رنگ های مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

رنگ های مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

رنگ های زیبا برای دکوراسیون خانه 

برای تعیین رنگ اتاق خواب باید دقت داشته باشید که رنگ هایي را انتخاب کنید تا اضافه بر زیبایی بتواند فضای اتاق خواب را خاص کند .

 

● بهترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

 

برای آنکه خواب بهتری را در اتاق خواب خود تجربه کنید بهتر هست از رنگ هاي روشن کرم، کرم شکلاتی، سبز و قهوه اي روشن برای رنگ آمیزی دیوارهای آن بهره گیری کنید.

 

این رنگ ها به شما کمک میکند تا به لحاظ روانی آمادگی بهتری برای خوابیدن پیدا کنید. بر زمینه دیدگاه کارشناسان رنگ درمانی این رنگ ها به راحتی بر اعصاب انسان تاثیر آرام بخش گذاشته و به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می‌کند.

رنگ های مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

رنگ های مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

 

  زرد
این رنگ میتواند هیجانات شما را تحت تاثیر قرار دهد و میزان انرژی شما را تقویت کند. بنابراین انتخاب این رنگ برای اتاق خواب یا پرده آن نمیتواند گزینش مناسبی باشد.

  آبی
رنگ آبی موجب میشود که حس خونسردی در شما تقویت شود. بنابراین اگر بعد از یک روز کاری پر تنش در این اتاق استراحت کنید خیلی زود ریلکس و آرام میشوید.

  سبز
بهره گیری از رنگ سبز میتواند تاثیر آرام کننده بر شما داشته باشد و باعث شود راحت تر بخوابید.

 

  قرمز

رنگ قرمز اگرچه رنگی رمانتیک و زیباست اما بهره گیری بیش از حد آن در اتاق خواب پیشنهاد نشده هست.

  نارنجی
این رنگ نمی‌تواند رنگ مناسبی برای زمانی که شما احتیاج به آرامش و تمرکز برای خواب دارید، باشد.

 

رنگ های مناسب برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب

 تغییر دکوراسیون اتاق خواب

این وسایل را از اتاق خواب تان حذف کنید

اگر داشتن خوابی آرام و عمیق در طول شب برایتان مهم هست و دوست دارید هر روز صبح با انرژی و نشاط کافی برای انجام دادن برنامه هایتان بیدار شوید به پیشنهاد ما عمل کنید.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که وجود تلویزیون، کامپیوتر، تجهیزات ورزشی از قبیل تردمیل در اتاق خواب یکی از بزرگترین موانع برای داشتن خوابی آرام و عمیق هست.

این وسایل و یا هر وسیله اي که به نوعی به کار، تفریح یا ورزش مرتبط میشود مانع از تمرکز شما بر موضوع خواب شده و به این ترتیب انرژی خواب را از فضای اتاق خوابتان دور می‌کند.

آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملی هست که به داشتن خوابی آسوده و عمیق به شما کمک میکند. خوابی که اضافه بر سلامت، نشاط و طول عمر شما را نیز تضمین میکند.

 

چوبی یا فلزی؟
تعداد زیادی از متخصصان بر این باورند که تختخواب چوبی در مقایسه با تختخواب هاي فلزی برای استراحت و خواب شبانه مناسب تر میباشند. زیرا فلز به جهت داشتن ماهیت سرد و خشن موجب انتقال سردی به بدن انسان شده و به این ترتیب تاثیر نامناسبی را بر عمق و کیفیت خواب انسان میگذارد.

 

در حالی‌که چوب از این جهت که برگرفته از طبیعت هست انرژی، شادی، گرمی و نرمی را به شخص در حین خواب منتقل میکند و مناسب ترین جنس برای تهیه تختخواب چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان محسوب میشود.

باید پنجره اي داشته باشید

هرگز اتاقی راکه فاقد پنجره هست برای اتاق خواب خود انتخاب نکنید. این اتاق نامناسب ترین انتخاب برای محل خواب شماست و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که این اتاق را به بدترین انتخاب تبدیل می‌کند از بین بردن شانس تهویه هوا در اتاق هست.

 

به این ترتیب بدون وجود پنجره رابطه اتاق با هوای آزاد و پر اکسیژن محیط قطع می‌شود و امکان اکسیژن رسانی در طول روز به اتاق خواب ناممکن می‌شود. بنابراین شب به هنگام خواب اکسیژن کافی وجود ندارد.

 

ضمن آنکه نبودن پنجره در اتاق خواب نورپردازی اتاق را نیز مشکل میکند و شخص را از داشتن نور طبیعی آفتاب محروم می‌کند. که هر دوی این‌ها هم اکسیژن و هم نور آفتاب از جمله ضروریات یک اتاق خواب مناسب هست.

نور چشمان تان را نزند

مناسب ترین نورپردازی برای اتاق خواب آن هست که نور به گونه اي در این فضا تابیده شود که چشم اشخاص را مستقیم نشانه نرود. به این معنی که این نور موجب آزار چشم فردی که نیاز به استراحت دارد نشود.

 

بنابراین برای اتاق خواب به ویژه در زمانی که ساعت خواب نزدیک هست نمی‌توان از نور لامپ هاي معمولی بهره گیری کرد بلکه باید از نورهایی ضعیف به اندازه نور یک شمع بهره گیری کرد.

 

برای این منظور میتوانید از لامپ هایي که با سوئیچ هاي گردان طراحی شده اند بهره گیری کنید با چرخاندن این سوئیچ ها می‌توانید نور لامپ را در حد یک شمع تنظیم کنید. ضمن آنکه دقت داشته باشید که از نورهای گرم مانند لامپ هاي زرد بهره گیری کنید.

خانم ها بخوانند

یکی دیگر از نکات مهم در فنگ شویی این هست که در اتاق خوابتان از آینه بهره گیری نکنید یا دست کم محل قرار گرفتن آینه را طوری انتخاب کنید که به هنگام خوابیدن روی تختخوابتان چهره خود را درون آینه نبینید.

 

کارشناسان فنگ شویی بر این باورند که ایجاد فضایی برای تماشای خود به هنگام خواب موجب از دست رفتن تمرکز افراد حین خوابیدن شده و گاهی ممکن هست

 

این حس راکه شخص سومی در حین خواب انها را تماشا میکند در ذهن افرادی که در اتاق خواب استراحت می‌کنند، تقویت شود که همۀ این ها موجب از دست رفتن تمرکز و آرامش افراد حین خوابیدن میشود.

جدیدترین مطالب سایت