بروزرسانی : 2 شهریور 1402

چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم ؟ + 11 ترفند

چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم ؟ + 11 ترفند

چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم ؟ ارتقاء خانه در اشکال و اندازه های‌ مختلف وجوددارد. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از کارهایی کـه با کمترین هزینه می توانید خانه تان را ارتقا دهید را منتشر کرده ایم.

چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم ؟

هیچ چیز بـه اندازه یک کار بـه خوبی انجام شده رضایت‌بخش نیست – و این پروژه‌های‌ دستی وضعیت خانه شما را تقویت میکنند. انها بـه اندازه کافی ساده هستند کـه بـه تنهایی و بدون صرف پول نقد زیاد برای ابزار و لوازم انجام شوند. ان کمربند ابزار را ببندید و شروع کنید!

1. نقاشی عمومی منزل

نقاشی عمومی منزل

برخی از پروژه های‌ DIY را صاحبان خانه می‌توانند با سرمایه گذاری اندک در ابزار مناسب و کمی صبر انجام دهند. نقاشی راه خوبی برای التیام چهره خانه شما اسـت، و اگر کمی تحقیق کنید و وقت بگذارید، کار دشواری نیست.

هیچکس دوست ندارد اتاقی را دو بار رنگ کند، بنابر این مانند حرفه اي ها رنگ کنید و غلتک ها و رنگ های‌ با کیفیت بخرید و رنگی را انتخاب کنید کـه از قبل یک پرایمر در ان وجوددارد تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. “نقاشی می تواند سرگرم کننده و آرامش بخش باشد اگر فقط بـه خود اجازه دهید تا ان را بـه درستی انجام دهید.” 


✅ مطالب مشابه: 32 ارتقاء خانه که باعث هدر دادن پول زیادی می شود


2. پچ و پرایم

پچ و پرایم

ترفندهای رنگ آمیزی صرفه جویی زیادی وجوددارد کـه می توانید از انها استفاده کنید، از آماده سازی دیوار برای پوشش مطلوب شروع کنید. برای این کـه دیوارها عاری از لک باشند بـه سطحی صاف نیاز دارید. حفره های‌ بزرگ‌تر را می توان بـه اسانی با کیت های‌ چسب دیواری کـه در فروشگاه های‌ لوازم خانگی یافت می شود تعمیر کرد.

مراحل بسیار ساده هستند و بـه دیوارهای رنگ شده جدید شما ظاهری زیبا و صاف می بخشند. با استفاده از یک چاقو، هر سوراخ رابا بتونه سبک پر کنید و اضافی ان را از روی دیوارها بتراشید. صبر کنید تا بتونه خشک شود و محل را سمباده بکشید تا صاف شود. سپس نقاط تعمیر شده را آماده و رنگ کنید.

3. کف کنده و بچسب

کف کنده و بچسب

بـه دنبال یک التیام خانه ارزان قیمت هستید کـه تأثیر زیادی بگذارد؟ اینکار خیلی ساده تر از کفپوش پوست کنده و چسبان نیست. کار با این کاشی خاص راحت‌تر اسـت و از تراوش چسب در شکاف‌های‌ بین کاشی‌ها جلوگیری میکند. اگر بتن تمیز، صاف و خشک باشد، حتی میتوان ان را روی بتن نصب کرد.» اگر احساس خلاقیت می‌کنید، بـه اسانی می توانید با استفاده از الگوها و رنگ های‌ مختلف، الگوها یا حاشیه های‌ برجسته را ایجاد کنید. 

4. پانل های پوست کنده و بچسب

پانل های پوست کنده و بچسب

اتاق های‌ پانل دار در حال بازگشت هستند. اینبار، روند طبق معمولً افقی اسـت و نصب نیازی بـه چکش و میخ ندارد، حتی اگر پانل ها از چوب ساخته شده باشند. «ایجاد یک دیوار برجسته چوبی یک راه عالی برای افزودن شخصیت و بافت بـه فضای شما اسـت. میتوانید با بازی با ضخامت و رنگ‌های‌ از پیش رنگ‌آمیزی ظاهر خودرا شخصی‌سازی کنید. اختلاط و تطبیق رنگ‌ها و سبک‌ها، قطعه‌اي چشم نواز را ایجاد می کند کـه ظاهر می شود.

5. کاشی پنی در منزل

کاشی پنی در منزل

یک اسپلش پشت خسته و فرسوده را می توان دریک روز جای گزین کرد. “کاشی پنی یک گزینه واقعا مقرون بـه صرفه اسـت، بـه خصوص زمانی کـه در رنگ سفید، کـه یکی از رنگ های‌ استانداردتر اسـت، عرضه شود.” اما الزاماًً وادار نیستید کاشی های‌ بیشتری بخرید تا رنگ مورد نظر خودرا بـه دست آورید. می توانید با استفاده از رنگ‌های‌ لعاب برای رنگ‌آمیزی کاشی‌ها و پختن ان‌ها در اجاق، این التیام خانه را سفارشی کنید.

«بعد از این کـه ورق‌های‌ سفید روی دیوار قرار گرفتند، تصمیم بگیرید کـه کدام کاشی‌ها را می خواهید بیرون بیاورید و سپس کاشی‌های‌ رنگی خودرا در ان قرار دهید. بعلاوه، این کاشی ها نیازی بـه برش کاشی ندارند، فقط بـه یک چاقوی کاربردی برای بریدن ورق های‌ مشبک بـه تناسب منطقه نیاز دارند.

6. نرده ها

نرده ها - چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم

گفته می شود کـه حصارها همسایه‌های‌ خوبی می‌سازند، اما شوک برچسب استخدام یک حرفه‌اي بدتر از سگ همسایه‌اي اسـت کـه دوست دارد هرروز صبح در حیاط شما کارش را انجام دهد. چه بخواهید حریم خصوصی داشته باشید و چه نیاز بـه تعویض یک حصار فرسوده داشته باشید، اگر بـه یاد داشته باشید کـه دو کار مهم را انجام دهید، می توانید ان را انجام دهید: انجام یک نظرسنجی برای شناسایی خطوط صحیح ملک و علامت گذاری برای اگر آبپاش زیرزمینی دارید لوله کنید.

با این حال، نرده های‌ خاصی وجود دارند کـه برای التیام خانه DIY دوستانه تر هستند. «بر اساس تجربه من، انواع ساده‌تر نرده‌ها برای نصب، محصولات آلومینیومی مشکی هستند کـه شبیه آهن فرفورژه هستند. با این حال، برای سبک‌های‌ شمشیربازی مانند حلقه‌های‌ زنجیره‌اي و پانل‌های‌ وینیل جامد، توصیه نمی کنم خودتان اینکار را انجام دهید – منحنی یادگیری کمی با درست کردن انها وجوددارد. 


✅ مطالب مشابه: ایده هایی کاربردی برای خوشبو نگه داشتن خانه


7. اولین تاثیر ماندگار

اولین تاثیر ماندگار

یک درب رنگ پریده، قدیمی یا جیرجیر تاثیر اولیه خوبی بر جای نمی‌گذارد و ممکن اسـت در راستای امنیت یا دور نگه داشتن پیش نویس ها عمل نکند. خوشبختانه شما می توانید با تعویض درب قدیمی خود با یک ورودی جدید، ورودی دلپذیرتری ایجاد کنید. درهای بیرونی بـه صورت آویزان شده دریک قاب بدون آب و هوا در معرض هستند، بنابر این تنها چیزی کـه نیاز دارید چند ابزار اولیه نجاری برای نصب ان اسـت.

بسته بـه بودجه خود، می توانید از درب های‌ فولادی کـه نیاز بـه نگه داری کمی دارند یا درب های‌ فایبر گلاس کـه تقریبا بـه هیچ نیازی ندارند، انتخاب کنید. استفاده از فولاد یا فایبرگلاس می تواند باعث صرفه جویی در هزینه چوب شود، و آن ها پوسیده یا تاب نمیشوند. آنهایی کـه گرانتر هستند دقیقاً شبیه چوب واقعی هستند.

8. صفحه پنجره

صفحه پنجره - چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم

استفاده از نوار بسته بندی ممکن اسـت یک درمان سریع برای سوراخ یا پارگی صفحه باشد، اما یک راه حل دائمی نیست. پچ کیت های‌ کوچک در فروشگاه های‌ لوازم خانگی فروخته می شود و یک سوراخ کوچک را می توان بـه اسانی تنها در چند دقیقه با پچ و سشوار ترمیم کرد. پارگی های‌ صفحه نمایش بزرگ تر، مانند هیجان سگ شما از تحویل بارک باکس، می تواند یک پروژه DIY نیز باشد، البته تا زمانی کـه قاب در حالت خوبی باشد.

محبوب‌ترین مواد جای گزین برای صفحه‌نمایش، فایبرگلاس بـه دلیل انعطاف‌پذیری ان اسـت. از آنجایی کـه بـه هرحال در حال تعویض صفحه نمایش هستید، ممکن اسـت بخواهید پارچه آفتاب گیر را تهیه کنید کـه جلوی نور بیشتری را میگیرد و – پاداش – قویتر از فایبرگلاس و آلومینیوم اسـت، بنابر این برای حیوانات خانگی عالی اسـت. 

9. وسایل برقی و لوله کشی

وسایل برقی و لوله کشی

چگونه با کمترین هزینه خانه مان را زیبا کنیم؟

«تا زمانی کـه با اصول اولیه رویه‌های‌ ایمنی مناسب مانند خاموش کردن برق و آب هنگام کار آشنا هستید، این‌ها پیشرفت‌های‌ خانه DIY هستند کـه ارزش انجام دادن دارند. برای نورپردازی، نکته کلیدی این اسـت کـه بدانید چه مقدار فضای برای قرار دادن یک چراغ جدید دارید.

بـه عنوان مثال، پنکه های‌ سقفی در اندازه های‌ تیغه های‌ مختلف متناسب با اندازه اتاق شما هستند. اگر در حال تعویض شیر حمام هستید، باید شیری بخرید کـه با سوراخ های‌ موجود در سینک مطابقت داشته باشد. 

10. آن را درزبندی کنید

آن را درزبندی کنید

کنترل و تعمیر درزگیر پروژه اي اسـت کـه باید سالانه انجام دهید. استفاده از درزگیر برای مهر و موم کردن شکاف ها اهداف متعددی دارد: با کاهش جریان هوا بـه داخل و خارج از خانه، هزینه های‌ گرمایش و تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد. از رطوبتی کـه میتواند باعث پوسیدگی چوب، کپک، کپک و آسیب آب شود، جلوگیری میکند و حشرات و سایر آفات را دور نگه می‌دارد.»

این پروژه تعیین می کند کـه چه نوع درزگیری. بـه عنوان مثال، سیلیکون برای قسمت وان حمام بهترین اسـت. با برداشتن درزگیر قدیمی، تمیز کردن سطح و سپس درزگیری جدید شروع کنید. ابزارها و راه حل های‌ حذف درزگیری پروژه را حتی آسان تر می کند.

11. محوطه سازی

محوطه سازی

ایجاد یک واحه حیاط خلوت می تواند راهی عالی برای بیان خلاقیت شما باشد. یک تخت باغی مرتفع، افزودن سنگ‌فرش‌های‌ جدید یا ایجاد یک باغ گل‌های‌ چندساله، ارزش بیشتری نسبت بـه تخصص دارد. هنوز هم می توانید برای بلند کردن وسایل سنگین کمک بگیرید. «از منبع محلی خود بخواهید کـه مواد شما را بـه جای اجاره کامیون یا تجهیزات تحویل دهد. “ابزار بیشتر مشاغل مانند بیل، چنگک زدن و چرخ دستی چیزهایی هستند کـه احتمالا از قبل در گاراژ خود دارید.” 


✅ مطالب مشابه: خطاهای چیدمان و دکوراسیون را بدانید


در پایان

تبدیل یک اتاق خواب اضافی بـه یک دفتر کار خانگی ممکن اسـت بـه اندازه نصب چراغ های‌ حسگر حرکتی رضایت بخش باشد، اما هیچ کدام ارزش قابل توجهی بـه خانه شما اضافه نمیکند. اگر می خواهید ارزش فروش مجدد واقعی را بـه خانه خود اضافه کنید، پول خودرا با انجام این کارها هدر ندهید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت