11 خانه خیره کننده ساخته شده در طبیعت (عکس)

11 خانه خیره کننده ساخته شده در طبیعت (عکس)

از خانه آلبرت فری کـه دریک کوه ساخته شده تا اقامتگاه نمادین جان لاوتنر شیتس-گلدشتاین در لس آنجلس، این سازه‌ها اصطلاح «بازگشت بـه طبیعت» را بـه سطح دیگری می رسانند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از 11 خانه خیره کننده ساخته شده در طبیعت را منتشر کرده ایم.
نوشته جسیکا چرنر

 

11 خانه های خارق العاده ساخته شده در طبیعت

 

1. میل ران، پنسیلوانیا

میل ران، پنسیلوانیا

فرانک لوید رایت بـه حق یکی از مشهور ترین معماران جنبش مدرنیستی اواسط قرن اسـت. ساختمان‌هاي‌ او، از جمله موزه Solomon R. Guggenheim در شهر نیویورک، پارک Unity Temple Oak، و خانه زمستانی خود در Scottsdale، آریزونا، از محبوب‌ترین ساختمان‌هاي‌ دورانی هستند کـه خطوط تمیز و مواد ارگانیک حاکم بودند. با این حال، خانه Fallingwater او احتمالاً مشهور ترین اثری اسـت کـه او طراحی کرده اسـت زیرا بر روی یک آبشار طبیعی در Bear Run ساخته شده اسـت.

 


مطالب مشابه: معرفی چند خانه خارق العاده در جهان + تصاویر


 

2. پالم اسپرینگز، کالیفرنیا

پالم اسپرینگز، کالیفرنیا

اگر چه خانه‌هاي‌ مربوط بـه دوران اواسط قرن در سراسر جهان پراکنده شده‌اند، بزرگ ترین مجموعه در پالم اسپرینگز اسـت. نمونه موردی: خانه Frey II. این خانه کـه بـه‌خاطر اهل شهر پالم اسپرینگز، معمار آمریکایی آلبرت فری، طراحی شده اسـت، بـه‌عنوان اقامتگاه دیرینه او شناخته میشود. او ان را در دامنه تپه در انتهای غربی راه دره Tahquitz ساخت.

 

همانگونه کـه از نامش پیداست، فری هاوس II دومین خانه معمار در پالم اسپرینگز بودو زمانی کـه درسال 1964 بـه اتمام رسید، او بـه آنجا نقل مکان کرد.

 

3. بریتیش کلمبیا، کانادا

بریتیش کلمبیا، کانادا

معمار ایرانی، میلاد اشتیاقی، چیزی را کـه خانه کوهستانی می نامد، بین چهار درخت از پیش موجود طراحی کرد کـه کمی رنگ بـه صخره سنگی جزیره کوادرا، زمینی خوش منظره در سواحل شرقی ونکوور اضافه کرد. اگر چه سطوح کمی از اقامتگاه مجتمع در کوهستان وجوددارد، اما بسیار سازماندهی شده اسـت: فضاهای خاصی برای والدین و دیگران برای پسر و خانواده او وجوددارد، و این دو از طریق یک منطقه تفریحی بـه هم متصل هستند.

 

4. جاشوا تری، کالیفرنیا

جاشوا تری، کالیفرنیا

کندریک بنگز کلوگ در حین کار زیر نظر فرانک لوید رایت نکاتی را یادداشت کرد. ساخت خانه دولیتل کلوگ در جاشوا تری، با توجه بـه زمین سخت، برای هنرمند Bev Doolittle و همسرش Jay، تقریبا دو دهه طول کشید. اگر چه خانه دولیتل دارای فضایی شبیه بشقاب پرنده اسـت، اما بـه طور شگفت انگیزی گرم و دنج توصیف شده اسـت – بـه خصوص از داخل.

 

5. هگرا، عربستان سعودی

هگرا، عربستان سعودی

طراح Amey Kandalgaonkar می‌گوید: «وقتی برای نخستین بار تصاویر معماری مقبره سنگی مدائن صالح را در عربستان سعودی دیدم، می‌دانستم کـه باید از ان بـه عنوان الهام دریک پروژه معماری استفاده کنم. ان پروژه بـه خانه درون صخره اي در صحرای عربستان سعودی تبدیل شد. با توجه بـه پیچیدگی بصری صخره هاي‌ مدائن صالح، او همه ی چیز را از نظر شکل و ترکیب ساده نگه داشت.

 

در واقع، بیشتر خانه با نرم افزار سه بعدی طراحی شده اسـت. استفاده از صفحات و مکعب هاي‌ ساده برای دستیابی بـه تعادل بصری ضروری بود. «هنگامی کـه خانه را درون این سنگ قرار دادم، سعی کردم تا حد امکان تأثیر بصری ان را از سطح چشم حفظ کنم. وسعت واقعی مداخله تنها زمانی آشکار می شود کـه از چشم یک پرنده مشاهده شود،” Kandalgaonkar اضافه می کند.

 


مطالب مشابه: خانه عجیبی که توسط یک پستچی ساخته شد «عکس»


 

6. مندوسینو، کالیفرنیا

مندوسینو، کالیفرنیا

معمار ایرانی میلاد اشتیاقی با خانه هاي‌ بی شمارش در هوا ثابت کرده اسـت کـه از ارتفاع نمیترسد. این خانه کـه در لبه یک صخره در مندوسینو آویزان اسـت، بـه طور خاص طراحی شده اسـت تا بـه ساکنان احساس ترس و هیجان زیادی بدهد.

 

او اعتراف می کند کـه حتی در داخل خانه اي مانند این، هنوز احساس آرامش وجوددارد، زیرا بسیار بـه طبیعت اطراف متصل اسـت. برای خاطرجمعی از این کـه از صخره سر نمی‌خورد، او از یک سیستم کابلی استفاده کرد: کابل هاي‌ مرتفع وزن خانه را تحمل می‌کنند در حالی کـه کابل هاي‌ پایینی در برابر بادهای جانبی و رو بـه بالا مقاومت می‌کنند.

 

7. لس آنجلس، کالیفرنیا

لس آنجلس، کالیفرنیا

یکی از جسورترین معماران جنبش مدرنیستی اواسط قرن، بی شک جان لاوتنر اسـت. اکثر پروژه هاي‌ منحصر بـه فرد او در سراسر ایالت گلدن پراکنده شده اند، اما لس آنجلس جایی اسـت کـه قابل توجه ترین مجموعه در ان قرار دارد. شاید مشهور ترین ساخته او خانه مالین باشد کـه با عشق بـه Chemosphere مشهور اسـت زیرا برای لئونارد مالین، مهندس هوافضا طراحی شده اسـت.

 

علاوه بر این، شیموسفر یک طبقه ظاهراً روی یک ستون بتنی بـه ارتفاع 29 فوت و عرض پنج فوت کـه در تپه‌اي شیب‌دار قرار دارد، تعادل برقرار میکند. مناظر دره سان فرناندو تقریبا بـه اندازه معماری ظالمانه چشمگیر اسـت کـه از هر طرف از پنجره ها قابل دسترسی اسـت.

 

8. ونکوور، کانادا

ونکوور، کانادا

میلاد اشتیاقی با درنظر گرفتن یک پل معاصر، این خانه سفید روشن را بر فراز شکافی کـه دو صخره در ونکوور را از هم جدا می کند، طراحی کرد. برخلاف یک خانه دو طبقه سنتی، این خانه دارای هوای بین سطوح اسـت کـه از طریق آسانسور و مجموعه اي از پله هاي‌ بیرونی قابل دسترسی هستند. در مورد شیشه هاي‌ آبی رنگ، این یک استخر روی پشت بام اسـت.

 

9. جزیره پرنس ادوارد، کانادا

جزیره پرنس ادوارد، کانادا

اقامتگاهی جعبه‌مانند کـه در دو براکت سیاه مات قرار گرفته اسـت، منظره‌اي بی‌نظیر از کوه‌هاي‌ صخره‌اي قرمز اطراف را بـه رخ می کشد. میلاد اشتیاقی ایرانی این اقامتگاه را طوری طراحی کرده کـه ساده بـه نظر برسد، اما در واقع چیزهای زیادی در ان وجوددارد: در پشت بام، فضای طولانی برای آفتاب گرفتن، در زیر خانه، ساختاری -کامل با کف شیشه اي- برای تحسین مناظر وجوددارد، ودر دو طرف خانه، پنجره هایي از کف تا سقف وجوددارد.

 

10. کلگری، کانادا

کلگری، کانادا

بتن خام، شیشه و فولاد سیاه Maralah متعلق بـه LAAV Architects یک کابین انزوا و ادای احترام بـه فرانک لوید رایت و جان لاوتنر اسـت. معماران ساختاری ظریف ایجاد کردند کـه هم درون صخره‌اي سنگی غوطه‌ور شده و هم از لبه‌هاي‌ ان جدا شده اسـت. شاید بهترین اتاق در خانه 145 فوت مربعی اتاق خواب باشد کـه نمای مستقیمی از رودخانه Bow River در زیر ان دارد.

 

از بیرون، مارالا بـه وضوح یک مربع کامل اسـت، اما از زوایای خاص، بـه نظر می‌رسد کـه بخشی از صخره اسـت، با ناهمواری ملایم در همه ی جا. و سقف شیبدار و تقریبا پوشیده شده بـه طور یکپارچه با محیط ترکیب می شود.

 

11. لس آنجلس، کالیفرنیا

لس آنجلس، کالیفرنیا

اقامتگاه جان لاوتنر شیتس-گلدشتاین کـه دریک طاقچه ماسه سنگی در دامنه تپه اي در لس آنجلس ساخته شده اسـت، بین سال هاي‌ 1961 و 1963 طراحی شد، اوج جنبش طراحی مدرن در ایالات متحده بـه سبک معمولی لاتنر، خانه کاملاً غیرمنتظره اسـت و از درون بـه بیرون طراحی شده اسـت. برای اولویت بندی مناظر دره زیر ان.

 

او نمی خواست خانه جنگلی را کـه در ان قرار دارد مختل کند، بنابر این معماری بیرونی را حفظ کرد – تقریبا غار مانند – و ان رابا شیشه پوشاند و بـه ان اجازه داد با محیط اطراف خود ترکیب شود.

 


مطالب مشابه: محبوب ترین سبک خانه در کشورهای مختلف + عکس


 

در پایان

همه ی ما در چند ماه گذشته رشدکرده ایم تا از سبزترین و آفتابی ترین مناطق خانه خود لذت ببریم. داشتن یک تکه کوچک از گیاهان و جانوران در خانه‌هایمان، چه بالکن پنجره باشد و چه تکه‌اي از درختچه‌هایي کـه در باغ‌هاي‌ سرپوشیده‌مان جوانه می زنند، قلب ما را بسیار شاد میکند.

جدیدترین مطالب سایت