بروزرسانی : 1 تیر 1400

9 مورد کاربردی برای رنگ زدن دیوار خانه

9 مورد کاربردی برای رنگ زدن دیوار خانه

چگونه دیوار خانه را رنگ کنیم ؟

اگر قصد دارید دیوار منزل یا محل کارتان را رنگ کنید حتما این مطلب کامل بخوانید در ادامه میتوانید با 9 نکات کاربردی در مورد رنگ زدن دیوار خانه تالاب را دنبال نمایید. 

رنگ ‎آمیزی دیوار , اگر تصمیم به رنگ آمیزی دیوارهای خانه گرفته اید و سپس زمان بسیار زیادی رابا اعضای خانواده تان صرف بحث و تبادل نظر پیرامون انتخاب رنگ مناسب برای اتاق ها کرده‌اید، پس کاملا با مشکل گزینش رنگ دیوارها و انجام رنگ آمیزی منزل آشنا هستید.

طبق معمول چنین بحث هایي در مورد جزئیات بسیار ساده و تفاوت هاي موجود دریک طیف رنگی خاص، شکل می‌گیرد. مثلاً شاید اختلاف نظرها در حد تفاوت میان رنگ شیری و نخودی باشد!

به هرحال باید گفت چنین تصمیماتی که در مورد رنگ آمیزی دیوارها گرفته میشود، چندان ساده و راحت نیستند. رنگ ‎آمیزی دیوار به خصوص اگر بدانید که اندکی تیرگی و روشنی رنگ دیوارها میتواند به کلی روی فضای اتاق و روحیه اعضای خانه تاثیر گذار باشد. رنگ ‎آمیزی دیوار در ادامه به اشتباهاتی که در انجام فرآیند رنگ آمیزی دیوارها ممکن است دچارشان شویم، اشاره می‌کنیم، تا با آگاهی بیشتری بتوانیم از آنها اجتناب نماییم.

رنگ اصلی دکوراسیون رابا توجه به پارچه مبلمان و دیگر وسایل اتاق انتخاب کنید

۱. رنگ آمیزی سقف به رنگ سفید یکدست

بزرگترین و وسیع ترین دیوار خانه، همیشه دیواری است که اغلب ازآن غافل می‌شویم، و عبارت است از سقف منزل شما. سعی کنید هیچ گاه سقف خانه رابه صورت یکپارچه به رنگ سفید نقاشی نکنید. زیرا هر رنگی از طیف سفید میتواند شامل اندکی خاکستری در ترکیب خود باشد.

آموزش رنگ ‎آمیزی دیوار

در نتیجه همین امر باعث می‌شود که سقف اتاق ها کوتاه و با ارتفاع کم بنظر برسند. بهترین پیشنهادی که می‌توان ارائه داد این است که از طیف رنگی کرمی برای رنگ آمیزی سقف استفاده کنید. البته اگر می‌خواهید انتخاب شما حرفه اي تر و اصولی تر باشد، با توجه به دکوراسیون اتاق، رنگ آمیزی دیوارها را نیز با کمک گرفتن از گروه هاي حرفه اي طراحی دکوراسیون انجام دهید.

9 مورد کاربردی برای رنگ زدن دیوار خانه

۲. استفاده بیش از حد از رنگ هاي متنوع

شاید استفاده از طرح هاي رنگی و نقش و نگارهای متنوع برای دیوارهای اتاق، تا حدی وسوسه کننده باشد. اما باید توجه داشته باشید که دیوارها با پارچه هاي رنگی تفاوت زیادی دارند و مطمئنا استفاده بیش از حد از رنگ هاي متنوع میتواند ترکیب رنگی دکوراسیون را دچار ناهماهنگی کند.

برای پیش گیری از این اتفاق، رنگ اصلی دکوراسیون رابا توجه به پارچه مبلمان و دیگر وسایل اتاق انتخاب کنید و دیوارها رابا همان طیف رنگ آمیزی نمایید. اگر بطور کلی میخواهید دکوراسیون ساده اي داشته باشید، سعی کنید رنگ هاي طیف خاکستری را بعنوان رنگ اصلی انتخاب کنید.

۳. کنار گذاشتن رنگ هاي خنثی

اگر به رنگ خاصی در دکوراسیون اتاقتان علاقه داشته باشید، شاید به اسانی سایر رنگ ها را فراموش کنید.بزرگترین اشتباهی که در چنین مواردی ممکن است مرتکب شوید، این است که به ایجاد تعادل رنگی در فضای اتاق توجه نکنید و از رنگ هاي خنثی غافل شوید.

روش رنگ ‎آمیزی دیوار

در محیطی که با رنگ هاي مختلف پر شده است و شلوغی و تجمع رنگی بسیاری به چشم میخورد، استفاده از رنگ هاي خنثی ماننده سفید و خاکستری می‌تواند بشما آرامش دهد و تعادل خوبی در محیط برقرار نماید.

۴. سادگی بیش از حد

ممکن است اتفاق کاملا متفاوتی نیز رخ دهد. اگر بیش از حد به رنگ هاي خنثی و ساده توجه کنید، ممکن است فضایی سرد و بی روح بسازید. بنابر این درکنار سادگی و آرامشی که رنگ هاي خنثی ایجاد میکنند، از چند رنگ بارز و خاص هم در دکوراسیون اتاق بهره گیرید.

اشتباهی که طبق معمول افراد با آن مواجه میشوند، عدم استفاده از اصل کنتراست در دکوراسیون اتاق است. درکنار دیوارهایی با رنگ خنثی، به کارگیری یک تابلوی دیواری با رنگ هاي بارز و متضاد، میتواند ترکیب بسیار مناسبی ایجاد کند و چرخش رنگی ایده آلی در فضا به وجود آورد. رنگ ‎آمیزی دیوار بهترین روش برای فرار از محیط هاي بی روح و کسالت بار، استفاده از رنگ هاي مورد علاقه و شخصی خودتان است.

۵. به کارگیری رنگ هاي مختلف در اتاق ها

علیرغم این که دکوراسیون هر یک از اتاق هاي خانه میتواند کاملا مستقل از یک دیگر انجام گیرد، اما بهتر است هماهنگی نسبی میان رنگ هاي بکار رفته در دکوراسیون تمام اتاق ها برقرار باشد.

مطئنا اگر از محیط آرامش بخش اتاق نشیمن با رنگ هاي خنثی، به یکباره وارد اتاق خوابی رنگارنگ و شلوغ شوید، نمیتوانید زیبایی هردو محیط رابه یک اندازه درک کنید.

لازم نیست برای ایجاد هماهنگی در دکوراسیون اتاق ها، از رنگ هاي یکسان در آنها استفاده کنید.رنگ ‎آمیزی دیوار تنها ایجاد ارتباطی نزدیک میان رنگ دیوارها و دکوراسیون بخش هاي مختلف خانه کفایت می‌کند.

رنگ ‎آمیزی دیوار  واصول آن

بهتر است فضای کلی خانه بیانگر یک نوع حس خاص و واحد باشند.

۶. استفاده از رنگ یکسان برای تمام اتاق ها

به همان میزان که عدم وجود هماهنگی و ارتباط میان دکوراسیون اتاق هاي مختلف خانه، می‌تواند ناخوشایند باشد؛ استفاده از رنگی واحد و یکدست نیز خسته کننده و نامناسب خواهد بود. بهتر است از رنگ هاي هم خانواده و دارای طیف نزدیک به هم استفاده کنید و یا حدالمقدور ترکیب دو رنگ یکسان را در فضاهای مختلف خانه بکار گیرید تا ضمن برقراری ارتباطی موثر میان دکوراسیون بخش هاي مختلف خانه، از یکنواختی و سادگی بیش از اندازه نیز پیش گیری کرده باشید.

۷. عدم توجه به ظاهر نهایی دیوارها

گاهی اوقات انتخاب یک رنگ مشخص میتواند شما را کاملا اقناع کند، اما ممکن است پس از رنگ آمیزی دیوار، نتیجه نهایی کاملا دور از انتظارتان باشد.
برای این که دچار چنین اشتباهی نشوید، باید هنگام انتخاب رنگ به پهنه وسیعی از دیوار که قرار است با آن رنگ پوشیده شود توجه کنید و تمام جوانب، از جمله میزان نور و روشنایی اتاق را هم بسنجید. به این ترتیب معیار دقیقی از میزان تیشرگی و روشنایی رنگی که انتخاب کرده‌اید، به دست می آورید.

چگونگی رنگ ‎آمیزی دیوار

۸. استفاده از طیف هاي تک بعدی

یکیدیگر از اشتباهات رایجی که طبق معمول هنگام انتخاب رنگ دیوارها دچارش میشویم، به کارگیری رنگ هایي است که عمق خوبی ندارند و اغلب تک بعدی هستند.

طیف هاي تک بعدی طبق معمول بیننده را پس می‌زنند و به این ترتیب نمیتوانید عمیقا جذب زیبایی انها شوید. سعی کنید از رنگ هایي برای نقاشی دیوارها استفاده کنید که بتوانید از طریق آنها حسی عمیق را درک کنید. رنگ ‎آمیزی دیوار

۹. انتخاب یک رنگ بعنوان رنگ همیشگی دیوارهای اتاق

درست است که انتخاب رنگ مناسب و مورد علاقه برای دیوارهای اتاق پروسه اي مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون منزلتان است، اما رنگی که انتخاب میکنید، قرار نیست همیشگی و تغییرناپذیر باشد.

اتاق و دکوراسیون منزلتان میتواند با توجه به تغییر روحیه و نگرش شما دستخوش تغییر شود. پس از انتخاب رنگ هاي مورد علاقتان هیچ ترسی نداشته باشید.
مطمئنا هر زمان که اراده کنید میتوانید رنگ دیوارها را تغییر دهید و حال و هوای تازه اي به دکوراسیون خانه خود بدهید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت