نکاتی که قبل از خرید مانتو تابستانی باید بدانید !

نکاتی که قبل از خرید مانتو تابستانی باید بدانید !

اگر قصد خرید مانتو دارید قبل از خرید بهتر است این 8 نکته مهم را بخوانید تا بهترین انتخاب مانتو در تابستان را داشته باشید.

 

تابستان فصلی پر از رنگ‌هاي‌ زنده و پرانرژی است، فصلی پر از گرما و جنب و جوش. برای همین سبک انتخاب لباسش با فصل‌هاي‌ دیگر متفاوت است. دراین مقاله اصول انتخاب مانتوی تابستانی را بررسی میکنیم تا بتوانید بهترین و زیباترین مدل مانتوها را برای این روزهای گرم و پر انرژی انتخاب کنید.

 

توجه به فرم بدن و قد

قبل از خرید مانتو تابستانی حتماً به فرم بدن و قدتان دقت کنید یا یک راهنمای مناسب برای خرید مانتو بر اساس فرم بدن را مطالعه کنید. این دو عنصر کلیدی برای مانتویی که قرار است بپوشید تعیین تکلیف می کنند و بشما می گویند کدام مانتو برایتان مناسب است و کدام به کارتان نمی آید. برای مثال کسانی که بالا تنه پری دارند بهتر است مانتوی یقه هفت بپوشند تا لاغرتر نشانشان دهد و کسانی که پایین تنه‌شان درشت است، بهتر است از مدل‌هایي با کمربند استفاده کنند که قسمت پایین لباس مثل یک دامن فون بایستد.

 

ترکیب رنگ‌هاي‌ تابستانی را انتخاب کنید

وقتی نیت کردید سراغ خرید مدل های مانتو مجلسی و اسپرت جدید بروید، حتماً به ترکیب رنگ‌ها توجه کنید. تابستان پر از رنگ‌هاي‌ شاد است که می توانید از ان‌ها الهام بگیرید. برای مثال وقتی می خواهید مانتو اسپرت بخرید میتوانید از ترکیب رنگ طوسی و صورتی ملایم، سبز تیره و زرد روشن، بنفش و سفید و آبی کاربنی و زرد استفاده کنید.

 

ترکیب طوسی و صورتی و همینطور بنفش و سفید برای افرادی با روحیه‌هاي‌ آرام مناسبتر است و کسانی که بعد ماجراجویی و شجاعت در شخصیتشان پررنگ‌تر است می توانند سراغ رنگ‌هایي مثل سبز و زرد و همینطور آبی کاربنی و زرد یا حتی سرخابی بروند.

 

برای انتخاب مانتوی مجلسی هم علاوه بر رنگ مشکی، می توانید از طوسی و سرمه‌اي کمک بگیرید.

نکاتی که قبل از خرید مانتو تابستانی باید بدانید !

مانتو طرح‌دار بخرم یا ساده؟

برای خرید مانتوی تابستانی دنیایی از رنگ‌ها و طرح‌هاي‌ مختلف وجوددارد که هر کس بسته به سلیقه‌اش میتواند سراغ یک یا چند مدل برود؛ بعضی از مدل‌ها طرح‌دار هستند و بعضی‌ها ساده.

 

قانون خوش‌پوشی بشما می گوید میتوانید یک مانتوی ساده رابا یک شال ساده بپوشید اما نمی توانید یک شال طرح‌دار رابا یک مانتوی طرح‌دار همراه کنید! بهمین دلیل بهتر است حتماً این قانون را مدنظر داشته باشید.

 

این قانون یک استثنا هم دارد؛ ان هم وقتی است که برای مثال شالتان طرح‌دار باشد و مانتویی که می پوشید بطور کلی ساده باشد؛ اما تنها یک بخش ان مثل سرآستین‌ها به طرح شال شباهت داشته باشد.

 

کدام پارچه را انتخاب کنم؟

برای انتخاب پارچه قید پارچه‌هاي‌ ضخیم را بزنید و سراغ مانتوهایی راکه در بافت الیافشان مواد مصنوعی بکار رفته است، نروید؛ بلکه پارچه‌هایی را انتخاب کنید که از مزایای الیاف طبیعی بهره‌مند هستند. به عبارت دیگر هر چه وزن پارچه مانتوی شما کمتر باشد و بیشتر از الیاف طبیعی مثل نخ پنبه تهیه شده باشد، خنک‌تر می مانید و قاعدتا حس بهتری پیدا می کنید.

 

نکته مهمی که باید به ان توجه داشته باشید تهیه مانتو از برندهای معتبر است؛ بعضی برندها مانتوهایی با الیاف طبیعی تولید میکنند؛ اما جنس پارچه طوری است که یا خیلی زود روی ان به‌اصطلاح دانه‌دانه می شود یا این که رنگشان با یکبار شستن چندین درجه متفاوت خواهد شد.

 

کت و دامن برای مجالس مهم مناسب است؟

درکنار انواع مانتوهای مناسب برای مجالس؛ گزینه دیگری هم برای شیک پوشی وجوددارد و ان همراه کردن کت تک مجلسی شیک زنانه با یک دامن تا زیر زانو و جوراب ضخیم است.

 

این ست برای حضور در مجالس زنانه‌اي که رسمیت ان‌ها بالاست بسیار مناسب است و می تواند تغییر زیادی در استایلتان ایجاد کند. به خاطر داشته باشید که باید بین رنگ کت و دامن و کیف و کفشتان هماهنگی و هارمونی به چشم بخورد.

 

باید بین کدام اجزا هماهنگی وجود داشته باشد؟

استایل‌هاي‌ تابستانی طبق معمول یا شامل شال و مانتو و شلوار می شوند یا بجای شلوار از دامن بلند استفاده میشود. یکی از کارهایی که می توانید برای خوش استایل‌تر شدن از ان کمک بگیرید این است که به این ترتیب پیش بروید:

 

اول یک مانتو انتخاب کنید و بعد بر اساس رنگ و مدل ان سراغ انتخاب شال بروید.

بعد از انتخاب این دو کیف و کفشی انتخاب کنید که به رنگ شال بیایند و با مانتو هم هارمونی داشته باشند.

برای شلوار یا دامن میتوانید از رنگ‌هاي‌ خنثی یا استفاده کنید.

 

البته روش بالا که شامل هماهنگی رنگ شال و کفش می شود یکی از روش‌هاي‌ ساختن استایل تابستانه است. بعضی‌ها رنگ شلوار رابا شال هماهنگ انتخاب میکنند و کفشی با رنگ خنثی یا بژ می‎‌پوشند. همه ی چیز به سلیقه شما برمی‌گردد.

نکاتی که قبل از خرید مانتو تابستانی باید بدانید !

 

چه طرح‌هایي برای این فصل مناسب است؟

طبق معمول استفاده از طرح گل‌ها و میوه‌ها برای پارچه‌هاي‌ تابستانی ایده خوبی است؛ البته با رعایت این نکته که طرح پارچه با توجه به تیپ شخصیتی شما و مراسمی که قرار است در ان شرکت کنید، انتخاب می شود؛ برای مثال وقتی به یک مهمانی رسمی دعوت شده‌اید پوشیدن مانتوی مجلسی ساده یا نهایتا گل‌دار انتخابی به مراتب بهتر از پوشیدن مانتویی با طرح گیلاس است!

 

هماهنگی بین مانتو و سایر لباس‌ها

برای این که بتوانید استایلتان را هر چه تابستانه‌تر کنید تنها انتخاب مانتویی با ویژگی‌هاي‌ بالا اهمیت ندارد؛ بلکه بهتر است نکات دیگری را درنظر بگیرید تا هر چه زیباتر به چشم بیایید. این نکات شامل موارد زیر میشود:

 

انتخاب کیفی با جنس مناسب:

بهتر است استفاده از کیف‌هاي‌ چرمی رابه مهمانی‌هاي‌ شب موکول کنید ودر طول روز از کیف‌هاي‌ حصیری یا پارچه‌اي استفاده کنید. این دو مدل احساس خنکی بیشتری بشما و بیننده منتقل میکند.

 

انتخاب اکسسوری تابستانه:

در فصل تابستان تا جاییکه می توانید سراغ اکسسوری‌هایي بروید که خنکی را تلقین می کنند. برای مثال به دست کردن النگویی که از نمد تهیه شده برای زمستان مناسب است؛ ولی بکار تابستان نمی آید. میتوانید از زیورآلات پارچه‌اي سوزن‌دوزی شده کمک بگیرید یا سراغ اکسسوری‌هاي‌ پلاستیکی با رنگ‌هاي‌ بولد Bold بروید.

 

شلوار آزاد و خنک:

بجای پوشیدن شلوار جین در تابستان، بیشتر سراغ شلوارهای نخی راسته یا دامن‌شلواری بروید.

 

صندل با کمی پاشنه:

پوشیدن صندل دراین فصل بسیار زیاد می شود؛ اما بهتر است به استاندارد بودن ان دقت کنید. پوشیدن صندل‌هاي‌ تخت نه برای کمرتان خوب است و نه خیلی بکار استایلتان می آید.

 

مدل هاي‌ مانتو جدید تابستانی در پایین موجود میباشد لطفا از مطالب مدل مانتوهای تابستانه دیدن نمایید.

 

جدیدترین مطالب سایت