برد ایران در مقابل مراکش در جام جهانی 2018 روسیه

مجموعه : اخبار ورزشی
برد ایران در مقابل مراکش در جام جهانی 2018 روسیه

دومین برد تاریخ جام جهانی با گل به خودی رقم خورد !

روی ارسال زیبای حاج صفی در دقیقه ۹۵ عدد ۲۰ مراکش با سر زد تو دروازه خودشون.

تیم‌ ملی ایران در اولین دیدارش در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه با یک گل مراکش را شکست داد.

 

مرسى دفاع تيم حريف
مرسى گربه ى پيشگو
مرسى دنده ى اميد

 

موفقیت تیم ملی ایران در برابر تیم ملی مراکش در جهام جهانی 2018 روسیه

 

به گزارش تالاب به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدارش در چارچوب جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه زنیت آره‌نا سن‌پترزبورگ به مصاف مراکش رفت. این دیدار در نهایت با یک گل به سود یوزهای ایرانی به اتمام رسید. تک گل این دیدار را بوداهوز در دقیقه ۹۱ به اشتباه وارد دروازه مراکش کرد.

 

نیمه نخست

دقیقه ۲: توپ ارسالی مهدی بن‌عطیه به جناح راست دفاع ایران با دفع ناقص مدافعان تیم‌ملی همراه شد تا توپ در پشت محوطه جریمه به امین حارث بازیکن مراکش برسد. او به صورت یک ضرب به سمت ایران ضربه‌اش را روانه کرد که توپ با اختلاف از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

 

دقیقه ۳: بازیکنان مراکش از روی نقطه کرنر روی زمین توپ رابه داخل محوطه جریمه ایران فرستادند که توپ به حکیم زیاش رسید اما ملی‌پوشان خوش‌شانس بودند که توپ از زیر پای او رد شد.

 

دقیقه ۴: آمرابات از سمت راست مراکش روی دروازه ایران ارسال بلندی را انجام داد که توپ روی سر بلهندا فرود آمد اما ضربه او از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

 

دقیقه ۸: توپ بلند مراکشی‌ها به داخل محوطه جریمه ایران با دفع اشتباه روزبه چشمی همراه شد تا توپ در اختیار الکعبی قرار گیرد. با این حال او نتوانست از این موقعیت استفاده کند و ضربه‌اش با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۱۰: مسعود شجاعی، کاپیتان تیم‌ملی با خطای شدیدی که روی بازیکن مراکش انجام داد، از چاکر، داور بازی، کارت زرد دریافت کرد.

 

دقیقه ۱۹: توپ بلند ارسالی بازیکنان مراکش به داخل محوطه جریمه ایران با دفع اشتباه ملی‌پوشان همراه شد که همین مسئله باعث شد تا بازیکنان مراکش چند مرتبه در آستانه باز کردن دروازه ایران قرار گیرند اما در نهایت با مهار بیرانوند و دفع حاج‌صفی توپ به کرنر رفت.

 

دقیقه ۲۱: پس از ۲۰ دقیقه فشار روی دروازه‌ ایران، اینبار ملی‌پوشان بودند که روی ضد حمله، موقعیت به دست آورد. کریم انصاری فرد روی این حمله در داخل محوطه جریمه مراکش صاحب توپ شد اما نتوانست ضربه خوبی را راهی دروازه رقیب کند و مدافعان قرمزپوش مراکش توپ را پیش از رسیدن به دروازه دفع کردند.

 

دقیقه ۳۰: امین حارث روی پاس اشرف حکیمی در داخل محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و بلافاصله ضربه‌اش رابه سمت دروازه ایران زد که بیرانوند با هوشیاری توپ را مهار کرد.

 

دقیقه ۳۲: ملی‌پوشان روی یک ضربه ایستگاهی، ارسال بلندی رابه داخل محوطه جریمه مراکش انجام دادند که توپ به روزبه چشمی رسید اما مدافع ایران نتوانست ضربه دقیقی رابه توپ بزند تا ضربه‌اش از بالای دروازه به بیرون برود.

 

دقیقه ۴۱: روی نفوذ عالی امید ابراهیمی، ایران صاحب یک ضد حمله شد. ابراهیمی با یک پاس عالی آزمون را صاحب موقعیت تک به تک کرد اما او نتوانست ضربه‌اش را وارد دروازه مراکش کند و توپ توسط دروازه‌بان این تیم دفع شد. توپ بازگشتی هم به علیرضا جهانبخش رسید که دروازه‌بان مراکش این توپ را هم دفع کرد.

 

دقیقه ۴۵: ضربه ایستگاهی احسان حاج‌صفی به شکلی خطرناک از بالای دروازه مراکش به بیرون رفت.

 

نیمه نخست دیدار ایران و مراکش، ساعت ۲۰:۱۹ به اتمام رسید.

 

نیمه دوم دیدار ایران و مراکش ساعت ۲۰:۳۴ آغاز شد.

 

برد ایران در مقابل مراکش در جام جهانی 2018 روسیه

تصاویری از هواداران ایرانی حاضر در ورزشگاه

 

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: علیرضا جهانبخش از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

تا دقیقه ۶۵ دیدار دو تیم با تساوی بدون گل پیگیری میشود. بازی متعادل پیگیری میشود و با اشتباهاتی که دو تیم دارند، هیچکدام نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه رقیب ایجاد کنند.

 

دقیقه ۶۷: مسعود شجاعی کاپیتان تیم‌ملی که یک کارت زرد هم از داور بازی دریافت کرده بود، تعویض شد و بجای او مهدی طارمی به میدان آمد. پس از بیرون رفتن شجاعی، احسان حاج‌صفی بازوبند کاپیتانی تیم‌ملی رابه بازو بست.

 

دقیقه ۷۵: نورالدین آمرابات در برخوردی که با وحید امیری داشت، از ناحیه سر دچار مصدومیت شد تا رنار، سرمربی مراکش وادار به انجام یک تعویض اجباری شود. بجای بازیکن مصدوم مراکش، سوفیان آمرابات به میدان آمد.

 

دقیقه ۷۷: امید ابراهیمی که روی صحنه تکلی که در اوایل نیمه دوم زده بود، دچار مصدومیت شده بود، نتوانست به بازی ادامه دهد و جای خود رابه مجید حسینی داد. همچنین عزیز بوهادوز از تیم مراکش بجای الکعبی به میدان آمد.

 

دقیقه ۷۸: حکیم زیاش از پشت محوطه جریمه ضربه محکمی رابه گوشه دروازه ایران زد که این موقعیت به خوبی توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۸۲: مانوئل داکوستا بجای امین حارث به میدان آمد.

 

دقیقه ۸۵: علیرضا جهانبخش به ناگهان دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد تا کی‌روش به اجبار وی را تعویض کند و سامان قدوس رابه میدان بفرستد.

دقیقه ۹۱: کریم انصاری‌فرد از داور دیدار، کارت زرد دریافت کرد.

 

دقیقه ۹۴: روی ارسال زیبای حاج‌صفی، مدافع مراکش به اشتباه دروازه خودشان را باز کرد تا دیدار یک بر صفر شود. گل به خودی مراکش را بوداهوز به ثمر رساند.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، روزبه چشمی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، وحید امیری، کریم انصاری فرد، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون.

 

ترکیب مراکش: مونیر الکجویی، مهدی بن عطیه، رومن سایس، اشرف حکیمی، امین حارث، یونس بلهندا، مبارک بوصوفا، کریم الاحمدی، حکیم زیاش، نورالدین امرابات و ایوب الکعبی.

 

جدیدترین مطالب سایت