افشاگری سرکرده داعش بعد از دستگیری

افشاگری سرکرده داعش بعد از دستگیری

اعتراف عجیب سرکرده داعش پس از دستگیری!

باوجود کشتن هزاران بی گناه که از ته دل راضی بوده به انجام آن،حال با دست گیر شدن قصد توبه کردن دارد . آیا می شود با توبه اش جبران کند کارهای قبلش را؟!

به نقل از فاکس‌نیوز، «طاهر سحاب جامل» 27 ساله در یکی از زندان‌های شهر کرکوک عراق از نحوه پیوستن خود به داعش در سال 2013 گفت. جامل ادعا کرد دیدگاه‌های تاریک این گروه تروریستی پس از یک سال از حضور در موصل، وی را دلزده کرد.

افشاگری سرکرده داعش بعد از دستگیری

اعتراف عجیب سرکرده داعش پس از دستگیری!

او داستان خود را این گونه آغاز کرد: در ابتدا تروریست‌های داعش به ما گفتند که به بهشت خواهیم رفت. اما اکنون که من در زندان هستم قرار است کشته شوم و به جهنم بروم.جامل در ادامه گفت: مردی به نام سلمان مرا به داعش معرفی کرد. او به من گفت به عنوان یک عضو داعش باید با دولت عراق مبارزه کنم. زمانی که به اعضای داعش پیوستم، آن‌ها در حال طرح‌ریزی عملیات مختلف در عراق و سوریه بودند.

این عضو سابق داعش گفت که پیش از پیوستن به داعش به همراه مادر و برادرانش در «حویجه،» شهری کوچک در جنوب شهر نفت‌خیز کرکوک می‌زیسته است. کار او کشاورزی بود و اقدامش در ملحق شدن به داعش خانواده‌اش را شگفت‌زده کرد.به گفته او، در روزهای نخست آغاز فعالیت داعش، بیشتر اعضای این گروه تروریستی جوانانی بودند که در دهه 20 زندگی خود به سر می‌بردند. اما به سرعت افراد باتجربه از نظامیان وابسته به صدام حسین به عضویت داعش درآمدند.

وی در ادامه گفت: مأموریت ما تسلط بر مردم عراق و تصرف همه منابع انرژی این کشور به منظور تشکیل خلافت بود. در ابتدا اجازه حمل سلاح داشتم؛ اما پس از گسترش گروه تنها اعضای ارشد و فرماندهان رده میانی می‌توانستند در همه زمان‌ها با خود سلاح حمل کنند. اما دوری من از سلاح چندان به طول نیانجامید؛ کمی بعد در اوایل سال 2015 ترفیع گرفتم و فرماندهی گروهی متشکل از 70 نفر در درگیری‌های سنگین شهر «بیجی» در استان صلاح‌الدین به من سپرده شد. جامل به طور دقیق نگفت که در درگیری‌های شهر بیجی چه تعداد نظامی و غیرنظامی عراقی به دست او و نیروهایش کشته شدند؛ اما به شرکت در کشتار اذعان کرد و گفت اسرای خود را برای شکنجه و اعدام به دست سرکرده‌های این گروه تروریستی می‌سپرد.

او گفت که برایش بریدن گردن مردم عادی به منظور ایجاد رعب در مناطق تحت کنترل اهمیتی نداشته و تنها عمل به دستورات که گاهی به صورت مستقیم از سوی «ابوبکر بغدادی،» خلیفه خودخوانده داعش، صادر می‌شد حائز اهمیت بود.وی در همین خصوص گفت: من دستورات زیادی از او دریافت کردم؛ اما باید بگویم او یک دروغگوست و همه برنامه‌هایش اشتباه است.جامل در ماه مه (31 روز منتهی به 12 خرداد) در روستایی نزدیک کرکوک دستگیر شد. پلیس با دریافت اطلاعات به دنبال او و هم‌دستانش بود. به نظر می‌رسد پس از دستگیری و محاکمه در دادگاه‌های کردستان عراق بود که وجدانش کمی بیدار شد.

جامل گفت: «خود را مسئول کشتار مردمی می‌دانم که بی هیچ دلیل کشته شدند.» پلیس کرکوک به فاکس‌نیوز گفت جامل پس از دستگیری به مقامات گفت که قصد فرار از داعش را داشته است. وی افزود: البته این ادعایی است که تمام تروریست‌ها پس از بازداشت مطرح می‌کنند.

یکی از مقامات پلیس کرکوک گفت: با وجود آن که گناهکار بودن این افراد برای ما مسجل است، باید تا پایان تحقیقات که چند ماهی به طول می‌انجامد صبر کنیم ما با این افراد مانند انسان رفتار و از شکنجه آن‌ها خودداری می‌کنیم.حدود 70 عنصر داعش هم‌اکنون در زندان‌های کرکوک عراق به سر می‌برند و منتظر محاکمه هستند. از زمان آغاز جنایات داعش در عراق، حدود 60 تروریست به حبس ابد محکوم شده‌اند که بیشتر آن‌ها عراقی هستند. این تروریست‌ها در عملیات و زمان‌های مختلف دستگیر می‌شوند. تعدادی از آن‌ها هنگام خواب و برخی زمانی که با لباس زنانه قصد فرار داشتند بازداشت شده‌اند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت