بروزرسانی : 21 شهریور 1402

تصویب طرح توزیع مواد مخدر دولتی

تصویب طرح توزیع مواد مخدر دولتی

طرح توزیع مواد مخدر دولتی

مواد مخدر مورد نیاز را در مراکز خاص و با شیوه‌هاي مطالعه‌شده در اختیار افراد قرار دهدنایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی از تصویب طرح توزیع مواد مخدر دولتی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش تالاب:محمد کاظمی «نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی» در واکنش به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر مبنی بر رد شدن طرح توزیع مواد مخدر دولتی در مجلس ضمن تکذیب این اظهارات بیان داشت: دولت موظف هست به منظور کاهش مصرف مواد مخدر و درمان معتادان و جلوگیري از آسیب‌هاي اجتماعی ناشی از استعمال مواد مخدر از طریق شناسایی معتادان و فراهم سازی نیاز انها به نفع صحیح رابطه مصرف‌کنندگان مواد مخدر و قاچاقچیان را پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون قطع کند.

وی عنوان کرد: آیین‌نامه اجرایی این تبصره با توصیه ستاد مبارزه با مواد مخدر و تایید رئیس قوه قضائیه حداکثر ظرف شش ماه تهیه و قابل اجرا خواهد بود.

او تاکید کرد: این طرح تصویب شده هست و بر زمینه آیین‌نامه آن که در دست بررسی هست، قابل اجرا خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی در ادامه گفت: بنابراین دولت موظف شده‌هست، مواد مخدر مورد نیاز را در مراکز خاص و با شیوه‌هاي مطالعه‌شده در اختیار افراد قرار دهد، گرچه اینکار نیز باید براساس آیین‌نامه صورت گیرد.

وی در واکنش به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر مبنی بر رد شدن توزیع مواد مخدر دولتی در مجلس تاکید کرد: زمانی که قانونی در مجلس تصویب می شود، همۀ نهادها باید با همکاری هم آن را اجرا کنند.

کاظمی در رابطه با لایحه تعدیل مجازات قاچاقچیان مواد مخدر گفت: کلیات آن در صحن به تصویب رسیده هست. در این لایحه دو ماده تصویب شده هست، اول این که فروش بیش از 50 کیلوگرم تریاک و دو کیلو هروئین مجازات اعدام دارد، اما در مورد اوضاع موجود و کسانی که پرونده‌ انها در حال رسیدگی هست باید بگویم اگر تهمت انها فروش بیش از 100 کیلوگرم تریاک نباشد، فروش دو کیلوگرم هروئین و یا نگه داری تا پنج کیلوگرم از این مواد را در پرونده داشته باشند؛ در صورتی که سابقه محکومیت بیش از 2 سال به دلیل جرائم مواد مخدر نداشته باشند، اعدام نمی شوند و به 30 سال حبس یا حبس ابد محکوم میشوند.

او در رابطه با اوضاع بررسی لایحه حقوق کودک و نوجوان افزود: این لایحه در حال بررسی هست و به زودی مراحل تصویب ماده‌هاي آن طی میشود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت