راهنمای انتخاب بوت مناسب در زمستان

راهنمای انتخاب بوت مناسب در زمستان

در زمستان چه بوت هایی بخریم ؟ 

بوت و چکمه هایي که با اصالت و باکیفیت باشند در فصل زمستان می‌تواند بسیار مفید باشد در ادامه میتوانید با راهنمایی مناسب برای خریدن بهترین چکمه ها در زمستان تالاب را دنبال نمایید . 

بوت زمستانی ساق بلند بخریم یا ساق کوتاه؟

وقتی هوا سرد می‌شود، نوع پوشش افراد تغییر میکند. کفش ها نیز بعنوان پاپوش از این امر مستثنی نیستند. در واقع با سرد شدن هوا، نقش محافظتی کفش از پا در مقابل سرما و بارندگی هاي فصلی پر رنگتر شده و همه ی ترجیح می‌دهند از نوع پوشیده تر آن «یعنی بوت، پوتین یا چکمه» استفاده کنند. در نتیجه، اینروزها بازار خرید این قبیل کفش ها بسیار داغ است.

یک جفت کفش و یا بوت هاي زمستانی کمک می‌کنند که حتی در سرمای سخت زمستان، پاهایمان گرم بمانند. اگر قصد خرید بوت دارید، برای انتخاب بوت مناسب، این مقاله را حتماً بخوانید.

بوت زمستانی زنانه

برای خرید بوت «چکمه» نیز مانند کفش هاي معمولی بهتر است صبح هنگام را انتخاب نکنید؛ زیرا طبق معمول پاهای اغلب افراد بعد از استراحت طولانی شبانه، کمی کوچکتر از اندازه واقعی آن شده ودر صورتی که شما برای خرید کفش، صبح راهی بازار شوید، احتمال این وجوددارد که کفش خریداری شده چند ساعت بعد، برای پاهایتان تنگ شده و حتی تحمل آن نیز غیر ممکن شود. این مشکل در مورد افرادی که به دلایل مختلف با مشکل ورم پا مواجه هستند، جدی‌تر است.

مد و عملکرد

پوشیدن کفش مناسب، طبق معمولً در ظاهر کلی افراد نقش بسیار مهمی دارد. تعداد زیادی از خانمها در روز هاي سرد زمستان، بوت میخرند و اکثر انها مطابق مد، بوت مورد نظرشان را تهیه می‌کنند.

اما هنگام خرید بوت زمستانی مانند هر محصول دیگر باید بدانید که بوت خودرا برای چه منظوری خریداری می‌کنید و آب و هوای منطقه شما در فصل زمستان چگونه است. 

مثلا اگر در منطقه اي بسیار سرد و پر از برف زندگی می‌کنید، باید بوت هایي خریداری کنید که پاهایتان را کاملاً گرم نگهدارند.

از طرفی اگر شما اهل پیاده روی در برف هاي سرد کوهستانی هستید، یقیناً به بوتی نیاز دارید که مناسب اینکار باشند.

طبق معمولً بوت هاي سبک و کاملاً گرم، مناسب تان است. بدین ترتیب هنگام پیاده روی در برف، احساس خستگی نمی‌کنید و پاهایتان هم گرم میماند.

بوت های ساق بلند و ساق کوتاه

این دو مدل بوت، هریک مزایا و معایبی دارند. پرفایده ترین مزیت بوت هاي ساق بلند، حفاظت پا از روز هاي به شدت بارانی و همچنین پرف هاي عمیق است ودر عین حال پاهایتان را تا ساق پا گرم و محفوظ نگه می دارند.

از طرفی بوت هاي ساق بلند مناسب پیاده روی در مسیر هاي برفی نیستند و پا ها رابه شدت خسته می‌کنند. بوت هاي ساق کوتاه بدلیل این که با آنها می‌توانید آسان تر راه بروید بسیار بهتر هستند؛ بنابر این اگر منطقه شما پر باران و برف نیست، بوت هاي ساق کوتاه مناسبتان هستند.

عده اي از بوت هاي ساق کوتاه را حتی می‌توان کوتاه تر کرد و ساق انها را در مواقعی که باران و برف کمی شدت میگیرد، بلندتر از قبل نمود.

البته بهتر است بوت هایي انتخاب کنید که بتوانید دمپای شلوار را درون آن فرو برده تا از خیس شدن انها پیشگیری شود.

راهنمای انتخاب بوت مناسب در زمستان

هنگام خرید بوت و کفش هاي زمستانی باید به اسانی و کارآیی آن نیز توجه کنید

راحتی کفش و بوت

هنگام خرید بوت و کفش هاي زمستانی باید به اسانی و کارآیی آن نیز توجه کنید. جنس بوت و کفش انتخابی تان باید به گونه اي باشد که پاهایتان وقتی در آن قرار میگیرد، گرم و آسان باشد. همچنین ضخامت و جنس ته کفش نیز باید باکیفیت باشد. بوت هاي گرم و آسان طبق معمولً عایق هاي خوب و سبکی دارند که باعث می‌شوند بوت باوجود سبکی، بسیار گرم هم باشد.

درضمن فراموش نکنید که جنس کفش و یا بوت خریداری شده باید از نوع ضد آب باشد.

جنس بوت

بوت هاي از جنس جیر پس از مدتی استفاده، نیاز به بازسازی ویژگی هاي مربوط به ضدآب دارند، در حالیکه بوت هاي لاستیکی تا پایان عمر محصول، ضدآب باقی میمانند.

همچنین بوت هاي با مچ خز مصنوعی نیز مقاوم در برابر آب هستند.

این بوت ها نه تنها درز هاي آنچنان بسته و محکم هستند که موجب گرم ماندن پا ها میشوند، بلکه جلوی نفوذ باران و برف به درون بوت را هم میگیرند.

اسانی بوت

عده اي از خانمها موقع خرید کفش و بوت هاي زمستانی، اسانی را فدای سبک و مدل بوت میکنند. اما یادتان باشد که روز هاي سرد زمستان، داشتن بوت و یا کفش زمستانی آسان، پیاده روی در سرما را نیز برایتان جذاب میکند. 

البته بوت هاي بسیاری هستند که در عین اسانی، بسیار شیک و زیبا هستند. در هر حال به کیفیت بوت بیش از مدل آن اهمیت بدهید.

اندازه بوت

بعضی از بوت ها در قسمت کف و پنجه پا، باریک تر هستند، در حالی‌که برخی دیگر بسیار جادار هستند و کمی بزرگ بنظر می‌آیند.

همچنین داخل عده اي از بوت ها کفی اضافی نیز قرار میگیرد؛ بنابر این ممکن است باوجود بزرگی کاملاً اندازه پایتان نباشند؛ بنابر این موقع خرید بوت مراقب باشید به گونه اي باشد که به پایتان فشار نیاورد و یا خیلی آسان و گشاد نباشد. البته اگر بوتی انتخاب کنید که کمی جادارتر باشد، میتوانید به اسانی جوراب هاي گرم و ضخیم بپوشید.

بندهای بوت

نوع بند هاي بوت روی اندازه آن تأثیر می‌گذارد و اگر می‌خواهید به اسانی بوت هایتان را پا کرده و یا درآورید، از بوت هایي بخرید که بند هاي بلند داشته باشند. 

پوشیدن و درآوردن عده اي از بوت هاي دارای بند هاي بسیار بلند و آسان برای باز و بسته کردن، بی دردسر هستند.

اما گاهی محکم بستن بند ها تا بالای پا بسیار سخت است. 

هنگام خرید بوت بنددار، باید مراقب باشید که قسمت قوزک پا کاملاً در کفش آسان قرار بگیرد و زیاد گشاد و یا برعکس تنگ نباشد.

وزن بوت

هنگام خرید بوت به موضوع دیگری که باید توجه کنید، وزن آن است. تمام بوت هاي زمستانی طبق معمولً نسبت به کفش هاي معمولی، سنگین تر هستند، اما از نظر وزن با یک دیگر متفاوت اند. باید بوتی را انتخاب کنید که بسیار سبک بوده و حتی اگر تمام روز هم آنرا پوشیده باشید، احساس خستگی نکنید.

برچسب‌ها: , ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت