با ارزش ترین جواهرات یشم (21 جواهر)

با ارزش ترین جواهرات یشم (21 جواهر)

یشم برای هزاران سال مورد توجه جواهرسازان بوده اسـت. از النگو گرفته تا آویز، یشم می تواند سفید درخشان تا سبز تیره باشد و شفافیتی تقریبا ماورایی را بـه همراه دارد. بـه اسانی می‌توان فهمید کـه چرا بسیاری جواهرات یشم را نشانه اي از ثروت و موقعیت میدانند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب گلچینی از با ارزش ترین جواهرات یشم را منتشر کرده ایم.

 

گران ترین و باارزش ترین یشم های دنیا

یشم یکی از زیباترین و با ارزش ترین سنگ هاي‌ قیمتی موجود اسـت. امروزه برای جواهرات و کنده کاری بسیار محبوب اسـت و هزاران سال اسـت کـه وجود داشته اسـت. 

 

1. گردنبند جیدیت، مروارید پرورشی آب شیرین، الماس و گردنبند پلاتین

گران ترین و باارزش ترین یشم های دنیا

فروش: 6 دسامبر 2016

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 20000 تومان

 

این یک گردنبند زیبا، پیچیده و ظریف یشم اسـت کـه با مرواریدهای پرورش یافته، الماس و پلاتین ترکیب شده اسـت. در مجموع 1.95 قیراط الماس وجوددارد و کل گردنبند 48 اینچ طول دارد.

 


 مطالب مشابه: مدل دستبند دخترانه با گوی یشم و عقیق


 

2. انگشتر یشم، الماس و طلا یشم

انگشتر یشم، الماس و طلا یشم

فروش: 9 دسامبر 2013

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 20000 تومان

 

یک حلقه شیک بـه سبک کلاس میخواهید؟ جلوترش رو نگاه نکن. این انگشتر دارای یک کابوشون یشم سنگین یشم اسـت کـه توسط الماس احاطه شده اسـت. جید این انگشتر 11 عیار با طلای 18 عیار بـه همراه 3.25 قیراط الماس تراش کامل اسـت. علاوه بر این، یک گزارش AGL وجوددارد کـه تأیید می کند یشم طبیعی یشم، رنگ طبیعی، بدون شواهد گوهرشناسی از اشباع بودن ان اسـت. لازم بـه ذکر اسـت کـه بسیاری از قطعات یشم اصیل هستند – اما رنگ شده اند. عدم وجود رنگ می تواند ارزش یشم را تأیید کند.

 

3. دستبند یشم و طلا جیدیت برای تیفانی و شرکت

دستبند یشم و طلا جیدیت برای تیفانی و شرکت

فروش: 29 آوریل 2014

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 22500 دلار

 

این دستبند النگو لولایی ریشه نیلوفر آبی توسط Tiffany & Co از طلای 18 عیار و یشم ساخته شده اسـت. نه تنها یک دستبند سنگین اسـت، بلکه بـه دلیل طراحی ان استثنایی اسـت. تعداد کمی از دستبندهای یشم بـه جای جامد، النگوهای لولایی هستند.

 

4. گوشواره جیدیت، الماس و پلاتین

گوشواره جیدیت، الماس و پلاتین

فروش: 9 دسامبر 2013

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 25000 تومان

 

این گوشواره هاي‌ یشم زیبا با الماس هاي‌ درخشان و درخشان احاطه شده اسـت. آن ها یک یافته نادر هستند زیرا بیشتر جواهرات یشم بـه جای گوشواره بـه شکل گردنبند یا دستبند هستند. آن ها همچنین دارای گیره هستند کـه پوشیدن انها را آسان می کند.

 

5. طلسم فرقه مار آرنولد شوارتزنگر

طلسم فرقه مار آرنولد شوارتزنگر

فروش: 17 دسامبر 2019

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 33000 تومان

 

بـه این طلسم باورنکردنی فرقه مار نگاهی بیندازید، مخصوصاً بـه این دلیل کـه در فیلم برداری «کونان بربر» از ان استفاده شده بود. این از مجموعه نویسنده/کارگردان فیلم، جان میلیوس بود. طلسم فرقه مار بـه خودی خود گران نیست، اما منشأ ان چیزی اسـت کـه ان را خاص می کند.

 

6. آرت دکو جیدیت جید، یاقوت کبود، الماس، مروارید دانه ای و گردنبند پلاتین

آرت دکو جیدیت جید، یاقوت کبود، الماس، مروارید دانه ای و گردنبند پلاتین

فروخته شده: 6 دسامبر 2021

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 35000 تومان

 

این گردنبند زیبا و ترکیبی با یشم، یاقوت کبود، الماس و غیره چیزهای زیادی دارد. 0.70 قیراط یاقوت کبود و 0.15 قیراط الماس تک تراش وجوددارد، اما تمرکز کاملاً بر روی یشم حکاکی شده و آرت دکو اسـت.

 

7. گردنبند منگوله جید تیفانی و کو

گردنبند منگوله جید تیفانی و کو

فروخته شده: 6 دسامبر 2021

فروخته شده توسط: حراج هریتیج

قیمت چکش: 37500 دلار

 

این گردنبند منگوله اي با طراحی منحصر بـه فرد دارای یشم نفریت بـه جای یشم سنتی ارزشمندتر اسـت. این گردنبند کـه با مهره ها، منگوله ها و طلا تزئین شده اسـت، جذابیت فوق العاده اي دارد و جعبه تیفانی و کو.

 

8. آویز جید، الماس، پلاتین و طلا

آویز جید، الماس، پلاتین و طلا

فروش: 2 می 2011

فروخته شده توسط: Cecilia H. Caldwell Trust

قیمت چکش: 50,787.50 دلار

 

یک آویز یشم با طراحی پیچیده در الماس، پلاتین و طلا. این آویز شامل الماس هاي‌ تمام تراش 0.90 قیراط بودو گزارش تایید کاملی از کیفیت جید یشم خود داشت.

 

9. آویز یشم طبیعی شفاف

آویز یشم طبیعی شفاف

فروش: 26 مارس 2016

فروخته شده توسط: Linwoods Auction

قیمت چکش: 97500 دلار

 

سبز شدید و طبیعی این آویز یشمی ان را قابل توجه کرده اسـت، بـه خصوص شفافیت سنگ قیمتی. این تقریبا بیشتر شبیه زمرد اسـت تا یشم و ان را بسیار ارزشمند می کند.

 

10. دستبند ویکتوریایی جید و الماس

دستبند ویکتوریایی جید و الماس

فروش: 7 مارس 2021

فروخته شده توسط: فدرال G Liquidation

قیمت چکش: 110000 دلار

 

بیشتر جواهرات یشم بـه سبک چینی عتیقه انجام میشود، اما این دستبند طلای 14 عیار خاص اسـت. دستبند یشم و الماس ویکتوریایی با یراق آلات و الماس هاي‌ تزئین شده اسـت. در مجموع 11 کابوشن یشم با وزن 34.1 قیراط وجوددارد.

 

11. گردنبند زنجیری قابل تبدیل دیوید وب

گردنبند زنجیری قابل تبدیل دیوید وب

فروش: 19 ژانویه 2022

فروخته شده توسط: جاشوا کدنر

قیمت چکش: 150000 تومان

 

این یک گردنبند زنجیری قابل تبدیل باورنکردنی و معاصر با زمرد، یاقوت کبود و «البته» یشم اسـت. یشم ستاره این گردنبند اسـت کـه دریک کابوچون سفید منحصر بـه فرد حک شده اسـت.

 


مطالب مشابه: گران قیمت ترین سنگ های قیمتی دنیا


 

12. گردنبند مهره یشم

گردنبند مهره یشم

فروش: 12 آوریل 2022

فروخته شده توسط: دویل نیویورک

قیمت چکش: 160000 تومان

 

این گردنبند دارای یک رشته بلند زیبا از مهره هاي‌ یشم کاملاً هماهنگ اسـت. تنوع بسیار زیادی در تایپ یشم و یشم وجوددارد، کـه بـه ندرت می‌توان یک رشته کامل از مهره هاي‌ یشم را پیدا کرد کـه کاملاً مطابقت داشته باشند.

 

13. آویز جید “بودا” با الماس و طلا

آویز جید "بودا" با الماس و طلا

فروش: 5 سپتامبر 2020

فروخته شده توسط: GWS Auctions, Inc.

قیمت چکش: 170000 تومان

 

این آویز زیبای یشمی بودا بـه قیمت 170000 دلار بر اساس شایستگی یشم نوع A ان فروخته شد. این آویز نه تنها 120.86 قیراط یشم تایپ شده بود، بلکه با گزارش رسمی شناسایی یشم از آزمایشگاه سنگ های هنگ کنگ تایپ شد.

 

14. دستبند جیدیت نوع A

دستبند جیدیت نوع A

فروش: 18 ژانویه 2019

فروخته شده توسط: Diamond N Jewelry Auctioneers Inc.

قیمت چکش: 198000 دلار

 

این النگو یشم یشم در درجه اول بـه دلیل یشم زیبای نوع A ان ارزشمند اسـت کـه شفافیت سبز سفید درخشانی را نشان می‌دهد کـه در برخی مکان ها بـه رنگ سبز تیره میرسد. این النگو اصلی یشمی اسـت.

 

15. دستبند یشم چند رنگ

دستبند یشم چند رنگ

فروش: 21 ژوئن 2014

فروخته شده توسط: Royal Fine Antiques Asia

قیمت چکش: 200000 تومان

 

این یک دستبند آنتیک، چند رنگ یشم با رنگ هاي‌ کمیاب و پر زرق و برق اسـت. قدمت دستبند یشم بـه دوره سلسله هان برمی گردد و همچنین ان را بـه یک عتیقه تبدیل کرده اسـت. این دستبند بـه قدری قهوه اي تیره و قرمز اسـت کـه تقریبا شبیه عقیق اسـت.

 

16. دستبند جید سلسله هان

دستبند جید سلسله هان

فروش: 25 اکتبر 2014

فروخته شده توسط: Royal Fine Antiques Asia

قیمت چکش: 200000 تومان

 

خطوط زرق و برق دار این دستبند یشم منحصر بـه فرد سلسله هان را بـه یک یافته منحصر بـه فرد و ارزشمند تبدیل کرده اسـت. البته، یک نکته نیز در مورد این النگوها وجوددارد: آن ها در اندازه هاي‌ خاصی ساخته شده اند. بنابر این اگر قصد دارید یک دستبند 200000 دلاری بپوشید، باید اندازه ان را درست انتخاب کنید.

 

17. گردنبند جید و الماس 14 کیلویی

گردنبند جید و الماس 14 کیلویی

فروش: 29 نوامبر 2019

فروخته شده توسط: US Jewelry Liquidations

قیمت چکش: 258000 دلار

 

اگر چه قیمت خرده فروشی ان 128000 دلار بود، اما این گردنبند بـه قیمت 258000 دلار فروخته شد. ساخته شده از هردو یشم و الماس، و همچنین طلای 14 عیار، این یک قطعه معاصر و پر زرق و برق اسـت کـه رنگ سبز درخشان یشم را برجسته می کند.

 

18. النگو یشم سبز

النگو یشم سبز

فروش: 2 فوریه 2019

فروخته شده توسط: Lin Lin Kuriyama

قیمت چکش: 260000 تومان

 

این یک النگو یشم سبز سنتی و درخشان اسـت و خیلی روشن تر از این نمیشود. در واقع بـه عنوان یک مجموعه فروخته شد کـه ممکن اسـت از همان یشم کنده شده باشد. یکی از نکات قابل توجه در مورد النگو این اسـت کـه آن ها باید از یک تکه یشم حکاکی شوند، بـه این معنی کـه باید بـه اندازه کافی یشم وجود داشته باشد. شـما نمی‌توانید اینکار رابا الماس انجام دهید.

 

19. النگو یشم حکاکی شده چینی

النگو یشم حکاکی شده چینی

فروش: 24 سپتامبر 2017

فروخته شده توسط: Antique Reader Inc.

قیمت چکش: 270000 تومان

 

همه ی یشم سبز نیست. در واقع، برخی از جالب ترین نمایش هاي‌ یشم شامل رنگ هاي‌ متعدد اسـت. دراین حالت، النگو رنگ‌هاي‌ سبز و قرمز زیبایی را بـه نمایش می گذارد کـه ان را بـه ویژه منحصر بـه فرد می کند.

 

20. گردنبند هاله جید و الماس

گردنبند هاله جید و الماس

فروخته شده: 17 دسامبر 2020

فروخته شده توسط: فدرال G Liquidation

قیمت چکش: 610000 دلار

 

این یک گردنبند باورنکردنی هاله یشم و الماس اسـت کـه دارای بیش از 56 قیراط الماس اسـت. گردنبند هاله ارزشی فراتر از یشم دارد، اما بـه اسانی می‌توان دید کـه چگونه درخشش یشم ان را مشخص می کند. در حالی کـه قیمت پیشنهادی این گردنبند 37000 دلار بود، قیمت ان بسیار بیشتر شد.

 

21. النگو زمرد جید

النگو زمرد جید

فروش: 29 اوت 2018

فروخته شده توسط: Harvard Auction Inc.

قیمت چکش: 700000 تومان

 

النگو جایگاه ویژه اي در جامعه چین دارد. در حالی کـه یشم جزء مهمی اسـت، خود النگو مهم اسـت – هدیه دادن النگوهای یشمی در جشن هاي‌ مهم زندگی سنتی اسـت. این النگو یشم خاص بـه سبک سلسله چینگ ساخته شده اسـت.

 


مطالب مشابه: 12 تا از بهترین سنگ های خوش شانسی دنیا


 

در پایان

قیمت یشم و چرایی گرانی یشم موضوعی جذاب اسـت کـه چندین عامل کلیدی در ان نقش دارد. ما همه ی این موارد را بـه طور عمیق در زیر پوشش خواهیم داد و روشی آسان برای تعیین ارزش یشم ارائه میدهیم. ما تفاوت‌هاي‌ ظریف بین نفریت و یشم «دو نوع یشم» را بررسی می کنیم ودر مورد روندهای فعلی بازار کـه می تواند بر ارزش آتی قطعه شـما تأثیر بگذارد،

جدیدترین مطالب سایت