نامه پدر ستایش پس از اعدام امیرحسین

نامه پدر ستایش پس از اعدام امیرحسین

نامه پدر مقتول پس از اعدام قاتل

 

بعد از اجرای عدالت پدر افغانی ستایش نامه اي برای مردم نوشت .

 

پدر ستایش قریشی پس از اعدام قاتل دخترش که صبح روز پنجشنبه اجرا شد، نامه‌اي را خطاب به مردم ایران و مهاجران افغانستانی ساکن ایران نوشت.

نامه پدر ستایش , پدر ستایش قریشی دختربچه‌ 6 ساله‌اي که فروردین سال 95 به دست پسر 17 ساله همسایه پس از تجاوز به طرز هولناکی به قتل رسید، پس از اجرای حکم قصاص قاتل دخترش که صبح روز گذشته اعدام شد، نامه‌اي را خطاب به مردم ایران و مهاجران افغانستانی نوشت. متن این نامه به شرح زیر است:

 

«دیروز صبح قاتل دختر عزیزم، ستایش، قصاص شد، برطبق قوانین ایران، کشوری که بیشتر عمر من و فرزندانم در آن گذشته است. تقریبا یکسال و 10 ماه است که ازآن اتفاق می گذرد و هرروز برای ما سخت گذشته است.

 

خبر قتل دختر دیگرم، آتنا اصلانی داغ ما را تازه کرد و همه ی مردم ایران را ناراحت کرد و قصاص قاتل او تقاضای همه ی مردم ایران بود. ولی امروز که حکم قصاص قاتل ستایش عزیزم اجرا شد، برای ما مایۀ خوشحالی نبود. چون امروز خانواده دیگری، مانند ما، فرزندش را از دست داد.

 

فرزندان ما، هر چه باشند و هر کاری که کرده باشند، حاصل عمر و زندگی ما هستند و دوست‌شان داریم. ستایش ما به ناحق از میان ما رفت، ولی قاتل او هم فرزند خانواده‌اي مانند خانواده ما بود.

 

به گزارش تالاب درست است که قصاص حق است و باید تسلیم خواست خدا و قانون بود، ولی به هرحال خانواده‌اي از برادران ایرانی‌ام، امروز در غم فرزند نشسته است. قصاص تقاضای من و خانواده من بود تا مرهمی باشد بر زخم از دست دادن دختر کوچکم. و برای ما افغانستانی‌هاي ساکن ایران، اجرای عدالت آرزوی بزرگی است.

 

تمام عمر در بین برادران ایرانی‌مان با آرامش زندگی کرده‌ایم و برای خود اعتبار و آبرو خریده‌ایم. مردم محله ما در ورامین به ما احترام میگذارند، چون چیزی جز زحمت صادقانه از ما ندیده‌اند و تلاش کرده‌ایم در سرزمین برادران هم دین و هم زبانمان، که با بزرگی ما را پذیرفته‌اند، نان حلال برای خانواده‌مان ببریم.

 

این قصاص، برای من و خانواده‌ام و برای ستایش عزیزم، و البته برای کل ملت ایران و مهاجرین افغانستانی، آرامش و عزت به همراه خواهد آورد. از همه ی وطنداران افغانستانی و برادران ایرانی‌ام که ما را دراین غم همراهی کردند متشکرم.

 

امیدوارم دیگر هیچگاه و برای هیچ خانواده‌اي، چنین روزهای سختی پیش نیاید.

 

شیرآقا قریشی»

منبع:tasnimnews.com
 
جدیدترین مطالب سایت