بروزرسانی : 26 اردیبهشت 1396

توییت‌های جالب از آقای ترامپ در مورد ایران

توییت‌های جالب از آقای ترامپ در مورد ایران

توییت‌های از آقای ترامپ در مورد ایران 

دونالد ترامپ با توتیت های عجیبی که برای ایران قرارداد و و دوریه ریاست جمهوری اوباما را دوریه تصمیمات نادرست می شمارد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه با ارسال پیام‌هایی در توییتر، ضمن هشدار به ایران، دولت باراک اوباما را به‌دلیل توافق هسته‌ای با تهران مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش تالاب در یکی از این توییت‌ها آقای ترامپ نوشته است: ایران به لبه پرتگاه رسیده و در آستانه فروپاشی بود. تا اینکه آمریکا به میدان آمد و با توافق هسته‌ای زندگی دوباره‌ای به آن‌ها بخشید:۱۵۰ میلیارد دلار.»

در یکی دیگر از این توییت‌ها هم احتمالا با توجه به سخنان مایکل فلین آمده است: «به ایران برای شلیک یک موشک بالستیک رسما اخطار داده شد. باید برای توافق افتضاحی که آمریکا با آنها کرد ممنون می‌بودند.»

توییت‌های جالب از آقای ترامپ در مورد ایران

ترامپ: ایران بابت شلیک موشک بالیستیک رسماً تحت نظر قرار گرفته است. بایستی به خاطر توافق وحشتناکی که آمریکا با ایران کرد، سپاسگزار می‌بودند.ترامپ: ایران در لبه پرتگاه و در آستانه فروپاشی بود اما اوباما با برجام ایران را نجات داد

به نوشته یورونیوز، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ بهمن هم در حالی که در یک پیام توییتری ایران را به حرکت سریع در جهت تسلط بر عراق متهم کرد، هزینه سه تریلیون ( 3 هزار میلیارد) دلاری آمریکا در عراق طی سالهای گذشته را هدر رفتن پول آمریکا دانست.

از سوی دیگر مایکل فلین مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه رفتار ایران در خاورمیانه را بی ثبات کننده نامید و با اشاره به آزمایش موشکی اخیر ایران گفت که در این زمینه رسما به ایران هشدار می دهیم.

پس از تشکیل جلسه سه شنبه شب شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی آزمایش موشکی یکشنبه گذشته توسط ایران، مقامات وزارت خارجه و امنیت ملی آمریکا ضمن هشدارهای کلی از ادامه گفتگوها با اعضای شورای امنیت در این زمینه خبر داده اند.

جلسه اضطراری شورای امنیت پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران بود، اما وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای آزمایش موشکی یکشنبه گذشته ایران را تحریک آمیز و با توجه به درگیری های خاورمیانه آن را تهدیدی برای منطقه دانست.

ترامپ: ایران داشت نفس‌های آخر را می‌کشید و در حال فروپاشی بود تا اینکه آمریکا با طناب نجاتی در قالب توافق هسته‌ای به مددش رسید: 150 میلیارد دلار

ترامپ: ایران در لبه پرتگاه و در آستانه فروپاشی بود اما اوباما با برجام ایران را نجات داد

در عین حال علی اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر ایران در امور بین الملل روز چهارشنبه ضمن اشاره به هشدار مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: «فرد بی تجربه‌ای حرفی بی‌منطق می‌زند و ایران هم توجه نمی‌کند. آمریکایی‌ها هیچ کار مثبتی در رابطه با ایران نکردند.»

توییت‌های جالب از آقای ترامپ در مورد ایران

ولایتی همچنین با اشاره به مواضع رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران افزود: «ترامپ هم با گذر زمان می‌فهمد که این رجزخوانی‌های توخالی علیه ایران فقط از اعتبار آنها در افکار عمومی می‌کاهد.»

او در مورد آزمایش های موشکی ایران تاکید کرد: «بنابر اقتضا ما از کشورمان دفاع خواهیم کرد. موشک‌های آزمایش شده، موشک های دفاعی است و ایران به فعالیت خود در حوزه دفاعی با قدرت ادامه خواهد داد.»

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت