بروزرسانی : 6 مهر 1397

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس 

کتاب گینس کتابی که هرکی آرزو دارد در این کتاب راه یابد و استعداد های جهانی و قدرتمندترین ها میتوانند در این کتاب جای بگیرند در ادامه با جدیدترین رکورد ها در کتاب گینس همراه شوید.

رکوردهای جالب و شگفت انگیز گینس را برای شما آورده ایم که درمورد بزرگترین ها می باشد و رقابت در این رنج بسیار داغ است. 

۱- یک نوجوان هندی رکورد کشیدن سنگین ترین خودرو را با استفاده از استخوان های کتفش در اختیار دارد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

آبیشک چوبی (Abhishek Choubey) نوجوان ۱۸ ساله اهل ایالت مادیا پرادش (Madhya Pradesh) هند یک اتومبیل هیوندای مدل اکسنت جی وی اس ۲۰۰۴ (Hyundai Accent GVS) را با استفاده از استخوان های کتفش در مدت ۴۸ ثانیه ۲۷٫۵ متر جابجا کرد. آبیشک توانست رکورد ۵ متری لازم برای ثبت در گینس را به راحتی پشت سر بگذارد.

او این کار را با بستن یک سر طناب به سپر خودرو و سر دیگر آن به دور یک قلاب که به یک قطعه چوبی وصل شده و در بین استخوان های کتفش قرار می گرفت انجام داد. سپس بدون استفاده از اعضای دیگر بدنش توانست خودرو را جابجا کند. او گفته که از کودکی علاقه داشته است اسمش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.

۲- یک کلم قرمز به عنوان بزرگ ترین کلم جهان در مسابقات قهرمانی سبزیجات در انگلیس انتخاب شد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

رکوردها برای شکسته شدن خلق شده اند حتی اگر شکستن آن ها ۹۱ سال طول بکشد. دیوید توماس (David Thomas) جایزه سنگین ترین کلم قرمز را در مسابقات قهرمانی سنگین ترین سبزیجات انگلیس در سپتامبر ۲۰۱۶ از آن خود کرد. توماس می گوید که به کلم ۲۳٫۲ کیلوگرمی خود افتخار می کند و ساعت های زیادی برای مراقبت از آن زحمت کشیده است.

او قبلاً نیز رکورد رسمی سنگین ترین هویج وحشی (parsnip) با ۷٫۸۵ کیلوگرم وزن و سنگین ترین خیار با ۱۲٫۹ کیلوگرم وزن را در اختیار داشت که در سال های گذشته در همین مسابقات شکسته شدند.رکورد قبلی سنگین ترین کلم قرمز جهان در سال ۱۹۲۵ با ۱۹٫۰۵ کیلوگرم وزن به ثبت رسیده بود. البته رکورد کلم آقای توماس هنوز توسط مسئولین گینس تایید نشده است.

۳- یک مرد بلژیکی رکورد سنگین ترین دوچرخه قابل حرکت را در اختیار دارد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

در مارس ۲۰۱۶ یک مهندس بلژیکی به نام جف پیترز (Jeff Peeters) رکورد سنگین ترین دوچرخه قابل استفاده را با وزن ۸۵۹٫۶ کیلوگرم بدست آورد. برای شکستن رکود قبلی لازم بود که آقای پیترز دستکم ۱۰۰ متر را با دوچرخه خود طی کند که موفق به این کار نیز شد و رکورد سنگین ترین دوچرخه دنیا را به نام خود به ثبت رساند.

۴- سنگین ترین کرم خاکی جهان که به خاطر تحقیقات علمی کشته شد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

دَیو (Dave) بیچاره. زمانی که جرج پسرخوانده پل ریس او را در میان سبزیجاتش در منطقه چشایر کانتی (Cheshire County) انگلستان پیدا کرد معلوم بود که دیگر شانسی برای زندگی کردن نخواهد داشت. پدر و پسر چیزی که می دیدند را باور نمی کردند و کرم خاکی غول پیکری که پیدا کرده بودند را به موزه تاریخ طبیعی لندن

(London’s Natural History Museum) فرستادند. دَیو درازترین کرم خاکی است که با طول ۴۰ سانت در انگلیس به ثبت رسیده اما در واقع بزرگی او بود که محققان را شگفت زده کرد. این کرم خاکی ۲۸ گرم وزن داشت که دو برابر کرم های طبیعی معمولی سنگین است.متاسفانه دَیو در راه پیشرفت دانش بشری کشته شد اما جسد وی در موزه تاریخ طبیعی لندن در معرض دید عموم قرار دارد.

۵- یک مرد سیک (Sikh) رکورد سنگین ترین عمامه جهان را در اختیار دارد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

آوتار سینگ ماونی (Avtar Singh Mauni) 63 ساله هندی رکورد سنگین ترین عمامه جهان را در اختیار دارد. سربند بزرگ او بیش از ۴۵ کیلوگرم وزن داشته و در حالت باز شده طول آن به اندازه ۱۳ خط استخر شنای المپیک است.

داشتن این عمامه بدون دردسر نیست و آوتار سینگ ۶ ساعت از وقتش را به بستن آن اختصاص می دهد. او نمی تواند با این سربند سنگین وارد اتومبیل شود از اینرو اغلب اوقات با موتورسیکلت سفر می کند.

۶- یک استخر متحرک مخصوص موج سواری سگ ها سنگین ترین استخر متحرک ساخته دست بشر است.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینسبه گزارش تالاب در سال ۲۰۱۷ رکورد سنگین ترین استخر شنای متحرک جهان در تورنمنت موج سواری سگ ها شکسته شد. این استخر متحرک با نام “Lucy Pet’s Gnarly Crankin’ K-9 Wave Maker” رکورد بلندترین و سنگین ترین استخر متحرک جهان را در تاریخ تورنمنت “روزز پرَید” (Roses Parade) شکست. وزن این استخر ۷۴ تن و طول آن ۳۸ متر بوده و در قله سنگین ترین سازه های آبی ورزشی متحرک قرار گرفته است.

۷- بیشترین استفاده از رسانه های اجتماعی متلق است به نسل X

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

وقتی که صحبت از شبکه های اجتماعی به میان می آید شاید فکر کنید که نسل هزاره (Millennials) بیشترین استفاده را از این رسانه ها دارد. این نسل که اکنون بین ۱۸ تا ۳۴ سال سن دارند ۶ ساعت و ۱۹ دقیقه در هفته را در شبکه های اجتماعی می گذرانند اما نسل X (Generation X) (سنین ۳۷ تا ۵۲ سال) با ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه

به گزارش تالاب در هفته رتبه بیشترین استفاده از شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده است. شاید در مقابل این افراد بالغ که صحبت هایشان را از طریق اینترنت انجام می دهند بچه ها به گفتگوی رو در رو روی بیاورند.

۸- یک زن جوان هندی سنگین ترین نوزاد جهان را به دنیا آورد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

یک زن جوان در جنوب هند از طریق عمل سزارین دختری با وزن ۶٫۸ کیلوگرم را به دنیا آورد که در قرن حاضر سنگین ترین نوزاد جهان به شمار می آید. ناندینی (Nandini) 19 ساله که خود ۹۲ کیلوگرم وزن و ۱۷۹ سانتیمتر قد دارد خبر نداشت که چنین نوزاد سنگینی را در شکم خود دارد.

بر اساس کتاب رکورد های جهانی گینس سنگین ترین نوزاد تاریخ ۱۰٫۲ کیلوگرم وزن داشته و در سال ۱۹۵۵ در شهر کارملینا فیدلیه (Carmelina Fedele) ایتالیا به دنیا آمده است.

۹- سنگین ترین زن جهان برای نجات زندگیش به بیمارستانی در هند منتقل شد.

خبرهای جالب از رکورد شکنی ها در کتاب گینس

به نظر می رسد که ایمان احمد (Eman Ahmed) مصری رکورد سنگین ترین زن جهان را در اختیار داشته باشد اما امید می رود که نتواند این رکورد را مدت زیادی حفظ کند. به گفته خانواده ایمان، وی که از مشکل تیروئید رنج می برد بیش از ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد و بیش از دو دهه است که اتاق خواب خود را ترک نکرده است.

 به گزارش پارس ناز بعد از دچار شدن به اختلال غده تیروئید و افزایش وزن بی رویه او دیگر نمی تواند از خانه خارج شود و تمام وقت خود را روی تخت دراز کشیده و به سقف خیره می شود. اما به لطف رسانه های اجتماعی و با تلاش های خواهرش گمان می رود که زندگی بهتری در انتظار او باشد.

به گزارش تالاب یک جراح اهل بمبئی به نام دکتر مُفَضل لاکداوالا (Muffazal Lakdawala) از طریق رسانه های اجتماعی از مشکل ایمان باخبر شده و مقدمات انتقال او با هواپیما به هند برای انجام برخی جراحی ها که وزن او را به زیر ۱۰۰ کیلوگرم می رساند فراهم کرده است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت