بروزرسانی : 29 شهریور 1398

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

چیدمان آشپزخانه نقلی

چیدمان هاي آشپزخانه باید دقت داشت تا برترین فضا ها را در آشپز خانه ایجاد نمایید فقط به این علت که آشپزخانه شما جای کافی برای اجاق گاز شش‌شعله‌اي، سینک بزرگ، و یا یخچالِ ساید بای ساید ندارد از خیر طراحی چیدمان داخلی و بهرهگیری کاربردی از آشپزخانه خود نگذرید.

در این مقاله به ۱۰ شیوه اشاره میکنیم که به شما کمک میکند تا بیش‌ترین بهرهگیری را از آشپزخانه خود و وسایل با اندازه‌هاي کوچک تا به‌ کارگیری فضاهای نگهدارنده خلاقانه، نمایید. امیدواریم که یکی از این راه‌ها در طراحی چیدمان داخلی خانه به درد شما بخورد.

وسایل باکیفیت مثل اجاق گاز و یخچالی که در تصویر بالا میبینید در اندازه‌هاي کوچک نیز ساخت میشوند. وسایل آشپزخانه را در مدل‌هایي که مناسب فضاهای کوچک طراحی شده اند و برای آشپزخانه شما متناسب میباشند گزینه کنید.

۲. سینک یک لنگه در آشپزخانه کوچک

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

اگر می خواهید فضای بیش‌تری در آشپزخانه داشته باشید از سینک‌هاي تکی بهرهگیری کنید. این نوع سینک‌ها در طرح‌ها و سبک‌هاي گوناگون ساخت میشوند.

۳. سینک‌های مسطح در آشپزخانه

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

اگر واقعا می خواهید از هر سانتی‌متر بهره ببرید از سینک‌هاي مسطح بهرهگیری کنید. چنین سینکی این امکان را به شما می دهد که فضای کار خود را تا پیش‌خان کناری سینک گسترش بدهید، زیرا لبه‌هاي این نوع سینک‌ها پنهان شده‌اند.

۴. فضاهای نگهدارنده متصل به دیوار

آیا آشپزخانه شما دارای یک دیوار خالی هست؟ فقط بر روی آن یک تقویم سال اخیر یا اثر هنری نصب نکنید، بیش‌ترین بهرهگیری را از این فضا کرده و میله‌ها و چنگک‌هایي را از پایین تا بالا بر روی آن نصب کنید. با بهرهگیری از این ابزار می توانید فضای زیادی برای نگه داری از حوله‌ها، چاقوها، و … ایجاد کنید.

از همین ایده برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها هم میتوانید بهرهگیری کنید. فقط به یک ردیف از دیوار بسنده نکنید و از همۀ فضا بهرهگیری کنید. نکته‌اي که باید در این دو تصویر به آن دقت کرد این هست که در تصویر بالا دیوار پشتی را مشکی کرده‌اند باعث شده وسایل جلوه خوبی در این پس‌اساس پیدا کنند.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۵. جزیره‌های جادار در وسط آشپزخانه

به جای این‌که از وسایل گوناگون بهرهگیری محدودی کنید سعی کنید از هر فضا بیش‌ترین بهره را ببرید. مثلا میتوانید از جزیره‌اي بهرهگیری کنید که در فضای زیرین خود فضاهای نگهدارنده زیادی دارد. جزیره‌ آشپزخانه که در تصویر بالا میبینید دارای یک سینک، یک اجاق گاز، فضایی برای نگه داری از قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها، چاقوها و ادویه‌جات، و نیز یک سطل آشغال هست. اگر این فضا کافی نبود از فضای پشتی جزیره نیز می توانید بهرهگیری کنید.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۶. کابینت کشویی «سوپر» در آشپزخانه

فضای کافی برای کابینت در اختیار ندارید؟ می توانید از یک کابینت سرتاسری باریک بهرهگیری کنید که در کوچک‌ترین فضاها هم قابل بهرهگیری‌اند و چون از عرض باز میشوند وسایلی که در انتهای آن‌ها قرار گرفته‌اند نیز به‌آسانی قابل دسترسند.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۷. وسایل مینی‌مالیستی در آشپزخانه کوچک

این مسئله بسیار ساده به نظر می رسد اما در آشپزخانه‌هاي کوچک حتی دستگیره‌ها هم نقش مهمی بازی میکنند. بنابراین بهرهگیری از دستگیره‌هاي کوچک و پنهان باعث میشوند تا فضای آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد. گرچه کابینت‌ها براق و نورپردازی آشپزخانه صحیح هم به این امر کمک میکنند.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۸. کابینت‌های مرتفع در آشپزخانه کوچک

معمولا فضاهای نزدیک به سقف بی‌بهرهگیری می‌مثل اما در آشپزخانه‌هاي کوچک باید از این فضاها نیز بهرهگیری کرد. حتی اگر نمی توانید به وسایل موجود در کابینت‌هاي فوقانی به‌آسانی دسترسی داشته باشید، اما تردید به خرج ندهید، داشتن کابینت‌هایي که تا سقف امتداد پیدا کرده‌اند از نداشتن شان بهتر هست. درضمن این نوع کابینت‌ها باعث می شوند تا آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۹. عدم استفاده از در برای فضاهای کوچک

برداشتن در آشپزخانه باعث میشود تا این فضا بزرگتر به نظر برسد. حتی می توانید به جای در یکی از دیوارها را بردارید. بازبودن دهانه آشپزخانه به آن جلوه‌اي مدرن می دهد و این امکان به وجود می آید که بیش از یک‌نفر بتوانند در آن راحت جابه‌جا شده و کار کنند.

10 ترفند چیدمان در آشپزخانه نقلی

۱۰. دادن شکلی هنری به آشپزخانه کوچک

وسایل اضافه را خارج کرده و برترینِ آن‌ها را نگه دارید. فقط برترین چاقوها، برترین لیوان‌ها، زیباترین قوری‌، و پرکاربردترین وسایل را حفظ کنید. نگذارید فضای آشپزخانه شلوغ شود و وسایل خوشگل و مدرن خود را جلوی چشم بگذارید که جلوه‌اي خوشگل و هنری به آشپزخانه شما بدهند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت