5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی

برای تعقییر دکوراسیوم خانه خود نمی‌توانید هزینه آن چنانی کنید از ترفند هاي مقاله زیر بهرهگیری نمایید تا کمترین هزینه را داشته باشید طراحی دکوراسیون داخلی با هزینه کم، زمانی هیجان انگیزتر خواهد شد که با سلیقه خودتان باشد. میتوانید به راحتی به اتاق دوست داشتنی که آرزویش را دارید برسید. در طراحی داخلی، یکی از چالش برانگیزترین قسمت ها این هست که نه تنها به فکر زیبایی آن، بلکه به دنبال ایجاد حس مفید و انرژی مثبت هم باشید.

 

اگر میخواهید خانه اي با طراحی منحصر به فرد داشته باشید که متفاوت از بقیه طراحی ها و همینطور نشان دهنده شخصیت وجودی شما باشد، این ۶ ایده راکه هزینه زیادی هم برای شما نخواهد داشت، مطالعه کنید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

 

۱. برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل با پرسش و پاسخ از خودتان شروع کنید

در فشار و شلوغی زندگی روزمره، به ندرت پیش می آید تا زمان بگذاریم و ببینیم چه چیزی واقعا ما را تحت تأثیر قرار میدهد. بیشتر ما به یک سری سوال هاي بی جواب فکر نمیکنیم مثلا به این که چه چیزی به ما انگیزه می دهد، چه چیزی باعث پیشرفت ما میشود و یا چه چیزی باعث می شود که ما روز به روز آرام تر و شاد تر باشیم.

 

پس هنگام طراحی یک فضای شخصی، ابتدا چند سوال ساده از خود بپرسید:

 

در زندگی چه چیزهای با ارزشی دارم؟

چه چیزی باعث خوشحالی، شادابی و انگیزه دادن به انجام کارهایم می شود؟

چه چیزها، مکان ها و یا فعالیت هایي به من احساس آرامش و راحتی بیشتری میدهند؟

آیا عاشق موج سواری و یا رقص سالسا هستید؟ آیا عاشق پیاده روی، گیتار زدن و یا سفر به سرتاسر دنیا هستید؟ آیا نیروی محرکه شما از تفکر، کتاب هاي معنوی و یا حتی فوتبال اروپا سرچشمه میگیرد؟ جواب این سوال ها هر آن چه که هست و ارتباط با فعالیت هایي که دوست دارید، انگیزه خوبی برای طراحی مکان و اتاق ایده آل شما هست.

 

وسایل سرگرمی خود را، حتی اگر یک قطعه تزئینی برای دکوراسیون خانه نیست، مخفی نکنید. بهرهگیری از وسائل تزیینی گوناگون از مجسمه دیواری گرفته تا تابلوهای الهام بخش و حتی کتاب هاي گوناگون را می توانید در دکوراسیون خانه خود بهرهگیری کنید.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

وسایل سرگرمی خود را، حتی اگر یک قطعه تزئینی برای دکوراسیون خانه نیست، مخفی نکنید

 

۲. چیزهایی که به شما انگیزه می دهند را روی دیوار محل میز کار خود بچسبانید

هنگامی که شما به دنبال یک نیروی محرکه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه هستید، ایجاد یک دیوار یا تابلو «به هر طریقی که دوست دارید» شامل تصویر ها، اقلام و یا هر چیزی که حس خوبی به شما منتقل می کند، راه مناسبی هست.

 

هنگامی که انگیزه خود را یافتید، زمان آن رسیده که چیزهایی راکه دوست دارید و به شما انرژی میدهند را پیدا کنید. لازم نیست این تغییرات را یک شبه در زندگی و اتاق خود ایجاد کنید. با یک قطعه کوچک مانند تابلوی نقاشی که حس خوبی به شما می دهد شروع کنید. ماه به ماه با اضافه کردن اقلام کوچک و گرچه ارزان، فضایی ایجاد می شود که در طول زمان عاشق آن خواهید شد. چنین کارهایی هزینه بسیار کمی را می‌طلبد.

 

این دیوار انرژی بخش در این دفتر کار، دقیقا همان نوع از هنر ترکیب رنگ ها هست که برای فضایی خوشگل طراحی شده اند. میبینید که هزینه زیادی هم برای این طراحی به کار نرفته هست.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

این دیوار انرژی بخش در دفتر کار، همان نوع از هنر ترکیب رنگ ها هست که برای فضا طراحی شده اند

 

۳. در طراحی از اقلامی استفاده کنید که حس تازگی را برای شما به ارمغان می‌آورند

طراحی داخلی دکوراسیون خانه و آشپزخانهترکیب اقلامی که موجی از انرژی مثبت در فضای اتاق شما ایجاد می کنند، باعث میشود وقتی که وارد آن مکان می شوید، حس شگفت انگیز و مثبتی داشته باشید. اینکار همانند ایجاد یک اکوسیستم مفید احساسات در طراحی دکوراسیون داخلی خانه هست.

 

بهرهگیری از گل و گیاه از هر نوعی در اتاق یکی از روشهای مورد علاقه من برای طراحی داخلی دکوراسیون خانه به صورت حرفه اي هست، چرا که فضای اتاق، تدریجی پر از نشاط و شادابی و انرژی مثبت خواهد شد. شاخ و برگ ها و گل هاي گیاهان، رنگ و جلوه خاصی را حتی به فضاهای خالی میدهند.

 

همۀ افراد زمانی که به طبیعت میروند احساس آرامش و شادابی دارند، بنابراین بهرهگیری از گیاهان راهی مناسب و مفید برای آوردن این حس مفید به خانه هست. فرقی نمی کند چند گیاه کوچک روی لبه پنجره آشپزخانه باشد و یا گیاه بزرگ موز در اتاق نشیمن. اینکار همۀ وقت جوابگو هست و آرامش را به خانه می‌آورد.

 

این فضای زندگی روشن و با طراوت با بهرهگیری از گیاهانی که به خوبی گزینش شده اند، هوای تازه و حس شادابی را به اتاق هدیه داده هست. همینطور این گیاهان زیبای گرمسیری، با رنگ هاي موجود ترکیب میشوند و اتاق را جذاب تر می کنند.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

بهرهگیری از گیاهان راهی مناسب و مفید برای آوردن این حس مفید به خانه هست

 

۴. از لوازمی که برایتان ارزشمند است به عنوان دکور منزل استفاده کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهرهگیری از اقلامی که برای شما اهمیت دارد و با ارزش هست، راهی ساده برای منحصر به فرد کردن فضای زندگیتان هست. مثلا مجسمه بودا راکه در سفر خود به تایلند خریده باشید و یا یک تکه از سفالگری که مادرتان سال‌ها پیش در مدرسه ساخته هست، گزینش هاي مفید و مناسبی میباشند.

 

شاید کتاب هاي بسیار جذابی داشته باشید که بخواهید انها را در ویترین خانه خود به نمایش بگذارید، و یا شاید بخواهید از وسایل قدیمی و زرق و برق دار مادر بزرگتان بهرهگیری کنید، که می توانید آنها را از یک دیوار بزرگ و خالی آویزان کنید. بهرهگیری از چنین اقلامی که باعث خوشگل شدن دکور شما نیز می شوند، باعث می شوند تا بیشتر به آنها و سال هاي قبل فکر کنید.

 

چیدن کتاب ها در قفسه نیز، راهی آسان و کم هزینه برای شخصیت دادن به هر فضایی در طراحی داخلی دکوراسیون خانه هست و در ترکیب با بقیه وسایل رنگ و جلوه زیبایی به اتاق خواهند داد.

 

عناوینی راکه دوست دارید، کتابهایی که برایتان ارزشمند میباشند و یا کتاب هایي که هنگام انباشته شدن جلد آنها خوشگل به نظر می‌رسد، را گزینش کنید، بهرهگیری از آنها نیز در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، راهی موثر برای جذابیت دادن به اتاق هست.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

چیدن کتاب ها در قفسه، و در ترکیب با بقیه وسایل رنگ و جلوه زیبایی به اتاق خواهند داد

 

۵. اقلامی که به شما حس خوبی منتقل می کنند را به دیوار اتاق خود بزنید

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، دیوار اتاق خود را با چیزهایی که به شما شادی می‌بخشند پر کنید. هیچ راهی بهتر از این برای انگیزه گرفتن و پر انرژی بودن در فضای اتاق وجود ندارد.

 

بهرهگیری از تصویر ها، نقاشی ها، آثار هنری و اقلام آویزی که داستان و مسیر زندگی شما را بازگو میکنند، راهی مناسب برای شخصی سازی فضای اتاقتان هست.

 

پس اگر میخواهید دیوار خانه و اتاق خود را به گونه اي طراحی کنید که نشان دهنده شخصیت شما باشد، از اندازه هاي گوناگون تصویر، نقاشی، آثار هنری و دیگر اقلام بهرهگیری کنید. سعی کنید ترکیبی از اقلام اخیر و قدیمی، بزرگ و کوچک، مربع و دایره، رنگی و سیاه و سفید، در طراحی بهرهگیری کنید. همینطور قاب گرفتن تصویر ها در رنگ ها، سبک ها، ضخامت و شکلهای گوناگون، احساس بهتری را به شما منتقل می کنند.

 

هرچه قطعات انتخابی شما مناسب تر باشند، دیوار بی نظیری خواهید داشت. همینطور می توانید در طراحی داخلی دکوراسیون خانه از آویز هاي خوشگل و یا هنر نقاشی بهرهگیری کنید، چه از نقاشی هاي خودتان و چه شخص دیگری باشد.

 

نباید حتما هنرمندی حرفه اي باشید تا از هنر خود بهرهگیری کنید. می توانید تنها یک ساعت و یا شاید یک هفته، تصویری انتزاعی و خوشگل را نقاشی کنید، هم سرگرم کننده هست و هم با هزینه بسیار کم به زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود می افزایید.

 

در دیوار این اتاق انواع گوناگون اندازه و قاب تصویر ها، و همینطور طرح غیر رایج تصویر ها، باعث می شود در فضای چند منظوره این اتاق احساس راحتی داشته باشید.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، دیوار اتاق خود را با چیزهایی که به شما شادی می بخشد پر کنید

 

۶. رنگ هایی را انتخاب کنید که با نگاه کردن به آن ها شادابی، نشاط و انرژی می‌گیرید

بهتر هست برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود از رنگ هایي که دوست دارید بهرهگیری کنید. رنگ هاي بی روح نه تنها زیبایی ندارند بلکه باعث کسل شدن شما نیز می شوند. پس رنگ هاي مورد علاقه تان را به کار برید تا حس تازگی و شادابی در اتاقتان جریان داشته باشد.

 

هنگام خرید کتاب، به رنگ جلد آن هم دقت کنید. حتما نباید کتابی باشد که علاقه مند به خواندن آن هستید. یکی از اقلام مورد علاقه من برای طراحی، کتاب هاي قدیمی میباشند که در فروشگاه ها یافت میشوند. رنگ هایي راکه می خواهید بهرهگیری کنید، گزینش و سپس به فروشگاه کتاب بروید تا رنگ جلد کتاب مورد نظرتان را پیدا کنید. چه کسی میداند، شاید یک روز آنها را باز کنید و بخوانید.

 

رنگ دیوارهای منتهی به این آشپزخانه ي دوست داشتنی، سرشار از شادابی و نشاط هست. اضافه بر این بهرهگیری از تابلوهای هنری، لوستر آبی رنگ و دیگر اقلام کوچک در این فضا، حس منحصر به فرد و هماهنگی را القا می کند.

 

گزینش رنگ هاي خاص در زمان نقاشی دیوارها، آویزان کردن وسائل تزیینی مناسب و یا تولید دیوار آرزوها و طرح هاي دیگر هزینه ي زیادی برای شما نخواهد داشت اگر به ایجاد یک محیط شاد و خوشگل اهمیت می‌دهید. مطمئن هستم بعد از مطالعه ي این نوشته درمورد تزیین دیوارهای خانه ي خود فکر خواهید کرد و آنها از سفید و خالی بودن در می آورید.

 

5 نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه

رنگ هاي بی روح نه تنها زیبایی ندارند بلکه باعث کسل شدن شما نیز می شوند

 

جدیدترین مطالب سایت