بروزرسانی : 7 شهریور 1401

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

ایده هاي‌ مناسب برای پوشش پاسیو میتواند تمام سرپناهی را کـه برای لذت بردن از فضای خود در هنگام باران یا درخشندگی نیاز دارید فراهم کند. بـه‌علاوه، انها راه ساده‌اي برای تبدیل بخش‌هاي‌ بی‌درخشنده سنگفرش بـه یک منطقه شیک و دنج هستند. جای تعجب نیست کـه فکر می کنیم آن ها برای هر یک از ایده هاي‌ پاسیو ما ضروری هستند. و همان طور کـه مشخص اسـت، هزاران طرح زرق و برق دار برای انتخاب وجوددارد.

پوشش هاي‌ پاسیو همچنین بـه ما کمک می کنند تا در تمام طول سال بهترین استفاده را از باغ هاي‌ خود ببریم. و با کمک انها می‌توانیم فضاهای صمیمی و سرپناهی ایجاد کنیم تا زمان باکیفیتی رابا کسانی کـه بیشترین اهمیت را دارند بگذرانیم.

ما همچنین بیشتر مراقب سلامت روان خود هستیم و آگاهی روزافزونی از مزایای سلامتی بیرون بودن وجوددارد. اگر جایی برای عقب نشینی داریم، بیرون رفتن در هوای تازه بسیار جذابتر اسـت، حتی در ماه هاي‌ سردتر یا بارانی تر.

22 ظاهر شیک برای فضای بیرون از خانه شما

اگر تمام مزایای ایده‌هاي‌ پوشش پاسیو وسوسه‌انگیز بـه نظر می رسند، پس این ظاهرها مطمئناً الهام‌بخش هستند. از سازه هاي‌ معاصر با سقف هاي‌ قابل تنظیم گرفته تا چترهای آفتابی نقاشی شده با دست و موارد دیگر، مطمئناً سبک ایده آلی را برای طرح خود در زیر پیدا خواهید کرد.

1. یک فضای زندگی در فضای باز را با پوشش فوق مدرن پناه دهید

این آلاچیق شیک و قابل تنظیم بـه خوبی نشان میدهد کـه چگونه ایده هاي‌ پوشش پاسیو می توانند یک صحنه را کامل کنند. با اتصال یکپارچه بـه دیوار ویژگی، تمام سرپناه مورد نیاز برای نشیمنگاه مدرن زیر را فراهم می کند.

هنگامی کـه با یک شومینه در فضای باز ترکیب می شود، یک اتاق نشیمن دنج ایجاد می شود کـه همه ی را بدون توجه بـه آب و هوا وسوسه می کند کـه از خانه خارج شوند. سایه هاي‌ کم رنگ را برای کف پاسیو خود ودر سرتاسر چیدمان برای داشتن رنگی آرام انتخاب کنید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

2. گیاهان و نور را از آلاچیق پاسیو آویزان کنید

آلاچیق هاي‌ غول پیکر یک انتخاب عالی برای باغ هاي‌ بزرگتر و خانواده هایي هستند کـه دوست دارند در فضای باز سرگرم شوند. این طرح چوبی مطمئناً چشمگیر اسـت، اما ارتفاع زیاد ان باعث میشود فضا احساس خوشایند و دلپذیری داشته باشد.

ساختاری مانند این نه تنها از آفتاب داغ تسکین می‌دهد، بلکه برای تزئین چیدمان صندلی شـما نیز مفید خواهد بود. در این جا، گیاهان آویزان پاسیو و یک چراغ آویز با رنگ طلایی، جذابیت بصری بیشتری را بـه فضای عمودی ارائه میکنند، اما میتوانید چراغ‌هاي‌ فستونی یا حتی باندینگ را نیز امتحان کنید تا ایده‌هاي‌ دکور پاسیو خودرا بـه سطح بالاتری ببرید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

3. از یک نوار پاسیو با یک سایبان تمیز محافظت کنید

اگر میخواهید کمی سرپناه در نزدیکی خانه ارائه دهید، ان‌ها گزینه‌اي عالی برای پوشش‌هاي‌ پاسیو هستند. این باعث می شود وقتی در فضای باز استراحت می کنید، برای نوشیدنی‌ها یا میان‌وعده‌هاي‌ اضافی بـه‌سرعت وارد و خارج شوید.

بـه علاوه، سایبان‌ها همچنین می توانند از تابش نور خورشید از پنجره‌هاي‌ شـما جلوگیري کنند، اگر مشغول کار در داخل هستید. گزینه هاي‌ جمع شونده زیادی برای حداکثر تطبیق پذیری وجوددارد، اما سازه هاي‌ دائمی بیشتری نیز جایگاه خودرا دارند. این سبک بالا بـه زیبایی با نمای بیرونی خانه کار می کند و بـه دلیل وجود شیشه هاي‌ شفاف مرکزی، فضا را سبک و روشن نگه می دارد.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

4. منطقه محافظت شده خود را با لوازم رنگارنگ تزئین کنید

برای بهترین منطقه آرامش در فضای باز، با فضای سرپوشیده پاسیو مانند اتاقی در خانه خود رفتار کنید. ما از بهترین مبلمان باغ، فرش‌هاي‌ فضای باز، بافت‌هاي‌ لمسی و الگوهای جسورانه برای لذت تابستانی صحبت میکنیم.

این مجموعه با لامپ هایي کـه پس از فرارسیدن شب، صحنه رابا نورپردازی دنج پاسیو حمام می کند، حسی دوست داشتنی در فضای داخلی و خارجی ایجاد می کند. آموزش بهترین گیاهان بالارونده تا ساختار پوشش پاسیو شـما ظاهر را نرم می کند و رنگ سبز آرامش بخشی بـه ان اضافه می کند. در همین حال، یک بانوج کـه در زیر سایبان نصب شده اسـت، مکانی آرام را برای زمانی کـه یک بعد از ظهر دور هستید، ارائه می‌دهد.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

5. چیزی متفاوت را برای پاسیو خود انتخاب کنید

چیزی کمی متفاوت برای ایده هاي‌ پوشش پاسیو خود می خواهید؟ این سازه چوبی تحت فشار برای ایجاد فضایی دنج در پاسیو از باران ایده آل اسـت. با طراحی بازیگوش خود، شکل پاسیو دایره اي شکل را تکمیل می کند. مطمئناً این یک نقطه گفت‌وگو اسـت، با این حال، مواد طبیعی ان رابا بقیه محوطه سازی پاسیو منسجم نگه می دارند. در مقابل حصار نصب شده اسـت، حریم خصوصی بیشتری را نیز بـه طرح شـما ارائه می‌دهد.

فضای کافی برای شش نفر وجوددارد، بنابر این مکان مناسبی برای نوشیدنی هاي‌ عصرانه یا یک صبحانه در فضای باز با عزیزان اسـت. کافی اسـت چند کوسن رنگارنگ را بـه فاکتور اسانی اضافه کنید. در کمترین زمان این مکان مورد علاقه جدید شـما خواهد بود.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

6. یک صندلی آویز برای راحتی نهایی اضافه کنید

روکش هاي‌ محکم فرصتی را برای ایده مبلمان حیاط کـه باید دراین فصل داشته باشید – یک صندلی آویزان – فراهم می کند. ما دوست داریم کـه چگونه این طراحی محیط سفید شسته شده، مبلمان باغ حصیری، و سبدهای حصیری را تکمیل می کند تا حال و هوای پیچیده ودر عین حال آرامی ایجاد کند. بـه‌علاوه، شیشه‌هاي‌ بالا بـه شـما این امکان را می دهند کـه بنشینید و ابرها را تماشا کنید، یا باران رابا آرامش تماشا کنید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

7. یک پاسیو را با یک چتر آفتابی سفید روشن کنید

چتر آفتابی با رنگ سفید رنگ پایانی عالی را بـه این صحنه آرام و معاصر اضافه می کند. و، طراحی هوشمندانه ان بـه این معنی اسـت کـه پشتیبانی از دید شـما در هنگام تماس با دوستان در فضای باز پیشگیری نمی‌کند، بنابر این برای ایده هاي‌ حیاط کوچک ایده آل اسـت. با دیوارهای کم رنگ، مبلمان چشم نواز و سنگ فرش شیک پاسیو برای داشتن یک استایل شیک جفت شوید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

8. یک سایبان از چراغ ها برای ظاهری رمانتیک ایجاد کنید

استفاده انبوه از نورهای پری یکی از ساده‌ترین راه ها برای افزایش فضای یک طرح اسـت. انها یک لبه رمانتیک را بـه هر یک از ایده هاي‌ پوشش پاسیو شـما اضافه می کنند. برای مثال، فقط نگاهی بـه این‌که چگونه این آلاچیق روستایی را بالا می‌برند، بیندازید. ترکیبی از پرتوهای چوبی و نورهای درخشان باعث ایجاد یک سایبان جوی می شود کـه مکانی دوست داشتنی برای سرگرمی هاي‌ عصرانه فراهم می کند. برای داشتن حال و هوای امروزی تر، می توانید چراغ هاي‌ فستونی را نیز انتخاب کنید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

9. با یک آلاچیق قابل تنظیم به دنبال ظاهری براق باشید

اگر بـه دنبال یک پناهگاه محکم برای پاسیو خود هستید، این طرح هاي‌ زیبا را بررسی کنید. این آلاچیق‌ها را میتوان برای اهداف متعددی استفاده کرد – برای فضاهای غذاخوری در فضای باز، ایده‌هاي‌ سرپناه جکوزی، یا ایجاد مناطق سایه‌دار برای مبلمان باغ، آشپزخانه‌هاي‌ فضای باز، و بارهای در فضای باز. این پوشش‌هاي‌ کاربردی و آماده برای تراس نیازی بـه مجوز برنامه‌ریزی یا ساخت‌ و ساز سنگین ندارند و می توانند بـه‌صورت مستقل یا بـه‌ عنوان آویزان از ساختمان خانه یا باغ شـما قرار گیرند.

سقف لووردار منعطف بـه شـما امکان می‌دهد در زمان باز از نور خورشید لذت ببرید ودر صورت بسته بودن با سیستم زهکشی نوآورانه ضد باران اسـت. همان طور کـه در بالا نشان داده شده اسـت، کاست هاي‌ جانبی قابل تنظیم نیز در معرض هستند، کـه اگر ایده یک پاسیو سرپوشیده برای سرپناه و حریم خصوصی بیشتر را دوست دارید، عالی هستند.

افکت تمام شده ظاهری متمایز و معاصر و فضایی صمیمی و مدرن ایجاد می کند کـه می توان از ان فراتر از خانه هایمان لذت برد. 

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

10. الگو و رنگ را برای حالت بوهو اضافه کنید

بـه دنبال روشن کردن یک تکه خسته کننده از سنگفرش هستید؟ سپس این ایده چتر پاسیو می‌تواند برای شـما مناسب باشد. این چتر آفتابی جذاب با طراحی دستی و رنگ هاي‌ مجلل خود، زرق و برق و سرگرمی را بـه ارمغان می آورد. ما جزئیات منگوله و منجوق را نیز دوست داریم. دورتادور رابا حاشیه‌هاي‌ موزون احاطه کنید و یک یا دو بالشتک رنگارنگ برای صحنه‌اي پر جنب و جوش با حال و هوای غیرمتعارف اضافه کنید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

11. برای تطبیق پذیری، سایبان جمع شونده را انتخاب کنید

اگر فضای بیرونی شـما نیاز بـه تغییر سریع ودر عین حال مؤثر دارد، روکش هاي‌ حیاط جمع شونده سایه و سرپناه فوری را تضمین می کنیم. این یک راه حل عالی برای ارائه پوشش درصورت نیاز اسـت، بـه این معنی کـه می توانید در طول فصول سال از زندگی در فضای باز و سرپوشیده نهایت استفاده را ببرید. برای ظاهری زیبا، رنگ‌هاي‌ خنثی را انتخاب کنید، یا بـه سراغ الگوهای بد بو یا رنگ‌هاي‌ تند بروید، هر کدام کـه بیشتر بـه سبک شـما می آید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

12. به سراغ یک باغچه گوشه ای با رنگ آمیزی زیبا بروید

آیا وقتی نوبت بـه طرح شـما می‌رسد، فضای کمی دارید؟ نگران نباشید، این ایده درختکاری باغ گوشه اي فقط بلیط یک پوشش ساده اما موثر پاسیو اسـت. با رنگ سبز ملایم ودر عین حال با طراوت رنگ آمیزی شده اسـت، این یک ویژگی دوست داشتنی برای تراس، تراس یا پاسیو حیاط اسـت.

جزئیات پرده انواع فرصت ها را برای خلاقیت و ساختن ان از ان خود ارائه می‌دهد. چرا در حین استراحت، چند یاس یا گل رز را آموزش ندهید تا خودرا در عطر فوق‌العاده انها احاطه کنید، یا فانوس‌ها را برای درخشندگی جوی آویزان نکنید؟

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

13. ناهارخوری سرپوشیده خود را با شاخ و برگ احاطه کنید

با سایبانی از شاخ و برگ سبز سرسبز بـه طبیعت بازگردید. این یک حس آرامش بخش بـه هر فضای ناهار خوری در فضای باز اضافه می کند، در حالی کـه پناهگاه طبیعی در برابر آفتاب ظهر را فراهم می کند. از سازه هاي‌ محکم مانند ستون ها و آلاچیق ها برای حمایت از گیاهان انتخابی خود استفاده کنید، سپس بنشینید و از منظره پربرگ لذت ببرید.

اگر بـه دنبال کمی پیتزای اضافی برای ایده‌هاي‌ باغبانی پاسیو خود هستید، می توانید یاد بگیرید کـه چگونه گیاه ویستریا را در اطراف ایده‌هاي‌ پوشش پاسیو خود پرورش دهید. مسیرهای زیبای گل‌هاي‌ ان منظره‌اي دیدنی برای همه ی اسـت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

14. از خطوط تمیز برای پوشش حیاط مدرن استفاده کنید

این آلاچیق سقفی برنده جوایز، زمانی کـه بـه طور کامل باز میماند، احساسی در فضای باز ایجاد میکند. با این حال، اگر آب و هوا تغییر کند، سقف را می توان بسته کرد و پوششی کاملاً ضد آب، باد و حتی برف ارائه می‌دهد. این یک راه شگفت انگیز برای ایجاد تکه اي از بهشت ​​در حیاط خلوت خود اسـت. بـه علاوه، ظاهر شیک ان؛ ان را بـه ایده‌هاي‌ باغ مدرن ما افزوده اسـت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

15. یک مبل گوشه ای را از آفتاب محافظت کنید

آیا مبل بزرگ فضای باز شـما بـه سرپناه نیاز دارد، اما نمی‌خواهید ساختاری دائمی را انتخاب کنید؟ سپس بـه جای یکی از بهترین چترهای باغبانی بروید. این مدل قابل تنظیم در اندازه جمبو در بالا، حسی از تجمل و تطبیق پذیری زیادی را اضافه می کند ودر هر طرحی شیک بـه نظر می‌رسد. این ظاهری جاودانه اسـت کـه هرگز از مد نمی افتد و یک همراهی فوق العاده برای مبلمان حصیری اسـت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

16. به سراغ ترکیبی مدرن از مواد بروید

اگر فضا و بودجه دارید و بـه دنبال ایده هاي‌ بزرگ برای پوشش پاسیو خود هستید، این راه حل را بررسی کنید. ساختار آلومینیومی بادوام تاثیری جسورانه ایجاد می کند و با پانل‌هاي‌ مقاوم در برابر آب پوشانده شده اسـت، کـه ان را بـه یک انتخاب هوشمندانه برای ایده‌هاي‌ پاسیو استخر شـما نیز تبدیل میکند.

و شـما نیازی بـه نگرانی در مورد دنج نگه داشتن وسایل ندارید، گرمایش و روشنایی را می توان بـه ساختمان اضافه کرد. این یک راه عالی برای ایجاد یک “اتاق” در فضای باز اسـت کـه می‌تواند در تمام طول سال بـه عنوان امتداد خانه «یا استخر» مورد استفاده قرار گیرد.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

17. صحنه را از چتر خود روشن کنید

اگر روی یک چتر آفتابی بـه عنوان روکش حیاط انتخابی خود قرار داده اید، این یک راه راحت برای بالا بردن بیشتر ان تا شب اسـت. با آویزان کردن آویزهای تزیینی زیر ان؛ درخشندگی فوق العاده اي را در اطراف چیدمان عصر خود خواهید دید.

بعلاوه، با انتخاب بهترین چراغ هاي‌ خورشیدی، دیگر نیازی بـه نگرانی در مورد سیم هاي‌ اضافی یا پیدا کردن دوشاخه نخواهید داشت. یک یا دو مورد از بهترین فرش هاي‌ فضای باز را اضافه کنید ودر کمترین زمان یک فضای زندگی در فضای باز دنج خواهید داشت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

18. برای حداکثر نور، پناهگاهی را انتخاب کنید که کناره‌های آن نواردار باشد

ما عاشق پانل هاي‌ کناری باریک روی این پوشش حیاط چشمگیر هستیم. آن ها بـه نسیم تابستانی اجازه میدهند تا بـه آرامی محل نشستن شـما را بچرخاند ودر عین حال فوق‌العاده شیک بـه نظر برسد. البته، آن ها برای اضافه کردن حریم خصوصی بیشتر نیز عالی هستند.

و با توجه بـه طراحی زیبای خود، درصورت عدم نیاز بـه اسانی از بقیه سازه جدا می شوند. بـه دنبال راه‌هاي‌ بیشتری برای خصوصی‌تر کردن طرح خود هستید؟ ایده هاي‌ ما در مورد حریم خصوصی باغ شـما را پوشش داده اسـت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

19. مواد محکم را برای پوشش موقت انتخاب کنید

بهترین آلاچیق ها آنهایی هستند کـه بـه شـما امکان می دهند ایده هاي‌ فضای زندگی خودرا در فضای باز زنده کنید، باران یا بدرخشید. برای خاطرجمعی از این‌که سازه می‌تواند در پاییز و زمستان در برابر باد و باران مقاومت کند و همچنین در تابستان سایه زیادی ایجاد کند، بـه سراغ مواد محکم و بادوام بروید.

اگر می خواهید ان را در تمام طول سال نگه دارید، بهتر اسـت بـه دنبال طرح هایي باشید کـه دارای لنگرهای زمینی محکم هستند تا محکم روی زمین ثابت نگه دارند.

از این گذشته، هیچکس نمی خواهد کـه در هوای بادی پرواز آلاچیق خودرا ببیند. ما عاشق جزئیات پرده دراین طرح هستیم. برای افزایش بیشتر حریم خصوصی عالی اسـت.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

20. سرآشپز را با آلاچیق کوچک خشک نگه دارید

افزودن یک آلاچیق کوچک بـه پاسیو شـما برای ایجاد یک منطقه سرپناه برای بهترین باربیکیو شـما ایده آل اسـت. بـه این ترتیب، حتی اگر یک دوش باران غیرمنتظره وجود داشته باشد، سرآشپز میتواند خشک بماند. هیچ‌کس نمی خواهد در حین کباب کردن همبرگر، زیر یک چتر جمع شود! بـه جایی برای میان وعده هاي‌ خود نیاز دارید؟ بـه دنبال طرح هایي با میزهای بار در هر طرف باشید تا فضای کافی برای نگه داشتن سس ها، غذاها و نوشیدنی هاي‌ خودرا در اختیار داشته باشید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

21. چیدمان غذاخوری خود را به سبک بپوشانید

اگر میخواهید ایده‌هاي‌ ناهارخوری در فضای باز را درکنار خانه ایجاد کنید، طرحی را انتخاب کنید کـه بتوان با اتصالات مطمئن بـه دیوار وصل شود. این سایبان براق با جزئیات ظریف خود، هم برای خانه هاي‌ مدرن و هم خانه هاي‌ سنتی مناسب اسـت. کل ساختار با پیچ و مهره هاي‌ ثابت بـه دیوار محکم می شود و ارتفاع ان نیز قابل تنظیم اسـت. در همین حال، سایبان ضد دوش قابل جمع شدن اسـت، بنابر این می توانید ان را بـه عقب بکشید تا در طول ماه هاي‌ تابستان بـه طور کامل از تابش آفتاب لذت ببرید. سایبان را می توان بـه طور کامل از قاب جدا کرد، بنابر این درصورت لزوم می توانید ان را در زمستان نگه‌داری کنید.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

بیشتر بخوانید: عکس های دیدنی از باغی با طراحی کیهانی

بهترین پوشش پاسیو برای طرح شما کدام است؟

بهترین پوشش پاسیو برای طرح شـما بـه عوامل زیادی بستگی دارد. این‌ها شامل اندازه و بودجه اي اسـت کـه در معرض دارید، بـه علاوه سلیقه شخصی شـما.

سازه‌هاي‌ بزرگ مانند بالا، انتخاب‌هاي‌ شگفت‌انگیزی برای مناطق بزرگتر ایجاد میکنند و یک «اتاق» دائمی در فضای باز ایجاد میکنند تا در هر شرایط آب و هوایی از ان استفاده شود. البته، اگر در جستجوی ایده‌هاي‌ حیاطی مقرون بـه صرفه هستید، آن ها واقعاً گزینه مناسبی نیستند، اما آن ها برای ماندگاری ساخته شده‌اند و میتوانند نحوه استفاده از باغ خودرا تغییر دهند.

با این حال، یک راه حل کوچک تر مانند چتر آفتابی نیز مزایای زیادی دارد. شـما میتوانید با طیف گسترده‌اي از رنگ‌ها دلير باشید، کـه بـه هر فضای بیرونی شور و نشاط می‌بخشد.

پاسیو حیاط را چگونه به زیباترین شکل دیزاین کنیم؟

در انتخاب روکش پارچه ای پاسیو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام انتخاب روکش پارچه‌اي پاسیو، طرح‌هاي‌ رنگی یا طرح‌دار بـه ذهن متبادر می شوند، اما نوع جنس ان نیز بـه همان اندازه مهم اسـت. میزان روشنایی را برای فضای خود درنظر بگیرید، زیرا بافت‌هاي‌ نازک‌تر می توانند نور بیشتری را عبور دهند، در حالی کـه سایر بافت‌ها بسیار ضخیم تر هستند و نور را مسدود میکنند.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت