بروزرسانی : 17 بهمن 1397

روش های سارقان برای دزدی از منزل ویلایی و آپارتمان

روش های سارقان برای دزدی از منزل ویلایی و آپارتمان

شگرد سارقان برای دزدی از منزل

با اطلاع از این روشها از دزدی سارقان پیشگیري کنید !

بهتر است قبل از رفتن به سفر دراین چند روز تعطیلات یا هر زمان دیگری که ممکن است آپارتمان یا منزل ویلایی شما خالی باشد این نکات مهم راکه سارقان حرفه اي اعتراف کرده اند را بخوانید تا دچار خسارات مالی نشوید.

برای جلوگیری از دزدی سارقان چیکار باید کرد ؟

در ابتدای این برنامه یکی از سارقان خانه که به اتهام 8 سرقت دستگیر شده است، گفت: من راننده بودم و فقط رانندگی می کردم.

همیشه سر کوچه می‌ایستادم تا بعد از سرقت با همدستانم سریع از محل فرار کنیم. یک‌بار سال 1383 بدلیل بیکاری وادار شدم دست به سرقت بزنم که دستگیر شدم و حبس ان را تحمل کردم.

روش های سارقان برای دزدی از منزل ویلایی و آپارتمان

من در سرقت‌هاي‌ اعضای گروه فقط راننده بودم.

متهم دیگری که به صورت باندی دست به 30 فقره سرقت از خانه‌هاي‌ شهروندان تهرانی زده بودند، در مورد نحوه سرقت‌ها گفت:

یکی از همدستانم در اتومبیل راننده بودو من داخل خانه می‌رفتم و دیگر همدستم نیز بعنوان زاغ‌ زن در کوچه بود تا درصورت ورود صاحبخانه با تلفن همراه به من خبر دهد.

برای من طبقه اول یا سوم فرقی نداشت. من کلیدهایی داشتم که به تمامی درها میخورد و با ان باز میشد.

شش کلید داشتم که با ان قفل‌هاي‌ کتابی را باز میکردم. در‌هاي‌ ضدسرقت وقت‌گیر بود، بهمین علت زیاد سمت آن ها نمی‌رفتم.

سارق حرفه‌اي با بیان اینکه روزها سرقت می‌کرده است، اضافه کرد:

وقتی وارد خانه میشدم، ساختمان‌هایي راکه محافظ در ورودی نداشت یا محافط ان باز بود، شناسایی کرده و بعد زنگ آپارتمان را می‌زدم، اگر کسی جواب نمی‌داد وارد خانه می شدم.

تخصصم فقط سرقت پول و طلاست، بهمین‌ دلیل پس از ورود به خانه‌ها سریع سراغ اتاق خواب می‌رفتم؛ چون میدانستم اقلام باارزش دراین اتاق نگه‌داری می شود. مشخص است که صاحبخانه‌ها پول و طلا را در اتاق خواب میگذارند.

یکی از سارقان حرفه‌اي خانه ها که بیش از هفت سابقه کیفری دارد، همراه دوربین برنامه به خانه‌هایي که سرقت کرده است برده می شود.

پسر 33 ساله در مورد سرقت از آپارتمانی در محله پیروزی گفت:در ورودی ساختمان باز بود. داخل خانه شدم و بعد از زدن زنگ واحد عدد 2 متوجه شدم کسی در خانه نیست.

با یک کارت تلفن در آپارتمان را باز کرده و داخل رفتم. در زمان سرقت، هیچ حفاظی مقابل در آپارتمان نبود. پس از ورود به این خانه لپ‌تاپ و مقدار زیادی طلا سرقت کردم.

همیشه واحدهای طبقه اول را انتخاب می کردم، چون راه فرار دراین آپارتمان‌ها وجوددارد. من به خانه‌هاي‌ ویلایی نمی‌رفتم؛ چون امکان داشت همسایه‌ها متوجه حضورم شوند. بهترین جا برای سرقت آپارتمان است.

پسر جوان در مورد نحوه سرقت از خانه‌اي دیگر در غرب تهران میگوید:

نزدیک غروب آفتاب به این خانه آمدم. طبقه اول را سرقت کردم.

این خانه را شانسی سرقت کردم. وقتی داخل آپارتمان شدم، صاحبخانه از خانه خارج شده و کلید را روی در جا گذاشته بود. وقتی داخل رفتم، در چند دقیقه اموال باارزش را سرقت کردم که همان موقع همدستم تماس گرفت که صاحبخانه برگشته است.

بهمین دلیل نتوانستم تلویزیون گران قیمت را سرقت کنم. شگرد من این است که زنگ واحد‌ها را می‌زدم و اگر کسی در خانه بود، می گفتم اتومبیل را از جلو در جابجا کنید و اگر کسی جواب نمی‌داد، مطمئن میشدم خالی است.

سارق جوان در مورد خانه‌اي که در محله شهدا از ان سرقت کرده هم میگوید:

در باز بودو من و همدستم داخل ساختمان شدیم.

دراین آپارتمان تعداد زیادی ساعت، لباس و باند ضبط بود که آن ها را سرقت کردیم. این خانه را یک زاغ‌زن با دریافت پول به ما معرفی کرد.

با فروش اموال سرقتی از این خانه 10 میلیون تومان به دست آوردیم. داخل خانه پر از گونی برنج بود که دیگر وقت نکردیم آن ها را سرقت کنیم.

روش های سارقان برای دزدی از منزل ویلایی و آپارتمان

توصیه‌های سارقان برای جلوگیری از دزدی

متهم سابقه‌دار که ابتدا به 15 سرقت اعتراف کرده بود، با اعتراف به 100 سرقت از خانه شهروندان تهرانی، توصیه‌هایي را برای پیشگیری از سرقت به شهروندان کرد و گفت: خانه‌ها باید درصورت امکان در ضد سرقت داشته باشد.

افراد به هیچ عنوان پول و طلا را در خانه‌هایشان نگه داری نکنند و گاوصندوق‌هاي‌ مطمئن و ضد سرقت تهیه کنند. وی ادامه داد: مقابل تمامی پنجره‌ها، نورگیر، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه حفاظ مقاوم و مطمئن نصب کنید. هوا در حال گرم شدن است.

برخی ساکنان واحد‌ها شب پنجره‌ها را باز و صبح هنگام ترک خانه فراموش میکنند ان را ببندند، این صاحبخانه‌ها خودشان ما رابه خانه دعوت می کنند.

بعضی‌ها نیز کلید را زیر پادری یا داخل جاکفشی می گذراند. ما از این صاحبخانه‌ها هم تشکر می کنیم که کار ما را آسان می کنند.

باز کردن در ورودی ساختمان‌ها مشکل است، زیرا امکان دارد عابری مشکوک شود. افرادی که بی‌احتیاط از پارکینگ وارد می شوند و تا زمان بسته شدن در صبر نمیکنند راه را برای ما باز میکنند.

این دزد در ادامه توصیه‌هاي‌ خود گفت:

شنیدم شایعه شده ما با دستگاه گنج‌یاب به خانه‌ها می رویم و محل طلاها را پیدا میکنیم.

نیازی به گنج‌یاب نیست. وقتی وارد خانه شویم آسان می‌فهمیم که وسایل قیمتی و پول را کجا گذاشته‌اند. برخی فکر می کنند خیلی زرنگ هستند و وسایل را زیر لباس یا میان رخت خواب مخفی می کنند، اما این محل‌ها هم از نگاه ما دور نمی ماند. انها با اینکار همه ی وسایل را دریک محل قرار میدهند تا آسان‌تر سرقت شود.

توصیه می کنم اگر پول و طلا در خانه دارید، در محل‌هاي‌ مختلف مخفی کنید تا همه ی دارایی را یکجا از دست ندهید. من در چهار ماه 100 خانه را خالی کردم و اگر یکسال آزاد بودم، رکورد سرقت از خانه را می‌شکستم.

گاو صندوق‌های حرفه‌ای بخرید

در ادامه، سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به روش‌هاي‌ سارقان برای سرقت خانه‌ها گفت: یکی از انواع سرقت‌هایي که آثار بسیار زیانباری روی روح و روان خانواده‌ها می گذارد، سرقت خانه است.

بسیاری فکر میکنند سرقت خانه ها در شب رخ می دهد، ولی این ذهنیت باید تغییر کند و مردم بدانند زمان سرقت‌ها اغلب در ساعات اولیه غروب آفتاب تا ساعت 11 شب رخ می دهد یا در میان روز اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: برخی ساکنان آپارتمان‌ها وقتی به داخل ساختمان مراجعه میکنند ودر پارکینگ انها اتوماتیک است تا لحظه بسته شدن کامل ان صبر نمی کنند. دراین لحظه سارقانی که کمین کرده‌اند، به دور از دید راننده وارد ساختمان می شوند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، سرقت خانه در تهران همراه با زاغ‌زنی است و سارقان با ماشین در خیابان‌ها پرسه میزنند و وقتی خروج خانواده‌اي از خانه ر‌ا مشاهده کنند، زنگ خانه رابه صدا درمی‌آورند و زمانی که از خالی بودن ان مطمئن شدند، سرقت را انجام میدهند.

دزدان خانه در ساعات اولیه شب وقتی چراغ خانه‌اي خاموش باشد، مطمئن می شوند کسی در خانه نیست و این‌گونه خانه‌ها هدف قرار میگیرد. آن ها ابتدا زنگ خانه رابه صدا درمی‌آورند و اگر کسی جواب نداد، براحتی سرقتشان را انجام میدهند.

محمدیان تاکید کرد: امروزه هدف سارقان پول و طلاست. خانواده‌ها عادت دارند پول نقد و طلا را در اتاق خواب و داخل کشوی میز آرایش قرار دهند.

درسال‌هاي‌ اخیر شاهدیم مردم شروع به خرید بی‌رویه گاوصندوق‌هاي‌ سبک و غیرایمن کرده‌اند. سارقان براحتی گاوصندوق‌هاي‌ سبک را حمل میکنند.

دراین موارد زحمتی که کشیدیم این است که تمامی اسناد، جواهرات و وجوه نقد را یکجا جمع کرده ودر اختیار سارق قرار داده‌ایم. اگر کسی قصد خرید گاوصندوق دارد، باید گاوصندوقی بخرد که براحتی قابلیت حمل نداشته باشد ودر محلی نصب شود.

توصیه ما این است که گاوصندوق‌هاي‌ خانگی به در یا اسکلت ساختمان پیچ و مهره شود تا امکان جابه‌جایی وجود نداشته باشد.

رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه سارقان خانه‌هاي‌ تهران اهل چند استان خاص هستند، اضافه کرد:

تهران هدف سارقان شهر های خاص است، اما این مجرمان بدانند که در چنگال پلیس گرفتار شده و برای مجازات‌هاي‌ سنگین در اختیار مراجع قانونی قرار میگیرند.

این افراد باید از اقدامات مجرمانه‌شان دست بردارند. آن ها فکر می کنند چون از شهرستان به تهران آمده‌اند و دارای پاتوق نیستند.

هیچوقت گرفتار نمی شوند، اما بدانند امروزه تجهیزاتی در اختیار پلیس است که مجرمان را در هر نقطه‌اي شناسایی می کند، ممکن است عده اي از سرقت‌ها هیچ‌گاه کشف نشود، ولی عمده این سرقت‌ها کشف میشود.

توصیه آخر : اشیاع گران قیمت مثل جواهرات و پول و ارز را به هیچ عنوان در خانه نگهداری نکنید ! صندوق امانات بانک بهترین مکان برای نگهداری اشیاع گران قیمت شما هستند.

منبع:جام جم

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت