مجموعه : سلامت پوست
بروزرسانی : 27 آذر 1395

فواید بامبو بر پوست

فواید بامبو بر پوست

برای نرم کردن و تقویت پوست، همچنین پیشگیری از بروز چروک، کارخانجات تولید لوازم آرایشی به استفاده از عصاره گیاه بامبو رو آورده‌اند. جالب است بدانید این گیاه زیبا که این روزها تقریبا در تمامی خانه‌ها نمونه‌ای از آن دیده می‌شود، گیاه پر کاربردی است که در هر مورد که فکرش را کنید، استفاده می‌شود.

ساقه این گیاه نوعی ماده ترشح می‌کند که اصطلاحا به آن «اشک بامبو» می‌گویند. این شیره غنی از سیلیس یا اکسید سیلسیوم بوده که نقشی اساسی در سلامت و نگهداری از بافت پوستی بازی می‌کند.

فواید بامبو بر پوست

با افزایش سن میزان سیلسیوم بدن کاهش یافته و پوست به تدریج شل و خشک شده و چروک‌ها نمایان می‌شوند. پیری پوست نتیجه مستقیم کاهش سیلسیوم بدن است.

برای مقابله با پیری پوست متخصصان توصیه می‌کنند به طور مداوم پوست را مرطوب کنید.

اخیرا محققان موفق به تولید کرم‌ها، ژل‌های دوش و شیرپاک‌کن‌هایی از اشک بامبو شده‌اند که نه تنها پوست را مرطوب می‌کند بلکه سیلیس کافی به آن می‌رساند.

جالب است بدانید که از بامبو در ساخت کرم‌های لایه‌بردار هم استفاده می‌شود. فیبر بامبو در عین سخت بودن، تهاجمی نیست و می‌تواند در کنار برداشتن سلول‌های مرده به صورت، رنگی درخشان ببخشد.

خواص دارویی بامبو بامبو غنی از سیلیس و مواد معدنی است که برای درمان روماتیسم بسیار خوب است. تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه واشنگتن استیت روی 8 زن سالم نشان داده است انتخاب رژیمی با پایه جوانه بامبو می‌تواند سبب کاهش کلسترول بد خون شود.

نکته دیگر اینکه بامبو جزو گیاهانی است که به طور سنتی در طب هندی و چینی استفاده می‌شده است. در سال 2003، وزیر بهداشت چین اعلام کرد برگ‌های بامبو منبع آنتی‌اکسیدان طبیعی بوده و می‌توان پس از بررسی آن را تبدیل به مکمل غذایی کرد.

فواید بامبو بر پوست

فواید و مضرات در کشاورزی گفته می‌شود بامبو خواص آنتی‌باکتریایی دارد به طوری که در برخی فرهنگ‌ها برای از بین بردن سموم خاک مورد استفاده قرار گرفته است.

متاسفانه بامبو تنها خوبی ندارد. رشد سریع آن (برخی از انواع در 24 ساعت یک قد رشد می‌کنند) در یک محیط می‌تواند سبب خفه شدن گیاهان دیگر شود.

در ضمن این گیاه محل زندگی برخی حشرات مثل مالاریا و برخی ویروس‌ها مثل ویروس دنگو است. پس اگر در محل زندگی خود بامبو پرورش می‌دهید، بهتر است مراقب باشید.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت