موثر است.

– جلوگیري: اگر می‌خواهید از شر آفتابزدگی مصون بمانید، بهترین کار استفاده از روغن گردو می‌باشد. باید این روغن رابه محل هایي که در دسترس نور خورشید قرار می‌گیرند مالیده تا از اشعه خورشید در امان بمانید.

ساختن کرم ضد آفتاب: ۵۰ گرم برگ و گل بومادران را دریک لیتر آب جوش دم کنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه آن رابا فشار صاف نمایید و سپس مقداری روغن کنجد به آن اضافه کرده و بگذارید تا حدود ۱۵ دقیقه دیگر بجوشد؛ حالا کرم ضد آفتاب شما برای محافظت پوست، آماده است.

منبع :beautykey.ir

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت