9 ترفند طلایی زنان اندونزی برای جوانی

مجموعه : سلامت پوست
9 ترفند طلایی زنان اندونزی برای جوانی

هر ملتی راهکار ها و راز هاي‌ خودش را برای زیبایی دارد. مردم اندونزی هم از روش هاي‌ خاصی برای زیبایی استفاده می کنند کـه دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب قصد داریم راز زیبایی زنان اندونزی را بـه شـما معرفی کنیم تا اگر توانستید ان ها را بـه کار بیندازید.

 

راز جوانی زنان اندونزی

زنان هر کشوری نکات و راز هاي‌ زیبایی خاص بـه خودرا دارند. آن ها از این راز ها استفاده می کنند تا برای مدت طولانی تری جوان و زیبا باقی بمانند. مردم دیگر کشور ها نیز میتوانند با آموختن این راز ها از پیر شدن در امان بمانند. راز زیبایی زنان اندونزی ریشه ها و رویه هاي‌ باستانی دارد کـه قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اسـت. ما در ادامه هفت راز جوانی زنان اندونزی را بـه شـما خواهیم گفت کـه با آن ها در 50 سالگی، 30 ساله بـه نظر خواهید رسید.

 


مطالب مشابه: راز جوان ماندن این زنان هالیوود چیست ؟ «جوان ترین پیرهای هالیوود»


 

1. استفاده از آرد برنج

استفاده از آرد برنج

زنان اندونزیایی علاوه بر استفاده از آرد برنج با آب بـه عنوان ماسک صورت، اسکراب هاي‌ مخصوصی برای بدن خود درست می کنند. خمیر لایه بردار انها با برنج آسیاب شده، زنجبیل، آجیل، ریشه زردچوبه، دارچین و پودر چوب صندل درست می‌شود. باید همه ی مواد رابا هم آسیاب کنید. این اسکراب طبیعی پوست را نرم و تمیز می‌کند، اما ان را فقط برای بدن خود استفاده کنید.

 

2. پیشگیری از ترک های پوستی

پیشگیری از ترک های پوستی

9 ترفند طلایی زنان اندونزی برای جوانی

بالیایی ها سعی می کنند با ماساژ سر تا پا، ازبدن خود مراقبت کنند. جلوگیری از ترک‌هاي‌ پوستی بسیار ساده‌تر از مبارزه با ان‌ها اسـت. یکی از پرطرفدارترین مراسم استفاده از ماسک شکم بالیایی اسـت. این شامل برنج آسیاب شده و “کنکور”؛ ریشه اي شبیه زنجبیل اسـت. این مواد بـه خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کنند.

 

3. راز جوانی : استفاده از دانه های پاپایا برای پوست

راز جوانی : استفاده از دانه های پاپایا برای پوست

زنان اندونزیایی از پاپایای له شده با یا بدون شیر استفاده می کنند و ان را مستقیماً روی صورت خود می‌زنند تا پوستشان درخشان شود. همچنین برای از بین بردن رنگ تیره مو و جلوگیری از آسیب بـه ان؛ دانه هاي‌ پاپایا را آسیاب کرده و با آب مخلوط می کنند. سپس این خمیر را بـه مو هاي خود می‌مالند و یک ساعت صبر می کنند و آبکشی میکنند.

 

4. استفاده از شیر بز برای حمام

استفاده از شیر بز برای حمام

این یک حمام زیبایی باستانی اسـت کـه توسط شاهزاده خانم هاي‌ جاوه استفاده می شد. بـه حفظ پوست جوان و نرم کمک میکند. زنان شیر بز را بـه حمام خود اضافه کرده و 30 دقیقه در ان نشسته و سپس خودشان را می شویند. البته هنوز تحقیقات علمی زیادی دراین مورد صورت نگرفته اسـت. ولی ممکن اسـت کـه این روش پرهزینه برای جوان ماندن مفید باشد.

 

5. ساختن کرم حمام

ساختن کرم حمام

در اندونزی، حمام کرم یک راه درمان مورد علاقه اسـت. البته انها با کرم مخصوص حمام نمیکنند، بلکه این پروسه، یک روش طولانی اسـت. ابتدا یک ماسک موی آووکادو بزنید، سپس مو هاي تان را در دسترس بخار حمام قرار دهید. پس از ان یک ماساژ سبک روی پوست سر، گردن و شانه هاي‌ خود انجام دهید.

 

باید بگوییم کـه این روش با شستن مو و سشوار کشیدن بـه اتمام می‌رسد. از نظر علمی هم باید بگوییم کـه حمام کرم فقط یک درمان آرامش بخش نیست، بلکه بـه مو هاي شـما کمک میکند تا قوی و سالم باشند و از انها در برابر اثرات بد مواد شیمیایی محافظت می‌کند.

 


مطالب مشابه: راز جوانی این خانم 50 ساله که سوژه شد «+تصاویر»


 

6. راز جوانی صورت : انجام ماساژ دو بار در هفته

راز جوانی صورت : انجام ماساژ دو بار در هفته

 

ماساژ برای اندونزیایی ها برای سلامتی و جوانی ضروری اسـت. بنیانگذار برند مد، نونیتا رسپاتی می‌گوید کـه او حتی رژیم زیبایی مخصوص بـه خودرا دارد. علاوه بر این، او مانیکور و پدیکور، ماسک صورت، درمان مو، و ماساژ دو بار در هفته دارد.

 

7. تابش شادی به زندگی

تابش شادی به زندگی

راز جوان تر شدن چیست ؟

یکی از محبوب ترین وبلاگ نویسان در اندونزی کـه در سن 53 سالگی 35 ساله بـه نظر میرسد راز جوانی خودرا فاش کرد. او می‌گوید: هر چه بزرگ تر میشود، شادتر اسـت. شادی بـه حفظ زیبایی درونی و بیرونی کمک می‌کند. بیشتر لبخند بزنید و خودتان را دوست داشته باشید. شـما برای جوان ماندن از کدام نکته استفاده میکنید؟ و برای حفظ جوانی چه رازهایی دارید؟

 

8. رسیدگی به موها

رسیدگی به موها

در اندونزی، ابتدا یک ماسک موی آووکادو میزنند سپس موها را درمعرض بخار آب قرار می‌دهند. انها یک ماساژ سبک روی پوست سر، گردن و شانه هاي‌ خود انجام میدهند. این روش با شستن مو و سشوار کشیدن بـه اتمام می‌رسد.

 

9. ورزش و حفظ سلامت

ورزش و حفظ سلامت

زنان اندونزی برای شاداب ماندن پوست خود بـه طور مداوم ورزش میکنند.ورزش یکی از راه هاي‌ تقویت سیستم خون رسانی و دمای بدن اسـت .

 


مطالب مشابه: راز جوان ماندن زنان ژاپنی چیست ؟


 

در پایان

زنان اندونزی پوست صاف و زیبایی دارند و نسبت بـه سنشان بسیار جوان تر بـه نظر می‌رسند. این زنان از روش هاي‌ جالبی برای مراقبت پوست و جوانسازی استفاده می کنند.

جدیدترین مطالب سایت