بروزرسانی : 7 مهر 1402

طراحی اتاق کار در خانه (29 ایده)

طراحی اتاق کار در خانه (29 ایده)

بهترین ایده های طراحی اتاق کار در خانه

برای ایجاد و طراحی اتاق کار در خانه بهتر است در این زمینه اطلاعات مفید را کسب کنید و بعد دست بکار بشوید.

چه قصد ایجاد یک فضای کار خانگی کوچک، یک کتابخانه خانگی یا هردو را داشته باشید، در این جا نکات اصلی طراحی ما برای بازسازی نهایی دفتر خانه آورده شده اسـت.

1. فضای ایده آل را پیدا کنید

فضای ایده آل را پیدا کنید

یک کمد بدون استفاده در اتاق خواب یدکی ممکن اسـت یک مکان ایده آل برای کلفیس باشد. بـه این ترتیب، شـما فضای کاری خصوصی خودرا دارید، دور از اتاق خواب و محل نشیمن یا ناهارخوری، بنابر این کار و بقیه زندگی شـما باهم تداخل پیدا نمیکند. یک انباری یا کمد بدون استفاده در ورودی یا یک راهرو اصلی نیز کار خواهد کرد. پس از راه‌اندازی اتاقک، میتوانید وارد ان شوید، در را ببندید و زندگی خانه و زندگی کاری خودرا از هم جدا نگه دارید.


مطالب مشابه: طراحی بهترین دکوراسیون دفتر کار زیرزمینی


2. برنامه ریز درونی خود را رها کنید

برنامه ریز درونی خود را رها کنید

زمانی را صرف برنامه ریزی برای اتاق کار خود کنید. فهرستی از فضای کاری مورد نیاز خود تهیه کنید. بودجه شـما چقدر اسـت؟ چند چیز مورد نیاز، مانند چراغ، صندلی یا میز تحریر، در حال حاضر دارید؟ آیا می توانید اقلامی را کـه در اختیار دارید تطبیق دهید؟ بـه عنوان مثال، آیا یک چرخ دستی آشپزخانه دارید کـه بتوانید از ان استفاده کنید یا می توانید قفسه هاي‌ کتاب یا کابینت را از جای دیگری در محل زندگی خود تغییر دهید؟

اگر در حال حاضر یک دفتر کار خانگی دارید و می خواهید اندازه خودرا کوچک کنید، ممکن اسـت از قبل بیشتر چیزهایی را کـه نیاز دارید داشته باشید، یا ممکن اسـت بـه یک میز کوچک تر یا قفسه هاي‌ اضافی نیاز داشته باشید.

3. از ابزار طراحی کمد استفاده کنید

از ابزار طراحی کمد استفاده کنید

استفاده از ابزار طراحی گرافیک آنلاین بـه شـما کمک می کند تا قبل از رنگ‌آمیزی یا نصب قفسه‌ها، قفسه خودرا تجسم کنید. می توانید مجموعه اي از موارد رایگان را بـه صورت آنلاین پیدا کنید. می توانید با رنگ یا نحوه نصب میز یا قفسه ها بازی کنید تا زمانی کـه چیدمان مناسب را پیدا کنید کـه مناسب شماست.

اگر فضای محدودی دارید، ممکن اسـت وادار شوید برخی از ایده‌ها را برای ذخیره‌سازی یا یک صندلی غلتان راحت خط بکشید، بنابر این بهتر اسـت از قبل ان را پیدا کنید. این بـه شـما کمک می کند تا بـه بودجه خود نیز پایبند باشید، زیرا دقیقاً میدانید چه چیزی باید بخرید.

4. Shiplap را در نظر بگیرید

Shiplap را در نظر بگیرید

شیپلاپ در حال حاضر یک روند محبوب در دکوراسیون اسـت و می‌توان از ان برای بزرگتر نشان دادن فضای کوچک استفاده کرد. دراین روش نصب تخته هاي‌ چوبی از اتصالات همپوشانی و یک آرایه پلکانی استفاده می‌شود. شـما اغلب در خانه‌ها یا کلبه‌هاي‌ نزدیک آب یا اقیانوس می بینید کـه باد و آب وارد ان نشوند.

در حالی کـه shiplap بـه طور سنتی بـه صورت افقی اجرا میشود، اگر بـه صورت عمودی نصب شود، می تواند ارتفاع بیشتری بـه فضای کوچک بدهد. قرار دادن shiplap بر روی سقف بـه جلب توجه بـه سمت بالا کمک می کند، کـه باعث می‌شود فضای کوچک بزرگتر احساس شود.

5. مقداری سبز اضافه کنید

مقداری سبز اضافه کنید

آیا بـه مقداری سبز در اتاقک خود نیاز دارید؟ اگر فضایی برای نصب نورافکن برای گیاهان زنده دارید، ان ها حسی از طبیعت را بـه یک فضای کوچک می آورند. اگر نور کافی برای گیاهان واقعی وجود ندارد، چند نمونه مصنوعی نصب کنید.

یک روند بزرگ در Pinterest در حال حاضر بالا رفتن انگورهای سبز از دیوارها و قفسه هاي‌ کتاب اسـت کـه اغلب با چراغ هاي‌ پری و قفسه هاي‌ دیواری آویزان ترکیب میشود. این‌ها می توانند طبیعی یا ساخته دست بشر باشند. سیستم هاي‌ دیوار نشیمن و باغ هاي‌ عمودی کوچک نیز در حال حاضر محبوب هستند.

6. از چرخ دستی استفاده کنید

از چرخ دستی استفاده کنید

چرخ دستی ها، ایستگاه هاي‌ چرخشی کـه ممکن اسـت در آشپزخانه یا حمام برای ذخیره سازی اضافی استفاده کنید، بـه ویژه دریک فضای کاری کوچک بـه خوبی کار می کنند. یک یا چند مورد را زیر میز خود بلغزانید یا یکی را در گوشه اي یا زیر قفسه ها قرار دهید. می توانید بـه اسانی آن ها را بیرون بکشید و دوباره انها را ذخیره کنید.

همه ی چیز را از فایل‌ها و لوازم التحریر گرفته تا خودکارها و چسب‌هایي کـه میخواهید دور از چشم نگه دارید اما برای کار نیاز دارید. چرخ دستی ها دارای تنوع قیمتی هستند و رنگ هاي‌ متنوعی دارند تا با دکوراسیون شـما مطابقت داشته باشند.

7. موجودی در سبدهای ذخیره سازی

موجودی در سبدهای ذخیره سازی

سبدها راه بسیار خوبی برای وارد کردن فضای ذخیره سازی بـه کلافیک و همچنین بافت رنگارنگ یا طبیعی هستند. می توانید سبدهای کوچک‌تری را در قفسه‌ها ذخیره کنید یا از سبدهای بزرگی استفاده کنید کـه زیر میزتان قرار می گیرند تا از دید دور نشوند. سبدها نیز ظرافتی را بـه اتاقک شـما می آورند. شـما می توانید سبدهایی را در طیف گسترده اي از مواد، رنگ ها، شکل ها، اندازه ها و قیمت ها در اکثر فروشگاه هاي‌ لوازم خانگی یا سخت افزاری پیدا کنید.

8. بی نظم بمانید

بی نظم بمانید

درهم و برهمی باعث میشود کـه کلفیس احساس تنگی و شلوغی کند. از سبدها یا قفسه هاي‌ زیر ایستگاه کاری خود برای نگه‌داری وسایلی کـه با انها کار می کنید استفاده کنید و دسکتاپ خودرا تمیز و مرتب نگه دارید. اگر فضای شـما بسیار کوچک اسـت، می توانید برای نگه داری وسایل، از قفسه‌ها یا حتی صفحه‌هاي‌ سیمی با قلاب‌ها بـه دیوارها آویزان کنید.

کف را نیز صاف نگه دارید. اگر چرخ دستی‌ها، سبدها، جعبه‌ها یا سایر وسایل ذخیره‌سازی را انتخاب میکنید کـه روی زمین یا زیر میز یا قفسه‌هاي‌ شـما قرار می گیرند، مطمئن شوید کـه فضایی برای جابجایی ان وجوددارد تا فضای شـما مرتب بـه نظر برسد.

9. سرمایه گذاری در عایق صدا

سرمایه گذاری در عایق صدا

دیوارها صدا را بـه خصوص در فضای کوچک منعکس و تقویت می کنند. اگر از ویدئو کنفرانس یا تماس‌هاي‌ زوم زیادی در شغل خود استفاده می کنید، ممکن اسـت بخواهید هرگونه پژواک یا صداهای طنین‌دار را در کلافیس خود کاهش دهید.

شـما می توانید اینکار رابا نصب پانل هاي‌ آکوستیک بر روی دیوار انجام دهید. می توانید از پدهای متحرک، فرش یا پتوهای ضخیم برای خفه کردن صدا نیز استفاده کنید. لاستیک فوم، پلی استر ضخیم یا چوب پنبه نیز گزینه هاي‌ خوبی برای عایق صدا هستند. بـه علاوه، پانل هاي‌ چوب پنبه اي نصب شده می توانند بـه عنوان تخته برای سنجاق مواد کار یا آثار هنری استفاده شوند.

10. تعدادی قفسه دیواری یا تخته چوب پنبه ای بردارید

تعدادی قفسه دیواری یا تخته چوب پنبه ای بردارید

اگر فضای میز یا کشو در اتاقک خود محدود اسـت، تخته‌هاي‌ چوب پنبه‌اي و قفسه‌هاي‌ آویز سیمی وسایلی را کـه نیاز دارید در معرض قرار می دهند، در حالی کـه از فضای دیوار برای کتاب یا ذخیره‌سازی استفاده می کنید. فروشگاه‌هاي‌ لوازم خانگی یا سخت‌افزار انواع قفسه‌ها یا تخته‌ها و همچنین قلاب‌ها را بـه اسانی نصب می کنند.

چند عدد را نزدیک میز خود آویزان کنید و خودکار، مداد، قلم مو، منگنه و لوازم التحریر را بـه طور مرتب نگه‌داری کنید. تخته‌هاي‌ چوب پنبه‌اي برای اسکناس‌ها، نامه‌ها، آثار هنری، لیست‌ها و هر چیزی کـه بـه ان نیاز دارید، اما نمی خواهید میزتان را شلوغ کنید، عالی هستند.

11. از آینه استفاده کنید

از آینه استفاده کنید

استفاده از آینه یک راه عالی برای باز کردن یک فضای کوچک و بزرگتر کردن ان اسـت. آینه ها این توهم را ایجاد می کنند کـه یک اتاق طولانی تر یا عمیق تر اسـت. یک آینه را روی دیوار پشتی یا زاویه اي قرار دهید تا بـه یک گوشه عمق بیشتری بدهید.

آینه ها همچنین می توانند نور را منعکس کنند تا کلوفیس را روشن کنند تا بـه نور کمتری نیاز داشته باشد. اگر فضای زیادی برای دیوار ندارید، یک آینه بزرگ یا پانل هاي‌ آینه اي را در داخل درب اتاقک خود قرار دهید.

12. با رنگ های سفید یا روشن رنگ کنید

با رنگ های سفید یا روشن رنگ کنید

رنگ‌هاي‌ تیره فضا را کوچک‌تر نشان میدهند، در حالی کـه رنگ‌هاي‌ سفید و روشن باعث بازتر شدن فضا می شوند. رنگ هاي‌ روشن تر نور بیشتری را منعکس می کنند، در حالی کـه رنگ هاي‌ تیره ان را جذب می کنند.

اگر می خواهید اتاقک شـما کمتر شبیه کمد هری پاتر زیر پله‌ها باشد و بیشتر شبیه یک فضای کار حرفه‌اي باشد، بـه سراغ دیوارها و سقف‌هاي‌ روشن بروید. شـما وادار نیستید بـه رنگ سفید بچسبید. سایه هاي‌ پاستلی زیادی وجوددارد، مانند آبی کم رنگ یا سبز مریم گلی روشن و سایه هاي‌ متعدد خاکستری.

13. تحقیق خود را در مورد نورپردازی انجام دهید

تحقیق خود را در مورد نورپردازی انجام دهید

اغلب ممکن اسـت یک کمد چراغ نصب نداشته باشد یا فقط یک چراغ داشته باشد. ممکن اسـت بخواهید نور بیشتری اضافه کنید تا کلفیس خودرا روشن کنید. اگر فضای کافی روی میز خود دارید، می توانید یک چراغ رومیزی اضافه کنید. با این حال، اگر محل کار شـما کوچک اسـت، می توانید لامپ ها را روی دیوارها یا قفسه ها قرار دهید.

آیا چراغ هاي‌ LED یا فلورسنت می خواهید؟ اگر بـه نورپردازی جهت دار نیاز دارید، چراغ هاي‌ LED خوب کار می کنند، و ممکن اسـت برای یک فضای کوچک بهتر باشند. لامپ هاي‌ LED از وات کمتری استفاده می کنند و عمر طولانی تری دارند. لامپ هاي‌ فلورسنت نور بسیار روشن تری می دهند و هزینه کمتری نسبت بـه لامپ هاي‌ LED دارند. چراغ هاي‌ پری نیز یک لمس تزئینی هستند کـه کمی سرگرم کننده و همچنین نور را اضافه می کنند.

14. نشستن را در نظر بگیرید

نشستن را در نظر بگیرید

نیازهای صندلی شـما بـه فضایی کـه در اتاقک خود دارید بستگی دارد. اگر از کمد بزرگتر یا روشویی استفاده می کنید، احتمالاً فضای کافی برای یک صندلی راحت و یک میز بزرگتر خواهید داشت. با این حال، اگر کمد شـما کوچک اسـت یا گوشه اي را تغییر داده اید، ممکن اسـت بخواهید یک چهارپایه یا صندلی جمع و جور درنظر بگیرید کـه بعد از اتمام کار، بتوانید ان را بـه طور منظم کنار بگذارید. صندلی تاشو راه حل دیگری برای فضای بسیار تنگ اسـت.

15. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت انبار و قفسه ها تأکید کنیم

ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت انبار و قفسه ها تأکید کنیم

ذخیره سازی در کلوفیس مهم اسـت و قفسه بندی باز طبق معمول ساده‌ترین گزینه اسـت. می توانید قفسه ها را بالای ایستگاه کاری خود نصب کنید یا از هر فضای دیواری موجود برای آویزان کردن آن ها استفاده کنید. فروشگاه‌هاي‌ لوازم خانگی و سخت‌افزار طیف وسیعی از گزینه‌ها، اندازه‌ها و هزینه‌هاي‌ قفسه‌بندی را خواهند داشت، از جمله قفسه‌هایي با براکت‌هاي‌ قابل تنظیم یا قفسه‌هاي‌ شناور با پایه‌هاي‌ مخفی.

بسته بـه مقدار فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز، ممکن اسـت بخواهید از کل فضای دیوار از کف تا سقف یا فقط چند قفسه نصب شده بالای میز استفاده کنید.


مطالب مشابه: عکس های بسیار جالب و خاص از دفتر کار شرکت گوگل


16. بین میز یا ایستگاه کاری تصمیم بگیرید

بین میز یا ایستگاه کاری تصمیم بگیرید

شـما می توانید طیف وسیعی از سبک هاي‌ میز یا میز کار را متناسب با نیاز خود پیدا کنید. فروشگاه‌هاي‌ لوازم خانگی طبق معمولً میزهایی را در اندازه‌ها و مواد مختلف سفارش میدهند یا میتوانند سفارش دهند. شـما همچنین می توانید یک مورد سفارشی متناسب با ابعاد کمد خود تهیه کنید.

یک میز می تواند بـه سادگی یک تکه تخته سه لا باشد کـه روی کمدهای بایگانی یا قفسه هاي‌ کتاب قرار میگیرد، کـه می تواند فضای ذخیره سازی بیشتری را بـه شـما بدهد. اگر مستاجر هستید، ممکن اسـت میزی را ترجیح دهید کـه بـه اسانی برای جابجایی از هم جدا می‌شود، و اگر صاحب خانه هستید، می توانید یک ایستگاه کاری دائمی بسازید.

17. از یک شومینه قدیمی استفاده کنید

از یک شومینه قدیمی استفاده کنید

حالا بیایید در مورد فضای کتابخانه شخصی شـما صحبت کنیم. یک شومینه بدون کار یک مکان کتابخانه فوری عالی اسـت، بـه خصوص برای کتاب هاي‌ کودکان یا در اتاق بچه ها یا اتاق خانواده، زیرا بـه اسانی با سلاح هاي‌ کوچک قابل دسترسی اسـت.

مطمئن شوید کـه شومینه کاملاً بسته و مهر و موم شده اسـت تا گرد و غبار، رطوبت، حشرات یا پرندگان نتوانند وارد ان شوند. می توانید کتاب‌ها را داخل ان قرار دهید یا قفسه‌بندی نصب کنید. ایجاد یک گوشه کتاب از این طریق یک پروژه DIY آسان و سریع اسـت، یا می توانید از یک قفسه کتاب کوچک متناسب با فضا استفاده کنید. قرار دادن یک صندلی یا مبل اسانی دراین نزدیکی یک منطقه مطالعه فوری ایجاد می کند.

18. از چرخ چرخ دستی استفاده کنید

از چرخ چرخ دستی استفاده کنید

یک کتابخانه نباید همیشه دریک مکان باشد. می توانید از چرخ دستی هاي‌ چرخان برای نگه‌داری کتاب ها و جابجایی آن ها دریک اتاق یا حتی بین اتاق ها استفاده کنید. ممکن اسـت بخواهید ان دسته از کتاب‌هاي‌ TBR «برای خواندن» را روی یک گاری در اتاق نشیمن یا اتاق خواب نگه دارید، در حالی کـه بقیه کتاب‌هاي‌ خودرا دور از چشم نگه دارید. بـه این ترتیب، درصورت پذیرایی یا داشتن مهمان، بـه اسانی می توانید گاری ها را از دید خارج کنید.

19. از کمد استفاده کنید

از کمد استفاده کنید

کمد یک فضای عالی برای ساختن دریک کتابخانه کوچک خانگی اسـت. شـما می توانید بـه تعداد کم یا بـه تعداد مورد نیاز قفسه ها را روی دیوارها نصب کنید و حتی یک نیمکت و بالش اضافه کنید تا گوشه اي دنج برای مطالعه ایجاد کنید.

سبدها را میتوان در زیر یک نیمکت برای مجلات یا سایر مواد مطالعه نگه داری کرد. ممکن اسـت بخواهید مقداری نور اضافی بـه داخل اضافه کنید تا فضا روشن تر شود. همچنین می توانید درب کمد را بردارید تا کتابخانه شـما نمایان شود.

20. یا از راهرو یا ورودی استفاده کنید

یا از راهرو یا ورودی استفاده کنید

اگر یک راهرو بـه اندازه کافی بزرگ دارید، می توانید ان را بـه یک کتابخانه خانگی تبدیل کنید و یک یا دو صندلی راحت برای ایجاد یک منطقه مطالعه نصب کنید. قفسه هاي‌ باز از کف تا سقف را در امتداد دیوارها برای کتاب قرار دهید.

ورودی جلویی اغلب دارای فضای دیواری اسـت کـه استفاده نمی‌شود، و می توانید ان را بـه یک کتابخانه کوچک تبدیل کنید و یک میز و صندلی کوچک برای نشستن و مطالعه قرار دهید. استفاده از راهرو یا ورودی برای کتابخانه باعث صرفه جویی در فضا در اتاق هاي‌ دیگر میشود، بـه خصوص اگر در خانه کوچکی زندگی می کنید.

21. آن هاچ یا کابینه چین را تغییر کاربری دهید

آن هاچ یا کابینه چین را تغییر کاربری دهید

یک کلبه قدیمی یا کابینت چینی یک قفسه کتاب عالی می سازد. قفسه ها نسبتاً عمیق و گسترده هستند، زیرا برای نگه داری مقدار زیادی ظروف چینی یا شیشه اي قراردارند. می توانید فضای داخلی رابا کاغذ دیواری بپوشانید یا ان را رنگ کنید و ان رابا کتاب پر کنید.

یک کابینت قدیمی جلوه اي زیبا بـه اتاق می بخشد. شـما اغلب می توانید انها را در فروشگاه هاي‌ مبلمان دست دوم یا فروش هاي‌ حیاط پیدا کنید، و ساختن یکی از انها یک پروژه DIY آسان اسـت.

22. جداکننده اتاق قفسه کتاب را در نظر بگیرید

جداکننده اتاق قفسه کتاب را در نظر بگیرید

یک قفسه کتاب بزرگ یک تقسیم‌کننده خوب برای اتاق ایجاد میکند و می تواند قسمت‌هاي‌ نشیمن، ناهارخوری یا خواب را بـه‌ویژه دریک آپارتمان کوچک‌تر جدا کند. یک تقسیم‌کننده همچنین میتواند یک اتاق بزرگ تر را بـه قسمت‌هاي‌ کوچک‌تر تقسیم کند یا بـه شـما این امکان را میدهد کـه بدون اضافه کردن اتاق دیگری، فضایی برای یک دفتر کار خانگی ایجاد کنید.

یک قفسه کتاب باز اجازه جریان هوا را می دهد و نور را مسدود نمی‌کند، اما همان‌ گونه یک مانع بصری محکم ایجاد می کند. همچنین اگر فضای دیواری کافی برای نصب قفسه ندارید یا بـه ذخیره سازی کتاب اضافی نیاز دارید، این گزینه خوب اسـت. می توانید آثار هنری یا عکسها را نیز در قفسه ها قرار دهید.

23. یک نردبان نصب کنید

یک نردبان نصب کنید

نردبان ها می توانند در کتابخانه هاي‌ خانگی مفید باشند. اگر می خواهید در فضا صرفه جویی کنید، کتابخانه خودرا روی یک دیوار یا دریک اتاق یکپارچه کنید و قفسه هایي را از کف تا سقف نصب کنید. می توانید آثار هنری و عکسها را نیز در قفسه ها نگه دارید.

نردبان غلتکی روی ریل بـه شـما امکان می دهد بـه قفسه‌هاي‌ بلند برسید ودر صورت عدم استفاده بـه اسانی می توانید از مسیر خارج شوید. نردبان نیز ظرافتی را بـه کتابخانه شـما می بخشد. «بـه دختر خوشگل از «زیبایی و هیولا» فکر کنید.»

24. کابینت ها را اضافه کنید

کابینت ها را اضافه کنید

قرار دادن برخی از کابینت هاي‌ آشپزخانه استاندارد می تواند فضای ذخیره سازی بیشتری را در پایین قفسه هاي‌ کتاب بـه شـما بدهد. این ها می توانند برای پنهان کردن اسباب بازی ها، پرونده ها، کاغذها یا مجلاتی کـه نمی خواهید در قفسه ها قرار دهید مفید باشند.

اگر انها را بـه رنگ قفسه ها یا دیوارهای فضای خود رنگ کنید، باهم ترکیب می شوند. اگر می خواهید درها را ببندید و انها را پنهان کنید، می توانید از کابینت ها برای کتاب ها نیز استفاده کنید.

25. پله ها را فراموش نکنید

پله ها را فراموش نکنید

پله ها مکان مناسبی برای نصب قفسه کتاب هستند. حتی راه پله هاي‌ عجیب‌وغریب یا پیچ خورده می توانند بـه عنوان یک کتابخانه خانگی عمل کنند. یکی از ترفندها این اسـت کـه در اتاقی برای کتاب ها در مراحل جداگانه قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند برای ایجاد یک کتابخانه موقت یا انبوه TBR، کتاب‌ها را بـه سبک آزاد در هر طرف پله چید. اگر اتاق اضافی دارید، مثلا زیر پنجره نزدیک یا بین قفسه‌ها، میتوانید در قسمت مطالعه یا گوشه مطالعه نیز بسازید.

26. روی راحتی تمرکز کنید

روی راحتی تمرکز کنید

یک کتابخانه خانگی در حالت ایده آل بـه صندلی راحت نیاز دارد کـه بتوانید در ان جمع شوید و مطالعه کنید. اگر یک اتاق کامل دارید، می توانید صندلی یا حتی مبل قرار دهید. افزودن میزهای کناری یا یک قفسه یا چرخ دستی، فضای ذخیره سازی بیشتر و مکانی برای انباشتن شمع TBR بـه شـما می دهد.

با این حال، اگر کتابخانه شـما دریک فضای کوچک اسـت، باید خلاق باشید. چند صندلی راحت یا کیسه لوبیا در ورودی یا راهرو قرار می گیرند. اگر از کمد استفاده می کنید، می توانید یک نیمکت نصب کنید و یک پد و بالش اضافه کنید.

27. یک دفتر خانه و کتابخانه شخصی را ترکیب کنید

یک دفتر خانه و کتابخانه شخصی را ترکیب کنید

فضا یا اتاق بلااستفاده خودرا بـه ترکیبی از دفتر کار خانگی و کتابخانه شخصی تبدیل کنید. یک منطقه کاری دارای الزامات کتابخانه اسـت: نور خوب، سر و صدای کم و فعالیت کم، بنابر این این دو مفهوم بـه خوبی باهم کار می کنند.

اگر یک منطقه دو وظیفه را انجام دهد، بـه بودجه شـما نیز کمک می‌شود. می توانید قفسه هایي را در اطراف میز قرار دهید، میز را در وسط اتاق قرار دهید یا ان را کنار پنجره قرار دهید. بـه این ترتیب، فضای دیوار در دفتر خانه شـما دو برابر کتابخانه میشود.

28. بودجه، بودجه، بودجه

بودجه، بودجه، بودجه

برای کتابخانه خانگی خود بودجه اي درنظر بگیرید و بـه ان پایبند باشید. می توانید از مبلمان یا وسایلی کـه ممکن اسـت قبلاً در خانه خود داشته باشید استفاده کنید: قفسه ها، یک صندلی راحت، یک میز، یک چرخ دستی. اگر فضای دیوار زیادی دارید، می توانید قفسه هاي‌ کتاب را نصب کنید.

یک کتابخانه خانگی می تواند یک پروژه DIY عالی باشد، اما در کیفیت ان کوتاهی نکنید: شـما بـه قفسه هایي با ضخامت حداقل 1.5 اینچ نیاز دارید تا وزن کتاب ها را نگه دارید و خم نشوید، و باید نور خوبی داشته باشید. فروشگاه‌هاي‌ دست‌فروشی اغلب مکان‌هاي‌ خوبی برای یافتن قفسه‌ها و کابینت‌هاي‌ ارزان قیمت هستند و میتوانید آن ها را بازسازی یا رنگ آمیزی کنید.

29. از اینترنت برای الهام گرفتن استفاده کنید

از اینترنت برای الهام گرفتن استفاده کنید

آخرین اما نه کم اهمیت، برای برخی از راهنمایی هاي‌ خلاقیت بـه اینترنت مراجعه کنید. سایت هایي مانند پینترست و اینستاگرام مملو از ایده هاي‌ الهام بخش برای راه اندازی، تجهیز و تزئین یک کتابخانه خانگی هستند. میتوانید طرح‌هاي‌ رنگی، ایده‌هاي‌ صندلی، نورپردازی، ذخیره‌سازی کتاب و موارد دیگر را مرور کنید. ممکن اسـت از رنگ ها یا ایده هایي الهام بگیرید کـه بـه تنهایی تصور نمی‌کردید.


مطالب مشابه: نکاتی جالب برای داشتن یک دفتر کار تمیز و مرتب


در پایان

در Pinterest، موضوعاتی مانند “کتابخانه خانگی”؛ “طراحی کتابخانه خانگی” یا “ایده هاي‌ کتابخانه خانگی” را بررسی کنید. برای اینستاگرام، #homelibrary یا #homelibraryideas طبق معمول هشتگ هاي‌ پرطرفدار هستند. هر یک از این سایت‌ها برای پیوند دادن بـه پروژه‌هاي‌ DIY نیز مناسب هستند، بنابر این می توانید ببینید کـه افراد دیگر چه چیزی را ارائه کرده‌اند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت