25 ایده آلاچیق حیاط برای باغ و منزل ویلایی

25 ایده آلاچیق حیاط برای باغ و منزل ویلایی

حتی کوچک‌ ترین فضا را بـه یک واحه در فضای باز تبدیل کنید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالا را شـما همراهان عزیز لیستی از 25 ایده آلاچیق حیاط خلوت برای باغ و منزل ویلایی را منتشر کرده ایم.

 

ایده آلاچیق سفید با میز ناهار خوری

وقتی فضای بیرونی شـما راحت، کاربردی و شیک باشد، مطمئناً زمان بیشتری را صرف لذت بردن از هوای تازه خواهید کرد. راه‌هاي‌ بی‌ پایانی برای استفاده از آلاچیق برای ایجاد یک طرح رویایی حیاط خلوت وجوددارد – چه از آلاچیق روستایی و چوبی پوشیده شده با درخت انگور یا ساختاری براق همراه با مبلمان مدرن در فضای باز استفاده کنید.

 

1. سبزی را القا کنید

سبزی را القا کنید

همان طور کـه جانیس پارکر معمار منظره دراین فضای جذاب انجام می‌دهد، بـه گیاهان کوهنوردی و خزنده اجازه دهید تا آلاچیق شـما را تصرف کنند. چند مورد مورد علاقه ما: پیچک، پیچ امین الدوله و رزهای کوهنوردی.

 


مطالب مشابه: ساخت آلاچیق زیبا با مواد بازیافتی توسط دانشجویان ایرانی «عکس»


 

2. فضای زندگی خود را گسترش دهید

فضای زندگی خود را گسترش دهید

آلاچیق را در جلو یا حیاط پشتی قرار دهید تا توهم فضای بزرگی برای نشیمن ایجاد کنید. پاپی میگوید: «یکی از راه‌هاي‌ مورد علاقه ما برای ترکیب آلاچیق این اسـت کـه یک پاسیو پشتی یا ورودی جلویی رابا اضافه کردن یک آلاچیق در بالای سر بـه ایوان تبدیل کنیم.

 

3. برای حفظ حریم خصوصی پرده اضافه کنید

برای حفظ حریم خصوصی پرده اضافه کنید

25 ایده آلاچیق

آلاچیق خودرا با پرده بلند کنید، چه ست بخرید و چه خودتان آن ها را بسازید. آن ها عالی بـه نظر میرسند، اما همچنین می‌توانند از شـما در برابر نور شدید خورشید، بادهای سرد یا هوای بارانی محافظت کنند.

 

4. چراغ های رشته ای را آویزان کنید

چراغ های رشته ای را آویزان کنید

یک چیدمان حیاط خلوت رویایی با چراغ هاي‌ رشته اي ایجاد کنید، درست همانگونه کـه طراح منظره کیت ان در این جا انجام میدهد. درخشندگی نه تنها لذت بردن از فضا را در شب ممکن می کند، بلکه فضایی عالی را ایجاد می کند.

 

5. ایجاد مناطق حیاط خلوت

ایجاد مناطق حیاط خلوت

یک حیاط خلوت با مناطق جداگانه، مانند یک منطقه غذاخوری، فضای استراحت و باغ هاي‌ کوچک طراحی کنید. پاپی می گوید: آلاچیق ها یک اتاق بیرونی متمایز ایجاد می کنند ودر عین حال، ساختار باز آن ها امکان اتصال بـه بقیه حیاط را فراهم می کند.

 

6. با صندلی های سالن استراحت کنید

با صندلی های سالن استراحت کنید

کابانای حیاط خلوت خودرا با آلاچیق کنار استخر بسازید کـه درصورت نیاز سایه خوبی را فراهم می کند. برای محافظت بیشتر در برابر آفتاب از پرده هاي‌ مسدود کننده UV استفاده کنید!

 

7. یک گوشه دنج بسازید

یک گوشه دنج بسازید

اگر گوشه‌اي از حیاط خلوت خود دارید کـه توانایی‌هاي‌ بالفعل‌اش را برآورده نمیکند، یک آلاچیق بـه همراه چند سنگ فرش و صندلی راحت در فضای باز اضافه کنید. در این جا، Tilly Design اطراف آلاچیق چوبی رابا چمن و سبزه احاطه کرده اسـت تا احساس کند گوشه دنج خود اسـت.

 

8. سفیدهای روشن را در آغوش بگیرید

سفیدهای روشن را در آغوش بگیرید

یاردزن در مجاورت جنگلی از فضای سبز، از رنگ‌هاي‌ سفید تازه استفاده میکند تا این فضای استراحت در فضای باز را جذاب کند. در زیر آلاچیق سفید، یک میز ناهار خوری از چوب طبیعی، صندلی هاي‌ حصیری سفید و سنگریزه هاي‌ سفید بـه عنوان کفپوش پیدا کنید.

 

9. DIY یک کلاه فرنگی کوچک

DIY یک کلاه فرنگی کوچک

اگر بـه دنبال بلند کردن فضای کوچک هستید، خودتان آلاچیق بسازید! تا زمانی کـه ابزارهای برقی اولیه را در دست دارید، نباید زمان زیادی را صرف کنید.

 

10. سطح بالا ناهار خوری در فضای باز

سطح بالا ناهار خوری در فضای باز

با وسایل روشنایی خیره کننده و مبلمان امروزی، لوکس فضای داخلی را مستقیماً بـه حیاط خلوت خود بیاورید. بعلاوه، طراح منظر کیت ان بـه سراغ آلاچیقی با شکل و طرح اضافی رفت تا ظرافت دیگری داشته باشد.

 

11. به سراغ بیش از یک کلاه فرنگی بروید

به سراغ بیش از یک کلاه فرنگی بروید

الاچیق زیبا برای باغ

 

حیاط خلوت خودرا نه تنها با یک، بلکه سه آلاچیق بر روی پاسیو بازسازی کنید. برای این طراحی رویایی، جنیس پارکر در فضای سبز زیبا قرار می‌گیرد تا جذابیت بالایی داشته باشد.

 

12. بیانیه ای با رنگ مشکی بنویسید

بیانیه ای با رنگ مشکی بنویسید

یک ساختار تاریک درام می‌افزاید و کنتراست را دراین حیاط خلوت خنثی ایجاد می کند. و از آنجایی کـه رنگ مشکی نور خورشید را بیشتر جذب می کند، آلاچیق تیره ممکن اسـت شـما را خنک تر نگه دارد.

 


مطالب مشابه: ایده های جدید محوطه سازی استخر روی زمین در حیاط ویلا


 

13. کفپوش سنگ طبیعی را انتخاب کنید

کفپوش سنگ طبیعی را انتخاب کنید

بـه مواد طبیعی مانند سنگ و چوب روی آورید تا طراحی فضای باز شـما احساس اسانی و آرامش کند. برای این کـه ان را معمولی نگه دارید، آلاچیق سفید بـه گونه اي ساخته شده اسـت کـه یکپارچه با طبیعت ترکیب شود.

 

14. یک سقف اضافه کنید

یک سقف اضافه کنید

در حالی کـه برخی از آلاچیق ها قابل جمع شدن هستند، میتوانید مواد سقفی را اضافه کنید تا سازه دائمی تر شود. جسیکا ریسکو اسمیت، طراح داخلی، با صندلی هاي‌ حصیری با کوسن هاي‌ آبی و میزهای گرد سفید، فضا را بالا می‌برد.

 

15. با فانوس های کاغذی تزئین کنید

با فانوس های کاغذی تزئین کنید

این آلاچیق کوچک – کـه با فانوس هاي‌ کاغذی روشن میشود – حال و هوای جذاب و روستایی را تراوش می کند. نکته مهم: نباید فانوس هاي‌ کاغذی را برای مدت طولانی در فضای باز بگذارید، بـه خصوص اگر ممکن اسـت باران ببارد.

 

16. یک تاب را تعلیق کنید

یک تاب را تعلیق کنید

با توجه بـه این کـه بیشتر آلاچیق ها می‌توانند وزن یک تاب ایوان را تحمل کنند، با انتخاب صندلی خود بازیگوش باشید. کوسن یا بدون کوسن، تاب ها سرگرمی و آرامش را برای همه ی سنین فراهم می کنند.

 

17. انگورهای کوهنوردی را رشد دهید

انگورهای کوهنوردی را رشد دهید

برای احساس حریم خصوصی، یک دیوار گیاهی زنده دریک طرف آلاچیق خود اضافه کنید. پیشنهاد ما: پیچک «فکر کنید پوتوس» و انگور کـه سال بـه سال زنده می‌مانند.

 

18. آن را با چوب خام طبیعی نگه دارید

آن را با چوب خام طبیعی نگه دارید

طراحی عالی حیاط خلوت بـه طبیعت گره خورده اسـت، بـه همین دلیل اسـت کـه ما عاشق نحوه استفاده یاردزن از چوب خام برای ساخت این آلاچیق هستیم. پاپی می گوید: «در بالای سر، آلاچیق‌ها حسی صمیمی ایجاد میکنند، اما بدون دیوار، بـه شـما اجازه می دهند در طبیعت غوطه‌ور شوید.

 

19. از یک مسیر محافظت کنید

از یک مسیر محافظت کنید

از آلاچیق برای سایه زدن راهرو استفاده کنید، کـه حتی اگر گیاهان اطرافتان نمی‌توانند آفتاب کامل را تحمل کنند، کمک می کند. یادداشتی از معمار منظر جانیس پارکر بگیرید و یک طرح منحنی را برای زیبایی منحصربفردتر انتخاب کنید.

 

20. آلاچیق عرشه ای را انتخاب کنید

آلاچیق عرشه ای را انتخاب کنید

از طراحی زیبای پاسیو با آلاچیق چوبی محافظت کنید، سپس برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، سایه‌ها یا صفحه‌نمایش جمع‌شونده را درکنار ان اضافه کنید. بـه خاطر داشته باشید کـه روشی کـه در ان سقف کشی میشود سایه کم و بیش ایجاد می کند.

 

21. آویزان کاشت

آویزان کاشت

گیاهان و گل هاي‌ مورد علاقه خودرا از سقف آلاچیق خود بـه نمایش بگذارید. فقط مطمئن شوید کـه انها را بـه اندازه کافی بلند آویزان کنید تا بتوانید همان‌ گونه از زیر ان راه بروید.

 

22. کوچک و ساده را انتخاب کنید

کوچک و ساده را انتخاب کنید

هر چقدر هم کـه کوچک باشد، آلاچیق بـه طراحی حیاط خلوت جذابیت و شخصیت می بخشد. در این جا، ساختار چوبی احساس زندگی در فضای داخلی و خارجی را ایجاد می کند و مکانی را برای پوشاندن چراغ هاي‌ رشته اي فراهم می کند.

 

23. یک فضای روستایی را با فانوس روشن کنید

یک فضای روستایی را با فانوس روشن کنید

این آلاچیق حیاط خلوت با زیبایی تقریبا کلبه انگلیسی، با یک ست غذاخوری فلزی، سنگریزه هاي‌ سنگی سفید و نورپردازی بـه سبک فانوس احاطه شده اسـت.

 

24. آن را با یک شومینه در فضای باز دنج نگه دارید

آن را با یک شومینه در فضای باز دنج نگه دارید

احساس یک اتاق نشیمن در فضای باز رابا آلاچیق، شومینه در فضای باز و مبلمان اسانی در پاسیو ایجاد کنید. طرح رابا یک فرش در فضای باز گرم کنید، پتوها و گیاهان گلدانی را بیندازید.

 

25. ایجاد سایه برای باغ

ایجاد سایه برای باغ

این آلاچیق چوبی نه تنها فوراً یک باغچه در فضای باز را بالا می‌برد، بلکه برای گیاهان سایه دوست شـما نیز عالی اسـت. طراحی سفید فضا را روشن و شاد نگه می دارد.

 


مطالب مشابه: چگونه استند تزیینی در باغمان ایجاد کنیم؟


 

در پایان

خوشبختانه، ما ایده‌هاي‌ ساده «سازه‌هاي‌ چوبی کوچک را درنظر بگیرید» درکنار چیدمان‌هاي‌ لوکس کامل با بادبان‌هاي‌ سایه‌دار، صفحه‌ نمایش جمع‌شونده و نورپردازی فوق‌العاده در فضای باز جمع آوری کرده‌ایم. شروع بـه پیمایش کنید تا مورد دلخواه را پیدا کنید!