راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

مجموعه : سلامت پوست
راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

با این تغییرات علمی اثبات شده در شیوه زندگی، ساعت را بـه عقب برگردانید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از کارهایی کـه شـما را جوانتر می کند را منتشر کرده ایم.

 

50 راه برای جوانتر به نظر رسیدن در 50 سالگی

چه کسی از ما از ایده پیر شدن لذت می برد؟ اگر چه این درست اسـت کـه پذیرفتن ظاهر در حال تغییر ما موقعیتی سالم برای گرفتن اسـت، اما وجود چین و چروک بیش از حد، افتادگی پوست و شل شدن پوست میتواند یک مشکل غیرضروری باشد.

 

خبر خوب این اسـت کـه گام‌هاي‌ زیادی وجوددارد کـه میتوانیم انجام دهیم – با تغذیه، ورزش و مراقبت از پوست، فقط بـه نام چند مورد – کـه نه تنها تأثیر زمان را بر بدن ما متوقف می کند، بلکه حتی ساعت را چند سال بـه عقب می‌اندازد. در زیر 50 راهکار از این دست برای جوان‌تر بـه نظر رسیدن در دهه‌اي کـه باید بهترین دهه شـما باشد، آورده شده اسـت. 

 

بیشتر بخوانید: راز جوان ماندن این زنان هالیوود چیست ؟ «جوان ترین پیرهای هالیوود»

 

1. از ضد آفتاب استفاده کنید

قرار گرفتن در دسترس نور خورشید فواید سلامتی دارد. این می تواند بـه تنظیم تولید ملاتونین کمک کند، و ما انسانها در تبدیل اشعه بـه ویتامین D، ماده مغذی کـه اکثریت مردم، بـه ویژه آنهایی کـه دچار کمبود هستند، نسبتاً خوب هست.

 

همانگونه کـه گفته شد، اشعه ماوراء بنفش «UV» الیاف پوست را تجزیه می کند کـه باعث افتادگی و از دست دادن خاصیت ارتجاعی ان می شود «البته بـه ملانوما اشاره نکنیم». اگر قرار اسـت زمانی را در خارج از منزل بگذرانید، از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید و از کلاه لبه‌اي استفاده کنید کـه روی صورت شـما سایه می‌اندازد.

 

2. ابروهای را رام کن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

با بالا رفتن سن، ابروهای شـما کمی پشمالو می شوند. این تغییر میتواند بـه آرامی اتفاق بیفتد و تشخیص ان را سخت‌تر میکند «و باعث می شود وقتی افراد شروع بـه ارائه صندلی‌هاي‌ خود در حمل‌ونقل عمومی بـه شـما میکنند، سرتان را بخارانید». در مقابل وسوسه شکل دادن بـه انها مقاومت کنید.

 

درعوض، از آرایشگر خود بخواهید کـه در طول بازدیدهای منظم شـما، یک تریم انجام دهد. ودر حالی کـه در ان هستید، از او بخواهید از مو هاي زائد گوش و بینی نیز مراقبت کند. خجالتی نباش – او بـه ان عادت کرده اسـت.

 

3. بیشتر بخواب

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

وقتی همکارانتان بـه شـما میگویند خسته بـه نظر میرسید، واقعاً بـه این معنی اسـت کـه بد بـه نظر می‌رسید، پیر یا هردو. دفعه بعد کـه در کولر آبی قرار گرفتید، یک لیوان بلند STFU را بـه انها بدهید تا ظاهری شاداب تر و جوان تر داشته باشید. مطالعات نشان میدهد کـه هفت تا هشت ساعت بسته بودن چشم مناسب اسـت و باعث می شود جوان‌تر، شادتر و جذاب‌تر بـه نظر برسید.

 

در مورد یک مسیر راحت برای بازگشت بـه سال ها صحبت کنید. «و گسترش انها: طبق یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات خواب، خواب کمتر از شش ساعت در شبانه روز با افزایش 10 درصدی خطر مرگ همراه اسـت!» 

 

4. صدف بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند 

صدف علاوه بر این کـه منبع خوبی از پروتئین محافظ عضلات اسـت، منبع اصلی روی نیز هست. «این ماده معدنی بـه تبدیل ویتامین A، یک ماده مغذی حیاتی برای سلامت چشم، بـه شکل قابل استفاده و انتقال ان از طریق خون کمک می کند.» مطالعات اخیر همچنین نشان می دهد کـه روی می تواند کاهش یابد.

 

5. نحوه کادربندی صورت خود را تغییر دهید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

بـه نظر می رسد با افزایش سن، صورت ما بلندتر می شود. یکی از راه‌هاي‌ پیش گیری از ظاهر شدن شبیه یک کدگر قدیمی این اسـت کـه ظاهر خودرا کوتاه‌تر کنید و صورتتان را گردتر نشان دهید. یقه‌هاي‌ گردن باعث میشوند صورت گردتر از یقه‌هاي‌ V شکل بـه نظر برسد. بـه همین دلیل، وقتی غیر رسمی لباس میپوشید، بـه جای یقه پهن، پیراهن هاي‌ یقه دکمه دار بپوشید. صورت را باریک می کنند.

 

6. چند سال اصلاح کن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

مطمئناً؛ ته ریش، سبیل یا ریش می تواند هوای خشن بـه شـما بدهد، اما اگر می‌خواهید جوان تر بـه نظر برسید، تراشیدن تمیز ایده آل نیست. یک مطالعه اخیر در بریتانیا نشان داد کـه مردانی کـه مو هاي صورت داشتند حدود 10 سال پیرتر از انچه کـه بودند بـه نظر می رسیدند.

 

اما این تنها دلیلی نیست کـه باید اصلاح کنید تا جوان بـه نظر برسید. گرفتن تیغ روی صورت، سلول هاي‌ مرده پوست را از بین می برد و بـه تحریک تولید کلاژن کمک می کند و باعث می شود صورت شـما جوان تر بـه نظر برسد.

 

7. دانه کتان بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

کتان محموله اي از اسیدهای چرب امگا 3 را ارائه می دهد کـه لکه ها را از بین می برد و خطوط ریز را از بین می برد. مطالعه‌اي در مجله تغذیه بریتانیا نشان داد کـه شرکت‌کنندگانی کـه حدود نصف قاشق چای‌خوری امگا 3 را در مدت 6 هفته مصرف کردند، بـه طور قابل‌توجهی تحریک و قرمزی کمتری «بـه لطف خواص ضد التهابی ان‌ها» همراه با پوست آبرسانی بهتری داشتند.

 

8. لباس سن خود را بپوشید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

عبور از 40 می تواند بـه ما “الهام بخش” شود تا جوان تر بپوشیم. حرکت غلط و بد. «جوان‌تر لباس پوشیدن تنها برای برجسته کردن سال‌هاي‌ پیشروی شـما مفید اسـت». “در نهایت مانند یک سر پیر روی بدنی جوان بـه نظر می‌رسید. این برخلاف لباس پوشیدن کلاسیک – البته با چند لمس کوچک بازیگوش – کـه برعکس اسـت.” 

 

9. صاف تر بایستید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

یکیدیگر از راه‌هاي‌ ساده و سریع برای جوان‌تر بـه نظر رسیدن این اسـت کـه صاف بایستید، شانه‌هایتان را بـه سمت عقب بکشید و هسته‌تان را سفت کنید. کارشناسان میگویند شـما 10 پوند سبک تر بـه نظر میرسید و سالم تر، با اعتماد بـه نفس تر، هوشیارتر و جوان تر بـه نظر میرسید. همچنین یک پرچین در برابر کمردرد اسـت.

 

10. بیشتر لبخند بزن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

مطالعه‌اي درسال 2011 نشان داد کـه افراد با ظاهر شاد جوان‌تر بـه نظر میرسند «در مقایسه با عکس‌هایي از همان افراد کـه حالت خنثی یا خشمگین دارند». دراین مطالعه، 154 بزرگسال سن 171 چهره مرد و زن را حدس زدند. محققان دریافتند کـه سن چهره هاي‌ شاد یا خندان احتمالاً بـه طور متوسط حدود دو سال دستکم گرفته می شود! 

 

11. لکه های سنی را پاک کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

لکه‌هاي‌ قهوه‌اي روی صورت یا دست‌ها نشانه‌اي از پیری پوست هستند، و ما تمایل داریم زمانی کـه بـه دهه 50 سالگی خود میرسیم، بیشتر مشاهده کنیم. IPL «نور پالسی شدید» یا لیزر بـه پراکندگی رنگدانه کمک می کند و منجر بـه پوستی یکنواخت و جوان تر می شود.

 

12. مرطوب کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

پوست خشک می تواند آن قدر کدر بـه نظر برسد کـه در نهایت بـه نظر می رسد کـه در لایه نازکی از گرد و غبار پوشیده شده اید. از یک مرطوب کننده برای صورت، دستها و بدن خود استفاده کنید. یک گزینه موثر، طبیعی و ارزان، روغن نارگیل اسـت.

 

نه تنها در حفظ رطوبت و از بین بردن چین و چروک موثر اسـت، بلکه بوی و طعم ماکارون را خواهید داشت. زنان ماکارون را دوست دارند! نکته دیگر: از مرطوب کننده هاي‌ رنگی استفاده کنید. اگر رنگ پوست شـما یکدست بـه نظر می رسد، جوان تر بـه نظر می‌رسید.

 

13. انگور بیشتری بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

انگور پر از آنتوسیانین اسـت کـه دارای خواص مبارزه با آرتریت اسـت و بـه تقویت کلاژن در شبکیه کمک می کند کـه از چشم در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با افزایش سن محافظت می کند.

 

14. سم زدایی با آب

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

حلقه‌هاي‌ سیاه و پف‌کرده زیر چشم اغلب با هر تولد بدتر میشوند و کم آبی وضعیت را بدتر می کند. برای پر کردن بدن خود، مقداری مرکبات «شامل پوست ان» برش دهید، آن ها را دریک پارچ آب یخ خیس کنید و بـه مقدار زیاد بنوشید.

 

بـه گفته سازمان بهداشت جهانی، مرکبات نه تنها طعم و قابلیت آشامیدن آب را التیام می بخشد، بلکه پوست ان حاوی ترکیب ضدالتهابی قوی بـه نام دی لیمونن اسـت کـه بـه دفع سموم ازبدن کبد کمک می کند.

 

15. موهای خاکستری: جای قارچ برای بهبود وجود دارد

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

مطالعه اي نشان داد افرادی کـه زود خاکستری می شوند سطح مس کمتری نسبت بـه گروه بازرسی دارند. بدن شـما برای تولید رنگدانه برای پوست و مو بـه مس نیاز دارد و قارچ شیتاکه یکی از بهترین منابع غذایی اسـت. فقط نصف فنجان 71 درصد از مصرف روزانه مس توصیه شده شـما را تامین می کند – و تنها برای 40 کالری!

 

16. یوگا را شروع کنید

آیا تا بـه حال متوجه شده اید کـه طرفداران یوگا بـه نظر می رسد هوای جوانی در مورد آن ها دارند؟ تصادفی نیست. یوگا می تواند بـه عقب برگرداندن ساعت کمک کند: با گذشت زمان، احتمالاً استرس شـما را کاهش می دهد، وضعیت بدنی شـما را التیام می بخشد و بـه شل شدن گره هاي‌ عضلانی ناشی از تنش کمک می کند.

 

17. دندان های خود را سفید کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

شامپرهای بی‌نظیر با تمام قهوه، شراب قرمز و سیگارهایی کـه در طول سال ها از ان لذت برده‌اید صحبت میکنند. خوب نیست. نخستین حرکت شـما؟ دقیقاً همان چیزی کـه در کودکی بـه شـما گفته شد: سالی دو بار برای تمیز کردن و معاینه بـه دندان پزشک مراجعه کنید و بـه توصیه هاي‌ آن ها در مورد نخ دندان توجه کنید.

 

پس از پاک شدن لکه ها، خمیر دندان سفید کننده را امتحان کنید. هنوز لبخند نمی زنید؟ بـه دنبال یک درمان حرفه اي سفید کننده باشید. در ادامه، سیب، کرفس، هویج خام، کلم بروکلی و سایر سبزیجات ترد بخورید کـه در واقع می توانند لکه هاي‌ تازه را از بین ببرند. 

 

18. بیشتر رابطه جنسی داشته باشید

این یکی باحاله. مطالعات نشان داده اسـت کـه زوج هایي کـه بیشتر رابطه جنسی دارند بیش از یک دهه جوان تر از بزرگسالانی هستند کـه کمتر رابطه جنسی دارند! عده اي از کارشناسان لذت حاصل از رابطه جنسی را عاملی حیاتی در حفظ جوانی می دانند. 

 

19. با رژیم گرفتن بیش از حد مغرور نشوید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

اگر چه نمایه‌اي ضعیف شـما را مسن‌تر نشان می دهد، از دست دادن بیش از حد چربی درصورت می تواند شـما را لاغر نشان دهد.

 

20. بوتاکس را امتحان کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

مطمئناً؛ بوتاکس و سایر محصولاتی مانند ان در صاف کردن پیشانی خوب هستند، اما این تزریقات فلج کننده عضلات را می‌توان بـه روش هاي‌ دیگری نیز استفاده کرد. بـه عنوان مثال، با گذشت زمان، ماهیچه ها تمایل دارند گوشه هاي‌ دهان ما را بـه سمت پایین بکشند. با فلج کردن آن ها، چهره در حال استراحت شـما دوستانه تر بـه نظر می رسد.

 

21. فلفل زرد بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

در مطالعه اي کـه روی بیش از 700 زن ژاپنی انجام شد، محققان دریافتند کـه هر چه افراد سبزیجات زرد و سبز بیشتری مصرف کنند، کمتر دچار چین و چروک و پای کلاغی می شوند – حتی اگر سیگار کشیدن و قرار گرفتن در دسترس نور خورشید را نظارت کنند.

 

مطالعه بریتانیایی نشان داد کـه داوطلبانی کـه بـه مدت سه سال روزانه فقط چهار میلی گرم ویتامین C «انچه با یک لقمه فلفل زرد دریافت می کنید» مصرف کردند، ظاهر چین و چروک را تا 11 درصد کاهش دادند.

 

22. لایه برداری

شـما یک میز را سنباده نمی زنید، بنابر این نیازی بـه لایه‌برداری بیش از حد نیست. شـما فقط بـه اصطکاک کافی نیاز دارید تا عده اي از سلول هاي‌ مرده روی سطح پوست خودرا از بین ببرید، ترجیحاً قبل از خواب. پوست شـما را صاف‌تر می کند، نور را بهتر منعکس میکند و ان را درخشان‌تر و جوان‌تر نشان میدهد.

 

23. استراحت کن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

استرس سوخت چین و چروک اسـت. خوشبختانه، آرامش را می‌توان آموخت. در ان مهارت داشته باشید، و ان خطوط استرس و نگرانی را کـه می توانند بـه بخشی دائمی از منظره صورت ما تبدیل شوند، کاهش خواهید داد.

 

24. شکر را قطع کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

پوست ما سیستم حمایتی خاص خودرا بـه شکل کلاژن و الاستین دارد، دو ترکیبی کـه پوست شـما را سفت و چاق نگه می دارند. اما هنگامی کـه سطوح بالای گلوکز و فروکتوز وارد بدن می شود، بـه آمینو اسیدهای موجود در کلاژن و الاستین متصل می شوند و محصولات نهایی گلیکوزیشن پیشرفته یا AGE تولید می کنند.

 

کـه بـه این دو ترکیب حیاتی آسیب میرساند و ترمیم انها را برای بدن سخت می کند. بر اساس مطالعه‌اي، وقتی قند بالا می رود، این فرآیند در پوست تسریع می شود و با نور فرابنفش بیشتر تحریک میشود. بـه عبارت دیگر، خوردن مقدار زیادی شکر درکنار استخر بدترین کاری اسـت کـه می توانید برای پوست خود انجام دهید.

 

25. به طور منظم تمرین کن

حرکت دادن بدن بـه طور منظم قطعا یکی از بهترین محافظت ها در برابر پیری اسـت «بـه شرط مرگ زودهنگام». جدای از فواید بی‌شماری برای سلامتی، افزایش ضربان قلب جریان خون را بـه پوست تشویق می کند و بـه ان درخشندگی سالم کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید: جوان شدن با 20 ترفند ساده + عکس

 

26. یک مدل موی عالی داشته باشید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

با افزایش سن، تراکم مو هاي ما کاهش مییابد. زمانی کـه متوجه میشوید کـه تاج‌گذاری شـما مانند سابق نیست، احتمالاً نیمی از موهایی را کـه در دوران شکوفایی یال خود داشتید، از دست داده‌اید. چسبیدن بـه یک استایل طولانی‌تر ممکن اسـت بـه عنوان تلاشی بیهوده برای آویزان کردن بـه دوران جوانی تلقی شود و باعث میشود شـما مسن‌تر بـه نظر برسید.

 

یک برش کوتاه تر، مو هاي نازک را ضخیم و بدن می بخشد. برای حفظ یک محصول براق، آرایشگری را کـه دوست دارید پیدا کنید و هر چهار هفته یک‌بار وی را ببینید.

 

27. سیب زمینی شیرین بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

بر اساس یک مطالعه نشان داده شده اسـت کـه رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات نسبت بـه خورشید درخشندگی سالم تر و جذابتر و طلایی تر ایجاد می کند. محققان دریافتند افرادی کـه در روز مقدار بیشتری از میوه ها و سبزیجات قرمز و نارنجی می‌خورند نسبت بـه افرادی کـه زیاد مصرف نمیکنند پوست آفتاب گیرتری دارند کـه نتیجه ترکیبات مبارزه کننده با بیماری بـه نام کاروتنوئیدها اسـت کـه بـه گیاهان رنگ می دهد.

 

تعداد کمی از غذاها بـه اندازه سیب زمینی شیرین از نظر مواد زیبایی غنی هستند. فقط نصف سیب زمینی متوسط با پوست 200 درصد از نیاز روزانه شـما را تامین می کند.

 

28. مدیتیشن کنید

ممکن اسـت فکر کنید کـه این یکی کمی لنگ بـه نظر می رسد، اما با عادت کردن بـه آرام کردن صورت خود در حین تمرکز بر تنفس، خطوط تنش و نگرانی را کـه با زنده بودن بـه وجود می‌آیند کاهش میدهید.

 

29. باکتری های خوب بیشتری بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

Dysbiosis یک اصطلاح فانتزی برای روده ناسالم اسـت. چه ربطی بـه پیری دارد؟ خوب بسیار زیاد اسـت زیرا در وضعیت پوست شـما منعکس خواهد شد. با مصرف اسیدوفیلوس، یک مکمل پروبیوتیک کـه در ماست و کفیر نیز یافت می شود، میتوانید سطح فلور خوب روده را افزایش دهید، کـه ممکن اسـت بـه زودی بـه پوستی سالم‌تر و جوان‌تر منجر شود.

 

30. زمان تماس در مشروب

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

الکل اثر کم‌آبی روی بدن دارد و توانایی ما را در استفاده از ذخایر چربی بدن برای سوخت مهار می کند. اما مویرگ هاي‌ صورت را نیز گشاد می کند و یک اثر التهابی کلی روی بدن دارد کـه می تواند شـما را بـه میزان قابل توجهی مسن تر از انچه هستید نشان دهد.

 

31. بیشتر آووکادو بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

این میوه سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع اسـت کـه ثابت شده اسـت با کاهش خطر پیری زودرس ناشی از اشعه ماوراء بنفش، پوست را هیدراته و محافظت می کند. منبع قوی چربی آووکادو همچنین بـه شـما کمک می کند تا تعداد زیادی از ویتامین هاي‌ محلول در چربی را جذب کنید کـه همچنین بـه محافظت از پوست شـما در برابر آسیب هاي‌ خورشید کمک می کند.

 

32. بلغور جو دوسر بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

جو دوسر باکتری هاي‌ کاهش دهنده التهاب روده را تغذیه می کند، افزایش قندخون را کـه می تواند بـه مشکلات پوستی کمک کند را بـه حداقل میرساند و بافت هاي‌ بدن شـما را تقویت و سفت می کند. همچنین، بـه دلیل منبع بالای سیلیکون جو دوسر، ماده معدنی کمیاب کـه بـه حفظ خاصیت ارتجاعی پوست نیز کمک می کند، یک کاسه روزانه می تواند بـه کاهش علائم پیری کمک کند.

 

33. از کرم دور چشم استفاده کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

فروش کرم‌هاي‌ دور چشم مردان درسال جاری 16 درصد افزایش یافته اسـت. بـه نظر می رسد کـه ما داریم بـه چیزی میرسیم کـه زنان دهه‌ها می دانند: نخستین نشانه‌هاي‌ آشکار پیری خطوط ریز اطراف چشم اسـت. آن ها ابتدا در آنجا اتفاق می افتند زیرا پوست زیر چشم بسیار نازک اسـت، بنابر این مستعد علائم استرس، اواخر شب و خماری اسـت.

 

34. چای رویبوس بنوشید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

داشتن یک زندگی پر استرس دستور العمل خوبی برای پیری اسـت. علاوه بر این کـه شـما را مسن‌تر نشان میدهد «درود؛ چین و چروک‌هاي‌ صورت»؛ استرس می تواند با کاهش سطح انرژی شـما را پیرتر کند. استرس مزمن همچنین احتمال ابتلا بـه بیماری را افزایش می دهد کـه می تواند روند پیری را تسریع کند.

 

برای مقابله با کورتیزول کـه استرس را پمپاژ می کند، برای خودتان یک فنجان چای رویبوس درست کنید. این گیاه سرشار از فلاونوئیدی بـه نام آسپالاتین اسـت کـه نشان داده اسـت هورمون هاي‌ استرس را کـه باعث گرسنگی و ذخیره چربی می شوند را کاهش می دهد و با فشار خون بالا، سندرم متابولیک، بیماری هاي‌ قلبی عروقی، مقاومت بـه انسولین و دیابت نوع 2 مرتبط اسـت.

 

این نوشیدنی همچنین منبع خوبی از پلی فنول ها اسـت کـه بـه محافظت از پوست در برابر پیری زودرس کمک می کند.

 

35. چمن خود را دوباره بکارید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

کاشت مو شامل برداشتن فولیکول هاي‌ مو از پشت و کناره هاي‌ سر و کاشت مجدد آن ها در تاج و جلوی خط مو اسـت. نرها طبق الگوی حکایتی کچل می شوند زیرا رشد موها در بالا و جلوی سر بیشتر مستعد ابتلا بـه دی هیدروتستوسترون یا DHT هستند. مو هاي اطراف پشت و کناره‌ها با جابجایی بالای گنبد نازک‌تان ودر نهایت، برگشتن ساعت بـه عقب، ظاهر نمیشوند و ظاهر میشوند.

 

36. گستاخ شو

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

نشانه اي از پیری درصورت شروع بـه نمایان شدن می کند. این بـه دلیل افتادگی لایه هاي‌ چربی در گونه ها و زیر چشم ما ایجاد می شود. خوشبختانه، عده اي از مداخلات موثر، از جمله طیف وسیعی از تزریقات وجوددارد. عده اي از آن ها بـه سادگی پرکننده هستند، در حالی کـه برخی دیگر تولید کلاژن خود بدن را افزایش میدهند.

 

37. یک سنجاق در آن بچسبانید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

طرفداران می‌گویند کـه با افزایش گردش خون در پوست و تشویق تولید کلاژن و الاستین می تواند نتایج قابل توجهی بـه همراه داشته باشد.

 

38. غلات کامل بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

تعویض غلات تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی با غلات کامل نه تنها بـه شـما کمک می کند تا پوست خودرا اصلاح کنید، بلکه بـه جوان تر بـه نظر رسیدن پوست کمک می کند. غلات تصفیه شده باعث بالا رفتن قندخون می شوند کـه باعث تسریع ایجاد چین و چروک می شود. چگونه؟ وقتی یک کربوهیدرات تصفیه شده میخورید، بدن قند را بـه گلوکز تبدیل می کند، ماده مغذی کـه بـه کلاژن و سایر پروتئین هاي‌ ضد چروک آسیب می‌رساند.

 

39. Kybella را امتحان کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

چگونه دوست دارید در ساعت ناهار خود چانه دوتایی خودرا از دست بدهید؟ Kybella یک تزریقی مورد تایید FDA اسـت کـه بـه طور طبیعی چربی گردن را در طول زمان حل می کند و بدون مداخله جراحی ظاهر شـما را تیز می کند.

 

40. شاد باش

وقت خودرا صرف کارهایی کنید کـه شـما را شاد می کند. در نتیجه حس بهتری خواهید داشت و ظاهر بهتری خواهید داشت. 

 

41. روی یک برس پاک کننده سرمایه گذاری کنید

می‌دانید کـه یک مرطوب کننده خوب، کرم دور چشم و اصلاح مناسب ضروری هستند، اما باید بوم را نیز پرایم کنید. برس موتوری کلاریسونیک کـه برای پوست ضخیم تر مردانه ایجاد شده اسـت، 300 حرکت در ثانیه انجام می دهد، لایه‌برداری می کند، روغن مسدودکننده منافذ را از بین می برد و اصلاح دقیق‌تری را امکانپذیر می کند. اینکار شـما را بـه روش هاي‌ مختلف صاف و جوان نگه می دارد.

 

42. گلوکزامین مصرف کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

یکی از چیزهایی کـه با افزایش سن از دست می دهیم، غضروف اسـت، بافت هم بند انعطاف‌پذیری کـه در سراسر بدن، از جمله در سطوح مفصلی مفاصل ما یافت می شود. زمان و حرکت ان را از بین می برد و باعث می شود کـه شـما احساس خرخر و درد کنید.

 

حرکت بـه گونه‌اي کـه این درد را کاهش دهد، ممکن اسـت تأثیری در پیر نشان دادن شـما داشته باشد. خبر خوب: می توانید با مصرف مکمل گلوکزامین بـه رفع این مشکل کمک کنید.

 

یک مطالعه منتشر شده نشان داد کـه طی یک دوره سه ساله، رژیم گلوکزامین درد و سفتی مفاصل را تا 25 درصد کاهش می دهد و بـه پیشگیري از پیشرفت آرتروز در زانو کمک می کند. 1500 میلی گرم در روز مصرف کنید ودر حدود 6 هفته التیام خواهید یافت.

 

43. یک استیم سبک بخرید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

با افزایش سن، تولید کلاژن صورت از صخره میوفتد و منجر بـه چین و چروک می شود. این LED دستی اپیدرم شـما را تحریک می کند، کلاژن را تحریک می کند، منافذ را کوچک می کند و خطوط را پر می کند. ممکن اسـت شبیه روغن مار بـه نظر برسد، اما مورد تایید FDA اسـت.

 

44. جیب هایتان را خالی کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

در 12 تا 15 سال گذشته، شلوارها لاغرتر شده اند. در عین حال، تلفن ها عریض تر، طولانی تر و صاف تر شده اند. در حالی کـه شلوارها و تلفن هاي‌ ما بـه روش هاي‌ کاملاً متضادی در حال تکامل بوده اند، تصمیم گرفته شد کـه قاب گوشی کـه روی کمربند نصب شده اسـت دقیقاً توسط هیچکس در آغوش نگیرد.

 

نتیجه: ما با جیب‌هاي‌ بسته در اطراف راه می رویم کـه باعث میشود کمر بسیار پهن‌تر از آنچه هست و ما پیرتر از انچه هستیم بـه نظر برسد.

 

بنابر این بـه موارد ضروری توجه کنید. کیف پول حجیم خودرا با یک گیره براق از جنس استیل ضد زنگ برای کارت هاي‌ ضروری خود جای گزین کنید، کلیدهایی را کـه بـه ندرت استفاده می کنید از حلقه خود بردارید و هنگامی کـه یکی را میپوشید، گوشی خودرا در جیب داخلی ژاکت خود قرار دهید. وقتی نیستید، گوشی خودرا در دست بگیرید. 

 

45. ناتو را امتحان کن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

ناتو یک غذای ژاپنی با بوی قوی اسـت کـه از جوشاندن و تخمیر سویا با باکتری آماده میشود کـه ارزش غذایی لوبیا را افزایش می دهد. این بالاترین منبع غذایی ویتامین K2 اسـت – ویتامینی کـه در افزایش خاصیت ارتجاعی پوست برای پیشگیری از چین و چروک مهم اسـت.

 

46. سیگار کشیدن را ترک کن

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

فلش خبری: بـه زبان ساده، سیگار کشیدن برای شـما عالی نیست. جدا از تمام کارهای وحشتناکی کـه با درون شـما انجام می دهد، شـما را مانند چیزهای دیگری در بیرون پیر می کند. ببینید، سیگار کشیدن پوست را از اکسیژن محروم می کند، سپس با تخریب کلاژن، روند پیری پوست را تسریع می کند، کـه بـه معنی چین و چروک هاي‌ بیشتر سریع تر اسـت.

 

47. شلوار لعنتیتو بکش بالا

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

همانگونه کـه شلوار ساده تر شده اسـت، بلند شدن – فاصله بین وسط درز فاق تا بالای کمر بند – کوتاه شده اسـت. بلند شدن مهم اسـت زیرا تعیین می کند کـه شلوار شـما کجا روی بدن شـما بنشیند، کـه بـه نوبه خود خط کمر درک شده شـما را ایجاد می کند.

 

شلوارهای قد کوتاه عالی بـه نظر می رسند، بـه شرطی کـه در اقلیت مردانی باشید کـه کمتر از 8 درصد چربی بدن دارند. میانسالی زمانی اسـت کـه سن شـما در حوالی میانه شـما ظاهر می شود. بنابر این، اگر حتی مقدار کمی از چوب را تکان دهید، انها بـه پایه اي تبدیل می شوند کـه روی مافین خودرا بـه دنیا نشان می‌دهید. شلوار خودرا طوری بپوشید کـه بند کمر مطابق با نام خود باشد و روی کمر طبیعی شـما بنشیند.

 

48. ماهی های چرب بیشتر بخورید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

شـما واقعا همان چیزی هستید کـه میخورید: تا بـه حال ماهی خال مخالی با پوست خشک دیده اید؟ مصرف اسیدهای چرب ضروری، مانند اسیدهای چرب موجود در ماهی‌هاي‌ روغنی یا مکمل‌هاي‌ روغن ماهی، نه تنها بـه عملکرد روان‌تر مغز کمک می کند، بلکه برای غشاهای سلولی پوست نیز مفید خواهد بود، آن ها را سالم نگه می‌دارد و از خشک شدن ان‌ها پیشگیري می کند. 

 

49. یک نفس عمیق بکش

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

چه چیزی می تواند شـما را مسن تر از نفس نفس زدن بعد از رفتن از پله ها نشان دهد؟ تحقیقات نشان می دهد کـه خصومت مزمن می تواند عملکرد ریه ها را کاهش دهد و کاهش طبیعی قدرت ریه را کـه طبق معمولً با افزایش سن رخ می دهد، سرعت بخشد.

 

این یافته‌ها از مطالعه 670 مردی اسـت کـه سطح خشم و عملکرد ریه‌شان طی 8 سال بررسی شده اسـت. محققان می‌گویند عصبانیت می تواند فرآیندهای عصبی غدد را تغییر دهد، کـه می تواند باعث التهاب مزمن شود و بـه ریه ها آسیب برساند.

 

50. نظر سوم را دریافت کنید

راه هایی که شما را در 50 سالگی جوان تر می کند

اگر احساس می کنید کـه نه تغییر سبک زندگی و نه مداخلات نیمه‌جراحی مانند کیبلا، پرکننده‌هاي‌ تزریقی یا بوتاکس باعث کاهش ان نمی شود، همیشه این گزینه وجوددارد کـه زیر چاقو بروید. با این حال، قبل از تصمیم گیری طولانی و سخت فکر کنید و حداقل با سه جراح معتبر مشورت کنید.

 

بیشتر بخوانید: دلیل جوان ماندن بازیگران زن چیست؟ «جواب توسط بازیگران زن»

 

در پایان

همه ی ما می‌دانیم کـه هیچ قرص جادویی برای قورت دادن وجود ندارد کـه شـما را جوان تر نشان دهد، اما انتخاب سبک زندگی سالم بـه کند کردن روند پیری کمک می کند. در حالی کـه تغییرات روی پوست در 40 و 50 سالگی بیشتر قابل توجه اسـت، ترفندهای زیادی وجوددارد کـه می تواند از پیری زودرس پیشگیری کند.

جدیدترین مطالب سایت