رئیس جمهور فرانسه : هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» نیست

رئیس جمهور فرانسه : هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» نیست

مکرون:هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» نیست

رئیس جمهور فرانسه گفت که از دیدگاه وی، هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه وجود ندارد و فرانسه دیگر برکناری اسد را پیش شرط لازم برای حل و فصل مناقشه سوریه نمی‌داند.

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز، «امانوئل مکرون» روز چهارشنبه اظهار داشت که از دیدگاه وی، هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه وجود ندارد و فرانسه دیگر برکناری اسد را پیش شرط لازم برای حل و فصل مناقشه شش ساله در سوریه نمیداند.

 

رئیس جمهور فرانسه همینطور گفت: «بشار اسد دشمن فرانسه نیست و این که اولویت پاریس مبارزه با گروههای تروریستی و تضمین عدم تبدیل شدن سوریه به یک دولت شکست خورده هست».

مکرون:هیچ جانشین مشروعی برای «بشار اسد» نیست

این نقطه نظرات مکرون که در تضاد کامل با دیدگاههای دولت پیشین فرانسه قرار میگیرد، تکرار موضع مسکو مبنی بر نبودِ جایگزینی قابل قبول برای بشار اسد در سوریه هست.

 

رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با هشت روزنامه اروپایی گفت: «دیدگاه جدیدی که من در مورد این موضوع دارم، آن هست که نگفته ام برکناری بشار اسد پیش شرط هر اقدام هست؛ زیرا تاکنون هیچ کس به من یک جانشین مشروع نشان نداده هست».

 

وی افزود: «خط مشی و سیاستهای من روشن میباشند: اولیه، یک نبرد تمام عیار علیه تمام گروههای تروریستی. آنان دشمنان ما میباشند. ما برای ریشه کن کردن انها به همکاری همگان به ویژه روسیه نیازمندیم».

 

امانوئل مکرون در ادامه سخنان خود گفت که «اولویت دوم تضمین ثبات در سوریه برای ممانعت از تبدیل شدن آن به یک کشور شکست خورده هست».

 

رئیس جمهور فرانسه بدون اشاره به نقش سازمان ملل در حل این مناقشه اظهار داشت: «باور و اعتقاد عمیق من این هست که به یک نقشه راه دیپلماتیک و سیاسی احتیاج داریم. ما این بحران را صرفاً از طریق نظامی حل و فصل نخواهیم کرد».

 

مکرون اعلام کرد: خط قرمز در سوریه، بهرهگیری از تسلیحات شیمیایی هست. فرانسه حتی در صورت لزوم به تنهایی، علیه آنهایی که از تسلیحات شیمیایی «در سوریه» بهرهگیری میکنند حملات هوایی انجام خواهد داد.

 

جدیدترین مطالب سایت