برگزاری نشست”روسیه” برای حمایت از توافق هسته‌ای ایران

برگزاری نشست”روسیه” برای حمایت از توافق هسته‌ای ایران

نشست”روسیه” برای حمایت از توافق هسته‌ای ایران

شرکت‌هاي اروپایی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری کردند و به همین علت کشور های اتحادیه اروپا به دنبال ثبات در منطقه میباشند.یک سناتور روس گفت: روسیه نشستی را با کشور آمریکا، چین، فرانسه، انگلستان و کشور آلمان برای حمایت از توافقنامه هسته‌اي ایران برگزار میکند.

به گزارش تالاب: ایگور مارازوف سناتور روس گفت: روسیه نشستی را با کشور آمریکا، چین، فرانسه، انگلستان و کشور آلمان برای حمایت از توافقنامه هسته‌اي ایران برگزار میکند.

 

این سناتور روس با بیان این که اقدام جدید کشور آمریکا تهدیدی برای توافقنامه هسته‌اي ایران هست، تصریح کرد: این کشور نباید اوضاع جهانی را به چالش بکشد و روسیه میتواند نشستی را با حضور قدرت‌هاي جهانی که این توافقنامه را به امضا رساندند، برگزار کند.

 

مارازوف که همزمان عضو کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه می‌باشد، افزود: همینطور در این نشست نمایندگان آژانس بین المللی انرژی هسته‌اي نیز باید شرکت و از حقوق ایران در این توافقنامه حمایت کنند.

 

این سناتور روس ادامه داد: شرکت‌هاي اروپایی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری کردند و به همین علت کشور های اتحادیه اروپا به دنبال ثبات در منطقه میباشند.

 

مارازوف در پایان اظهار داشت: واکنش ایران به گسترش تحریم‌هاي کشور آمریکا علیه «تهران» منطقی و قابل فهم هست.

 

توافق جامع و نهایی هسته‌اي «وین» با عنوان شناخته شده و رسمی «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» در راستای توافق جامع بر سر برنامه هسته‌اي تهران و به دنبال تفاهم هسته‌اي «لوزان» در 23 تیر 1394 برابر با 14 ژوئیه 2015 در اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 شامل چین، فرانسه، روسیه، انگلستان، ایالات متحده کشور آمریکا و کشور آلمان منعقد شد.

 

 

جدیدترین مطالب سایت