طراحی فضای سبز برای خانه (عکس)

طراحی فضای سبز برای خانه (عکس)

باغچه ها همیشه خانه های‌ ویلایی را زیبا میکند. ما دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز گلچینی از مدل های‌ باغچه های‌ زیبا «طراحی فضای سبز برای خانه» را منتشر کرده ایم که شـما از آن ها ایده بگیرید.

 

این باغ های خانگی واقعاً خارج از این دنیا هستند

باغبانی بـه یک سرگرمی بسیار محبوب تبدیل شده اسـت. کاشت، هرس و آبیاری گیاهان نه تنها ثواب دارد. همچنین یک فرار آرامش بخش از دنیایی پر استرس و پر سر و صدا ارائه میدهد. بـه علاوه، یک باغ بزرگ میتواند ارزش خانه شـما را افزایش دهد. این یک برد-برد اسـت.

 

اگر بـه دنبال ایده هایي برای باغ خانه برای بهار و تابستان امسال هستید، ما در وب بـه دنبال برخی از زیباترین و الهام بخش ترین باغ های‌ خانه در سراسر جهان هستیم. از باغ‌های‌ رسمی در عمارت‌های‌ وسیع گرفته تا مخفیگاه‌های‌ دنج و گل‌دار، چیزی در این جا وجوددارد که الهام‌بخش هر باغبان خانگی باشد.

 

1. فانتزی مدیترانه ای

فانتزی مدیترانه ای

این باغ که در لس آنجلس، کالیفرنیا واقع شده اسـت، شبیه یک مکان عبادت باستانی ساخته شده اسـت. بـه گفته طراح، Mayita Dinos، کف سایت از کاشی کاری‌های‌ موزاییک ایتالیایی با گیاهانی که از میان شکاف‌ها می‌خزند، تشکیل شده اسـت، در حالی‌که درختان زیتون سقف ان را تشکیل می دهند. یک فواره نقطه کانونی را تشکیل می‌دهد، و ان دو گلدان کنار ورودی برای گیاهان نیستند. این باید در شب شگفت انگیز باشد.

 


مطالب مشابه: تصاویر دیدنی از زیبا ترین باغچه های جهان


 

2. باغ وحشی ماساچوست

باغ وحشی ماساچوست

این باغ زیبا در ماساچوست دارای یک ساعت آفتابی ارتشی در انتهای یک مسیر سنگی اسـت. نکته مهم در مورد باغ وحشی بودن ان اسـت. نیلوفرهای بلند و مقدار زیادی گل اطلسی، ادریسیا و گل رز مسیر را زیر پا می گذارند و حسی شبیه بـه جنگل ایجاد می کنند. نرده‌های‌ کنار دیوار، باغ را بـه خانه می‌آورد، که لمس خوبی اسـت.

 

3. باغ عرشه معاصر در مکزیکو سیتی

باغ عرشه معاصر در مکزیکو سیتی

برای ساختن چیزی دراماتیک بـه فضای زیادی نیاز ندارید. دیوارهای این عرشه کوچک با تاک و پیچک پوشیده شده اسـت و بـه نظر میرسد هر فضای خاکی موجود درخت یا گیاه کوچکی از ان رشد می کند. نورپردازی رشته ای یک راه آسان برای ایجاد یک فضای دنج اسـت ودر این جا عالی بـه نظر میرسد.

 

4. علفزار در مین

علفزار در مین

این منظره زیبا در مین واقع شده اسـت. این باغ که توسط Matthew Cunningham Landscape Design ایجاد شده اسـت، دارای بسیاری از گیاهان چند ساله مریم گلی شبانه، گوش بره، sedum شادی پاییزی، زنبق سیبری، مانتو زنانه و مریم گلی روسی اسـت.

 

این طراح نوشت: «گوش بره بسیار تهاجمی اسـت و من توصیه میکنم از ان کم استفاده کنید. “این باغ در دامنه تپه ای بسیار آشکار در داون ایست مین ساخته شده اسـت و همه ی چیز بسیار سخت اسـت.”

 

5. باغ ژاپنی پایدار

باغ ژاپنی پایدار

این باغ ژاپنی با قطعات فولادی بازیافتی و مخازن فولادی کورتن ساخته شده اسـت. این باغ آرام که توسط Sustainable Garden Design Perth طراحی شده ودر پرث، استرالیا واقع شده اسـت، دارای سنگ‌های‌ رودخانه‌ای، چمن کوچک لوماندرا، و گیاهان و گیاهان سبزی اسـت.

 

6. انگلستان استامپری

انگلستان استامپری

این باغ دارای یک ضایعات اسـت، ویژگی که از قطعات مرده درخت برای ظاهری پایدار و جالب استفاده می کند. در ساری، انگلستان واقع شده اسـت. بـه گفته طراح، هلن رز ویلسون، این باغ در فضای باز از کنده های‌ خوش طعم بلوط استفاده می کند.

 

ویلسون میگوید: «بلوط خواص نگه‌داری خاص خودرا دارد و بـه شرطی که مراقب هر گونه نشانه‌ای از پوسیدگی و ترک‌خوردگی باشید، باید چندین سال باقی بماند.» “انها بـه مرور زمان بـه خاکستری محو می‌شوند.”

 

7. دیوار زندگی در گاو هالو

دیوار زندگی در گاو هالو

اگر فضا دارید، دیوارهای نشیمن یک ویژگی باغ چشمگیر را ایجاد می کنند. این باغ در محله Cow Hollow در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا واقع شده اسـت و بـه عنوان بخشی از بازسازی خانه ایجاد شده اسـت. گیاهان موجود در دیوار زنده شامل بونسای، پیچک، خزه فوشیا، ارس و ساکولنت هستند.

 

8. منظره ویکتوریایی

منظره ویکتوریایی

این خانه انگلیسی بـه سبک تودور در لس آنجلس دارای 10000 فوت مربع باغ انگلیسی اسـت. طراح، هارتمن بالدوین دیزاین/ساخت، مینویسد: “گوشه ها و مخفیگاه های‌ خاص، همراه با صدای آبشار آب در فواره ها، محیطی آرام ایجاد می کنند، در حالی‌که نورپردازی ظریف در جعبه های‌ کاشت، باغ را برای قدم زدن در اوایل عصر عالی می کند.”

 

9. محوطه سازی شن رنگارنگ در آرکانزاس

محوطه سازی شن رنگارنگ در آرکانزاس

استفاده از ظروف برای ایجاد یک نقطه کانونی در باغ های‌ سایه دار یک راه عالی برای ایجاد ظاهری دراماتیک اسـت. این ظروف بزرگ قرمز بـه طرز شگفت انگیزی با علف سبز زیر و سرخس هایي که از ان رشد می کنند تضاد دارند. این باغ در لیتل راک، آرکانزاس واقع شده اسـت.

 

10. مسیر باغ درخشان در لندن

مسیر باغ درخشان در لندن

مسیرها نیز می توانند بـه نقطه کانونی باغ شـما تبدیل شوند. این باغ در لندن، انگلستان، با رنگ های‌ درخشان طراحی شده اسـت و ظاهری مدرن و آینده نگر را ایجاد می کند.

 

11. باغبانی کانتینری باورنکردنی

باغبانی کانتینری باورنکردنی

هنگامیکه خاک زیادی برای کار ندارید، باغبانی کانتینری میتواند بـه همان اندازه خوب «یا حتی بهتر» از باغ سنتی بـه نظر برسد. این نمونه خارق العاده از باغبانی کانتینری از استاد باغبانی magdas_garden در اینستاگرام آمده اسـت. ما کاملاً مطمئن نیستیم که این جا کجاست – فکر می‌کنیم جایی در اروپای مرکزی اسـت – اما کاملاً باورنکردنی اسـت. کاری که این شخص با فضای کم توانست انجام دهد زیباست.

 

12. تبدیل حیاط کناری به باغ

تبدیل حیاط کناری به باغ

این یک نمونه عالی از تبدیل یک حیاط کناری کوچک بـه یک باغ زیبا اسـت. طراح از فضا استفاده بسیار خوبی کرده اسـت و یک محوطه محوطه سازی سنگ ریزه ای شکل سوراخ کلید و یک گلدان بزرگ را بـه عنوان نقطه کانونی اضافه کرده اسـت. کاشت های‌ روی در، سبزی بیشتری را بـه منطقه جذاب اضافه می کنند. این در Cardiff by the Sea، کالیفرنیا واقع شده اسـت.

 

13. یک باغ فرانسوی در شیکاگو

یک باغ فرانسوی در شیکاگو

حمام های‌ پرندگان عالی بـه نظر می‌رسند و جانوران رنگارنگ تری را بـه این منطقه می آورند. البته، در جنوب و سایر مناطق با جمعیت پشه های‌ زیاد، باید از ان اجتناب کرد. این باغ که در شیکاگو واقع شده اسـت شامل گیاهان توت، گیاهان دارویی، درختان میوه و باغ سبزیجات اسـت.

 

14. یک برکه کوی در دالاس

یک برکه کوی در دالاس

طراحی فضای سبز باغ

این باغ بخشی از یک خانه مجلل در دالاس، تگزاس اسـت. حوضچه های‌ کوی یک ویژگی باورنکردنی هستند، اما در عین حال فوق العاده گران هستند. ساخت حوضچه‌های‌ کوی باکیفیت حدود 9000 دلار و سپس صدها سال دیگر برای نگه‌داری هزینه دارد. هزینه یک ماهی کوی می‌تواند از چند دلار در PetSmart تا صدها یا حتی هزاران دلار توسط یک پرورش دهنده متغیر باشد.

 

15. Shabby Chic در سانتا کروز

Shabby Chic در سانتا کروز

این باغ در فضای باز در سانتا کروز، کالیفرنیا، توسط طراح بـه عنوان “شیک” توصیف شده اسـت و مناسب اسـت. شاخه های‌ یک درخت بید گریان در نزدیکی هرس شده اند تا دری ساخته شود که بـه یک محوطه چوبی کوچک منتهی می شود که با وان پنجه ای قدیمی تزئین شده اسـت. نورپردازی رشته ای روحیه را برجسته می کند.

 


مطالب مشابه: 25 ایده ارزان قیمت برای تزئین باغچه + عکس


 

16. باغ ذن Bayside

باغ ذن Bayside

این خانه در میلواکی، ویسکانسین، چایخانه و باغ صخره‌ای آرام دارد. شن ان چیزی نیست که شـما فکر میکنید. طراحان، LandCrafters، Inc. از شن مرغ استفاده کردند. انها در Houzz نوشتند: “بافت عالی برای گرفتن داشت.” ملک با حصار بامبو سفارشی محصور شده اسـت.

 

17. باغ کلبه ای در منچستر

باغ کلبه ای در منچستر

این کلبه در منچستر، انگلستان، با درختان ویستریا قاب شده اسـت و میرتل های‌ زیبای کرپ بـه ان شور و نشاط می بخشند. باغ های‌ کلبه نسبتاً ارزان هستند ودر انگلستان محبوب هستند. در حالیکه انها مانند هر باغی نیاز بـه نگه داری دارند، گیاهان باغ های‌ کلبه باید با گذشت زمان حرکت کنند. احتمال علف های‌ هرز قابل توجه نیز کمتر اسـت.

 

18. ایجاد رمز و راز با باغ ژاپنی

ایجاد رمز و راز با باغ ژاپنی

بـه گفته Better Homes and Gardens، یکی از عناصر اصلی باغ‌های‌ ژاپنی ایجاد حس رمز و راز با تغییر چشم ‌انداز با مسیرهای پرپیچ‌وخم و استفاده از ویژگی‌ها یا درختان موجود برای مخفی کردن منظره اسـت. نور سنگی کوچک منطقه را برجسته می کند، در حالیکه بستر سنگی توهم آب را ایجاد می کند.

 

19. باغ کودک

باغ کودک

این باغ بزرگ و کاملاً آراسته شده بخشی از یک ملک بسیار گرانقیمت بـه نام Chiltern اسـت که در سیلیکون ولی واقع شده اسـت. این باغ ها بیش از 60 سال قدمت دارند و شامل باغ 50 درختی، باغ های‌ گل رز، پیچ و خم، گلخانه، حوض کوی، آلاچیق و پارتر فرانسوی اسـت. Chiltern زمانی که درسال 2011 با قیمت 44 میلیون دلار بـه فروش رسید، درسال 2014 بـه قیمت 29 میلیون دلار فروخته شد.

 

20. باغبانی کانتینری در پورتلند

باغبانی کانتینری در پورتلند

این یک نمونه عالی از باغبانی کانتینری مقرون بـه صرفه برای مناطقی اسـت که فضا و خاک ندارند. گنجاندن قطعات هنری سنگی بسیار مفید اسـت و گلها با نمای بیرونی زرد و عجیب خانه بـه خوبی هماهنگ می‌شوند. این خانه در پورتلند، اورگان واقع شده اسـت.

 

21. یک باغ مسیر در استرالیا

یک باغ مسیر در استرالیا

این باغ خانه در فضای باز از حساب اینستاگرام theplanthunter اسـت. باغبان مستقر در سیدنی استرالیا دارای یک باغ عالی و یک مسیر سنگی با نرده های‌ ساخته شده از شاخه اسـت. انها همچنین راهنمایی در مورد استفاده از آب باران برای تغذیه گیاهان داخلی شـما ارائه می دهند:

 

“اگر فضای بیرونی دارید و پیش‌بینی می شود که باران می‌بارد یا باران می‌بارد «مثل همین هم اکنون!»؛ گیاهان داخل خانه‌تان را جمع کنید و برای دوش گرفتن بیرون بگذارید. نه تنها نیتروژن و نوشیدنی دریافت می کنند آب باران برگ‌های‌ ان‌ها را نیز تمیز می کند که بـه انها کمک می کند بهتر نفس بکشند.»

 

22. باغ بوستون معاصر

باغ بوستون معاصر

این باغ در بوستون دارای یک مسیر مارپیچ از فولاد کورتن اسـت که آب را بـه پشت باغ میبرد ودر آنجا بـه یک فواره سنگی می ریزد. طبق گفته استودیوی طراحی جولی مویر مسروی، این کانال برای “بـه حداقل رساندن اختلال ریشه برای کاج های‌ بلند موجود در ملک” ایجاد شده اسـت. فولاد توسط لوله های‌ بتنی پشتیبانی می شود و بـه معماران این امکان را می‌دهد که چنین مسیری را بدون نیاز بـه حفاری شدید منطقه ایجاد کنند.

 

23. جیب های مورد علاقه

جیب های مورد علاقه

با استفاده از محوطه سازی برای ایجاد اتاق ها یا “جیب های‌ مورد علاقه” در باغ، نقطه کانونی این باغ یک فواره قدیمی پرندگان اسـت که بـه یک گلدان تبدیل شده اسـت. این باغ از the_hampshire_gardener در اینستاگرام می‌آید که در همپشایر انگلستان واقع شده اسـت.

 

24. مکانی آرام برای بودن

مکانی آرام برای بودن

طراحی زیبای باغچه و فضای سبز خانه و باغ

 

یکیدیگر از نمونه های‌ شگفت انگیز باغ ژاپنی، این حیاط خلوت کوچک آرام اسـت. یک پل عابر منحنی مسیر رودخانه مانند خاک را می پوشاند، در حالیکه نورپردازی منظره محیط را التیام می بخشد. آزومایا – درختکاری ژاپنی – یک لمس عالی اسـت. ما مطمئن نیستیم که دقیقاً کجاست، اگر چه بـه نظر می‌رسد در جنوب غربی باشد.

 

25. کلبه ماهیگیری نیوپورت

کلبه ماهیگیری نیوپورت

این باغ با یک کلبه ماهیگیری واقع در خلیج ناراگانست در رود آیلند همراه اسـت. این شامل یک گودال آتش، آلونک گلدان، آلاچیق، و فقط بارهای گیاه اسـت. طبق وبسایت این شرکت، این باغ که توسط گروه طراحی Groundswell در فیلادلفیا توسعه یافته اسـت، جوایز متعددی را کسب کرده اسـت.

 

26. باغ قدم زدن در نیوهمپشایر

باغ قدم زدن در نیوهمپشایر

این نمایی هوایی از باغ پرسه زدن چشمگیر ژاپنی اسـت که توسط مهد کودک شین بوکو در ونتورث، نیوهمپشایر ساخته شده اسـت. صفحات گرانیتی پل ها را تشکیل می دهند که مسیری را روی سنگ مرمر سفید بـه هم متصل می کنند. در طول تابستان، مسیرهای قهوه ای رنگ بـه خزه سبز تبدیل می‌شوند.

 

27. حیاط آفتاب نیواورلئان

حیاط آفتاب نیواورلئان

این درخت خراطی زیبا در ویستریا بنفش کم رنگ پیچیده شده اسـت که برای نیمکت چرخان زیر ان سایه ایجاد می کند. این حیاط کناری واقع در نیواورلئان، لوئیزیانا «یا احتمالاً لافایت»؛ بـه چیزی جادویی تبدیل شده اسـت.

 

28. سوله ای زیبا در اسکاتلند

سوله ای زیبا در اسکاتلند

این عکس از جایی در اسکاتلند نه تنها بـه دلیل حصار روستایی و باغ کلبه رنگارنگ، بلکه بـه دلیل گلدانی زیبا اسـت. این مکانی بـه نظر میرسد که اگر یک هابیت بودید، میتوانید ان را خانه بنامید. یا واقعاً می‌خواستم یکی باشم.

 

29. تالار رز باغ لونز

تالار رز باغ لونز

Levens Hall یک خانه عمارت بزرگ اسـت که در کامبریا، یک شهرستان تشریفاتی واقع در شمال غربی انگلستان واقع شده اسـت. قدمت این باغ ها بـه سال 1689 برمی گردد و بـه خوبی زنده مانده اند. طبق گزارش Historic England، باغ ها “تقریبا تمام عناصر ضروری طرح تکمیل شده را همان طور که در نقشه های‌ پارک و باغ های‌ سال 1730 نشان داده شده اسـت، حفظ می کنند.”

 

30. ساختن شیب به آبشار

ساختن شیب به آبشار

اگر محوطه سازی شـما شیب دارد، نصب ویژگی آبشار را درنظر بگیرید. این یکی مانند یک آبشار پنهان اسـت که بین دو باغ کلبه ای رنگارنگ و وحشی قرار گرفته اسـت. این باغ از اینستاگرام beautiful.gardens تهیه شده اسـت. آن ها توصیه می کنند که از “گل های‌ رز و گل های‌ شستا در امتداد لبه های‌ رودخانه برای جلب توجه بیشتر بـه آب استفاده کنید.”

 


مطالب مشابه: معرفی چند گل زیبا برای باغ و باغچه + عکس


 

در پایان

انتخاب بهترین گیاهان برای پوشش زمین برای باغ با هر اندازه ای ضروری اسـت. انها میتوانند مناطق مشکل دار را تغییر دهند، یک قطعه را متحد کنند، یک شیب را مستعمره کنند، علف های‌ هرز مزاحم را قبل از این که فرصتی برای ریشه زدن داشته باشند، خفه کنند و بـه حفظ رطوبت در خاک کمک کنند، که بـه معنی آبیاری کمتر اسـت.