خرید و فروش در اینترنت

ممنوع التصویر شدن مهناز افشار از شایعه تا واقعیت !

ممنوع التصویر شدن مهناز افشار از شایعه تا واقعیت !

ممنوع التصویری مهناز افشار

مهناز افشار بازیگر معروف زن ایرانی در شبکه هاي اجتماعی اعلام کرد که ممنوع التصویر شده است. به گزارش تالاب هم زمان با انتشار سریال گلشیفته مهناز افشار یکی از بازیگران اصلی این سریال ممنوع التصویر شده است.

مهناز افشار در تویتر خود نوشته است:

بدلیل حمایت از دختران خیابان انقلاب تصویر من تا اطلاع ثانوی در تبلیغات شهری مجموعه نمایش خانگی گلشیفته ممنوع شد.

 

سریال گلشیفته با بازی مهناز افشار ،نازنین بیاتی،سیامک  انصاری،مهدی هاشمی ،و بکار گردانی بهروز شعیبی ساخته شده و قسمت اول سریال روز چهارشنبه 9 اسفند توزیع شد.

ممنوع التصویر شدن مهناز افشار از شایعه تا واقعیت !

باوجود آنکه مهناز افشار از ممنوع التصویری‌اش به واسطه حمایتش از جریانی خاص سخن میان آورده بود، شواهد نشان می دهد هم زمان با طرح این ادعا از سوی بازیگر سینمای کشور ایران، تصویر او بر روی تبلیغات شهری نصب شده بودو بهمین دلیل، ادعای این بازیگر با واکنش‌هاي بسیار تندی نسبت به او در شبکه‌هاي اجتماعی و متهم کردنش به بهره برداری از این جریان‌ها همراه شد.

 

 هم زمان با انتشار سریال گلشیفته، مهناز افشار، یکی از بازیگران اصلی این سریال مدعی شد به واسطه همراهی‌‌اش با یک جریان خاص ممنوع التصویر شده است. افشار در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشته بود:

 

«بدلیل حمایت از دختران خیابان انقلاب؛ تصویر من تا اطلاع ثانوی در تبلیغات شهری مجموعه نمایش خانگی گلشیفته ممنوع شد.» و بدین ترتیب یک شوک به فضای سینما وارد آمد.

 

صبح روزبعد از این توییت ودر حالی‌که روزنامه‌ها حاوی تصویر و خبر ممنوع التصویری مهناز افشار بود، در سطح پایتخت بنرهای سریال گلشیفته نصب شده بود که از قضا تصویر این بازیگر نیز بر آن نقش بسته بود.

 

طبیعتاً این ممنوعیت شبانه رفع نشده و بلافاصله شبانه با رفع ممنوعیت، بنرها نصب نشده است؛ بنابر این کاربران فضای مجازی، حمل را بر عدم صداقت مهناز افشار و بهره برداری تبلیغاتی‌اش از حرکت‌هاي اخیر گذاشتند و واکنش‌هاي تندی نسبت به این حرکت به ویژه در توییتر داشتند.

 

پس از این واکنش‌ها بود که مهناز افشار در توییتی تازه، مدعی شد: «پس از این توییت «اشاره به توییت قبلی مبنی بر ممنوع التصویری‌اش» و حمایت و محبت شما عزیزان و پیگیری تهیه کننده ارجمند مجموعه “گلشیفته” اعلام کردند که مسأله فعلا حل شده…» اما این توییت نه تنها باعث کاهش نقدها نشد، بلکه این بازیگر زن سینمای کشور ایران با واکنش‌هاي تندتری روبه رو شد که در ترجیح داد در قبال آن سکوت کند و پاسخی ندهد.

ممنوع التصویر شدن مهناز افشار از شایعه تا واقعیت !

بعید بنظر میرسد نهادهایی که قدرت ممنوع التصویری مهناز افشار را دارند، ظرف چند ساعت از تصمیمشان بازگردند و پیش از اعمال این تصمیم، شاهد تغییرش باشیم و بنابر این باید تا حدودی به افکارعمومی حق داد که ادعای مهناز افشار مبنی بر ممنوع التصویری‌اش به خاطر حمایت نوشتاری از جریان اخیر را باور کنند؛ ضمن این که اگر قرار باشد چنین اتفاقی افتاده باشد باید شمار قابل توجهی از بازیگران که اقدام مشابهی کردند، اکنون ممنوع التصویر شده باشند.

 

بنابر این، اگر مستنداتی ولو کوچک درباره ممنوع التصویری این بازیگر باشد، انتظار می رود این بازیگر این مستندات را منتشر کند تا بار دیگر هم چون راه اندازی کمپین برای کودکان در دسترس اتهامات غیرمنصفانه قرار نگیرد که در راستای ترمیم چهره‌‌اش بهره برداری تبلیغاتی از اتفاقی کرده که اساساً رخ نداده است. دراین دوران طبیعتاً باید نسبت به طرح ادعاها مسئولانه برخورد کرد تا مستنداتی نظیر بنرهای شهری تعبیر سوءاستفاده اقتصادی مطرح نشود.

 

در عین حال، انتظار می‌رفت، شاهد واکنش مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران می‌بودیم و این مجموعه مشخص می کرد آیا به تهیه کننده سریال گلشیفته ابلاغ کرده که مهناز افشار ممنوع التصویر است و اجازه نصب تصویرش در سطح پایتخت داده نمیشود و یا این ادعا ساختگی است؟

 

اگر این ادعا درست باشد، باید مشخص شود چه مجموعه‌اي چند ساعته یک بازیگر را ممنوع التصویر میکند و بلافاصله رفع ممنوعیت می شود و آیا فضای کاملاً سلیقه‌اي دراین زمینه وجوددارد؛ اما اگر ممنوعیت التصویری مهناز افشار درست نباشد، باید هزینه این نوع بهره برداری تبلیغاتی از اتفاقاتیکه رخ نداده برای هر کسی اینقدر بالا باشد که شاهد چنین تکرار چنین حرکت‌هایي نباشیم.

 

منبع: تابناک

برچسب‌ها: