بروزرسانی : 26 مهر 1402

30 ایده مدرن برای دیوار اتاق خواب

30 ایده مدرن برای دیوار اتاق خواب

از کاغذ دیواری هاي‌ عجیب‌وغریب برای فضاهای کوچک گرفته تا رنگ هاي‌ شیک برای چیدمان هاي‌ مدرن، این طرح هاي‌ خلاقانه دیوار در سبک کوتاهی نمیکنند ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز گلچینی از مدل هاي‌ اتاق خواب مدرن را منتشر کرده ایم.

دیوار اتاق خواب نماد ایده های جالب

وقتی عاشق کاغذ دیواری هاي‌ پر انرژی یا رنگ هاي‌ مد روز می‌شوید، گنجاندن آن ها در خانه خود هیجان انگیز اسـت. تنها نقطه ضعف؟ متعهد شدن بـه یک اتاق کامل از الگوهای پیچیده یا رنگ هاي‌ پر جنب و جوش می‌تواند وحشتناک باشد.

بهترین راه برای آزمایش، استفاده از یک دیوار برجسته اتاق خواب اسـت، جایی کـه شـما یک نقطه را برای نمایش کامل استایل خود انتخاب میکنید. چه یک دیوارپوش بافت دار، چه روکش چوبی روستایی یا ترکیب رنگ منحصربفرد، ما ایده هایي را برای دیوار اتاق خواب گرد آورده ایم کـه میتوانید خودتان آن ها را بازسازی کنید.

فرقی نمیکند فضای شـما بزرگ باشد یا کوچک، یک دیوار ویژگی ممکن اسـت همان چیزی باشد کـه برای گره زدن طراحی اتاق خواب خود بـه ان نیاز دارید. محبوب ترین روش این اسـت کـه روی دیوار پشت تخت خواب خود تمرکز کنید، زیرا طبق معمولً جایی اسـت کـه چشم بـه طور طبیعی کشیده میشود.

همچنین می‌توانید دیوار را مستقیماً روبروی درگاه طراحی کنید «کـه ممکن اسـت دیوار با چارچوب تخت شـما باشد یا نباشد»؛ دور یک دیوار از پنجره ها را رنگ آمیزی کنید، یک دیوار برجسته ایجاد کنید، یک افکت دو رنگ یا کاغذ دیواری در همان نزدیکی انتخاب کنید. 

1. یک کاغذ دیواری عجیب و غریب اعمال کنید

یک کاغذ دیواری عجیب و غریب اعمال کنید

برای جفت شدن با دیوارهای بنفش قرمز در بقیه فضا، لیندا هایسلت از LH.Designs یک کاغذ دیواری ارام بخش و الهام گرفته از طبیعت را در پشت قاب تخت نصب می کند.


مطالب مشابه: بهترین رنگ اتاق خواب بر اساس ماه تولدتان


2. رنگ و شکل را در آغوش بگیرید

رنگ و شکل را در آغوش بگیرید

همانگونه کـه طراح داخلی میشل بودرو در این جا انجام میدهد، دیوارهای سفید روشن رابا یک کاغذ دیواری هندسی روشن در پشت قاب تخت خواب کم حاشیه کنتراست کنید. بالش هاي‌ پرتابی تزئینی فضا را بـه هم گره میزند.

3. افکت Ombre را رنگ کنید

افکت Ombre را رنگ کنید

بـه جای قرار گرفتن دریک سایه جامد، با استفاده از دو رنگ مختلف یک افکت ombre ایجاد کنید. در این جا، شرکت طراحی DATE Interiors از روشن بـه تاریکی تغییر می کند – با تیره ترین سایه نزدیک کف.

4. لهجه یک رنگ روشن با رنگ سفید

لهجه یک رنگ روشن با رنگ سفید

بـه جای یک دیوار برجسته، همه ی جا را بـه جز دیوار برجسته روشن کنید. در این جا، شرکت معماری Arterberry Cooke دیوارهای آبی آبی رابا صفحات چوبی سفید روی یک دیوار جفت می کند.

5. برو مودی با مشکی مات

برو مودی با مشکی مات

ظاهری دراماتیک ایجاد کنید و اتاق خواب رابا دیوار مشکی گرم کنید. از طراح دن مازارینی یادداشت کنید و فضا رابا قاب تخت مشکی و هنر دیوار تیره تکمیل کنید.

6. اتاق را به هم گره بزنید

اتاق را به هم گره بزنید

در حالی کـه کاغذ دیواری بنفش و سفید ستاره نمایش اسـت، Living with Lolo بالش‌هاي‌ پرتابی و یک فرش ناحیه‌اي را برای افزایش پالت رنگ اضافه می کند.

7. یک دایره روی تخته سر بکشید

یک دایره روی تخته سر بکشید

برای لهجه اتاق خواب کـه کمی ظریف تر اسـت، یک دایره بزرگ روی تخت بکشید. ممکن اسـت این یک دیوار کامل نباشد، اما شکل نقاشی شده قطعا یک نقطه کانونی را دراین فضای طراحی شده توسط DATE Interiors ایجاد می کند.

8. از تخته سر رد شوید

از تخته سر رد شوید

با یک دیوار تاکیدی کاغذدیواری بـه پر جنب و جوش این دیوار، دیگر نیازی بـه تخته سر نیست. یک چاپ شورون آبی رابا ملافه سفید روشن تکمیل کنید.

9. رنگ های زمینی را در خود جای دهید

رنگ های زمینی را در خود جای دهید

یک سایه آرامش بخش و الهام گرفته از طبیعت، سبز یک انتخاب دوست داشتنی برای اتاق خواب اسـت. اگر چه رنگ سبز اسب سواری Behr ممکن اسـت برای کل اتاق کمی تیره باشد، اما برای یک دیوار بهترین رنگ اسـت.

10. بازی با رنگ های روشن

بازی با رنگ های روشن

برای اتاق خواب یک دختر، از سایه هاي‌ بنفش و صورتی دوری نکنید – همانگونه کـه کوین ایزبل داخلی انجام میدهد، با کاغذ دیواری طرح دار شروع کنید.

11. از نوار به جای رنگ استفاده کنید

از نوار به جای رنگ استفاده کنید

رنگ یا کاغذ دیواری را فراموش کنید، وبلاگ نویسان Jamin و Ashley Mills از FrogTape برای ایجاد یک دیوار برجسته هندسی در اتاق خواب نوجوان خود استفاده میکنند.

12. تخته سر را مطابقت دهید

تخته سر را مطابقت دهید

برای خاطرجمعی از این کـه دیوار برجسته شـما بـه بقیه اتاق خواب وصل میشود، یک رنگ برجسته بکشید و ان رابا تخته سر تطبیق دهید «صورتی تند در این جا برنده اسـت».

13. کمد یا گوشه را به لهجه تبدیل کنید

کمد یا گوشه را به لهجه تبدیل کنید

با قرار دادن یک دیوار تاکیدی خلاقیت بـه خرج دهید – لازم نیست این دیوار یکی از چهار دیوار اصلی باشد. در این جا، یک گوشه توالت با یک کاغذ دیواری رویایی وجوددارد.

14. چاپ چکیده را انتخاب کنید

چاپ چکیده را انتخاب کنید

این طرح هلویی و سفید کـه در پشت قاب تخت قرار گرفته اسـت، زیبایی‌شناسی مدرن، اما تا حدودی boho دارد. رینا سوتروپ از گروه طراحی این هاوس فضا رابا دیوارهای سفید در هر جای دیگر متعادل می کند.

15. کاغذ دیواری نصف دیوار

کاغذ دیواری نصف دیوار

این اتاق خواب دخترانه الهام گرفته از بوهو، با پوشش هاي‌ چوبی سفید در پایین، تنها در نیمه بالایی دیوار، کاغذ دیواری رنگی پاستلی دارد. نتیجه نهایی ظریف ودر عین حال قابل توجه اسـت.


مطالب مشابه: سعی کنید بهترین رنگ ها را برای اتاق خواب انتخاب کنید


16. آن را پیچیده نگه دارید

آن را پیچیده نگه دارید

یک دیوار تاکیدی همیشه نباید جسورانه بـه نظر برسد. در این جا، طراحی داخلی MDI مقدار رنگ دلپذیری را بـه این اتاق تلقین می کند. اگر بـه دنبال ظاهری سنتی هستید، یک دیوار تک کاغذ دیواری رابا رنگ سفید در جای دیگری جفت کنید.

17. خلق و خوی را با چاپی چشمگیر تنظیم کنید

خلق و خوی را با چاپی چشمگیر تنظیم کنید

با کاغذ دیواری پرنده جنگلی، طراح داخلی اشلی دلاپ، یک نقطه کانونی فوری بـه این اتاق خواب خاکی اضافه می کند – کـه دارای رنگ سبز زیتونی بر روی دیوارهای دیگر اسـت.

18. یک رنگ جسورانه انتخاب کنید

یک رنگ جسورانه انتخاب کنید

رنگ‌هاي‌ خنثی تنها رنگ‌هایي نیستند کـه میتوان از آن ها برای ایجاد فضای آرامش‌بخش استفاده کرد. از این اتاق خواب طراحی شده توسط دن مازارینی، با پس زمینه نارنجی-قرمز قابل توجهی استفاده کنید.

19. یک کاغذ دیواری الهام گرفته از طبیعت نصب کنید

یک کاغذ دیواری الهام گرفته از طبیعت نصب کنید

برای این اتاق خواب بچه ها، طراح Emily Henderson یک مکان راحت برای مادر و پدر ایجاد کرده اسـت کـه هر وقت فرصتی باشد چرت بزنند. دیوار تاکیدی کـه دریک کاغذ دیواری درختی پوشانده شده اسـت، فضا را مشخص می کند و ان را بـه نقطه کانونی اصلی اتاق تبدیل می کند.

20. یک لمس روستایی را به ارمغان بیاورید

یک لمس روستایی را به ارمغان بیاورید

با روکش چوبی بـه هر اتاق خواب حسی شبیه کابین بدهید. با گنجاندن یک قفسه شناور بالای یک تخته سر کوتاه – یک نقطه مفید برای نمایش همه ی چیز از آثار هنری گرفته تا نورپردازی، عملکرد را معرفی کنید.

21. یک افکت دو رنگ ایجاد کنید

یک افکت دو رنگ ایجاد کنید

برای جلوه‌اي مد روز، وزن‌هاي‌ رنگی مختلف مانند رنگ‌هاي‌ سبز مریم گلی ملایم و غنی این اتاق را آزمایش کنید.

22. بافت دیوار

بافت دیوار

وقتی نوبت بـه طراحی اتاق خواب اصلی اش رسید، وبلاگ نویس سبک زندگی آنا مای گرووز دو بار بـه نصب یک دیوار با ویژگی تیره فکر نکرد. او دیوار مشکی مات بداخلاق رابا یک تخته سر افرا DIY جفت کرد تا تعادل داشته باشد.

23. با دیوار قوسی خلاقیت به خرج دهید

با دیوار قوسی خلاقیت به خرج دهید

دیوار اتاق خواب

کنتراست را بـه یک اتاق سفید با کاغذ دیواری گرافیکی مانند این طرح سبز رنگ کـه دارای الگوی هندسی فلزی اسـت ببافید.

24. یک دوز Toile اضافه کنید

یک دوز Toile اضافه کنید

برای جذابیت بصری، تم سرسبز رابا دیواری برجسته همراه با سایه‌هاي‌ لیمویی و سبز کمرنگ در آغوش بگیرید.

25. بافت های خنثی را انتخاب کنید

بافت های خنثی را انتخاب کنید

لایه‌بندی بافت‌هاي‌ مختلف، مانند پوشش دیوار چمنی این اتاق خواب و سقف کشتی، راهی بدون شکست برای برجسته کردن یک اتاق خنثی اسـت.

26. ساخت درام با جنگل سبز

ساخت درام با جنگل سبز

دیوارهای سفید رنگ دیوار سبز جنگلی این اتاق خواب دنج را بـه رنگی مات می بخشد. فرش گلدار بـه ظاهر شخصیت می افزاید.

27. دیوار کناری را با رنگ روشن رنگ کنید

دیوار کناری را با رنگ روشن رنگ کنید

پشت قاب تخت تنها گزینه شـما برای یک دیوار برجسته نیست. در این جا، یک دیوار آبی در مجاورت تخت، کـه با یک فرش راه راه و لوازم جانبی همرنگ خانواده تکمیل شده اسـت، این اتاق خواب را بـه هم متصل می کند.

28. از رنگ تخته سیاه استفاده کنید

از رنگ تخته سیاه استفاده کنید

اجازه دهید تخیل فرزندتان با یک دیوار تخته گچی کـه فقط برای آخرین شاهکار او التماس می کند، فعال شود. بهترین قسمت؟ این دیوار تاکیدی دائما در حال تغییر اسـت.

29. دیوار نقشه را نصب کنید

دیوار نقشه را نصب کنید

علاقه فرزندانتان بـه سفر رابا دیوار اتاق خواب پوشیده شده در نقشه جهان تقویت کنید. فقط بـه همه ی سرگرمی هایي کـه انها در تهیه فهرست سطل سفر خود خواهند داشت فکر کنید.

30. یک نقاشی دیواری خوش منظره را انتخاب کنید

یک نقاشی دیواری خوش منظره را انتخاب کنید

این نقاشی دیواری گلدار کـه برای یک ماکسیمالیست ایده آل اسـت، توجه را بـه خود جلب می کند و با ملافه صورتی و صندلی برجسته بازی می کند.


مطالب مشابه: ایده دکوراسیون اتاق خواب سفید و لاکچری


در پایان

در مورد انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب، گزینه هاي‌ محبوب عبارتند از سایه آرامش بخش آبی، سبز و بنفش، رنگ هاي‌ خنثی ساده مانند بژ و رنگ هاي‌ بد خلق مانند سبز تیره یا مشکی مات. شروع بـه پیمایش دراین اتاق خواب هاي‌ شیک کنید تا مورد علاقه خودرا پیدا کنید!

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت