آغاز ثبت نام کنکور سراسری 97 از امروز

آغاز ثبت نام کنکور سراسری 97 از امروز

آغاز ثبت نام کنکور سراسری 97 از امروز

جهت ثبت نام برای کنکور 97 به سایت www.sanjesh.org مراجعه نمایید.

 

آغاز ثبت نام کنکور 97 , مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ از اول بهمن آغاز می‌ شود و تا هشتم بهمن ادامه دارد.

 

کنکور سراسری : پزشک حسین توکلی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: آزمون سراسری سال ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه حضوری مجازی و پردیس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی و همچنین کد رشته هاي تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میشود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ از فردا یکشنبه اول بهمن ۹۶ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود ودر روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ پایان می‌پذیرد. همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام یا به عبارت دیگر دفترچه عدد ۱ آزمون سراسری سال ۹۷ هم زمان با آغاز ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

 

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: هر یک از داوطلبان برای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۷ ضرورت دارد در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام یا به عبارت دیگر دفترچه عدد ۱ آزمون سراسری سال ۹۷ که بر روی سایت سازمان قرار می گیرد، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

به گفته پزشک توکلی، با توجه به این که پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا اینترنتی پرداخت می شود؛ لذا داوطلبان لازم است به وسیله کارت هاي عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزارریال بعنوان وجه ثبت نام، برای شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند.

 

به گزارش تالاب مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به این که در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه میشود لذا داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه داشته باشند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵ هزار ریال، بعنوان استفاد از خدمات پیام کوتاه از این خدمات استفاده کنند.

 

وی افزود: در آزمون سراسری سال ۹۷ دارندگان دیپلم نظام قدیم، بدون توجه به نوع دیپلم و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی با توجه به رشته هاي تحصیلی مورد علاقه خود که در جداول عدد ۲ تا ۶ دفترچه راهنمای عدد یک درج شده است، می‌توانند منحصرا متقاضی یکی ازگروه هاي آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، و یا زبان هاي خارجی شوند ودر تقاضا نامه اینترنتی ثبت نام آنرا ثبت کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: در آزمون سراسری سال ۹۷، همانند آزمون سراسری سال ۹۶ به هر یک از داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان هاي خارجی، اجازه داده شده است تا در صورتی که علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز باشند، علاقمندی خودرا در تقاضانامه ثبت نام اعلام کنند.بنابر این چنین داوطلبانی لازم است نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت نام اولیه با عنوان علاقه‌مندی به شرکت در گروه هنر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: بهمین ترتیب به داوطلبان گروه‌هاي آزمایشی، ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر اجازه داده شده است تا درصورتی که علاقه‌مند به شرکت در گروه زبان هاي خارجی نیز باشند، علاقه‌مندی خودرا در تقاضا نامه ثبت نام اعلام کنند، بنابر این چنین داوطلبانی لازم است نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت نام اولیه با عنوان علاقه‌مندی به شرکت در گروه زبان هاي خارجی از طریق سایت سازمان اقدام کنند.

 

توکلی تصریح کرد: چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته هاي تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی باشد لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندی در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ ۱۱۰ هزار ریال دیگر از طریق سایت سازمان اقدام و کارت اعتباری مربوط را دریافت کنند.

 

به گفته وی، در رابطه با اعلام علاقه‌مندی به رشته‌هاي پردیس‌هاي دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، درصورت اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش، برای پذیرش دانشجو در دانشگاه هاي مذکور مراتب در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون و یا زمان انتخاب رشته به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و ارسال عکس و پس از دریافت عدد پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود، میتوانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خودرا مشاهده و ازآن پرینت تهیه کنند.

 

وی افزود: کارت شرکت درآزمون سراسری سال ۹۷ به تمام داوطلبان گروه هاي آزمایشی پنج گانه، از روز دوشنبه ۴ تیر ۹۷ برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و لذا داوطلبان باید از روز دوشنبه ۴ تیرماه ۹۷ لغایت روز چهارشنبه ۶ تیرماه ۹۷ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ و برگ راهنمای مذکور اقدام کنند.

 

پزشک توکلی افزود: برای داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شرکت در آزمون هستند، باید علاوه بر دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی خود، بر حسب مورد نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی دوم و یا گروه هاي آزمایشی دوم و سوم، خود نیز اقدام کنند.

 

توکلی تصریح کرد: براساس برنامه زمانی پیشبینی شده، آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنج شنبه، هفتم و جمعه هشتم تیرماه ۹۷ در حوزه هاي امتحانی مربوط برگزار می شود. نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مربوط در دهه دوم مرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان قرار میگیرد.

 
جدیدترین مطالب سایت