بهترین مکان های اصفهان برای خرید خانه

بهترین مکان های اصفهان برای خرید خانه

اصفهان جزو ان دسته از شهر های تاریخی اسـت کـه بـه مرور زمان گسترش یافته و شـما می توانید تلفیقی از فضاهای مدرن و سنتی را در خیابان‌هاي‌ ان مشاهده کنید. اصفهان یا نصف جهان بـه دلیل وجود بافت تاریخی بسیار غنی اسـت. برای خرید آپارتمان در اصفهان باید با محله‌هاي‌ قدیمی و جدید ان آشنا باشید تا بتوانید با علم و آگاهی متناسب با بودجه خود خرید انجام دهید. ما دراین قسمت از مجله تالاب مقاله اي در مورد بهترین محله هاي‌ اصفهان برای زندگی را منتشر کرده ایم.

 

محله های خوش نشین اصفهان کدامند؟

محله های خوش نشین اصفهان کدامند؟

محله هاي‌ مرداویج، مشتاق «مهرآباد و باغ مشهد » سعادت آباد، شیخ صدوق ؛ از قدیم بـه عنوان محله هاي‌ گران اصفهان یاد میشوند. محله مرداویج در میان مردم اصفهان، یک محله اعیان نشین با افراد ثروتمند شناخته میشود. محله ملاصدرا نیز از محله‌هاي‌ بسیار گران اصفهان بـه حساب می آید.

 

بـه غیر از محله هاي‌ بالا ؛ نظر غربی، جلفا، توحید، میر فندرسکی، حکیم نظامی، هزار جریب، چهارباغ بالا، از دیگر محله ها با کلاس قیمت بالا هستند. از طرفی در محله هایي کـه نزدیک زاینده رود هستند نیز، قیمت املاک همواره بالا بوده اسـت. خیابان مطهری، خیابان مشتاق، بوستان سعدی، بلوار آیینه خانه، از این دست محله ها هستند.

 

برخی محله‌ها نه نزدیک رودخانه اند، نه جنوب شهر اصفهان قراردارند. محله چهارباغ خواجو، خیابان فردوسی و خیابان عباس آباد و محله باغ مشهد از این محله ها هستند کـه خانه دراین مناطق نیز قیمت بالایی دارد.

 

همانطور کـه می دانید، افزایش قیمت ملک تنها دریک منطقه رخ نمی دهد. با افزایش قیمت ملک، تمامی مناطق دست‌خوش تغییراتی میشوند. از آنجا کـه محله‌هاي‌ ذکر شده جزو مناطق گران اصفهان محسوب میشوند و رشد قیمت روی انها هم تاثیر می گذارد، میتوان قیمت انها را همواره صعودی دانست و جزو مناطق مناسب برای سرمایه گذاری هستند. البته از تاثیر تقاضا در قیمت ملک نباید غافل شد.

 


مطالب مشابه: معرفی 15 عمارت های تاریخی اصفهان | خانه های تاریخی اصفهان


 

معرفی کلّی شهر اصفهان

معرفی کلّی شهر اصفهان

از زمانی کـه همه ی ما در خاطر داریم ؛ اصفهان با معماری اصیل ایرانی، پل‌ هاي‌ زیبا، مسجدها و مُناره‌هاي‌ منحصربه‌فرد، زبان‌زد همه ی بوده اسـت، بـه طوری کـه با 550 کیلومتر مربع لقب نصف جهان را بـه خود گرفته اسـت و بـه تنهایی بیش از شش هزار اثر باستانی و تاریخی را در خود جا داده اسـت .این شهر با زیبایی هاي‌ کوچک و بزرگ خود جهان و تاریخ را کوچک و مینیاتوری کرده اسـت .

 

اصفهان، شامل پانزده منطقه اصلی ودر مجموع حدود پنجاه الی شصت محله زیر مجموعه اسـت. برخلاف اکثر شهر های ایران، محله هاي‌ جنوبی در اصفهان، کلاس قیمتی بالاتری نسبت بـه شمال ان دارند. « از نظر ارتفاعی هم این قضیه صادق اسـت»

 

معیار قیمت گذاری محله‌های اصفهان

معیار قیمت گذاری محله‌های اصفهان

چون اصفهان یک شهر توریستی محسوب میشود، هر چه محله‌هاي‌ این شهر بـه مناطق با اماکن تفریحی، مراکز خرید، مجموعه هاي‌ فرهنگی و معابر مشهور نزدیک تر باشند، املاک تجاری گران‌تری دارند. همچنین بـه علت این کـه زمین و املاکِ اصفهان در مقایسه با تهران قیمت مناسب تری دارند، مهاجر پذیر اسـت و از همه ی جای ایران برای اسکان و اقامت بـه این شهر می آیند.

 

تقریباً میتوان گفت، ارزان‌ترین محله و گران‌ترین محله اصفهان بر پایه این معیارها سنجیده میشوند. اصفهان نیز مانند تمام شهر های دیگر دارای موقعیت هاي‌ مختلفی اسـت کـه قیمت ملک ها را بالا و پایین می‌کند، بـه طور مثال: منطقه اي خوش آب و هواست، منطقه اي بـه اماکن تاریخی نزدیک اسـت، دیگری بـه امکانات رفاهی و ادارات دسترسی دارد و محله اي نیز بـه مراکز خرید نزدیک اسـت. مسلما انتخاب شـما بنابر نیاز و شرایط مالی برگزیده میشود.

 

همچنین برخی مواقع پیشرفت امکانات رفاهی و آموزشی یا بـه وجود آمدن تغییرات در ظاهر یک محله باعث بالا رفتن قیمت ان منطقه می شود. البته همیشه افزایش قیمت ها ناشی از تغییرات نیست و صرفا بـه خاطر افزایش تقاضا، قیمت هاي‌ کل منطقه دست خوش تغییرات قرار میگیرد.

 

همانطور کـه گفتیم محله ‌هاي‌ رو بـه رشد اصفهان درباره قیمت‌هاي‌ گران، مربوط بـه مناطق جنوب شهر اصفهان اسـت. این مناطق از نظر ظاهری، دسترسی بـه امکانات رفاهی و … وضعیت بهتری دارند. نزدیکی بـه معابر عمومی و اصلی شهر نیز، نقش تاثیرگذاری در قیمت گذاری مناطق اصفهان دارد.

 

معرفی بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

معرفی بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

بیشتر شهر های ایران بـه گونه‌اي تشکیل شدن کـه نقاط خوبشان در شمال شهر قرار گرفته اما برعکس بـه دلیل موقعیت جغرافیایی، بهترین و گران‌ترین خانه‌هاي‌ اصفهان در جنوب شهر واقع شده اند. خانه‌ها بافتی قدیمی دارد و معماری بسیار زیبا و حیرت انگیزی را بـه خود اختصاص داده اند.

 

این شهر بـه دلیل تمام خصوصیات مثبتش از جمله تاریخی بودن، جاذبه‌هاي‌ بی‌نهایت زیبا و باشکوه و … توانسته بـه یکی از شهر های پر رونق کشور تبدیل شود. بـه همین خاطر کسب و کارها نیز رونق دارند و بیشتر افراد نیز برای کار یا تحصیل بـه دراین شهر اقامت میگیرند. بـه علاوه این کـه برای اقامت باید نکات زیادی را درنظر بگیرید.

 

برای مثال اگر خواستار مکانی آرامش بخش هستید، بهتر اسـت درکنار اماکن شلوغ و نزدیک جاذبه‌ ها یا اماکن تفریحی دیدنی اقامت نکنید چرا کـه رفت و آمد زیاد اسـت. اما بـه هرحال دراین مقاله تمام محله‌هاي‌ این شهر را معرفی می کنیم ودر آخر حق انتخاب با خودتان اسـت.

 

اصفهان از 15 منطقه اصلی تشکیل شده کـه در کل همه ی انها 60 محله کوچکتر را زیر مجموعه خود قرار داده اند. هر چقدر این محله‎‌‌ها بـه اماکن مهم، جاذبه‌ ها، یا اماکن تفریحی نزدیک تر باشند، قیمت برای اقامت نیز بالا تر میرود. البته هر چند کـه اماکن شلوغ و پر رفت و آمد تری نیز بـه حساب می آیند کـه برای افراد آرامش طلب مکانی مناسب بـه شمار نمی روند.

 

1. محله مرداویج

محله مرداویج

این منطقه جزو محله‌هاي‌ گران شهر اصفهان بـه شمار می رود. مکانی بـه‌عنوان محل اقامت افراد ثروتمند محسوب میشود. در کل میتوان خانه‌هایي با قیمت متوسط روبه بالا را بـه خود اختصاص داده، موقعیت جغرافیایی این محله از دروازه شیراز تا چهار راهی بـه نام فرایبورگ ؛ از کوی استادان و تا خیابان کارگر را در بر میگیرید، محلی بسیار زیبا با انواع خانه از کوچک تا بزرگ کـه مردمانی مهربان دارد.

 

2. محله شیخ صدوق

محله شیخ صدوق

محله‌اي کـه بـه خوش نشین مشهور اسـت ودر نزدیکی زاینده رود واقع شده، از دو بخش بـه نام شمالی و جنوبی تشکیل میشود، شمال ان از پل فردوسی تا خیابان آزادگان ادامه دارد و بخش جنوب ان نیز از چهار راه شیخ صدوق آغاز می شود و تا برج کبوتر خیابان آزادی ادامه دارد.

 

محله شیخ صدوق از نظر امکانات و دسترسی بـه امکانات بسیار مجهز اسـت و کامل اسـت، اماکن رفاهی هم چون ؛ کتابخانه هاي‌ بزرگ، دو مدرسه نمونه دولتی و غیرانتفاعی، مراکز خرید بزرگ و مجلل، کافه ها و رستوران‌هاي‌ شیک و مدرن و… کـه بـه همین خاطر بـه یکی از محله هاي‌ مشهور و مشهور در میان اصفهانی ها تبدیل شده اسـت.

 

3. محله مهرآباد و باغ مشهد

محله مهرآباد

یکیدیگر از گرانترین محله هاي‌ شهر زیبای اصفهان مهرآباد و باغ مشهد اسـت، این محله نیز در نزدیکی زاینده رود قرار گرفته کـه از نظر سکونت مکانی بـه نسبت بـه شمارمی‌رود، دراین سال هاي‌ جاری از لحاظ سکونت و محبوبیت روبه رشد بوده و جغرافیایش از میدان بزرگمهر شروع شده وتا نزدیکی پل شهرستان کشیده می شود.

 

بیشتر سکونتگاه هاي‌ ان اپارتمان یا ویلایی هستند با ابعاد 200 تا 300 متر، در واقع تمام منطقه از نظر امکانات و زیبایی و تمیزی مجهز و استاندارد اسـت کـه بعضی از آپارتمان هاي‌ ان حتی استخر هاي‌ بزرگ، لابی هاي‌ مجلل، روف گاردن، آسانسورهای شیشه ایی و… هم دارا می‌باشند و همین سبب شده جزو یکی از گرانترین و بهترین جاهای اصفهان برای زندگی قرار بگیرد.

 

خیابان باغ مشهد

و خیابان باغ مشهد یکی از خیابان هاي‌ نوساز و ایان نشین اصفهان می باشد کـه در آنجا شـما اپارتمان هاي‌ لاکچری بسیاری را خواهید دید. سکوت و آرامش و داشتن دسترسی عالی بـه پارک و امکانات خیابان باغ مشهد را یک برند کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: تصاویری از مکان های دیدنی اصفهان و شیراز


 

4. محله جلفا

محله جلفا

این محله نسبت بـه دیگر مناطق شهر اصفهان بافت قدیمی تر و کم نظیری دارد، و بـه خاطر معماری و زیبای چشم نوازش محبوبیت زیادی در میان مردم اصفهان دارامی‌باشد، این محله در خیابان حکیم نظامی واقع شده، در گذشته هاي‌ دور ودر زمان حکومت شاه عباس در ایران این منطقه سکونتگاه ارامنه مهاجر بوده ؛ سال هاي‌ سال متعلق بـه انها بوده و بـه همین خاطر بـه ان محله ارمنی نشینان نیز گفته می شود.

 

خانه ها معماری و بافتی بسیار زیبا را بـه خود گرفته اند، خیابان هاي‌ ان سنگفرش اسـت، شامل کافه ها رستوران هاي‌ شیک و مدرن ؛ مراکز خرید بزرگ و مجلل، فروشگاه هاي‌ زنجیره ایی، کلیساها و غیره و غیره نیز میشود، با این حال و تمام خصوصیات این محله قیمت خانه ها نیز کمی بـه نسبت بالا می باشد اما قطعا با گشتن و دنبال خانه هاي‌ کوچکتر یا قدیمی تر می توانید با قیمت مناسب سکونتگاه مورد علاقتان را پیدا کنید.

 

5. محله مشتاق یکی از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

محله مشتاق یکی از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

از دیگر محله هاي‌ خوب و محبوب این شهر می توان بـه محله مشتاق اشاره کرد کـه بـه سه بخش تقسیم می شود، مشتاق یک، دو، سه کـه همه ی آن ها را بـه نام مشتاق صدا میکنند. یکی از محله هاي‌ جدید و ایان نشین محله باغ مشهد در نزدیکی پل شهرستان می باشد کـه موقعیت جغرافیایی بالایی دارد، چرا کـه در نزدیکی زاینده رود قرار گرفته و پارک ها و پل هاي‌ اطراف ان نیز سبب شده محبوبیت بالایی از نزر موقعیت قرار گیری اش در میان مردم اصفهان داشته باشد.کـه بـه خاطرهمین سکونت در آنجا هزینه بالایی خواهد داشت. البته تا مشتاق دوم قیمت ها بالا هست و مستاق سوم قیمت ها تفاوت زیادی دارد و کمتر اسـت.

 

6. چهارباغ بالا

چهارباغ بالا

این محله در جنوب زاینده رود قرار دارد کـه بـه ان بالا شهر اصفهان میگویند، در واقع پل سی و سه پل ورودی این محله ودر دروازه شیراز بـه اتمام میرسد، مکانی بسیار باصفا و دلنواز اسـت ؛ با توجه بـه شرایط قیمت سکونتگاههای بسیار بالا اسـت اما بازهم با گشتن میتوانید خانه هاي‌ ارزان قیمتی را پیدا کنید.

 

این محله یکیدیگر از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی محسوب می شود کـه محبوبیت بالایی دارد و دور وبر ان را جاذبه هاي‌ تاریخی و تفریحی فراگرفته ؛ بـه همین خاطر مکانی پر رفت وآمد و شلوغ اسـت اما اگر شـما مشکلی با این روند ندارید مکان بسیار خوبی از لحاظ جغرافیایی و مجهز بودن می باشد.

 

در محله چهارباغ خیالتان از بابت امکانات راحت باشد چرا کـه بـه امکاناتی از جمله مراکز خرید عظیم و مجلل، بیمارستان هاي‌ قدیمی و کاربلد، مراکز آموزشی از درسی تا ورزشی، ایستگاه ها اعم از مترو اتوبوس و..دسترسی خواهید داشت، کـه قطعا کارهایتان سریعتر هم پیش خواهد رفت.

 

7. محله عباس آباد از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

محله عباس آباد از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی

این محله بـه دوقسمت تبدیل می شود، منطقه ایی سرسبز و دل انگیز با درختانی سرسبز و قد کشیده ؛ درختان چنار آسمان خراش عباس آباد مشهور اند و همه ی این محله را بـه سرسبزی و آب و هوایش بـه زبان می‌آورند.خانه هاي‌ قدمت داری دارد اما بسیار زیبا و دلوازند، امکاناتش زیاد و محله ایی کاملا مجهز اسـت، در واقع یکی از بهترین و امن ترین محله هاي‌ شهر اصفهان محسوب می شود.

 

اگر اقامتگاه ها یا محل هاي‌ سرسبز را می‌پسندید یا آب و هوای پاک اولویت سکونتتان اسـت این محله بهترین گزینه اسـت، برای رفتن بـه این مکان باید بودجه زیادی را بـه همراه داشته باشید چرا کـه محله عباس آباد بـه دلیل تمام ویژگی هاي‌ خوبش بـه یکی از مکان هاي‌ محبوب و گرانقیمت شهر اصفهان تبدیل شده اسـت و سکونت گاه هایي گران قیمتی دارد.

 

8. محله میرزا طاهر

محله میرزا طاهر

این محله بـه نسبت دیگر محله ها و مناطق شهر اصفهان خانه هایي شیک و مدرن اما باقیمتی مناسب تر را دارا می باشد، دراصل میتوان گفت کـه خانه هاي‌ محله میرزا طاهر بـه نسبت دیگر نقاط شهر اصفهان ارزان تر و بـه صرفه تر هستند، اگر بودجه ي زیادی برای خرید خانه یا کرایه ندارید محله میرزا طاهر بهترین گزینه اسـت.

 

این محله در جنوب شهر اصفهان قرار دارد ؛ هر واحد از ان حدود 100 تا 200 متر می باشد، از لحاظ دسترسی بـه امکانات نیاز موقعیت جغرافیایی بالایی برخوردار اسـت.

 

9. محله دشتستان

محله دشتستان

یکیدیگر از بهترین جاهای اصفهان برای زندگی محله دشتستان اسـت، این منطقه از روی نقشه شبیه بـه یک پنج ضلعی می‌باشدکه خیلی راحت می توان ان را پیدا کرد، این محله ها در گذشته هاي‌ شهر اصفهان یکی از مناطق خوش نشین این شهر بوده کـه امروزه نیز با توجه بـه نوسازی هاي‌ صورت گرفته با دیگر محله ها برای بهتر بودن در رقابت اسـت.

 

هر کوچه ایی از ان پر از خانه هاي‌ نو و قدیمی با قیمت هاي‌ پایین و بالا می باشد، امکانات رفاهی ؛ آموزشی ؛ ورزشی و… فراوانی را در خود جای داده کـه از نظر دستوری کاملا مجهز و کامل اسـت.

 

محله‌ های رو به رشد و پیشرفت

محله‌ های رو به رشد و پیشرفت

اگر قصد خرید خانه در محله هاي‌ ارزان تر با امکان رشد قیمتی را دارید، محله بهارستان و برخی شهرک هاي‌ احداث شده ودر حال احداث اطراف اصفهان، از سوی شهروندان اصفهانی پیشنهاد شده اسـت. اما در ابتدای مقاله هم بـه این نکته مهم اشاره کردیم کـه قبل از سرمایه گذاری حتماً با یک مشاور آگاه نسبت وضعیت هر منطقه مشورت کنید. 

 


مطالب مشابه: میدان نقش جهان اصفهان | میدانی تاریخی در قلب شهر زیبای اصفهان


 

در پایان

بهترین منطقه اصفهان برای سرمایه گذاری مسکن برای هر فرد و هر شرایطی متفاوت اسـت اما میتوان خرید و فروش و سرمایه گذاری ملک را از انواع کم ریسک و پرطرفدار سرمایه گذاری بـه حساب آورد. از آنجایی کـه واژه‌ي «بهترین» یک کلمه نسبی اسـت،

 

نه در اصفهان نه در کل جهان نمی شود از این این کلمه با قطعیت استفاده کرد. بـه قول مشهور، برای همه ی نمی شود از یک نسخه استفاده کرد؛ چرا کـه وابسته بـه قدرت نقدینگی و دلیل سرمایه گذاری هر شخص، گزینه‌هاي‌ متفاوتی وجوددارد.

جدیدترین مطالب سایت