سلامت پوست با ماساژ تایلندی

مجموعه : سلامت پوست
سلامت پوست با ماساژ تایلندی

فوائد ماساژ تایلندی

 ماساژ تایلندی که دارای فوائد زیادی می باشد سلامت پوست ماساژ تایلندی ماساژ تایلندی تلفیقی از روانشناسی، مذهب و هنر هست در تایلند همۀ جا مکانهایی با عنوان ماساژ به چشم میخورد.شاید تنها یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا تختها و صندلیهایی که کنار هم چیده شده …زمینه ماساژ تایلندی ، این هنر باستانی ؛درمان بدن برای شفا ،سلامت و تندرستی و تغییر و دگرگونی هست.

 

ماساژتایلندی یک نوع مهارت دستی می باشد که با بهرهگیری از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام میشود.

 
فوائد ماساژ تایلندی:

تاثیر تاي ماساژ بر روی عضلات

– با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد خوراکی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همینطور مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می شوند که باعث رفع خستگی عضلات می شود.

– با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آن ها کمتر بهرهگیری می شود، احتمال آسیب‌هاي آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌اندازد.

– با رساندن اکسیژن و مواد خوراکی اکثر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک کرده و دوره بهبودی انها را کاهش میدهد؛ در نتیجه درد، کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می برد.

 

سلامت پوست با ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی بر روی عضلات

 

تاثیر تای ماساژ بر سیستم گردش خون

– با ایجاد فشار بر رگ‌ها باعث هدایت خون به جلو می شود.

 

سلامت پوست با ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی برسیستم گردش خون

 

تاثیر تاي ماساژ بر روی پوست

– با افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد خوراکی بیشتری به پوست می رسد که باعث تقویت پوست و مقابله اکثر با بیماریهای پوستی می شود.

– با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می شود.
– با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث خروج اکثر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن میشود.
– با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی اکثر پوست میشود.
– با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی میشود.

 

 

سلامت پوست با ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی بر روی پوست

 

تکنیک های ماساژ تایلندی:

با انجام فشار ملایم به وسیله دستها و پاها با تنوع گسترده اي از حرکات و جنبش هاي کششی و کنش پذیر با انجام این دو تکنیک در ماساژ تایلندی که بایستی در محیطی آرام و مرافبه اي انجام پذیرد باعث ایجاد فضا در ساختار اسکلتی و ماهیچه اي بدن میشود.بدن شروع به باز شدن و انعطاف پذیری میکندو حرکات و جنبش هاي بدن آسان می گردد. 

در حالیکه ذهن به آرامی به هوشیاری برمیگردد؛تنش و مواد سمی از مفاصل و ماهیچه ها بافتهای رابط آزاد می‌گردد. ماساژ تایلندی به یوگا برای افراد تنبل تشبیه شده هست که در آن تمام عضلات بدن کشیده میشوند و مفاصل نیز باز و بسته میشوند و در ان کلیه ماهیچه ها،رگها.. اعصاب و روان و همینطور پوست بدن حالت ارامشی پیداکرده و قوای جسمانی افزوده می‌گردد.

ماساژ تایلندی تلفیقی از روانشناسی، مذهب و هنر هست که یک ماساژور حرفه اي با به کارگیری آن، نیرو و انرژی مثبت خود را به ماساژ گیرنده منتقل می‌کند و آن فرد پس از اتمام ماساژ، احساس خوشایندی از آرامش، نشاط، شادابی و شارمانی را تجربه خواهد کرد. بر زمینه تئوری ماساژ تایلندی، خطوط دهگانه و نامحسوس انرژی قلب این ماساژ هست.

 

این خطوط نامرئی که حدود دو انگشت با سطح پوست فاصله دارند، در تمام نقاط بدن پراکنده بوده و تندرستی و سلامتی انسان متکی بر تعادل این خطوط هست. مادامی که به هر دلیلی تعادل این انرژی ها به هم بخورد، هماهنگی ارگانیک بدن دچار اختلال شده و در نتیجه درد و مریضی به وجود می‌آید. تکنیک هاي ماساژ سنتی تایلندی باعث می شود تا انرژی حبس شده در این کانالها شناسایی و آزاد گردد و در نتیجه تعادل و بهبودی حاصل می شود.

ماساژ تایلندی

در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ غربی-که با ضربه هاي پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می شود- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش هاي ماهیچه هاي را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید« به دلیل تکنیک ماساژ ممکن هست تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد»

 
موارد منع ماساژ تایلندی:

دیسک کمر- دیسک گردن- آرتروز- پوکی استخوان- افراد مسن-فشار خون بالا یا سرطان-مشکلات پوستی همانند اگزما، پسوریازیس-عضو مصنوعی مانند زانو، کفل مصنوعی

مدت زمان ماساژ تایلندی:

برای انجام یک  ماساژ تایلندی  کامل حدود2 الی 30/2 ساعت  زمان  نیاز هست  ولی اگر زمان محدود دارید باعث نمی‏شود که ماساژ موثری نداشته باشید فقط سعی کنید جاهایی که می‌خواهید ماساژداده شود با دقت به زمان محدود ، کامل باشد 

از کشش های بیش از حد در ماساژ تایلندی  خودداری کنید:

کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می شود تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر کسی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد. مثلا ممکن هست برای بعضی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می شود در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن هست باعث ایجاد درد شود انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان هست و این قضیه بسیار مهم هست که یک شخص یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه اي از فشار و کشش مناسب هست.

فشار اگر قوی و شدید باشد، باعث ایجاد درد می شود. همینطور فشار از درجه یواش و آهسته آغاز کرده و به تدریج افزایش دهید. به چهره فردی که ماساژ می‌دهید نگاه کنید، تا متوجه شوید که ماکزیمم فشاری که باید بهرهگیری کنید چه مقدار هست. همۀ وقت این قضیه مهم هست که از فرد ماساژگیرنده تصدیق کلامی بگیرد که آیا کشش داده شده بیش از حد نیست؟! سن افراد نشان دهنده  انعطاف پذیری و آستانه تحمل درد نیست بعضی از افراد بسیار جوان میتوانند بدن بسیار سخت داشته باشد در حالی‌که بعضی دیگر در سن هفتاد سالگی که مورد مراقبت قرار میگیرند دارای انعطاف پذیری قابل توجهی باشند.

 

جدیدترین مطالب سایت