بروزرسانی : 26 اردیبهشت 1396

فرمان های عجیب از رئیس‌جمهور آمریکا

فرمان های عجیب از رئیس‌جمهور آمریکا

فرمان های عجیب از رئیس‌جمهور آمریکا «دونالد ترامپ»

 
 
در هفته اول کار رئیس‌جمهور آمریکا با امضای دو فرمان اجرایی شروع به کار کرد این فرمان ها از  دستور تقویت امنیت مرزها و تشدید محدودیت ورود مهاجران را صادر کرد.
 

به گزارش تالاب: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه فرامین اجرایی تقویت امنیت مرزها و تشدید محدودیت‌ها برای ورود مهاجران غیرقانونی را امضا کرد.یکی از سندهای تازه امضا شده خواستار آغاز احداث دیوار مرزی در مرز با مکزیک است. 

وی این فرامین را در جریان بازدید از وزارت امنیت داخلی آمریکا امضا کرد. یکی از فرامین امضا شده خواستار احداث «یک مانع فیزیکی بزرگ در مرز جنوبی آمریکا» است.

بر اساس فرمان دوم هم وزارت خارجه اجازه دارد از اختیارات صدور روادید برای مجبور کردن کشورها به بازگرداندن تبهکاران تبعه این کشورها، استفاده کند.

پیش از این خبرگزاری رویترز مدعی شده بود ترامپ امروز چهارشنبه همچنین سندی را امضا خواهد کرد که خواستار اعمال محدودیت بر پناه‌جویان و اتباع کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است.

روزنامه‌های یو‌اس‌ای‌ تودی و واشنگتن‌پست پیش‌نویس این سند مربوط به فرامین اجرایی مربوط به مهاجران و پناهندگان را منتشر کرده است. این سند  صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و شش کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز تعلیق کرده است.

این فرمان شامل کسانی که تابعیت آمریکایی دارند، در خاک آمریکا هستند (تا زمان عدم خروج) یا روادید دیپلماتیک و سیاسی دارند، نمی‌شود.

این فرمان برنامه پذیرش پناهجو را هم به مدت ۱۲۰ روز به حالت تعلیق درمی‌آورد.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت