6 نکته کلیدی در مورد مراقبت از پوست نازک گردن

مجموعه : سلامت پوست
6 نکته کلیدی در مورد مراقبت از پوست نازک گردن

نکات مهم در مورد پوست گردن 

 

پوست گردن یکی از نازک ترین پوست هاي موجود در اندام بدن هست که واقعا باید از این پوست مراقبت کرد در ادامه میتوانید با 6 مضمون کلیدی در مورد مراقبت از پوست نازک گردن تالاب را دنبال نمایید. 

 

پوست گردن , در بحث مراقبت از پوست اکثر خانمها تنها به پوست صورت خود اهمیت می‌دهند، اما پوست گردن نیز نازک و حساس است. در ادامه به توصیه هاي یک متخصص در مورد مراقبت از پوست گردن اشاره میکنیم.

 

مجله تالاب همه ی ما غالباً مراقبت از گردن مان را فراموش میکنیم. زمانی که بحث مراقبت از پوست به میان می‌آید، تعداد زیادی از مردم دوران زیادی را روی پوست صورت خود تمرکز میکنند، اما گردن خودرا فراموش میکنند در حالی‌که گردن هم قابل مشاهده است. 

 

این اشتباهی است که جوآن ایوانز Joanne Evans، یکی از متخصصان برجسته مراقبت از پوست صورت، و تیم وی در کلینیک Skin Matters«مسائل پوستی» غالباً مشاهده میکنند.

 

 6 موردی که باید در مراقبت از پوست گردن بدانید:  

 

1. پوست گردن شما نازک تر از پوست صورت است 

ممکن است این مسئله را تشخیص ندهید، اما پوست گردن شما در حقایق خیلی نازک است بنابر این مراقبت پوستی ناحیه گردن خیلی مهم است. 

 

جوآن میگوید:”پوست گردن کلاژن زیادی برای محافظت ندارد و آسیب ناشی از خورشید در اینبخش بدتر است. انعطاف پذیری و تغییرات عضلانی در گردن زودتر از صورت رخداد می فتد. مادرم همیشه به من آموزش داده بود که قسمت پایانی صورت قفسه سینه است و نه خط فک و این اشتباهی است که خیلی از خانمها مرتکب می‌شوند. شما باید گردن را نیز در لیست مراقبت ها و درمان هاي خانگی پوست صورت قرار دهید، به مخصوصاً در زمستان. “

 

2. شال گردن ها دوست شما نیستند 

جوآن می‌گوید: “شاید تصور کنید پیچیدن یک شال گردن بزرگ پشمی در اطراف گردن برترین کاری است که میتوانید برای آن انجام دهید، اما در حقایق اشتباه میکنید. اگرچه بستن شال گردن ها عادی ترین واکنش نسبت به سرمای زمستان است، اما می‌توانند پوست گردن را وقعا خشک کنند.” 

 

روشن است که پیشنهاد نمیکنیم که لباسهای زیبای زمستانی خودرا فراموش کنید، اما فقط بدانید که دراین شرایط پوست گردن به آبرسانی بیشتری احتیاج خواهد داشت.

 

جوآن میگوید: “ناحیه گردن تقریباً ساخت چربی خیلی کمی دارد، نبابراین حتماً برای این قسمت از کرم هاي سنگین «کرم هاي مخصوص پوست خشک» و شال گردن هایي با الیاف طبیعی و نرم استفاده کنید.”

 

3. باید گردن خودرا نیز مشابه صورتتان پاک‌سازی کنید. 

اگر عادت دارید که از محصولات پاک کننده و آب برای صورت خود استفاده کنید، طبق گفته هاي جوآن دوران آن رسیده که روش پاک‌سازی و شست و شوی خودرا تغییر دهید. 

 

او میگوید: “شست و شوی صورت و گردن با یک پاک کننده ملایم قبل از استفاده از لوازم آرایشی برای طول روز برترین کار برای پوست است. اگر عادت به ترکیب *فوندیشن ها در ناحیه گردن در هنگام آرایش دارید، پیشنهاد می‌کنم در شب و قبل از خواب از پاک کننده هاي قوی‌تر یا دبل double cleanse برای شستشو استفاده کنید.”

 

*فوندیشن foundation:برای صاف، یکدست کردن و پوشاندن جوش هاي صورت از فوندیشن یا زیرساز آرایش استفاده می‌شود.

 

وی در ادامه میگوید: ” تنها یک شستشو برای خاطرجمعی از ینکه پوست کاملا تمیز شده، کافی نیست. به خصوص در شب، یک پاک کننده دوبرابر یا دبل double cleanse  پیشنهاد میکنم، و بعد ازآن از یک کرم چرب استفاده کنید.”

 

مالش گردن رابه سختی انجام ندهید و از کشیدن پوست آن اجتناب کنید. برای استفاده از کرم هاي پاک کننده و زیبایی از حرکات ملایم رو به بالا استفاده کنید. این روش نه تنها برای رفع هرگونه ماده آرایشی، بلکه برای پاک کردن عطرهای استفاده شده در اینبخش میباشد.

 

4. از اسکراب روی گردن اجتناب کنید 

بنظر جوآن یکی از بزرگ ترین اشتباهات مردم استفاده از لایه بردار یا اسکراب scrub برای قسمت گردن است. 

 

لایه بردارها ممکن است برای لایه برداری پوست بدن خیلی خوب باشند، اما غالباً برای قسمت هایي که پوست نازکی دارند مثل گردن، خشن هستند. از آنجایی که گردن حساس تر است، با استفاده از *گلیکولیک glycolic یکبار در هفته این قسمت را لایه برداری کنید.

 

*اسید گلیکولیک Glycolic acid:با فرمول شیمیایی C۲H۴O۳ یک آلفاهیدروکسی اسید با جرم مولی ۷۶٫۰۵ g/mol میباشد. این فراورده بی‌رنگ، محلول در آب و دارای خاصیت جذب آب «هیگروسکوپی» است ودر کرم‌هاي نرم کننده و لایه بردار پوستی کاربرد دارد.

 

به علاوه جوآن پیشنهاد می‌دهد یکبار در هفته از *رتینول retinol دربخش گردن استفاده کنید، به مخصوصاً در زمستان.

 

* رتینول retinol:رتینول مشتقی از ویتامین A است که بعنوان ماده ضد پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد ودر بیشتر محصولات مراقبت از پوست دیده می‌شود. این ماده می‌تواند متابولیسم سلول هاي پوستی را تحریک کند و ساخت کلاژن را بیشتر نماید.

 

5. از عطر درست استفاده کنید 

بعضی از ما تا با عطر یا ادکلن مان دوش نگیریم و گردن مان را خیس نکنیم از منزل خارج نخواهیم شد.با این حال طبق گفته هاي جوآن اینکار درستی نیست، زیرا اسپری کردن ادکلن به سراسر گردن به تغییر رنگ پوست کمک کرده و پوست را در برابر نور خورشید حساس تر می‌کند. در عوض بهتر است مقدار کمی ادکلن یا عطر به پشت گوش هاي خود اسپری کنید، جاییکه پوست کمتر قابل مشاهده است. 

 

6. سرما رابا تاثیرات ضد پیری آن بپذیرید. 

جوآن می‌گوید: ” مسئله ضد پیری یکی از مباحث رایجی است که خیلی از مردم به خاطر آن به من مراجعه میکنند. من همیشه توصیه میکنم از ماسک سرد در منزل استفاده کنند.”

 

جوآن در ادامه میگوید که اگر دوران کافی برای استفاده از ماسک ندارید، راهکار هاي سریعتری نیز وجوددارد. 

 

او توضیح میدهد: “شخصا خودم هرروز صبح صورت و گردنم را در آب یخ فرو میکنم، زیرا علائم پیری را کاهش میدهد. “

 

جدیدترین مطالب سایت