خاصیت خواندنی گل رز برای پوست صورت و دست ها

مجموعه : سلامت پوست
خاصیت خواندنی گل رز برای پوست صورت و دست ها

خواص گل رز 

 

گل رز بسیار خوش بو است ودر کنار آن بسیار لطیف و نرم است در ادامه می توانید با خاصیت خواندنی گل رز بر پوست صورت و دستها تالاب را دنبال نمایید. 

 

گل رز , درکنار عطر خوبی که دارد، فواید گل رز برای پوست بسیار است. این گل مشهور و پرطرفدار برای انواع پوست مورد استفاده قرار میگیرد اما غالباً در محصولاتی بکار برده می‌شود که برای پوست هاي خشک و یا حساس هستند. از فواید گل رز برای پوست چه میدانید؟

 

طبق معمول دو نوع گل رز برای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد :

گل رزی که به گل رز محمدی مشهور است و به آن rosa damascena گفته می‌شود و گل رز سنتیفولیا rosa centifola  که اولی در بلغارستان پرورش می‌یابد و بعضی آن رابه رز بلغاری نیز می شناسند، این نوع گل رز بویی قوی دارد و دومی که به آن رز مراکشی نیز گفته می‌شود بوی سبک تر و شیرین دارد.

 

به گزارش تالاب از هردو گل روغنی گرفته میشود که برای پوست مفید است. جالب است که بدانید برای تهیه یک اونس از روغن گل رز، باید هزاران گل رز در ساعات اولیه صبح برداشت شوند.

خاصیت خواندنی گل رز برای پوست صورت و دست ها

این چالش باعث میشود روغن گل رز یکی از گرانترین روغن ها باشد. هر چند فقط چند قطره از این گل برای بهره مند شدن از فواید گل رز کافیست.

 

انواع ویتامین، موادمعدنی و آنتی اکسیدان در روغن گل رز وجوددارد، این روغن همینطور برای چرب کردن پوست هاي خشک بسیار مفید است.

 

خواص ضد عفونی کنندگی این روغن، روغن گل رز را برای ترمیم پوست هایي که آکنه یا جوش دارند کارساز می‌کند. همینطور خواص ضد التهابی آن نیز التهاب و قرمزی پوست را درمان می‌کند.

 

روغن گل رز همینطور برای پیشگیري از بیماری هاي پوستی نیز مفید است. حتی بعضی تحقیقات نشان داده است که روغن گل رز به درمان زخمها نیز کمک می‌کند.

 

همانگونه که گفته شد فواید گل رز زیاد است اما همه ی چیز به این‌ها ختم نمی‌شود، اگر از محصولی که دارای روغن گل رز است برای صورت استفاده کنید کم کم دوران پوستی یکدست و نرم خواهید داشت.

 

از روغن گل رز در انواع محصولات آرایشی از کرم صورت گرفته تا شامپو استفاده می‌شود.

 

وقتی بحث زیبایی به میان می‌آید گل رز حرف اول را می‌زند.