انتخاب لباس مناسب برای زمان بارداری

انتخاب لباس مناسب برای زمان بارداری

بهترین لباس  در زمان بارداری

 

در زمان بارداری پوشیدن لباس مناسب و راحت اهمیت زیادی برای راحتی مادر دارد.

 

یکی از نگرانی هاي همیشگی زنان حامله، انتخاب لباس مناسب در زمان بارداری هست. درسال هاي جدید، انواع مدلهای لباس بارداری به بازار آمده هست.

 

به گزارش تالاب اکنون که مدلهای حجیم و بادکرده مجدد مد شده هست، خرید لباس آسان تر شده هست، به خصوص در ماه هاي اول بارداری که اندام شما تغییر چندانی نکرده هست، انتخاب لباس خیلی آسان تر هست و میتوان از لباسهای معمولی هم بهرهگیری کرد؛ اما پس از شش ماه نیاز دارید که لباسی متناسب با شکم و اندام بزرگ شده خود خریداری کنید.

 

۱- به چنین پارچه اي دقت کنید. پارچه لباس باید آسان باشد و قابلیت جذب کافی را داشته باشد. پارچه اي گزینه کنید که چهار تا ۱۰ درصد نایلون یا الیاف کششی داشته باشد تا متناسب با افزایش حجم شما، کشیده و منبسط شود. پارچه هاي نخی کشباف و استرچ، پارچه هایي بسیار فوق العاده برای بانو هاي حامله هست.

 

۲- مقدور هست بدن تان خیلی سریعا تر از آنچه فکر می‌کنید، رشد کند و لباس هایتان اندازه شما نشود. پس در گزینه اندازه درست دقت کنید. اگر بین دو اندازه شک دارید، اندازه بزر گتر را انتخاب کنید.

 

۳- لباسهای زمان بارداری نباید با رشد شکم، سینه و حتی رانها، برای شما کوچک شود. بنابر این باید حجم، پهنا و قد اضافی داشته باشد تا لباس را بتوانید در بیشتر زمان بارداری بپوشید.

 

۴- به برش و مدل لباس دقت کنید. پایین تنه لباس و قسمت شکم باید خیلی بزرگ و گشاد باشد که با شکم و ران شما متناسب باشد. بالا تنه لباس بهتر هست به شکلی باشدکه از بالا به سوی پایین تدریجی گشاد شود.

 

۵- از شلوارهای جین مخصوص بارداری که انواع گوناگون آن در بازار پیدا میشود، بهرهگیری کنید تا هم آسان باشید و هم احساس کنید که مثل همه ی وقت لباس می‌پوشید. کمر قابل تنظیم این شلوارها بشما کمک میکند که شلوار رابا اندازه متغیر کمر خود منطبق کنید.

انتخاب لباس مناسب برای زمان بارداری

لباس بارداری

۶- بهتر هست شلوارهایی گزینه کنید که کمرش زیر شکم شما قرار می‌گیرد، این مدل شلوار، نه تنها آسان تر هست بلکه شیک تر و جالب تر هم هست.

 

۷- لباس زیر و شکم بند بارداری، به خصوص از ماه ششم بارداری به بعد، اهمیت زیادی دارد. در خرید لباس زیر و شکم بند، سهل انگاری و خسیسی نکنید؛ خرید لباس زیر مفید و مواظبت از اندامتان دراین زمان، بشما کمک می‌کند که بعد از زایمان زودتر به اندازه اصلی خود برگردید.

 

۸- پیراهن و دامن هایي انتخاب کنید که تا روی زانو یا بلندتر باشد، چون بزرگ شدن شکم، تدریجی لبه دامن را بالا می‌کشد و آنرا کوتاه تر نشان می‌دهد.

 

۹- تاپ و بلوزهای گوناگون با رنگ هاي متنوع تهیه کنید و آن ها رابا شمار محدودی لباس مناسب پایین تنه بپوشید. سعی کنید قسمت پایین تنه لباس شما مشکی و به رنگ تیره باشد.

 

۱۰- اگر در ماه پنجم یا ششم بارداری نیت خرید لباس دارید، مطمئن شوید که لباستان به اندازه کافی جادار هست تا بتوانید در ماههای بعدی هم آنرا بپوشید.

 

۱۱- پارچه هاي راه دار و پروژه دار، شما را بزرگتر نشان می‌دهد. بنابر این مدلهای تک رنگ و بیشتر به رنگ مشکی و تیره انتخاب کنید تا برجستگی هاي بدن شما را کوچکتر نشان بدهد.

 

۱۲- مقدور هست بخواهید لباس بارداری را بعد از زایمان ودر زمان شیردهی هم بهرهگیری کنید. بنابر این به این که لباس به سهولت از قسمت جلو باز شود تا بتوانید به فرزندتان شیر بدهید هم دقت کنید.

 

۱۳- دقت کنید که خیلی زود لباسهای بارداری خودرا نخرید. بیش تر مدلهای لباس بارداری مناسب دوره دوم و سوم بارداری هست و برای اوایل بارداری عمده مناسب نیست.

 

۱۴- کفش هم مثل لباس بسیار مهم هست ودر ماه هاي پايان بارداری باید حتماً کفش هاي آسان، گشاد و با پاشنه خیلی کوتاه بپوشید.

 

جدیدترین مطالب سایت