اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

بررسی جزئیات محدودیت های جدید برای سفر های نوروزی1401

با آغاز هرساله عید نوروز و تعطیلات نوروزی همواره شاهد مسافران زیادی هستیم کـه برای تعطیلات بـه دیدن شهر های دیگر ایران مخصوصا شمال کشور یه سفر می روند این تجمعات قطعا بدون نظارت و وضع قوانین برای شیوع کرونا و امیکرون خطرناک خواهد بود باسایت تالاب همراه باشید تا از جزئیات محدودیت سفر هاي‌ نوروزی آگاه شوید.

 

منع سفر های نوروزی برای کسانی که اصلا واکسیناسیون نشده اند !

محسن فرهادی اظهارداشت: همه ی دستگاه‌هاي‌ استراتژیک مانند راه و شهرسازی و ناجا بـه سامانه «ایران من» در طرح محدودیت هوشمند کرونایی متصل هستند و افرادی کـه با وسایل حمل و نقل عمومی برای نوروز مسافرت می روند با ارائه کدملی درصورت تزریق واکسن کرونا، بلیت بـه آن ها فروخته می شود و کسانی کـه با خودروی شخصی قصد عزیمت بـه شهر های مختلف دارند، پلاک اتومبیل توسط دوربین ناجا ثبت شده و همراه با کدملی، روند واکسیناسیون انها رصد میشود ودر صورت عدم تزریق واکسن توسط راننده از مسافرت آن ها پیشگیري میشود.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

وی ادامه داد: فقط واکسیناسیون راننده رصد شده و امکانی برای رصد سایر سرنشینان اتومبیل وجود ندارد بنابر این از هموطنان می خواهیم برای پیشگیری از عدم تردد برای مسافرت، حتما اقدام بـه تزریق واکسن یا تکمیل روند واکسیناسیون خود کنند.

 

فرهادی با اشاره بـه این کـه طرح محدودیت هوشمند کرونایی در حال اجرا اسـت، افزود: پایه اساسی اجرای طرح مدیریت هوشمند بر دو اصل اساسی واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌هاي‌ بهداشتی استوار اسـت و فاز سوم این طرح در قالب نظارت واحدهای صنفی و صنعتی اسـت همچنین فاز چهارم نیز بـه ترددها و سفر های برون شهری اختصاص دارد.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت تصریح کرد: این طرح با هدف نظارت و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات بر خط در بستر سامانه «ایران من» بـه منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان انجام می شود و از همه ی مردم میخواهیم همکاری‌هاي‌ لازم رابا انجام و تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌هاي‌ بهداشتی داشته باشند.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

 

بـه گفته وی، اکنون ۶ هزار بازرس بهداشتی و همراه با نیروهای بسیج و سیار دستگاه‌ها بـه‌صورت فیزیکی نیز با مراجعه بـه واحدهای صنفی و اماکن عمومی بر نحوه رعایت شیوه‌نامه‌هاي‌ بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون افراد نظارت دارند.

 

فرهادی افزود: در هفته گذشته حدود ۲۱۷ هزار بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد کـه از این تعداد ۲۱ هزار واحد اخطار گرفته و پرونده قضایی برای انها تشکیل شده اسـت.

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: از مجموع بازرسی‌ها، یک هزار و ۵۱۹ واحد صنفی پلمب و تعطیلی شد کـه بیشتر شامل صنایع کوچک، تعمیرگاه‌ها، نجاری‌ها، نانوایی‌ها و رستوران‌ها بوده اسـت.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

فرهادی با بیان این کـه شیوع سویه امیکرون دارای قدرت انتقال پذیری بسیار بالایی اسـت، تاکید کرد: باید رعایت شیوه‌نامه‌هاي‌ بهداشتی درکنار تزریق دز سوم واکسن بـه ۹۰ درصد و استفاده از ماسک در اجتماعات تا ۸۰ درصد افزایش یابد تا از ابتلا بـه امیکرون کاسته شود و از مردم میخواهیم کـه حتما با انجام واکسیناسیون و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از ابتلا بـه این سویه پیشگیری کنند.

 

 

منع سفر های نوروزی برای کسانی که دز سوم خود را نزده اند !

رئیس روابط عمومی فرمانداری تهران با اشاره بـه الزام نصب کد هوشمند «QR Code»؛ نشان سلامت و تایید واکسیناسیون در واحدهای صنفی از اجبار انجام دز سوم واکسن کرونا برای مسافرت‌هاي نوروزی خبر داد.

 

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

لزوم نصب کد های هوشمند سلامت در واحد های صنفی

 

ایمان قربانی در تشریح شرایط تردد بین شهری در ایام سفر نوروزی در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا مسافران نوروزی حتما باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند و ملاک سفر نوروزی بر ثبت پلاک اتومبیل بوده و سرنشینان ماشین ملاک نیستند.

وی افزود: خواهش ما از شهروندان تهرانی این اسـت با توجه بـه این کـه فاصله زیادی از تزریق دز دوم واکسن گذشته اسـت افرادی کـه پلاک ماشین بـه نام انها ثبت شده باشد و واکسن نزده‌اند اقدام بـه دریافت واکسن کنند تا برای مسافرت نوروزی دچار مشکل نشوند.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

وی ضمن تقدیر از همراهی مردم فهیم و بزرگوار شهر تهران گفت: با توجه بـه نزدیک شدن بـه روزهای پایانی سال و خرید شب عید و همچنین شلوغی و ازدحام جمعیت در بازارهای تهران از شهروندان خواستاریم تا پروتکل هاي‌ بهداشتی را رعایت نموده تا ضمن اعمال نشدن محدودیت هاي‌ جدید، از پیک ششم کرونا نیز بـه سلامت عبور کنیم.

 

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

 

قربانی همچنین در راستای رعایت پروتکل هاي‌ بهداشتی و صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان و اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار داشت: کلیه اصناف و صاحبان واحدهای صنفی ملزم هستند مراحل تزریق سه دز واکسن خودرا انجام و بعد از دریافت واکسن کرونا کد هوشمند «QR code» نشان سلامت و تایید واکسیناسیون را از سامانه “ایران من” بـه نشانی http://asnaf.moi.ir دریافت نموده و ان را در دسترس دید عموم نصب نمایند.

وی تاکید کرد: عدم نصب کد هوشمند نشان سلامت تخلف محسوب شده و ناظران و بازرسین فرمانداری تهران و اتاق اصناف درصورت عدم رعایت با هماهنگی مراجع قضایی با متخلفین برخورد خواهند کرد.

جدیدترین مطالب سایت