ممنوع شدن استفاده از تلگرام در دستگاه‌ های دولتی ایران

ممنوع شدن استفاده از تلگرام در دستگاه‌ های دولتی ایران

خروج دستگاه های دولتی از تلگرام شروع شد

ممنوع شدن استفاده از تلگرام در دستگاه‌ های دولتی ایران؛ رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه‌اي به کلیه دستگاه‌هاي‌ اجرایی، اعلام کرد که دیگر از پیام‌رسان‌هاي‌ خارجی از جمله تلگرام استفاده نکنند.

 

به گزارش تالاب دراین بخشنامه گفته شده که:« به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌هاي‌ اجتماعی، می ‌بایست کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هر گونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان‌هاي‌ اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان‌هاي‌ اجتماعی داخلی که بصورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام میشود انجام دهند.

 

بدیهی است هر گونه استفاده از پیام رسان‌هاي‌ اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.»

 

آیا تلگرام فیلتر میشود؟ (نکاتی درباره فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام)

 

پیام‌رسان‌های خارجی در چه شرایطی می‌توانند در ایران فعالیت کنند؟

بحث درباره استفاده از پیام‌رسان داخلی تنها مربوط به ایران نمی شود. در گزارش‌هاي‌ مختلف به این موضوع اشاره شده که کشور فرانسه هم روی پیام‌رسان داخلی خودش کار میکند تا اطلاعات مهم در اختیار افراد بیگانه قرار نگیرد.

 

در حالیکه شایعات درباره فیلتر شدن پیام‌رسان تلگرام در ایران بسیار زیاد است، هنوز مشخص نیست که این پیام‌رسان کی فیلتر میشود، اما دیروز به این موضوع اشاره شده بود که تلگرام اوایل اردیبهشت ماه فیلتر می شود و حتی امکان دارد که این اتفاق برای سایر شبکه‌هاي‌ اجتماعی مثل اینستاگرام و واتس‌اپ هم رخ بدهد.

 

آیا تلگرام فیلتر می شود؟

منبع: ISNA

جدیدترین مطالب سایت