مصاحبه کارلوس کی روش در نشست مطبوعاتی «بازیکنان پرسپولیس»

مجموعه : اخبار ورزشی
مصاحبه کارلوس کی روش در نشست مطبوعاتی «بازیکنان پرسپولیس»

مصاحبه کارلوس کی روش در  نشست مطبوعاتی

در مصاحبه که با کارلوس کی روش امروز در نشست مطبوعاتی انجام گرفت او از روند بازی بازکنان ایرانی و  شرط کی روش برای دعوت پرسپولیسی ها به تیم ملی را بیان نمود درباره تیم ملی فوتبال ایران صحبت کرد. کی روش در بخشی از سخنانش درباره اضافه وزن و دلیل دعوت نشدن بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی گفت.

 

امروز آخرین جلسه ما با آقای تاج برگزار شد، هرچند نمی توانم درباره جزئیات آن به صحبت بپردازم اما می توانم بگویم جلسه بسیار خوبی داشتیم، البته من پیش از این نیز عنوان کرده بودم برنامه آماده سازی محدودی خواهیم داشت و این برنامه تغییری نکرده است، ما تغییرات عمده ای نخواهیم داشت.

 

قوانین تیم ملی برای باشگاه ها نیزبه اجرا دربیاید
قوانینی که برای تیم ملی به اجرا در می آید باید برای باشگاه ها نیز به اجرا دربیاید، بنابراین برای تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، نباید لیگ تعطیل شود، خواهیم دید که تبعیت از قوانین فیفا عواقب خواهد داشت، این موضوع بعضی ها را خوشحال خواهد کرد و افرادی که این شرایط را برای تیم ملی به وجود آوردند آینده مسئول خواهند بود.

 

بعضی از بازیکنان به تیم ملی دعوت نمی شوند
برنامه ای که اکنون اجرا می شود برنامه ای نیست که من آن را ریخته باشم، من به این برنامه اعتقادی ندارم اما اکنون این اتفاق افتاده است،

 

بعضی ها می گویند باید از قوانین فیفا تبعیت کنیم اما باید بگویم که تبعیت از این قوانین تبعاتی برای فوتبال ایران خواهد داشت، تبعیت از قوانین فیفا برای برخی بازیکنان نیز عواقب خواهد داشت، این اتفاق باعث می شود تا تعدادی از بازیکنان به تیم ملی دعوت نشوند.

 

من اکنون در ایران به سر می برم نه خارج از کشور
به برخی از رسانه های ورزشی در ایران می گویم سعی نکنند با برخی رفتارها تیم ملی را برهم بزنند، من اکنون در تعطیلات حضور ندارم و اینجا هستم، در این نشست مشغول صحبت هستم نه خارج از ایران، وقتی من از ایران خارج می شوم نیز به تماشای بازی بازیکنان لژیونر ایران می پردازم، وقتی از ایران خارج می شوم برای اردوها و بازی های دوستانه است.

 

بهترین برنامه را اکنون در اختیار نداریم
قطعا می گویم تغییری در برنامه لیگ به وجود نمی آید، همان طور که بعضی ها می خواهند ما با برنامه ریزی و براساس قوانین فیفا پیش خواهیم رفت، همه شما می دانید من در این شش سال چگونه کار کرده ام، عملکرد من کاملا مشخص است

 

من همیشه سعی کرده ام بهترین برنامه را برای نتیجه گیری تیم ملی داشته باشم اما اکنون اتفاقاتی افتاده که ما نمی توانیم بهترین برنامه را برای آماده سازی تیم ملی داشته باشیم چرا که بعضی از افراد می خواهند ما از قوانین فیفا تبعیت کنیم.

 

به خاطر چهار باشگاه نباید لیگ را تعطیل کرد
بعضی از کارشناسان در فوتبال ایران می گویند ما برنامه های خوبی برای آماده سازی تیم ملی نداریم، آنها در ایران به گونه ای حرف می زنند که همه خوشحال شوند اما وقتی به کشور خود می روند کارها را گونه ای دیگر اجرا می کنند.

 

با این وجود به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال توصیه می کنم که برنامه های باشگاه ها و لیگ قهرمانان آسیا را پیش بینی کنند و به خاطر 4 باشگاه لیگ را تعطیل نکنند تا 12 تیم دیگر فعالیت داشته باشند.

 

باید بازیکنان جوان به تیم ملی دعوت شوند
ما برنامه های مان را مختصر کردیم و اگر بخواهیم به همین ترتیب به کارمان ادامه دهیم نمی توانیم برخی از بازیکنان را دیگر به تیم ملی دعوت کنیم، ما در برنامه های مان باید شرایطی به وجود بیاوریم تا بازیکنان جدید و جوان به تیم ملی اضافه شوند.

 

پرسپولیسی ها دعوت نمی شوند
من به این دلیل بازیکنان پرسپولیس را به اردو دعوت نمی کنم که سرمربی پرسپولیس می گوید بازیکنان این تیم زیاد غذا می خورند و ما نمی توانیم با این شرایط آنها را به تیم ملی دعوت کنیم. من می خواهم جدی صحبت کنم. بازیکنان پرسپولیس وزن زیادی دارند و حرفه ای نیست که ما از آنها دعوت کنیم.

 

من به این دلیل نمی خواهم از پرسپولیس بازیکنی به تیم ملی دعوت کنم که آنها سه کیلو اضافه وزن دارند و در حد استاندارد نیستند، شما فرض کنید ما بخواهیم در بازی با قطر از نفراتی استفاده کنیم که سه کیلو اضافه وزن دارند.

 

مثل کشورهایی همچون کرواسی نیستیم
برخی از بازیکنان بسیار خوب و جوان ما مانند سعید عزت اللهی در همین تیم ملی توانستند خود را نشان دهند، ما مثل بعضی کشورها مانند کرواسی نیستیم که در چین اردو بزنیم و به بازیکنان جدیدمان فرصت بازی تدارکاتی بدهیم، با این برنامه بازیکنان جوان فرصت خودنمایی ندارند.

 

مربی پرسپولیس گفت بازیکنان این تیم حرفه ای نیستند
البته این که این بازیکنان چاق هستند و نباید به تیم ملی دعوت شوند نظر من نیست و این را مربی آنها گفت، من احترام زیادی برای آنها قائل هستم اما مربی آنها به من درس داد که آن ها حرفه ای نیستند و چاق می شوند، آن ها وزن زیادی دارند و چاق هستند. من باید به هواداران و تماشاگران بگویم که احترام زیادی برای بازیکنان قائل هستم.

 

من هیچوقت به بازیکنان توهین نمی کنم
هواداران پرسپولیس باید بدانند از کسانی گله کنند و به صفحه مجازی آنها بروند که گفتند بازیکنان پرسپولیس چاق هستند و شرایط خوبی ندارند، من هیچ وقت به بازیکنان توهین نمی کنم و برای آن ها احترام زیادی قائل هستم. آن ها همواره بهترین عملکرد را داشتند و حضور آن ها همیشه مثمرثمر بوده است اما مربی ان ها نظر دیگری دارد.

 

نمی توانم به مربیان ایرانی آموزش دهم
باز هم می گویم تبعیت از قوانین فیفا برای کادرفنی تیم ملی عواقب خواهد داشت چون زمان محدودی داریم و نمی توانیم به آن ها آموزش بدهیم. ما در ماه نوامبر با سوریه بازی کردیم.

 

تیم ما رده نخست را در اختیار دارد و بیشترین امتیاز را کسب کرده است. این یک واقعیت است که ما چهار سال برترین تیم آسیا بودیم و تقریبا یک سال و نیم است که شکستی را تجربه نکرده ایم و مردم از این موضوع خوشحال هستند.

 

من و تاج با هم متحد هستیم
اما در ماه دسامبر تمام برنامه های ما به هم ریخت چرا از آن ماه ما مجبور شدیم بر اساس قوانین فیفا پیش برویم، من و کادر فنی تیم ملی با صلح و آرامش و هماهنگی به ایران بازگشتیم و مشکلی در این زمینه وجود نداشت

 

بروید از کسانی سوال بپرسید که این جدایی را به وجود آوردند، من و آقای تاج با هم کار می کنیم حداکثر تلاش خود را انجام می دهیم تا راه حل هایی برای مشکلات به وجود آمده پیدا کنیم. ما با هم به شکل متحد کار می کنیم.

 

بهترین راه حل، طی کردن مسیر مستقیم است
برنامه من، برنامه ای بود که برای تیم ملی طراحی شده بود، متاسفانه با شرایطی مواجه شدیم که این برنامه ها به هم ریخت، افرادی باعث شدند تا این برنامه به هم بریزد، همه تلاش مان را می کنیم تا بتوانیم برای این مشکلات و برنامه های به هم ریخته راه حل پیدا کنیم هرچند فعلا بهترین راه حل، طی کردن مسیر مستقیم است.

 

با فرگوسن و کنته ارتباط خوبی دارم
من با مربیانی مانند کنته و فرگوسن ارتباط خوبی دارم، من با مربیانی که در نشست های مطبوعاتی خود تیم من را سرزنش می کنند رابطه ندارم، آنها می خواهند کارشان را با اینگونه اعمال پیش ببرند. من همه تلاش خود را برای تیم ملی انجام می دهم اما این را هم باید بگویم که برنامه های ما برای بازی در برابر تیم های قطر و ازبکستان و چین تفاوت زیادی با گذشته دارد.

 

با مربیانی جلسه می گذارم که در سطح خودم باشند
کی روش در اپاسخ به سوالی که در رابطه با جلسه حل اختلاف او و برانکو پرسیده شد گفت:اگر فرگوسن و کنته بخواهند با آنها جلسه می گذارم، من در مورد مربیانی مانند فرگوسن و کنته صحبت می کنم، ولی مربیانی که اول با رسانه ها صحبت می کنند و بعد می خواهند با من مواجه شوند کاری ندارم. من فقط با مربیانی که در سطح خودم باشند صحبت می کنم.

 

به اخبار که منتشر می شود اعتماد نکنید
سرمربی تیم ملی فوتبال درباره شایعات چند روز اخیر مبنی بر توافقش با الجزایری ها نیز گفت:شما نمی توانید به تمام اخباری که سایت ها و خبرگزاری ها منتشر می کنند اعتماد نکنید.

 

جدیدترین مطالب سایت