راهنمای طراحی استایل کژوال

راهنمای طراحی استایل کژوال

قوانین مربوط به پوشش و لباس ممکن است در ابتدا به دلایل کاملاً متفاوتی ایجاد شده باشند، اما اکنون آنها عمدتاً دستورالعمل ‌هایی به ما ارائه می ‌دهند که با توجه به شرایط و در مکان ‌های مختلف، چه لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنیم. چرا که لباس‌ مکان ‌های مختلف باید متفاوت از هم باشند.

 

برای مثال، برای قرار شام با تعدادی از همکاران و دوستان، لباس‌ های غیررسمی یا کژوال انتخاب مناسبی هستند و بر راحتی و استایل شخصی فرد تأکید می ‌کنند. به طور کلی، استایل‌ های مختلفی برای مکان ‌های مختلف وجود دارند.

 

یکی از آن ‌ها، استایل کژوال است. استایل کژوال به استایلی با لباس‌ های راحت گفته می‌شود. البته این استایل نباید با لباس‌ های روزمره خیابانی یا لباس ‌هایی که در خانه پوشیده می‌ شوند، اشتباه گرفته شود.

 

واژه”کژوال” به معنای غیررسمی است، بنابراین لباس ‌های به کار برده شده در آن،  کاربردی و راحت هستند و در عین حال از آراستگی و تا حدی شیکی و ظرافت نیز برخوردار می ‌باشند.

 

از لباس‌ هایی که در استایل کژوال به کار برده می ‌شوند، می‌توان به جین، تی‌شرت و کفش‌ های کتانی اشاره کرد که از رایج‌ ترین لباس ‌های غیررسمی هستند. فروشگاه اینترنتی لباس پوشاک ایرانیان، فروشگاهی است که می‌توانید این لباس ‌ها را از آن تهیه کرده و استایل کژوال فوق‌العاده زیبایی داشته باشید.

 

تغییر ظاهر معمولی خود با ترفندهای ساده

همه ما در زندگی روزمره خود افراد معمولی با استایل‌‌ های ساده و معمولی هستیم و یک مدیر مقتدر با استایل رسمی ( کت و شلوار)  در محل کار، به فردی کاملاً متفاوت در زندگی روزمره خود تبدیل می‌شود. می ‌توان گفت لباس ‌ها بر روی شخصیت و نحوه تعامل افراد تاثیر می ‌گذارند.

 

اگر به نحوه پوشش خود اهمیت می ‌دهید و از طرفداران دنیای فشن هستید و دوست دارید که حتی در زندگی روزمره و معمولی خود هم شیک باشید، نکاتی وجود دارند که با رعایت کردن و توجه به آن ‌ها، می ‌توانید تغییرات بزرگی در ظاهر معمولی خود ایجاد کنید. یکی از مهم ‌ترین نکات در استایل کژوال این است که در حالی که غیررسمی لباس می پوشید، خیلی غیررسمی به نظر نرسید. شما می توانید با پوشیدن لباس ‌هایی که به خوبی به شما می ‌آیند، به این مهم دست پیدا کنید.

 

یک لباس غیر رسمی را می‌ توان با ست کردن با اکسسوری ‌های مختلف و مناسب، جلوه‌ای زیبا و متفاوت بخشید. همچنین استفاده از یک ساعت یا حتی عینک نیز می‌ تواند بدون رسمی ‌کردن لباس، زیبایی و تغییر را به استایل شما اضافه کنند.

 

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که بین مناسبت ‌های رسمی و غیررسمی تمایز قائل شویم. موقعیت‌ های معمولی و غیر رسمی می ‌تواند شامل دویدن یا ملاقات با دوستان برای صرف قهوه باشد. مناسبت‌ های رسمی نیز رویدادهایی مانند عروسی، مراسم کاری یا سایر رویدادهای مشابه هستند که استایل کژوال برای آن ‌ها مناسب نیست.

 

استایل کژوال برای مردان ساده ‌تر است. یکی از گزینه‌ها شلوار جین و پیراهن ساده و سبک است که با کفش‌های کتانی ست می ‌شوند. برای ایجاد تغییر در استایل کژوال مردان، می ‌توان از یک ژاکت، کلاه، عینک، ساعت، دستبند‌های مردانه و … استفاده کرده و آن را تغییر دهند.

 

برای خانم‌ها نیز از آن‌ جایی که انتخاب‌ های زیادی وجود دارد، داشتن یک استایل کژوال متفاوت می ‌تواند دشوار اما در عین حال متنوع باشد.

 

برای مثال، خانم‌ها می‌ توانند در فصل تابستان، یک دامن و پیراهن یا یک شلوار بلند با تاپ انتخاب کنند. این استایل را می‌توان با اکسسوری‌ های متنوعی از جمله گوشواره، دستبند و گردبند و همچنین صندل ‌های رنگارنگ، به شکل متفاوتی تکمیل کرد.

 

توجه داشته باشید که در استایل کژوال ممکن است مد‌های روز، بسیار تاثیر‌گذار باشند. البته ممکن است این ترند‌ها و مد‌ها اشتباه درک شوند و به سرعت نیز از بین بروند، به این معنی که آنچه امروز به عنوان یک مجموعه از عناصر مد روز شیک در نظر گرفته می‌ شود، ممکن است به زودی دقیقاً برعکس شود.

 

بنابراین، نکته ساده اما مهم دیگری برای داشتن یک استایل معمولی زیبا، این است که به جای پیروی کردن مداوم از مد‌ها، در استایل خود به ظرافت و سادگی توجه داشته باشید. به این معنی که لباس شما تأثیر مثبت و ماندگاری هم بر روی خودتان و هم دیگران بر جای بگذارد.

راهنمای طراحی استایل کژوال

چگونه یک استایل منحصر به فرد با لباس های معمولی ایجاد کنیم از تیشرت تا شلوار جین

تطبیق ‌پذیری لباس ‌های غیررسمی و کژوال آن ‌ها را به انتخابی محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است. اما تصور اغلب افراد این است که با لباس ‌های معمولی نمی ‌توان استایل شیکی داشت و استایل متفاوت و منحصر به فردی برای خود ایجاد کرد. این فکر اشتباه است.

 

هنگام پوشیدن لباس‌ های غیررسمی، رعایت تعادل بین ظاهر خیلی غیررسمی و شیک به نظر رسیدن بسیار مهم است. با استفاده از انتخاب اصولی و درست لباس ‌ها و رعایت برخی نکات، می‌توان با لباس‌ های معمولی نیز استایلی منحصر به فرد داشت. در این راستا، در ادامه چند نکته ذکر شده است.

 

اولین مورد این است که شما باید لباسی را انتخاب کنید که به خوبی با اندام شما تناسب داشته و به نظر شما خوب باشد. حتما لباسی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، چرا که این موضوع بر اعتماد به نفس شما اثر مثبت می ‌گذارد.

 

نکته بعدی این است که استایل خود را با اکسسوری ‌های مختلف و متنوع تکمیل کنید. برای مثال یک دستبند زیبا یا یک ژاکت سبک می ‌تواند بدون اینکه لباس را خیلی رسمی کند، آن را منحصر به فرد نشان دهند.

 

سومین نکته این است که پوشیدن چند ترند در یک زمان ایده خوبی نیست. لباس شما باید طوری به نظر برسد که برای آن تلاش کرده‌اید، نه اینکه نمایش ‌های مد را عیناً تقلید کرده ‌اید.

 

از سبک ‌های کلاسیک دور نشوید. چرا که اشتباه کردن در استایلی متشکل از شلوار جین، تی شرت و کفش ورزشی سخت است. به این دلیل که این استایل یک ظاهر کلاسیک است که هرگز از مد نمی ‌افتد.

 

لباس‌ های کژوال و غیررسمی راهی عالی برای بیان استایل شخصی شما و در عین حال احساس راحتی هستند. انواع مختلفی از لباس ‌های غیررسمی وجود دارند، اما مهم است که لباس‌ هایی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت و سبک زندگی شما باشند.

 

برای مثال، اگر فردی پرمشغله هستید و دوست دارید فعال بمانید، ممکن است بخواهید لباس ‌های غیر رسمی را انتخاب کنید که راحت و آزاد باشند.

 

همچنین مهم است که موقعیتی را که برای آن لباس راحتی می‌ پوشید را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شلوار جین و تی شرت برای یک روز معمولی مناسب هستند، اما برای یک مراسم رسمی ‌تر مانند صرف شام با دوستان در یک رستوران تقریباً لوکس، مناسب نیستند.

 

بهترین راه برای انتخاب لباس راحتی مناسب این است که مدل‌ های مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر به نظر می‌رسد. از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید، چرا که ممکن است از اینکه در لباس ‌های غیر رسمی و کژوال چقدر عالی به نظر می‌رسید، شگفت ‌زده شوید.

 

با در نظر گرفتن شلوار‌های جین و تی شرت یا پیراهن ساده به عنوان پایه استایل کژوال، گزینه ‌های زیادی برای ایجاد تغییر مثبت و متفاوت وجود دارند که استایل شما را خاص نشان می ‌دهند. برای مثال استفاده از جوراب ‌های رنگی، می‌ توانند در عین ایجاد تفاوت، به استایل شما روح و جلوه ‌ای منحصر به فرد ببخشند.

 

تی شرت، شلوار جین و کفش ورزشی، همه از ساده ‌ترین و در عین حال اصلی ‌ترین مولفه‌ های استایل کژوال هستند. دمپایی، شلوارک یا لباس‌ های گشاد مانند شلوار گرمکن یا هودی برای این استایل مناسب نیستند و نباید استفاده شوند.

 

پارچه‌ هایی مانند جین، پنبه، کتان و پلی استر از پارچه ‌های به کار برده شده در استایل کژوال هستند و می ‌توانند با پارچه ‌های ظریف ‌تر مانند ابریشم، مخمل و ترمه نیز ترکیب شوند.

 

به هنگام انتخاب لباس خود، فکر کردن به این موضوع که چه کسی شما را دعوت کرده، چه کسی در جمع خواهد بود و چه جوی احتمالاً وجود خواهد داشت، نکته مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. اصل کلیدی دیگر این است که حتماً باید لباس ‌های تمیز و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی بپوشید.

راهنمای طراحی استایل کژوال

انتخاب فروشگاه مناسب برای خرید

علاوه بر انتخاب لباس مناسب برای هر نوع استایلی، انتخاب یک فروشگاه مناسب برای خرید لباس نیز امر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت. امروزه با گسترش اینترنت، خرید آنلاین بسیار رواج پیدا کرده و به بهترین و مناسب‌ ترین انتخاب برای خرید لباس‌ ها تبدیل شده است.

 

از طرف دیگر، فروشگاه‌ های آنلاین طیف گسترده ‌ای از لباس ‌های متنوع را ارائه می‌ دهند که این موضوع حق انتخاب را افزایش می‌ دهد.

 

فروشگاه آنلاین لباس پوشاک ایرانیان یکی از فروشگاه‌ های اینترنتی فروش لباس است که طیف وسیع و متنوعی از البسه را در کیفیت درجه یک ارائه می‌دهد. فروشگاه ایرانیان خدماتی را برای کمک به افراد ارائه می‌ دهد تا بتوانند انتخاب ‌های بهتری برای استایلی زیبا و منحصر به فرد داشته باشند.

 

در این فروشگاه، لباس ‌هایی متناسب با هر بودجه ‌ای وجود دارد که افراد برای انتخاب لباس و خرید، محدودیت ندارند.

جدیدترین مطالب سایت