55 ایده زیبا برای دکوراسیون حیاط خلوت برای ایجاد یک محوطه در فضای باز

55 ایده زیبا برای دکوراسیون حیاط خلوت برای ایجاد یک محوطه در فضای باز

از غذاخوری رویایی در فضای باز گرفته تا مهمانی‌هاي‌ کنار استخر، فضای بیرونی خودرا با بودجه کم دوباره اختراع کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز  لیستی از دکوراسیون هاي‌ زیبا و جدید برای حیاط خلوت را منتشر کرده ایم.

 

طراحی لاکچری و مدرن حیاط خلوت

با اوج گرفتن تابستان، بهترین زمان برای قدردانی از فضای باز اسـت – خواه استراحت درکنار استخر، میزبانی یک مهمانی کوچک در باغ یا لذت بردن از وعده هاي‌ غذایی در حیاط خلوت.

 

ممکن اسـت یک استراحتگاه آرام را برای خود ترجیح دهید، یک چیدمان ساده برای صرف غذا در فضای باز با خانواده یا یک مکان بزرگ برای تجمع دوستان. مهم نیست حیاط خلوت شـما چقدر آفتابی یا سایه دار، جنگلی یا باز، بزرگ یا کوچک اسـت، ما ایده هاي‌ خلاقانه دکوراسیون حیاط خلوت را جمع آوری کرده ایم تا فضای رویایی شـما را الهام بخشد.

 

1. صحنه را برای سرگرمی در فضای باز تنظیم کنید

صحنه را برای سرگرمی در فضای باز تنظیم کنید

با ظروف و شمعدان هاي‌ شیک میز چوبی را زنده کنید. مگ یانگ از کالینی ساحلی از نگهدارنده‌هاي‌ شمع مخروطی با ارتفاع‌هاي‌ مختلف استفاده می کند و ان‌ها را در دسته‌هاي‌ سه تایی و سپس لایه‌هایي با گل‌هاي‌ تازه مرتب میکند.

 


مطالب مشابه: تصاویری زیبا از باغ های پیچ در پیچ جهان


 

2. صندلی های ناهار خوری را با هم ترکیب کنید

صندلی های ناهار خوری را با هم ترکیب کنید

نشستن نباید تک نیت باشد. طراح مری پاتون، صندلی‌هاي‌ فرفورژه رابا صندلی‌هاي‌ زرد روشن کـه در هر سر میز قرار گرفته‌اند، ترکیب و هماهنگ کرد.

 

3. به “کمتر بیشتر است” متمایل شوید

به "کمتر بیشتر است" متمایل شوید

برای شاداب کردن این پاسیو سانتا باربارا، کالیفرنیا، Taylor Anne Bliss از Taylor Anne Interiors ان رابا یک چتر راه راه لنگر انداخت. بلیس می گوید: «چتر عجیب‌وغریب احاطه شده توسط یک پالت خنثی بـه هر فضای کوچک پاسیو جان می بخشد.

 

4. فضای خود را با فانوس روشن کنید

فضای خود را با فانوس روشن کنید

برای چیدمان دنج کـه جرقه مکالمه می دهد، بـه چیدمان صندلی‌هاي‌ گرد بروید. از رایان و کیت گراس از کیت ان دیزاین یادداشت کنید و فانوس هاي‌ بامبو رابا لامپ هاي‌ کم نور آویزان کنید تا فضا را بهتر کنید.

 

5. فضایی «در بودجه خود» برای شومینه ایجاد کنید

فضایی «در بودجه خود» برای شومینه ایجاد کنید

اجازه ندهید شب هاي‌ خنک شـما را درون خود نگه دارد. کریستین وروم از کریستین وروم داخلی میگوید دور یک شومینه یا میز آتش‌نشانی در فضای باز با «هر سه دسته صندلی رو بـه داخل» جمع شوید.

 

6. ترتیب یک “دیوار زندگی” در فضای باز

ترتیب یک "دیوار زندگی" در فضای باز

پاسیو خودرا با نصب گیاهان گلدانی روی یک دیوار خالی، همانطور کـه طراح داخلی توری روبینسون در این جا انجام می دهد، تازه کنید. دیواری را انتخاب کنید کـه بتوانید بـه اسانی ان را از یک محل نشستن در فضای باز ببینید، سپس گلدان ها رابا گیاهان یا گیاهان آبشاری کم نگه داری پر کنید.

 

7. صندلی کنار استخر را تنظیم کنید

صندلی کنار استخر را تنظیم کنید

با چیدمان مبلمان غذاخوری درست در لبه آب، بـه فصل تابستان متمایل شوید. برای ایجاد خلوت نهایی، قطعات ساخته شده از مواد طبیعی را انتخاب کنید، مانند یک میز کاملاً چوبی با صندلی با شرایط آب و هوایی کـه بـه خوبی با فضای سبز اطراف ترکیب میشود.

 

8. چند بازی چمنزار اضافه کنید

چند بازی چمنزار اضافه کنید

از عزیزان دعوت کنید تا از رقابت دوستانه با یک دور سوراخ ذرت لذت ببرند – اما در دکوراسیون کوتاهی نکنید. فلفل در اقلامی مانند فانوس و یک صندلی بافته شده شیک کـه در زمان گرم شدن بازی برای استراحت سریع مفید خواهد بود.

 

9. با مبلمان یک فضای صمیمی ایجاد کنید

با مبلمان یک فضای صمیمی ایجاد کنید

صندلی‌ها را بـه‌گونه‌اي بچینید کـه گفتگو را تشویق کند، بـه‌علاوه لایه‌هایي در میز برای خوراکی‌ها و چهارپایه برای نشستن بیشتر. تیم فایفر از Hoedemaker Pfeiffer می گوید: «مقیاس اثاثیه بـه دیکته شدن حس مکان و نزدیکی کمک می کند.

 

10. یک پیشخوان در فضای باز ایجاد کنید

یک پیشخوان در فضای باز ایجاد کنید

شـما میتوانید یک نوار ساده در فضای باز با بودجه از قطعات چوبی 4×4 و رویه چوب فرآوری شده بسازید. مگی گریفین بـه طراح توصیه می کند کـه “گستره رنگ‌هاي‌ چوب را متعادل کند و چشم را از داخل خانه بـه قسمت‌هاي‌ نشیمن بیرونی یکپارچه بکشد.”

 

11. تخت‌خواب‌های باغی مرتفع

تخت‌خواب‌های باغی مرتفع

تخت هاي‌ باغ چوبی را در امتداد لبه حیاط خود قرار دهید تا فضای ناهار خوری در فضای باز رابا فضای سبز سرسبز تلقین کنید. در این جا، اشلی گلدمن از The Gold Hive درختان میوه و گل‌ها را برای رنگ‌آمیزی می‌کارد.

 

12. صندلی راحت را انتخاب کنید

صندلی راحت را انتخاب کنید

مهمانان خودرا با صندلی هاي‌ ناهار خوری بالشتکی کـه با بالش هاي‌ پرتابی پوشانده شده اند، تشویق کنید مدتی بمانند. چراغ‌هاي‌ رشته‌اي را در بالا آویزان کنید، تا بتوانند تمام شب را آرام کنند.

 

13. کلاه فرنگی بسازید

کلاه فرنگی بسازید

خواه برای کمی سایه باشد یا برای ایجاد یک “اتاق در فضای باز”؛ آلاچیق راهی عالی برای ارتقای چیدمان حیاط خلوت اسـت. در این جا، طراح منظر آنلاین یاردزن از آلاچیق چوبی در نیمی از حیاط برای تعیین یک منطقه غذاخوری استفاده می کند.

 

14. دنج در یک تخت سایبان

دنج در یک تخت سایبان

مکانی رویایی برای چرت زدن در فضای باز طراحی کنید، مانند این تخت سفارشی با روکش پوست گوسفند. تامی پرایس، طراح میگوید: «ما صندلی چوبی را در طرف مقابل بـه همراه یک فرش منطقه‌اي اضافه کردیم تا همه ی چیز را برای یک فضای زندگی در فضای باز آرام جمع کنیم.

 

15. آن را رمانتیک کنید

آن را رمانتیک کنید

چه در شب قرار ملاقات باشد یا یک گردهمایی صمیمی خانوادگی، میز ناهارخوری را در گوشه اي آرام از حیاط خلوت خود قرار دهید. سپس، چند چراغ ریسمانی آویزان کنید تا حال و هوا را تنظیم کنید.

 

16. از مبلمان برای شکستن فضاها استفاده کنید

از مبلمان برای شکستن فضاها استفاده کنید

با چیدمان مناطق مجزا در حیاط خلوت، مانند بخشی برای استراحت، غذا خوردن، نوشیدن یا بازی کردن، یک جریان طبیعی ایجاد کنید. فرش هاي‌ فضای باز یک راه عالی برای تفکیک هر منطقه هستند.

 

17. فضا را با آینه روشن کنید

فضا را با آینه روشن کنید

باور کنید یا نه، آینه ها فقط برای داخل خانه نیستند. یک دیوار سفید عریان رابا یک آینه شیک بپوشانید تا ظاهری فوری داشته باشید.

 

18. یک اتاق نشیمن در فضای باز بسازید

یک اتاق نشیمن در فضای باز بسازید

دلیلی وجود ندارد کـه نتوانید زیبایی اتاق نشیمن داخلی خودرا مستقیماً در خارج از منزل حمل کنید. نشستن راحت، نور گرم و گیاهان گلدانی می تواند اینکار را انجام دهد.

 

19. چراغ های رشته ای را آویزان کنید

چراغ های رشته ای را آویزان کنید

با قرار دادن چراغ هاي‌ رشته اي ساده در بالای میز ناهار خوری در فضای باز، حال و هوا را تنظیم کنید. اما بـه همین جا بسنده نکنید – همانگونه کـه در خانه ژاکلین جانسون از Create & Cultivate دیده میشود، با یک فرش بزرگ، گرمای بیشتری بـه ان اضافه کنید.

 

20. به سراغ مبلمان مجسمه سازی بروید

به سراغ مبلمان مجسمه سازی بروید

گاهی اوقات کمتر، بیشتر اسـت، بـه خصوص زمانی کـه طبیعت بـه عنوان یک پس زمینه خیره کننده عمل می کند. در این جا، مبلمان بتنی بـه جذابیت بصری می افزاید، در حالی کـه اجازه می دهد یک درخت چشمگیر نمایش را بدزدد.

 

21. یک گلدان جیبی آویزان کنید

یک گلدان جیبی آویزان کنید

یک جا کفشی روی در را روی حصار آویزان کنید و گیاهان را درون محفظه ها قرار دهید تا یک پیچ و تاب سرگرم کننده روی یک گلدان عمودی داشته باشید.

 

22. یک پالت سیاه و سفید را امتحان کنید

یک پالت سیاه و سفید را امتحان کنید

سیاه و سفید نباید کسل کننده باشد. بنیانگذار Create & Cultivate جاکلین جانسون با طراح داخلی جینی مکدونالد کار کرد تا واحه بیرونی خودرا تا حد ممکن جذاب کند. بـه لطف گودال آتش براق و لهجه‌هاي‌ بافته شده، این فضا عالی اسـت.

 

23. از لوازم جانبی بافته شده استفاده کنید

از لوازم جانبی بافته شده استفاده کنید

ساده‌ترین ترفند یک ظاهر طراحی می تواند جلوه خاصی بـه فضای بیرونی شـما ببخشد. مثال کامل؟ کوکتل هاي‌ با طراوت و دسرهای آسان را در سینی بافته شده سرو کنید تا مهمانان را تحت تاثیر قرار دهید.

 


مطالب مشابه: تصاویر دیدنی از زیبا ترین باغچه های جهان


 

24. یک فضای ناهار خوری دنج بسازید

یک فضای ناهار خوری دنج بسازید

چیزی بیشتر از صرف غذا در فضای باز دوست ندارید؟ یک مکان ناهار خوری راحت با پرتاب هاي‌ نرم، بالش هاي‌ تزئینی و فانوس ها ترتیب دهید.

 

25. یک خانه درختی بسازید

یک خانه درختی بسازید

با یک خانه درختی کـه در تمام تابستان می خواهند ان را پنهان کنند، فرزندانتان را خوشحال کنید – و علاقه بصری ایجاد کنید.

 

26. یک نوار موقت نصب کنید

یک نوار موقت نصب کنید

اگر فضای کمی دارید اما دوست دارید سرگرم شوید، بـه سراغ راه اندازی نوار جمع و جور بروید. یک قفسه دیواری تاشو ساده، با فضای کافی برای وسایل ضروری مانند تخته هاي‌ برش و ظروف، تمام چیزی اسـت کـه برای انجام کار نیاز دارید، و یک بشکه می تواند بـه عنوان یک میز کوکتل در ان قرار گیرد.

 

27. گیاهان را در ارتفاعات مختلف آویزان کنید

گیاهان را در ارتفاعات مختلف آویزان کنید

مجموعه اي همیشه در حال رشد با انتخاب فضای سبز در ارتفاعات مختلف. این یک راه آسان برای افزایش جذابیت بصری فضای باز اسـت.

 

28. انباشته روی بالش های پرتاب

انباشته روی بالش های پرتاب

هرگز نمی توانید بالش‌هاي‌ پرتابی زیادی داشته باشید، مخصوصاً وقتی صحبت از صندلی چوبی باشد. با مجموعه اي از بالش هاي‌ رنگارنگ کـه زیبایی این فصل را تجسم می کند، بالش هاي‌ خودرا تزئین کنید.

 

29. یک میز قهوه را با رنگی غیرمنتظره انتخاب کنید

یک میز قهوه را با رنگی غیرمنتظره انتخاب کنید

با طراحی فضای خود در اطراف میز قهوه با رنگی غیر سنتی «بـه رنگ آبی سرمه اي فکر کنید» فضای بیرونی خودرا زنده کنید.

 

30. حصار خود را ارتقا دهید

حصار خود را ارتقا دهید

فرصت را از دست ندهید تا یک حصار اصلی حیاط خلوت را بسازید. مجموعه اي از گیاهان گلدانی کوچک این حیاط خلوت جمع و جور را متحول کرده اسـت.

 

31. مبلمان را با یک پیچ و تاب در آغوش بگیرید

مبلمان را با یک پیچ و تاب در آغوش بگیرید

با انتخاب کوسن‌هاي‌ چهارخانه‌اي شاد، فضای بیرونی خودرا زمین‌سازی کنید – و زیبایی‌شناسی را تجربه کنید.

 

32. حال و هوا را با نگهدارنده شمع آویزان تنظیم کنید

حال و هوا را با نگهدارنده شمع آویزان تنظیم کنید

اگر چیدمان میز ناهار خوری در فضای باز شـما در سمت مینیمالیستی اسـت، با یک جا شمعی آویزان ظاهر را تقویت کنید. تنها چیزی کـه لازم اسـت چند نذر ساده اسـت کـه در بالای سبزه مصنوعی قرار گرفته اند تا ظاهر را کامل کنند.

 

33. مبلمان تمام سفید

مبلمان تمام سفید

مبلمان تمام سفید برای دوستداران مینیمالیستی ایده آل اسـت و می تواند بـه فضای بیرونی شـما حسی بی انتها بدهد. با یک صندلی استراحت سفید شروع کنید و ظاهر رابا پوشاندن یک میز روستایی با فضای سبز بـه اتمام برسانید.

 

34. یک پنجره تاقچه نصب کنید

یک پنجره تاقچه نصب کنید

با کمک یک تخته چوبی ساده و قفسه‌هاي‌ قفسه، یک پنجره رو بـه حیاط پشتی میتواند بـه عنوان نوار خانه شـما باشد. فقط مطمئن شوید کـه لبه شـما برابر یا بزرگ‌تر از خود پنجره باشد.

 

35. یک سوله را به اتاق غذاخوری تبدیل کنید

یک سوله را به اتاق غذاخوری تبدیل کنید

یک سوله باز را میتوان با اضافه کردن صندلی هاي‌ پر جنب و جوش، یک میز و چند گل تازه بـه یک فضای مهمانی شام افسانه تبدیل کرد.

 

36. باندان ها را به صورت تکه تکه برش دهید

باندان ها را به صورت تکه تکه برش دهید

تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه یک باندای مربعی را بـه شکل مثلث برش دهید و ان را روی مقداری ریسمان بچسبانید. هر رنگی را کـه دوست دارید انتخاب کنید و آن قدر تکرار کنید تا بـه طول کامل برسید.

 

37. مبلمان دو وظیفه را انتخاب کنید

مبلمان دو وظیفه را انتخاب کنید

چیزی کـه ممکن اسـت یک مبلمان ساده و کاربردی بـه نظر برسد، یک نیمکت سنتی گلدان با سطوح چندگانه در واقع یک انبار ایده آل برای هر فضای بیرونی اسـت. یک روز از ان برای آبیاری گیاهان استفاده کنید و روز دیگر از نوشیدنی هاي‌ سرد استفاده کنید!

 

38. یک میز کناری را ورق بزنید

یک میز کناری را ورق بزنید

یک سطل بزرگ را برگردانید «ممکن اسـت قبلاً یک سطل در گاراژ خود دفن کرده باشید!» و ان را در ایوان جلوی خود فرو کنید تا بـه عنوان میز کوچکی برای نمایش گل ها یا نگه داشتن نوشیدنی استفاده کنید.

 

39. یک نردبان را به باغ تبدیل کنید

یک نردبان را به باغ تبدیل کنید

فضای کافی برای رشد سبزیجات ندارید؟ سعی کنید باغ کانتینری خودرا روی یک نردبان چوبی رنگ‌آمیزی بچینید.

 

40. یک گودال آتش بسازید

یک گودال آتش بسازید

با چیدن سنگفرش هاي‌ منحنی بـه صورت دایره اي، یک گودال آتش بسازید. ضد ضربه اسـت، حتی بدون ملات، و کل کار از ابتدا تا پایان فقط 20 دقیقه طول میکشد.

 

41. گل آرایی شناور

گل آرایی شناور

قبل از آمدن مهمانان، چند شمع شناور و زینیا را در حمام پرندگان بریزید تا آب‌نمای فوری داشته باشید. از هر اندازه اي کـه ترجیح میدهید استفاده کنید.

 

42. ایوان را به کابانا تبدیل کنید

ایوان را به کابانا تبدیل کنید

در این جا یک ایده مقرون بـه صرفه وجوددارد کـه احساس تعطیلات را بازسازی می کند. آویزان کردن پرده هاي‌ شفاف از سقف ایوان، خلوتگاه کنار استخر را جعلی می کند کـه برای استراحت ساخته شده اسـت.

 

43. یک باغ پری جادویی بسازید

یک باغ پری جادویی بسازید

برای بازسازی این باغ عجیب فقط بـه چند آیتم نیاز دارید: خاک، گلدان، گل، سنگ و خانه پرنده کوچک. بـه علاوه، “غبار پری” وجوددارد، کـه ممکن اسـت فقط زرق و برق سرگرم کننده اي باشد اما بـه بچه ها نگویید.

 

44. شن کش چوبی را به نمایشگر تبدیل کنید

شن کش چوبی را به نمایشگر تبدیل کنید

نصب یک چنگک دندانه دار چوبی درکنار درب پشتی، مکان مناسبی را برای کلاه ها و اسنپدراگون ها فراهم می کند. برای آویزان کردن این کوزه سنگی پر از گل، یک “دسته” از سیم آلومینیومی با انتهای ان ایجاد کنید. ½ اینچ از لبه شیشه بگذرید. یک گیره شلنگ فلزی را در اطراف لب و انتهای ان محکم کنید.

 

45. روی کاشی شما نقاشی شده است

روی کاشی شما نقاشی شده است

با شابلون کردن اشکال هندسی درست روی زمین، مانند این پروژه از Old Brand New، ظاهر یک پاسیو با طرح‌هاي‌ فانتزی «بـه‌طور کلی کمتر» را بـه دست آورید. برای روشن نگه داشتن رنگ‌ها، حتما روی ان‌ها رابا سیلر شروین ویلیامز بریزید.

 

46. به یک باغ گیاهی عمودی تکیه کنید

به یک باغ گیاهی عمودی تکیه کنید

با پیچاندن گیره هاي‌ شلنگ روی یک پالت چوبی رایگان، ریحان خودرا نزدیک خود نگه دارید. تخته پشتی بـه یک نرده تکیه داده اسـت، بنابر این میتوانید گیاهان تازه را درست روی عرشه نگه دارید.

 

47. یک گلدان قابل حمل بسازید

یک گلدان قابل حمل بسازید

آیا آفتاب تابستانی مجموعه ساکولنت هاي‌ شـما را سوزانده اسـت؟ دسته این جعبه ابزار قدیمی، جابجایی انها را بـه نقطه اي سایه تر می کند.

 

48. به سنگفرش های خود الگو بدهید

به سنگفرش های خود الگو بدهید

راه را بـه گودال آتش با سنگ هاي‌ پله هاي‌ شابلون هدایت کنید. چمن پایمال شده شـما از شـما تشکر خواهد کرد.

 

49. کرکره ها را با گیاهان پر کنید

کرکره ها را با گیاهان پر کنید

از لوورهای بزرگ «قدیمی یا جدید» می‌توان برای نمایش ساکولنت ها یا خزه هاي‌ دل چسب استفاده کرد. نکته مؤسسه خانه داری خوب: انها را در سمت سایه خانه خود قرار دهید تا بـه اسانی رشد کنند.

 

50. از کرکره برای میز کناری استفاده کنید

از کرکره برای میز کناری استفاده کنید

بـه کرکره‌هاي‌ فرسوده جان تازه‌اي بـه‌عنوان جایگاه گیاهی آماده ایوان بدهید. میز کناری کـه با یک صفحه شیشه اي تعبیه شده اسـت، همچنین مکان مناسبی برای یک پارچ لیموناد اسـت.

 

51. سینی را به تخت باغچه تبدیل کنید

سینی را به تخت باغچه تبدیل کنید

دوباره بـه ان کارخانه کاشت کارخانه اي فکر کنید. میز فلزی کـه در ابتدا برای سرو نوشیدنی درنظر گرفته شده بود، اکنون مملو از خزه و ساکولنت هاي‌ ایرلندی اسـت.

 

52. یک عرشه چوبی را بازسازی کنید

یک عرشه چوبی را بازسازی کنید

اجازه ندهید پتینه ي کهنه ي این عرشه شـما را فریب دهد. عکاس کلی مور کلارک چوب رابا مخلوط سرکه “پیری” کرد. یک فرش مقاوم در برابر آب با راه راه‌هاي‌ بدون محو شدن بـه ترسیم یک مکان دنج برای گفتگو کمک میکند.

 

53. پشته واگن های یکپارچهسازی با سیستمعامل

پشته واگن های یکپارچهسازی با سیستمعامل

بروشور رادیویی دوران جوانی شـما میتواند برای بزرگسالان نیز خدمت کند. تخت‌ها کـه روی هم چیده شده‌اند، تبدیل بـه یک ایستگاه نوشیدنی زیبا می شوند. موهیتوها را بیاورید!

 

54. کاشت آویز خود را انجام دهید

کاشت آویز خود را انجام دهید

هنگام کاشت گل در صافی هاي‌ رنگارنگ، لازم نیست نگران زهکشی باشید. بعلاوه، ریسمان برای نصب سریع، بـه طور مرتب دور دسته ها پیچیده می‌شود.

 

55. یک خانه پرنده بسازید

یک خانه پرنده بسازید

بشقاب هاي‌ قدیمی میتوانند بـه سقف حلبی جدید برای رن ها و مارتین ها تبدیل شوند. فقط از یک پیچ یا مقداری چسب حرارتی برای تزیین اتاق رنگ شده استفاده کنید.

 


مطالب مشابه: 25 ایده ارزان قیمت برای تزئین باغچه + عکس


 

در پایان

برای کسانی کـه بـه دنبال راه حل هاي‌ دستساز یا مقرون بـه صرفه هستند، ما شـما را نیز تحت پوشش قرار داده ایم. یاد بگیرید کـه چگونه یک پیشخوان در فضای باز از تخته هاي‌ چوب بسازید، یک سطل قدیمی را بـه یک میز کناری تبدیل کنید و از زیبایی “کمتر بیشتر اسـت” استفاده کنید. بـه علاوه، توصیه هاي‌ مورد تایید طراح را برای ایجاد یک چیدمان دنج و انتخاب مبلمان مناسب در فضای باز پیدا کنید.

جدیدترین مطالب سایت