جستجو در تالاب

آیا کلاژن تزریقی راه مناسبی برای پوست شماست

مجموعه : سلامت پوست
آیا کلاژن تزریقی راه مناسبی برای پوست شماست

آیا کلاژن تزریقی برای شما مناسب است؟

کلاژن یک ماده طبیعی هست که عوارض جانبی بسیار کمی دارد. نگاه ساده به مزایا و ضررها آن نشان خواهد داد که مزایای این روش بسیار اکثر از ضررها آن هست.
کلاژن یکی از موادی هست که پزشکان به صورت شما تزریق میکنند تا ظاهری نرم تر و گوشتی تر به صورت شما بدهند. به طور کلی کلاژن که یک ماده بی خطر هست از بدو تولد در مقادیر بالا در بدن شما وجود دارد.

 

با بالاتر رفتن سن مقدار کلاژن کمتر شده و پوست شکل چروکیده به خود میگیرد. برای درک درست از نحوه کارآیی کلاژن قابل تزریق باید ابتدا لایه هاي گوناگون پوست را بشناسیم.

 

پوست شما از سه لایه مجزا تشکیل شده هست. این لایه ها روپوست یا اپیدرم ، پوست یا درم و زیر پوست میباشند. همۀ سه لایه حاوی مواد مغذی بوده و عملکردهای ویژه اي دارند که برای عملکرد درست بدن شما لازم هست.

 

پوست یا درم لایه اي هست که حاوی پروتئین کلاژن هست. این ماده مغذی به صورت شبکه اي از فیبرها عمل میکند که پشتیبان پوست بوده و آن را در جای خود نگاه می دارد. هنگامی که بدن شما دراثر سالمندی شروع به از دست دادن کلاژن میکند، این ساختار شکسته شده و پوست شروع به آویزان شدن می‌کند.

 

نحوه کارآیی کلاژن تزریقی

همان طور که از نام آن مشخص هست کلاژن به داخل اپیدرم صورت تزریق میشود تا ساختار پشتیبان راکه کم کم زمان دچار افتادگی شده احیا نماید. امروزه چهار نوع اصلی از این مواد وجود دارد.
متعارف ترین آن ها عبارتند از Zyderm, Zyplast, Cosmoderm و CosmoPlast . که زیدرم و زیپلاست از بدن گاو گرفته می‌شود و گذشته از انجام پروسه به یک تست کوچک روی پوست شما نیاز هست. کازمودرم و کازموپلاست از انسان گرفته میشود و معمولا نیازی به انجام تست ندارند.

 

کلاژن به سرعت از طرف بدن پذیرفته میشود و پوست صورت شما سفت شده و چروک هاي آن کاهش یافته یا به طور کلی از بین میرود. تزریق کلاژن باید توسط افراد مجرب انجام شود زیرا در صورت تزریق مقادیر خیلی کم یا خیلی چندان و یا تزریق در مناطق نادرست صورت هیچ کارآیی نخواهد داشت. با اینکه حضور یک دکتر برای تزریق الزامی هست اما تزریق کلاژن به طور معمول یک پروسه بی خطر می باشد.

 

آیا کلاژن تزریقی راه مناسبی برای پوست شماست

مزایای پرکننده هاي تزریقی کلاژن

این روش کمترین میزان تزریق هاي متوالی را دارد زیرا ماده تزریقی از مواد مغذی هست که به طور طبیعی دربدن موجود هست. در حقیقت فقط در دو درصد بیماران نیاز به تزریق مجدد دیده می‌شود.

 

در موارد کمی تزریق کلاژن عوارض جانبی جدی به دنبال دارد. برخلاف بوتاکس در تزریق کلاژن سردرد و تهوع شایع نیست.

 

این نوع تزریق معمولا بیش از یک تزریق عادی دردناک نبوده و موجب ناراحتی نمی‌شود به خصوص به این علت که مقدار کمی ماده بی حسی همراه آن وارد بدن میشود.

 

میزان موفقیت پرکننده هاي قابل تزریق کلاژن در حدود بوتاکس هست و 72 درصد از بیماران رضایت خود را از نتیجه ي حاصل گزارش کرده اند.

 

تزریق کلاژن را می‌توان به جز چروک پوست برای بهبود تعداد زیادی از ویژگی هاي صورت به کار برد. کلاژن می‌تواند تعادل بیشتری به چهره بدهد و پری گونه ها را اکثر و خطوط چهره را ملایم تر کرده و مناطق فرورفته صورت را پر کند.

 

نتایج حاصل بیش از تزریق هاي دیگر مثل بوتاکس حالت طبیعی دارد. کلاژن به جای فلج کردن عضلات، صورت شما را پر میکند تا پوست حالت سفت تری به خود بگیرد.

 

کلاژن در مقایسه با دیگر مواد قابل تزریق در مناطق بیشتری بهرهگیری میشود. برای مثال کسانی که می‌خواهند لب هاي پرتری داشته باشند می‌توانند از کلاژن بعنوان یک انتخاب مناسب بهرهگیری کنند در حالیکه بوتاکس کمتر تاثیر رضایتبخشی خواهد داشت.

 

تزریق کلاژن نیازی به دوره بهبودی ندارد . برخی از بیماران تزریق هاي خود را در وقت نهار خود انجام داده و بعد از آن دوباره به محل کار خود باز می‌گردند.

 

نتایج تزریق کلاژن فورا ظاهر میشود. کلاژن تزریق شده با گذشت زمان رشد نمیکند و به محض تزریق پوست را سفت می‌کند. این ویژگی برای کسانی که از چروک ها یا خطوط پوست خود خسته شده اند، یک تقویت روحیه بسیار مفید هست.

 

مضرات پرکننده های تزریقی کلاژن

این تزریق ها معمولا گرانقیمت میباشند. هزینه میانگین یک دوره تزریق 373 دلار هست. این مبلغ شامل هزینه هاي دیگر مثل بی حسی و غیره نمیشود.

 

کلاژن به اندازه ي تزریق بوتاکس دوام ندارد. دوره ي معمول کارآیی تزریق کلاژن بین 3 تا 6 ماه هست. بدن شما « مثل انچه برای ذخایر اصلی خود انجام میدهد» کلاژن اضافی را برای مدت طولانی نگه داری نمی‌کند.

 

تست پوستی که نوع مناسب کلاژن برای اکثر موارد را مشخص میکند، باید حداقل یک ماه گذشته از پروسه اصلی انجام شود. این تست موجب می‌شود که کلاژن یک درمان فوری محسوب نشود.

 

در حالی‌که خطر بروز عارضه یا عوارض جانبی بسیار کم وحدود 2 درصد هست ، اغلب این عوارض جدی می باشند.

 

عوارض جانبی پر کننده هاي تزریقی کلاژن

در واقع شایع ترین عارضه جانبی تزریق کلاژن همان عارضه اي هست که با هر تزریقی ممکن هست بروز کند. با اینکه خطر عفونت میتواند جدی باشد.

در این نوع تزریق بسیار نادر هست. عوارض جانبی دیگر عبارتند از:

 

پوسته شدن پوست: گاهی پوست شما کلاژن اخیر را نمی پذیرد و شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند.این اوضاع شبیه به آفتاب سوختگی بوده و توسط دکتر قابل درمان هست.

 

اسکار یا جوشگاه زخم: عارضه جانبی دیگر تزریق کلاژن برآمدگی هایي هست که در سطح پوست ظاهر میشود و نمایی شبیه به جوش دارد. این برآمدگی ها ممکن هست باز شده و جوشگاه یا اسکار به جای بگذارند. این جوشگاه ها موقتی بوده و توسط دکتر قابل درمان هست.

 

ناصافی پوست: این عارضه جانبی در اثر تزریق دوز نامناسب کلاژن در یک منطقه واحد بروز میکند.
این حالت ممکن هست فورا بروز کند یا بعد از چند روز خود را نشان بدهد.
همۀ وقت ناصافی هاي بعد از تزریق را باید به دکتر اطلاع دهید تا اصلاح شود و احتمال بروز عفونت یا دیگر عارضه هاي جدی رد شود.

 

آیا کرم هاي کلاژن جایگزین مناسبی میباشند؟

بازار محصولات درمان پوست پر از کرم هایي هست که وعده ي نتایج نمونه تزریق را می‌دهند.
واقعیت ساده این هست که انها حتی نتیجه نزدیک به تزریق هم ندارند هر چند که قیمت بسیار کمتری دارند.

 

کرم ها از نظر کاستن چروک هاي پوست ارزش زیادی دارند زیرا مایع از دست رفته ي پوست را جبران می‌کنند
اما نمیتوانند چروک هاي ایجاد شده را برطرف کنند. نباید در تله ي کرم هاي کلاژن گرفتار شوید.
نتایج حقیقی فقط زمانی ظاهر می‌شود که لایه بیرونی پوست سوراخ شود و کرم ها نمی‌توانند اینکار را انجام بدهند.

 

 

 

آیا کلاژن تزریقی راه مناسبی برای پوست شماستآیا کرم هاي کلاژن جایگزین مناسبی میباشند؟

 

کلاژن یک ماده طبیعی هست که عوارض جانبی بسیار کمی دارد. نگاه ساده به مزایا و ضررها آن نشان خواهد داد که مزایای این روش بسیار اکثر از ضررها آن هست. جلسات درمان کوتاه و بی خطر و نتایج آن فوری و تقریبا همۀ وقت رضایتبخش هست. به هر حال هزینه بالای کلاژن همراه با دوره کارآیی کوتاه مدت آن یک جای خالی بزرگ در جیب شما بوجود می آورد.

 

دکتر دقیقا درمورد عارضه هاي قابل اصلاح با کلاژن صحبت خواهد کرد و ارزشمند بودن این روش برای شما را شرح خواهد داد. با اینکه بیمه ها معمولا این پروسه را پوشش نمیدهند، اغلب پزشکان طرح هایي برای پرداخت دارند که امکان پرداخت هزینه در چند نوبت را در طول دوره تزریق ها ممکن می سازد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی