رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

مجموعه : سلامت پوست
رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

علت خشکی لب و پوست در روزه‌داران

برای سلامت پوست و لب ها و اب رسانی صحیح به پوست بدن در ماه مبارک رمضان این موارد توصیه شده را رعایت نمایید. با مصرف مواد مغذی ضروری در وعده افطار و سحری، میتوانید از درخشش و زیبایی پوست خود لذت ببرید. ترفند ساده این اسـت کـه مطمئن شوید رژیم غذایی شـما شامل طیف وسیعی از مواد غذایی سالم اسـت.

 

مجله تالاب : اگر مصرف مواد غذایی بـه چند ماده خاص محدود شود، پوسستان خشک و تیره خواهد شد زیرا مواد مغذی خاصی برای رشد و ترمیم پوست نیاز هست. بنابر این اگر بـه دنبال مراقبت از پوست خود در طول ماه مبارک رمضان هستید، مواد غذایی سالم انتخاب کنید.

 

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

آشامیدن آب کافی

بین وعده‌ي سحر تا افطار سعی کنید ۸ لیوان آب بنوشید. آب نه تنها سلامتی شـما را حفظ می کند بلکه پوست شـما را مرطوب میکند.

 

داشتین خواب مناسب

همانطور کـه ذکر شد ماه رمضان تغییرات زیادی در زندگی روزه داران ایجاد می کند و بـه هم ریختن ساعت خواب یکی از این تغییرات اسـت. تعداد زیادی از مردم زمان کمتری برای خواب دارند مثلاً افراد شاغل .بـه همین دلیل باید سعی کنید تا 7 الی 8 ساعت خواب مناسب داشته باشید، در غیر اینصورت با خواب عصر گاهی ؛ کمبود خواب خودرا جبران نمائید.

 

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

اسیدهای چرب امگا۳

این اسیدهای چرب نقش مهمی در حفاظت از پوست و شادابی آن بازی میکنند. از آنجایی کـه بدن قادر بـه تولید این نوع اسیدها نیست باید از طریق مواد غذایی تامین شود.ماهی منبع اصلی اسیدهای چرب امگا ۳ اسـت. پس سعی کنید هفته‌اي دوبار ماهی بخورید.

 

مصرف کافئین را کاهش دهید

متاسفانه بـه دوستداران قهوه، باید گفت کـه وقت آن رسیده کـه بـه خاطر طراوت پوست صورت خود تان هم کـه شده آن را حذف کنید،اینکار را هر چه زود تر انجام دهید، بـه نفع خودتان اسـت.

 

یکی از ترفند هاي‌ لازم در ماه مبارک رمضان همین اسـت کـه عده اي از نوشیدنی هاي‌ غیر ضروری و حتی مضر را کم کنید.ربکا ترستون، موسس و مدیر گروه زیبایی شناسی در درمانگاه اورومد، توضیح می‌دهد کـه کافئین و و سایر نوشیدنی هاي‌ کافئین دار بسیار مضر هستند کـه بر روی پوست تاثیر منفی دارند.

 

مصرف میوه و سبزیجات

از سبزیجات و میوه هاي‌ تازه کـه سرشار از ضد اکسیدان ها، ویتامین A، آهن، پتاسیم، کلسیم و منیزیم هستند و موجب افزایش سلامت پوست میشوند در وعده سحر و افطار استفاده کنید.

 

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

درمان سریع خشکی پوست

 

 

در ماه رمضان لبنیات را جای گزین دسر کنید

ماه رمضان و حفظ طراوت پوست صورت را می‌توان با مصرف لبنیات تضمین کرد. محصولات لبنی اغلب بـه آکنه و اسیب دیدگی هاي‌ پوستی مرتبط هستند. پس سعی کنید در ماه رمضان از خورد انواع دسر ها خودداری کنید کـه اسیب رسان هاي‌ مخربی برای پوست شـما هستند.

 

بـه جای آن ها سعی کنید شیر معمولی را جای گزین آن کنید و حتی می توانید فرنی هاي‌ بسیار خوشمزه و سالم را بـه جای دسر ها استفاده کنید کـه با شیر و بادام و برنج تهیه می‌شوند.

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

شکر را ترک کنید

اثرات منفی قند در بدن ما بسیار زیاد اسـت، و همین امر برای پوست ما نیز صورت می‌گیرد. شکر بـه طور جدی باعث پیری، شکنندگی پوست و ضعف سیستم ایمنی می‌شود.

 

به گزارش تالاب: کـه بـه دنبال آن تخریب کلاژن و الاستین پوست را خواهیم داشت کـه دو فاکتور مهم و اساسی برای حفظ شادابی و طراوت پوست می باشند و نبود آن ها افتادگی پوست و نهایتا چین و چروک را بـه دنبال خواهد داشت.

 

پس سعی کنید کمی استقامت خودرا در ماه رمضان در برابر خوردن شیرینی جات، من جمله زولبیا و بامیه بالا ببرید تا اثرات جبران ناپذیری را بر روی پوست شـما باقی نگذارد.

 

ماه رمضان و حفظ طراوت پوست صورت، اگر دغدغه اساسی برای شـما می باشد، باید مصرف شیرینی جات را کنار گذاشت. اغلب بـه لطف تمام شیرینی ها و غذا هاي خوبی کـه روی میز در طول افطار و سحر می‌گذاریم، و اغلب دارنده شکر فراوان هم هستند، باید هشدار داد کـه وجود افزودنی ها و قند هاي‌ استفاده شده دراین مواد غذایی همانگونه کـه گفته شد سیستم ایمنی بدن تضعیف می‌شود و بدن ما توان مقاومت با انواع باکتری هاي‌ مهاجم را از دست می‌دهد و دست اخر با اکنه هاي‌ چرکین و سایر بیماری هاي‌ التهابی پوست مواجه خواهیم شد .

 

رفع خشکی پوست و لب در روزه‌ داران

رفع خشکی پوست

 

آجیل را فراموش نکنید

آجیل یکی از مواد غذایی سودمند اسـت کـه در جوان سازی و حفظ طراوت پوست صورت اثرگذار اسـت زیرا دارای الیاف و اسید هاي‌ چرب اسـت . ویتامین D ؛ فیبر و ویتامین اي و اسیدهای چرب موجود در آجیل بـه زیبایی پوست کمک می کند.

 

از روغن هاي‌ ضروری استفاده کنید

برای رفع کدری و ماتی پوست در ماه رمضان از مواد مغذی و روغن هاي‌ ضروری استفاده نمایید زیرا این روغن ها سبب روشن شدن پوست میشود.

جدیدترین مطالب سایت